Eksplozja kolorów na Cropp Tattoo Konwent we Wrocławiu

Eksplozja kolorów na Cropp Tattoo Konwent we Wrocławiu

Opublikowany

Ostatnimi dźwiękami koncertu legendarnego zespołu Castet, w niedzielę 27 kwietnia, zakończyła się trzecia edycja wrocławskiego święta tatuażu – Cropp Tattoo Konwentu. Podsumować go można krótko: feria kolorów i oryginalnych osobowości, rekordowa frekwencja oraz bogaty program artystyczny.

Cropp Tattoo Konwent we Wrocławiu przez cały weekend odwiedziło ponad 5000 osób, ustalając tym samym rekord. – Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania, jednak tegoroczna frekwencja przerosła nasze oczekiwania. To dla nas bardzo miła niespodzianka i znak, że coraz więcej osób w naszym kraju interesuje się wyjątkową formą sztuki jaką jest tatuaż artystyczny – mówi Marcin Pacześny, organizator konwentu.

W industrialnych przestrzeniach Browaru Mieszczańskiego przez dwa dni swój kunszt prezentowało przeszło 120 tatuatorów z Polski i świata. Tatuaże wykonane podczas konwencji oceniane były przez Jury w składzie: Zappa, Karol Krawczyk oraz Darek Darecki, które nagrodziło twórców najlepszych prac. Zwycięzcą w kategorii najlepszy tatuaż, zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia festiwalu został Kosa ze Studia Speak In Color z Wodzisławia Śląskiego. Najwięcej, bo aż trzy wyróżnienia zebrało studio INK-O-GNITO z Rybnika. 

- Pierwszy raz uczestniczę w tym festiwalu. Przyglądałam się dzisiaj pracy tatuatorów i jestem pod wielkim wrażeniem. To prawdziwi artyści. Nie mogłam uwierzyć, że tak niezwykłe rzeczy można zrobić na skórze – mówi Monika, jedna z uczestniczek wydarzenia. 

Na miejscu nie brakowało także innych atrakcji – licznych koncertów, widowiskowych performensów czy inspirujących wystaw. Cropp Tattoo Konwent to bowiem nie tylko spotkanie tatuatorów. Emocji widzom dostarczyła finlandzka modelka i performerka Lucky Hell, która zaprezentowała sztukę połykania mieczy oraz niecodzienny pokaz DollHouse, podczas którego wytatuowane modelki wcieliły się w role porcelanowych lalek. Na scenie muzycznej natomiast królowały ciężkie brzmienia serwowane przez takie grupy jak: Booze & Glory, Castet, Zwłoki, Fat Kid`s Revenge, Deafness By Noide, Laura Palmer, Heroes Get Remembered, Warsaw Dolls, czy Obsessions.

Cropp Tattoo Konwent we Wrocławiu był pierwszą z cyklu trzech tegorocznych konwencji. Kolejne odbędą się w Gdańsku (19-20 lipca) i w Katowicach (20-21 września). 

Więcej informacji na temat poszczególnych odsłon Cropp Tattoo Konwentu na stronie: http://www.tattookonwent.pl/ i na Facebooku: https://www.facebook.com/CroppTattoo.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.