Dziś rusza Cropp Tattoo Konwent – najbardziej kolorowa impreza roku! 
Dziś rusza Cropp Tattoo Konwent – najbardziej kolorowa impreza roku! 

Dziś rusza Cropp Tattoo Konwent – najbardziej kolorowa impreza roku! 

Opublikowany

120 wystawców z Polski i zagranicy, konkursy na najlepsze tatuaże, a do tego koncerty takich gwiazd jak Booz & Glory czy Deafness By Noise oraz niesamowite pokazy artystyczne. Już dziś w Browarze Mieszczańskim rozpoczyna się dwudniowy festiwal poświęcony sztuce tatuażu! 

Cropp Tattoo Konwent to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, podczas którego mamy okazję – często po raz pierwszy – poznać sztukę tatuażu w jej najróżniejszych odsłonach. A inspiracji będzie wiele. W tym roku specjalnie na konwencję we Wrocławiu przybędzie między innymi Florian Karg – pochodzący z Niemiec mistrz stylu realistycznego. Wydarzenie gościć będzie również nagradzanego na wielu prestiżowych festiwalach, laureata głównej nagrody na ostatniej konwencji w Mediolanie, Słowaka Samuela Potucka oraz pochodzącego z Portugalii Bulleta BG. 
Jak zapowiadają organizatorzy Cropp Tattoo Konwent we Wrocławiu nie zabraknie także reprezentantów naszej rodzimej sceny tatuażu. Odwiedzający będą mogli zobaczyć warsztat specjalizujących się w stylu oldschool Marcina Domańskiego i Leszka Mistarza czy wybijających się na szczyty popularności Łukasza Sokołowskiego i Andrzeja „Niuńka” Misztala. 

Momentem wytchnienia od targów, dziesiątków kolorowych tatuaży i dźwięków pracujących maszynek, będzie część koncertowa Cropp Tattoo Konwentu, gdzie królować będą przede wszystkim ciężkie brzmienia. Obowiązkowym punktem programu będzie występ streetpunkowej grupy Booz & Glory z Londynu. Gratką dla fanów czystego hardcore punka z lat 80-tych będzie z kolei występ grupy Castet. Hardcore punkowych emocji dostarczą też Deafness By Noise – weterani tego gatunku z Chorwacji. Oprócz nich w Browarze Mieszczańskim usłyszymy punk’rockowy Warsaw Dolls, energetyczny projekt Laura Palmer oraz legendę muzyki punkowej, zespół Zwłoki.

Mocnym punktem tegorocznego Cropp Tattoo Konwentu będzie z pewnością scena pokazowa, na której widzowie będą mogli podziwiać elektryzujący występ znanej modelki i performerki Lucky Hell z Finlandii. Jej podszyte nutką erotyzmu show łączące w sobie zmysłowy taniec z połykaniem mieczy i ognia z pewnością podniesie widzom pozom adrenaliny. Kontrastem do występu Finlandki będzie pokaz DollHouse – autorski projekt Diany Błażków i Aniki Stanclik. Po scenie przejdą bowiem piękne, wytatuowane modelki, które wcielą się w rolę porcelanowych lalek. Ich alabastrowa cera, oryginalne stroje projektu Diany Błażków i ekstrawaganckie fryzury stworzone przez Anikę Stanclik zabiorą widzów w świat dzieciństwa. 

Program festiwalu uzupełnią wystawy tematyczne, a wśród nich prace światowej sławy grafika Dawida Rylskiego, autora tegorocznego plakatu Wrocław Cropp Tattoo Konwent. Artysta ma w swoim portfolio zachwycające projekty graficzne plakatów zapowiadających takie wydarzenia jak występ Pharrella Williamsa, Kings of Leon, Jasona Mraza czy Lany del Rey. 

Kolejne odsłony festiwalu odbędą się w lipcu w Gdańsku i we wrześniu w Katowicach. Rozbudowany program tegorocznego cyklu konwentów był możliwy dzięki objęciu wszystkich trzech odsłon festiwalu tytularnym patronatem marki odzieżowej Cropp. Wrocław Cropp Tattoo Konwent odbędzie się 26 i 27 kwietnia w Browarze Mieszczańskim, ul. Hubska 44. Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są na miejscu w cenie 40 zł – wejściówka jedniodniowa i 50 zł – karnet dwudniowy. Więcej informacji na temat cyklu Cropp Tattoo Konwent na stronie: http://www.tattookonwent.pl/

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Będzie hardcore. Muzyka na Cropp Tattoo Konwent we Wrocławiu. 

temu

Tatuaże, artyści z całej Europy, tysiące fanów sztuki ozdabiania ciała i muzyka – pozycja obowiązkowa w programie 3. edycji Cropp Tattoo Konwent we Wrocławiu. Na mapie dźwięków dominować będzie punk i jego liczne odmiany. Do tego dawka czystego rocka i rock’n’rolla. Artyści z Londynu, Chorwacji i Polski. Program sceny muzycznej największego święta tatuażu w kraju to dźwiękowa mieszkanka wybuchowa.
Kobieca twarz Cropp Tattoo Konwent 

temu

Nietypowy pokaz mody z udziałem wytatuowanych modelek wystylizowanych na porcelanowe lalki i podszyty nutką erotyzmu pokaz finlandzkiej performerki Lucky Hell to główne wydarzenia sceny artystycznej Cropp Tattoo Konwent. Impreza już po raz trzeci, w dniach 26-27 kwietnia odbędzie się w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu. W programie, poza wystawami ponad setki czołowych europejskich tatuatorów, koncerty muzyki niezależnej, wystawy graficzne i pokazy teatralne. 
Sztuka tatuażu w trzech odsłonach

temu

Już 26-27 kwietnia do Wrocławia zawita Cropp Tattoo Konwent – cykl najpopularniejszych w Polsce wydarzeń poświęconych tematyce tatuażu. W programie spotkania ze światowej sławy tatuatorami, koncerty muzyki niezależnej, pokazy artystyczne i wystawy. Kolejne odsłony konwentu odbędą się w Gdańsku (19-20 lipca) i w Katowicach (20-21 września). 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.