Tatuaż, lalki i przekraczanie granic, czyli Cropp Tattoo Konwent Gdańsk 
Tatuaż, lalki i przekraczanie granic, czyli Cropp Tattoo Konwent Gdańsk 

Tatuaż, lalki i przekraczanie granic, czyli Cropp Tattoo Konwent Gdańsk 

Opublikowany

Latem do Gdańska zjeżdżają się jak co roku amatorzy słonej wody i wylegiwania się na piasku, ale przez dwa dni lipca to piękne miasto nikomu nie będzie kojarzyć się z zabytkami i tłumem turystów. Opanują je ludzie z różnych części kraju i świata, młodzi i starsi, a łączyć ich będzie jedno – miłość do tatuażu. 19 i 20 lipca za sprawą Cropp Tattoo Konwent, Gdańsk stanie się światową stolicą tatuażu, muzyki i niezwykłych pokazów.

Cropp Tattoo Konwent to wydarzenie o niezmiernie rozbudowanej formule, czym wyróżnia się na tle innych europejskich konwencji tatuażu. Konwencja to nie tylko święto miłośników zdobienia ciała, ale także doskonała muzyczna impreza. Nie zabraknie także atrakcji dla amatorów sztuki performance’u. Na scenie pokazowej festiwalu swoje umiejętności w ramach projektu Dollhouse zaprezentują modelki, formacja Hooked Friends oraz PinUp Candy wraz z Jimmim Bottle. 

Dollhouse to projekt stworzony przez dwie artystki – fotografkę Dianę Błażków oraz stylistkę ze studia fryzur alternatywnych Cococabana - Anikę Stanclik. Jest to jedyny w swoim rodzaju pokaz mody w reżyserii Diany, w którym udział biorą wytatuowane kobiety. Widowisko z pewnością przeniesie nas w świat dzieciństwa, bo nie będzie to zwykły modowy show. Modelki o alabastrowej cerze, ubrane w subtelne kreacje, z wyjątkowymi fryzurami i zjawiskowym makijażem będą wyglądać jak piękne, żywe, porcelanowe lalki. 

Kolejną atrakcją konwentu będzie duet tancerzy. Ona – PinUp Candy tańczy burleskę, on – Jimmy Bottle, tańczy boyleskę – czyli burleskę w męskim wydaniu. PinUp Candy to artystka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem scenicznym, doceniana także poza granicami naszego kraju. Bardzo skąpe stroje, piękne rekwizyty, występy o lekkim zabarwieniu erotycznym, pobudzającym wyobraźnię widzów, to to co kojarzy się większości z nas ze słowem burleska. Sama artystka twierdzi, że „burleska to przede wszystkim zabawa”. Jak sama twierdzi, dzięki typ występom pielęgnuje swoją kobiecość. Na scenie towarzyszyć jej będzie najsilniejszy człowiek na świecie, pierwszy performer boyleski w Polsce Jimmy Bottle. Satysfakcja gwarantowana! 

Widzów o mocnych nerwach z pewnością zadowoli pokaz Hooked Friends. Ich wyczyny mogą przyprawić o gęsią skórkę, gdyż cały występ polega na zawieszeniu ludzkiego ciała w powietrzu za pomocą haków umieszczonych w skórze. Więcej o występie zdradza członkini Hooked Friends. - Reakcje publiczności bywają różne- zdarzają się nawet omdlenia- mówi Miss Venflon. - Staramy się, aby nasze show było inne, dopracowane w każdym calu. Wszystko co robimy ze swoim ciałem podczas występów jest robione bez jakichkolwiek znieczuleń czy innych środków odurzających. Nasi performerzy mają niesamowitą świadomość swojego ciała, jego możliwości i ograniczeń. Propagujemy suspension poprzez pokazywanie ciekawych podwieszań lub systemów. To nasze przekraczanie kolejnych granic sprawia, że sala jest wypełniona po brzegi” – opisuje Miss Venflon. Emocje sięgną zenitu! 

Tegoroczna, 6. już edycja Gdańsk Cropp Tattoo Konwent odbędzie się w dniach 19 i 20 lipca 2014 w Centrum Stocznia Gdańska. Bilety jednodniowej w cenie 50/65 zł (przedsprzedaż / w dniu imprezy), oraz dwudniowe karnety (70 / 90) są dostępne w sieci www.biletin.pl. 

Więcej informacji o Cropp Tattoo Konwent na stronie: http://gdansk.tattookonwent.pl      

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Energia, tusz i muzyka. Cropp Tattoo Konwent Gdańsk 

temu

Latem do Gdańska zjeżdżają się jak co roku amatorzy słonej wody i wylegiwania się na piasku, ale przez dwa dni to piękne miasto nikomu nie będzie kojarzyć się z zabytkami i tłumem turystów. Opanują je ludzie z różnych zakątków kraju i świata, ci którzy niedawno jeszcze byli nastolatkami i ci, którzy nastolatków zdążyli już wychować. A łączy ich jedno – miłość do tatuażu i dobrej muzyki. 19 i 20 lipca za sprawą Cropp Tattoo Konwent, Gdańsk stanie się światową stolicą sztuki na ciele.
Everlast główną gwiazdą muzyczną Cropp Tattoo Konwent w Gdańsku!

temu

Przed nami 6. edycja gdańskiego święta tatuażu i muzyki. Już od 19 lipca w industrialnych wnętrzach Centrum Stoczni Gdańskiej będzie można podziwiać pracę ponad 150 tatuatorów z Polski i zagranicy. Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji muzycznych i pokazowych. Główną gwiazdą koncertowej odsłony Cropp Tattoo Konwent będzie Everlast. Impreza potrwa do 20 lipca 2014. Bilety już w sprzedaży! 
Gdańsk stolicą tatuażu

temu

Gdańsk zamieni się 19 i 20 lipca w Polską stolicę tatuażu artystycznego, a wszystko za sprawą organizowanej w tych dniach szóstej edycji Cropp Tattoo Konwent. W trakcie festiwalu swój talent zaprezentuje ponad 150 tatuatorów z Polski, USA, Francji, Włoch, Grecji, Portugalii, Ukrainy i Białorusi. W industrialnych wnętrzach Centrum Stocznia Gdańsk poza ucztą dla oczu w postaci arcydzieł na skórze i niezwykłych pokazów, odwiedzających czeka też uczta dla uszu. Wystąpi prawdziwa gwiazda światowego formatu – dla wielu hip-hopowy guru – Everlast oraz wielu innych znakomitych artystów i djów.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.