Zakończyła się gdańska edycja Cropp Tattoo Konwent
Zakończyła się gdańska edycja Cropp Tattoo Konwent

Zakończyła się gdańska edycja Cropp Tattoo Konwent

Opublikowany

Szósta edycja gdańskiego święta tatuażu zakończyła się koncertem hip-hopowej gwiazdy Everlast. Trójmiejską odsłonę Cropp Tattoo Konwent, która odbyła się w dniach 19/20 lipca w Centrum Stocznia Gdańska, podsumować można krótko: kilka tysięcy odwiedzających, przeszło 350 obrazów na skórze wykonanych w ciągu konwentu w tym 260 zgłoszonych do konkursu, 150 tatuatorów w tym 40 z zagranicy, 28 występów artystycznych i dwa dni znakomitej zabawy!

Przez dwa festiwalowe dni przez bramy Centrum Stocznia Gdańska przeszło kilka tysięcy osób. – W tym roku mocno rozwinęliśmy program artystyczny, w związku z czym wzrosła również cena biletów. Dlatego bardzo cieszymy się, że frekwencja dopisała. Jest to dla nas sygnał, że uczestnicy docenili nasze starania, a formuła Cropp Tattoo Konwentu rozwija się w dobrą stronę – mówi Marcin Pacześny, współorganizator konwentu. 

W pofabrycznych halach Stoczni Gdańskiej przez dwa dni na 80 stoiskach prezentowało się ponad 150 tatuatorów. Wśród nich było ponad 40 artystów z Europy i ze świata m.in. z Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Grecji, Niemiec, Szwecji, Ukrainy, Białorusi, Francji i Wielkiej Brytanii, Kolumbii, Stanów Zjednoczonych (Florydy i Houston). Dzieła zgłoszone w 8 kategoriach tematycznych oceniane były przez Jury w składzie: Zappa, Krzysztof Iwin, Bartosz Panas oraz Anabi, które nagrodziło twórców najlepszych prac. 

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: 

Najlepszy tatuaż duży czarno-szary - Akopov Arvand ze studia Molotov 
Najlepszy tatuaż mały czarno-szary – Paweł Gawkowski ze studia On The Road 
Najlepszy tatuaż duży kolorowy – Samohin ze studia Dymitriy Samohin 
Najlepszy tatuaż mały kolorowy - Pancho ze studia Rock’N’Roll 
Najlepszy tatuaż tradycyjny klasyczny – Patryk Hilton ze studia Demolka Tat2 
Najlepszy tatuaż kompozycja damska - Maya ze studia Art Force 
Najlepszy tatuaż związany z morzem – Julia ze studia Black Star 
Najlepszy tatuaż I dnia Konwentu - Pancho ze studia Rock’N’Roll 
Najlepszy tatuaż II dnia Konwentu – Damian Górski Rock’n’Roll 

- Byłam w tym roku na Konwencie we Wrocławiu i było to niesamowite przeżycie, dlatego tak zaplanowałam urlop, żeby być też na imprezie w Gdańsku. To jest po prostu niesamowite! Pierwszy raz przyszłam z ciekawości, zobaczyłam ogrom możliwości, wybrałam to co mi się podobało najbardziej, a na tej konwencji już zrobiłam sobie tatuaż. Te wszystkie prace, które tu powstają są działami sztuki! Różnorodność stylów i form jest olbrzymia. Wszystko tu robi ogromne wrażenie – mówi Małgosia z Wrocławia. 

Cropp Tattoo Konwent to nie tylko spotkanie miłośników sztuki zdobienia ciała tuszem. To również muzyka, taniec, pokazy mody, performance, graffiti i świat customowych samochodów. Największą muzyczną gwiazdą festiwalu był legendarny raper Everlast w akustycznej odłonie, ale poza nim wystąpiło też wiele innych znakomitych zespołów jak Bokka, The Meteors, czy AXMusique. W sumie na Konwencie odbyło się 12 koncertów. – Największe wrażenie zrobił na mnie występ Koffin Kats. To była istna eksplozja. Chłopaki dali z siebie 200 procent przekazując publice niesamowitą energię. Byłem pod mega wrażeniem – mówi Marcin, uczestnik konwentu. 

Na scenie dj’skiej za deckami nie zabrakło tuzów światowego kalibru jak Irie, Woody, Fly, Mentalcut czy Auricom. Niespodzianką dla fanów z pewnością był spontaniczny set back2back Iriego i Fly’a, którzy rozgrzali piaszczysty dancefloor. Na miejscu nie zabrakło także performerów z Hooked Friends, którzy podnosili poziom adrenaliny podwieszając się na hakach. Zmysłowy taniec burleski zaprezentowali z kolei PinUp Candy i Jimmy Bottle. Niecodzienny pokaz DollHouse, podczas którego wytatuowane modelki wcieliły się w role porcelanowych lalek, również zachwycił widzów. W przerwach między pokazami nie lada atrakcję stanowiły customowe klasyki świata motoryzacji w strefie RodZ Factory. Uczestnicy Graffiti Jam nakręcanego przez markę Cropp upiększyli stoczniowe mury serią niepowtarzalnych obrazów. Odbył się również specjalny pokaz, w trakcie którego artyści graffiti zaprezentowali swoje umiejętności na jednym z klasycznych pojazdów RodZ Factory. 

Cropp Tattoo Konwent w Gdańsku był drugą po wrocławskiej z cyklu trzech tegorocznych konwencji. Kolejna odbędzie się w Katowicach w dniach 20-21 września. 

Więcej informacji na temat poszczególnych odsłon Cropp Tattoo Konwentu na stronie: http://www.tattookonwent.pl/ i na Facebooku: https://www.facebook.com/CroppTattoo.  

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Łódź: nowe miejsce na mapie Tattoo Konwent

temu

Tegoroczny sezon festiwali związanych ze sztuką tatuażu zakończy się w dniach 26 i 27 listopada w Łodzi, podczas pierwszej w tym mieście edycji Tattoo Konwent, największego w Polsce cyklu wydarzeń związanych z tatuażem. Główną atrakcją imprezy jak zwykle będzie możliwość obejrzenia najlepszych tatuatorów w akcji. Tym razem na Tattoo Konwent będzie ich pracowało ponad 250. W programie odbywającego się w Hali Expo wydarzenia znajdują się między innymi: punk rockowe koncerty legendarnego Dezertera, Bullbulators i Royal Spirit oraz występy artystów hip-hopowych: Kuby Knapa i Kartky’ego.
Tatuaż, lalki i przekraczanie granic, czyli Cropp Tattoo Konwent Gdańsk 

temu

Latem do Gdańska zjeżdżają się jak co roku amatorzy słonej wody i wylegiwania się na piasku, ale przez dwa dni lipca to piękne miasto nikomu nie będzie kojarzyć się z zabytkami i tłumem turystów. Opanują je ludzie z różnych części kraju i świata, młodzi i starsi, a łączyć ich będzie jedno – miłość do tatuażu. 19 i 20 lipca za sprawą Cropp Tattoo Konwent, Gdańsk stanie się światową stolicą tatuażu, muzyki i niezwykłych pokazów.
Everlast główną gwiazdą muzyczną Cropp Tattoo Konwent w Gdańsku!

temu

Przed nami 6. edycja gdańskiego święta tatuażu i muzyki. Już od 19 lipca w industrialnych wnętrzach Centrum Stoczni Gdańskiej będzie można podziwiać pracę ponad 150 tatuatorów z Polski i zagranicy. Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji muzycznych i pokazowych. Główną gwiazdą koncertowej odsłony Cropp Tattoo Konwent będzie Everlast. Impreza potrwa do 20 lipca 2014. Bilety już w sprzedaży! 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.