Tatuaże, taniec na linach i gra z ogniem, czyli Cropp Tattoo Konwent Katowice 
Tatuaże, taniec na linach i gra z ogniem, czyli Cropp Tattoo Konwent Katowice 

Tatuaże, taniec na linach i gra z ogniem, czyli Cropp Tattoo Konwent Katowice 

Opublikowany

W Katowicach organizowane są imprezy, jakich nie powstydziłoby się żadne europejskie miasto. Jedną z takich imprez jest Cropp Tattoo Konwent, za sprawą którego Katowice 20 i 21 września zamienią się w polską stolicę tatuażu, muzyki i niezwykłych pokazów. Ponad setka tatuatorów zagości w przedostatni weekend września w Galerii Szyb Wilson. Konwencja to nie tylko zdobienie ciała tuszem, więc wszystko okraszone będzie doskonałą muzyką i fascynującymi pokazami fireshow, burleski i tańca na linach.

Cropp Tattoo Konwent to wydarzenie o niezmiernie rozbudowanej formule, czym wyróżnia się na tle innych europejskich konwencji tatuażu artystycznego. To nie tylko święto miłośników zdobienia ciała, doskonała muzyczna impreza, ale także wydarzenie dla amatorów sztuki performance’u. Na śląskiej, pokazowej scenie festiwalu zobaczymy w tym roku głównie przedstawicielki płci pięknej. Swoje umiejętności zaprezentują: żeńska grupa fireshow - Mamadoo, artystka i performerka cyrkowo-kabaretowa Aurelie Bernard oraz mistrzyni burleski LouLou D’vil. 

Mamadoo to pierwszy projekt fireshow stworzony przez same kobiety, który od początku istnienia wyróżniał się nowatorskim podejściem do pokazów z ogniem. W swoich show pragną pokazać kobiecą energię, zaskakiwać, łączyć zabawę z ogniem z innymi dziedzinami sztuki w energetyczną fuzję wirtualnych doznań. Fireshow w ich wykonaniu to wybuchowa mieszanka synchronicznych choreografii z elementami tańca, humoru i nieszablonowych, płonących gadżetów. Mamadoo przedstawia inną stronę ognia – ognia jako źródła zabawy i radości, a także pretekstu do humorystycznych scenek taneczno – pantomimicznych. 

Kolejną atrakcją konwentu będzie występ niezwykle utalentowanej artystki cyrkowej. Pochodząca z Francji Aurélie Bernard, która swój wybitny talent odkryła w wieku 15 lat. Od tego momentu rozwijała go w najlepszych cyrkowych szkołach Francji i Szwajcarii. Dziś śmiało można powiedzieć, że osiągnęła niezaprzeczalny sukces i zapraszana jest na występy na sceny całego świata. Jej specjalnością są akrobacje na sznurach i linach, dlatego mocnych wrażeń nie powinno zabraknąć. 

Napięcie powinien podtrzymać pokaz burleski. LouLou D'vil to zdecydowanie jedna z najbardziej znanych i utalentowanych tancerek tej sztuki tańca na świecie. Jej umiejętności wielokrotnie nagradzano, a najjaśniejszym punktem kariery było zdobycie przez nią tytułu ‘Światowej Ikony Burleski 2013’. W swojej karierze, LouLou wystąpiła na scenach takich miast jak Las Vegas, Nowy Jork, Syndey, Londyn, Paryż i wielu innych. Szykuje się więc wyjątkowo zapierający dech w piersiach pokaz! 

Tegoroczna, 2. już edycja Katowice Cropp Tattoo Konwent odbędzie się w dniach 20 i 21 września 2014 w Galerii ‘Szyb Wilson’. Bilety jednodniowe w cenie 35/45 zł – bilet na sobotę i 30/40zł – bilet na niedzielę (przedsprzedaż/w dniu imprezy) oraz dwudniowe karnety (50/60) są dostępne w sieci www.biletin.pl. 

Więcej informacji o Cropp Tattoo Konwent na stronie: http://katowice.tattookonwent.pl 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Łódź: nowe miejsce na mapie Tattoo Konwent

temu

Tegoroczny sezon festiwali związanych ze sztuką tatuażu zakończy się w dniach 26 i 27 listopada w Łodzi, podczas pierwszej w tym mieście edycji Tattoo Konwent, największego w Polsce cyklu wydarzeń związanych z tatuażem. Główną atrakcją imprezy jak zwykle będzie możliwość obejrzenia najlepszych tatuatorów w akcji. Tym razem na Tattoo Konwent będzie ich pracowało ponad 250. W programie odbywającego się w Hali Expo wydarzenia znajdują się między innymi: punk rockowe koncerty legendarnego Dezertera, Bullbulators i Royal Spirit oraz występy artystów hip-hopowych: Kuby Knapa i Kartky’ego.
Barwny nałóg

temu

Tatuaż jest sztuką, ale jeszcze trzydzieści lat temu w naszym kręgu kulturowym kojarzono go głównie z przestępcami, subkulturami i marginesem społecznym. Kilka lat temu w Polsce sztuka zdobienia ciała tuszem odrodziła się na nowo. W studiach powstają tysiące tatuaży rocznie., Ma je coraz więcej osób - młodzież, dorośli, kobiety, mężczyźni, wykształceni i nie, gwiazdy i „zwykli” ludzie. Jeszcze nie tak dawno pracami na skórze chwalili się głównie muzycy rockowi, dziś nawet najsłodsze gwiazdy popkultury obnoszą się z barwioną tuszem skórą, a ich nastoletnie fanki hardo podążają ich śladem. Śmiało więc możemy mówić o modzie na tatuaż.
Śląsk tuszem dziergany

temu

Po emocjonującej odsłonie Cropp Tattoo Konwent w Gdańsku nadeszła kolej na Katowice. Stolica Górnego Śląska, 20 i 21 września, zamieni się w polską mekkę tatuażu artystycznego. Wszystko za sprawą organizowanej w tych dniach drugiej śląskiej edycji Cropp Tattoo Konwent. W trakcie festiwalu swój talent zaprezentuje 120 tatuatorów reprezentujących głównie polską scenę tatuażu. W industrialnych wnętrzach Galerii Szyb Wilson poza ucztą dla oczu w postaci arcydzieł na skórze, odwiedzających czeka wiele kulturalnych atrakcji.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.