Już za tydzień Cropp Tattoo Konwent
Już za tydzień Cropp Tattoo Konwent

Już za tydzień Cropp Tattoo Konwent

Opublikowany

Już w nadchodzący weekend, za sprawą organizowanej 19 i 20 lipca szóstej edycji Cropp Tattoo Konwent, Gdańsk zmieni się w stolicę tatuażu artystycznego. W trakcie festiwalu swój talent zaprezentuje ponad 150 tatuatorów z Polski, USA i Europy. W industrialnych wnętrzach Centrum Stocznia Gdańska poza ucztą dla oczu w postaci arcydzieł na skórze i niezwykłych pokazów, odwiedzających czeka też uczta dla uszu. Wystąpi prawdziwa gwiazda światowego formatu – dla wielu hip-hopowy guru – Everlast oraz wielu innych znakomitych muzyków, dj’ów i performerów. 

Gdańsk już wrze w oczekiwaniu na nadchodzące wydarzenia. W czasie dwóch dni w strefie tatuażu spotkamy wielu mistrzów sztuki artystycznego zdobienia ciała. - Wśród artystów zagranicznych pojawi się niekwestionowany tuz europejskiego tatuażu – Dymitriy Samohin i również pretendujący do tego tytułu Grek Kostas Baronis - mówi Marcin Pacześny, współorganizator wydarzenia. - Inne znane nazwiska, które pojawią się na imprezie to Igor Yoshi i Bullet BG. Mocną reprezentację wystawią także gospodarze: Marcin Domański, Piotr Olejnik - dodaje. Tatuatorzy przystąpią do konkursów organizowanych aż w ośmiu kategoriach, a ich dzieła oceniać będzie jury w składzie: Krzysztof Iwin, Bartosz Panas, Zappa. Cropp Tattoo Konwent, to wydarzenie które ucieszy także fanów motoryzacji. - Podczas tegorocznej odsłony będzie można zajrzeć do jedynej w swoim rodzaju strefy Rodz Factory, a w niej podziwiać oryginalne, customowe samochody, a wśród nich między innymi Mustangi, Chargery, Chevy Camaro i inne... – mówi Marcin Pacześny. Oprócz tego w wielkim stylu powróci Graffiti Jam. 

- Czołowi artyści z Polski oraz goście z zagranicy pokażą swoje umiejętności wrzucając arcydzieła na mury – obiecuje Marcin. Na miłośników zabawy czeka także flair show, czyli dużo ognia i latających butelek w wykonaniu Revolution Bar. 

Poza strefą tatuaży tradycyjnie w programie znajdą się pokazy artystyczne i koncerty. Muzyczną gwiazdą konwentu będzie Everlast – były wokalista House of Pain, który w trakcie gdańskiego konwentu zagra na gitarze ze swoim nowym akustycznym projektem, a na klawiszach akompaniować mu będzie Bryan Velasco. Wystąpią także tak znane muzyczne składy jak Bokka oraz AXMusique. Nie zabraknie także wielu innych zagranicznych formacji: twórcy gatunku psychobilly - The Meteors, Koffin Kats (USA), The Brains (CAN), Black Down (UK) i Earn Your Scars (DK). Wystąpią także polskie zespoły Hidden World i Tiger Sklull. 
W tym roku na terenie festiwalu stanie także scena dj'ska z prawdziwego zdarzenia, na której zagości zacne grono mistrzów. Za deckami staną takie gwiazdy światowego dj'ingu jak DJ Fly, DJ Woody oraz DJ Irie oraz topowy polski przedstawiciel sceny turntablistycznej Mentalcut. Swoje umiejętności zaprezentują również DJ Auricom, De La Rocka, Drum Say DJ, PZG oraz DJ Falcon. 

6. edycja to także scena pokazowa, na której pokazem burleski uraczy nas niezwykle ceniona tancerka Pin Up Candy. Zobaczymy także projekt „Dollhouse” autorstwa Aniki Stanclik i Diany Błażków - jedyny w swoim rodzaju pokaz mody, podczas którego po wybiegu przejdą wytatuowane modelki stylizowane na lalki. 

 Obecność gwiazd i obfitość atrakcji jest wynikiem wsparcia ze strony firmy Cropp, która została patronem tytularnym wszystkich trzech odsłon festiwalu. Tegoroczna, 6. już edycja Gdańsk Cropp Tattoo Konwent odbędzie się w dniach 19 i 20 lipca 2014 w Centrum Stocznia Gdańska. Bilety jednodniowe w cenie 50/65 zł (przedsprzedaż/w dniu imprezy), oraz dwudniowe karnety (70 / 90) są dostępne w sieci www.biletin.pl. 

Więcej informacji o Cropp Tattoo Konwent na stronie: http://gdansk.tattookonwent.pl.  

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Tatuaże, taniec na linach i gra z ogniem, czyli Cropp Tattoo Konwent Katowice 

temu

W Katowicach organizowane są imprezy, jakich nie powstydziłoby się żadne europejskie miasto. Jedną z takich imprez jest Cropp Tattoo Konwent, za sprawą którego Katowice 20 i 21 września zamienią się w polską stolicę tatuażu, muzyki i niezwykłych pokazów. Ponad setka tatuatorów zagości w przedostatni weekend września w Galerii Szyb Wilson. Konwencja to nie tylko zdobienie ciała tuszem, więc wszystko okraszone będzie doskonałą muzyką i fascynującymi pokazami fireshow, burleski i tańca na linach.
Muzyka znaczona tuszem

temu

Katowice już od kilku lat słyną z dobrych imprez muzycznych. Cropp Tattoo Konwent jest wprawdzie imprezą poświęconą sztuce tatuażu, ale bardzo mocnym punktem jego programu jest scena muzyczna. 20 i 21 września w Galerii Szyb Wilson zagrają zespoły z Polski i Europy. Różnorodne dźwięki swoją stylistyką idealnie wpasują się w eklektyczną i mocno industrialną stolicę Śląska.
Gdańsk stolicą tatuażu

temu

Gdańsk zamieni się 19 i 20 lipca w Polską stolicę tatuażu artystycznego, a wszystko za sprawą organizowanej w tych dniach szóstej edycji Cropp Tattoo Konwent. W trakcie festiwalu swój talent zaprezentuje ponad 150 tatuatorów z Polski, USA, Francji, Włoch, Grecji, Portugalii, Ukrainy i Białorusi. W industrialnych wnętrzach Centrum Stocznia Gdańsk poza ucztą dla oczu w postaci arcydzieł na skórze i niezwykłych pokazów, odwiedzających czeka też uczta dla uszu. Wystąpi prawdziwa gwiazda światowego formatu – dla wielu hip-hopowy guru – Everlast oraz wielu innych znakomitych artystów i djów.
Eksplozja kolorów na Cropp Tattoo Konwent we Wrocławiu

temu

Ostatnimi dźwiękami koncertu legendarnego zespołu Castet, w niedzielę 27 kwietnia, zakończyła się trzecia edycja wrocławskiego święta tatuażu – Cropp Tattoo Konwentu. Podsumować go można krótko: feria kolorów i oryginalnych osobowości, rekordowa frekwencja oraz bogaty program artystyczny.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.