Tatuaże w Browarze
Tatuaże w Browarze

Tatuaże w Browarze

Opublikowany

Choć ludzie zdobią swoje ciała tuszem już od stuleci, sztuka tatuażu została doceniona przez kulturę masową stosunkowo niedawno. Wrocławianie będą mogli spotkać się z nią już 26-27 kwietnia podczas Cropp Tattoo Konwent – pierwszej w tym roku odsłonie cykl najpopularniejszych w Polsce wydarzeń poświęconych tematyce tatuażu. W programie pokazy światowej sławy tatuatorów, koncerty muzyki niezależnej, występy balansujące na pograniczu pokazów mody i teatralnych performensów oraz wystawy graficzne. 

W ostatni weekend kwietnia wrocławski Browar Mieszczański zamieni się w mekkę miłośników coraz popularniejszej w Polsce dziedziny sztuki, jaką jest tatuaż artystyczny. W industrialnych wnętrzach XIX-wiecznego browaru kunszt swojego warsztatu pokażą najlepsi tatuatorzy z Polski i zagranicy. Gośćmi specjalnymi będą: Florian Karg, specjalista w stylu realistycznym, pochodzący z Portugalii Bullet BG oraz nagradzany na wielu prestiżowych festiwalach, laureat głównej nagrody na ostatniej konwencji w Mediolanie, Słowak Samuel Potucek. 

Na Wrocław Cropp Tattoo Konwent nie zabraknie również czołowych reprezentantów naszej rodzimej sceny tatuażu. Podczas festiwalu odwiedzający będą mogli zobaczyć między innymi warsztat specjalizujących się w stylu oldschool Marcina Domańskiego i Leszka Mistarza czy wybijających się na szczyty popularności Łukasza Sokołowskiego i Andrzeja „Niuńka” Misztala. Tradycyjnie odbędą się konkursy, w których ocenione zostaną najlepsze tatuaże w ośmiu kategoriach tematycznych.

Dźwięk setek maszynek i tętniąca muzyka 

Kwietniowy konwent we Wrocławiu po raz trzeci udowodni, że Cropp Tattoo Konwent to nie tylko święto tatuażu, ale i znakomita muzyka, pokazy modowe i elektryzujące występy artystyczne. Zwiększenie atrakcyjności programowej tegorocznego cyklu konwentów tatuaży było możliwe dzięki objęciu wszystkich trzech odsłon festiwalu tytularnym patronatem przez markę Cropp. Na scenie koncertowej festiwalu wystąpią takie gwiazdy muzyki niezależnej jak angielski Booze & Glory, weterani z Chorwacji - Deafness by Noiset czy Heroes Get Remembered. Oprócz nich w Browarze Mieszczańskim usłyszymy punk’rockowy Warsaw Dolls, energetyczny do szpiku kości projekt Laura Palmer oraz legendę muzyki punkowej, zespół Zwłoki. 

Intrygujące pokazy 

Na scenie artystycznej zobaczymy z kolei improwizowany występ wrocławskich stand-upowców Improkracja, którzy sprawią, że publiczność nie będzie mogła przestać się śmiać. Pokaz Diany Błażków i Aniki Stanclik ze studia fryzur Cococabana, zabierze widzów w świat dzieciństwa. Po wybiegu przejdą bowiem piękne, wytatuowane dziewczyny wystylizowane na lalki. To jednak nie wszystko! Do Wrocławia prosto z Finlandii przybędzie intrygująca Lucky Hell, aby zaprezentować przykuwający wzrok i podszyty erotyzmem występ sceniczny, który mocno zapada w pamięci widzów. 

Tusz także na papierze 

Program festiwalu uzupełnią wystawy tematyczne, a wśród nich prace światowej sławy grafika Dawida Ryskiego, autora tegorocznego plakatu Wrocław Cropp Tattoo Konwent. Artysta ma w swoim portfolio zachwycające projekty graficzne plakatów zapowiadających takie wydarzenia jak występ m. in. Pharrella Williamsa, Kings of Leon, Jasona Mraza czy Lany del Rey. 

 3. edycja Wrocław Cropp Tattoo Konwent odbędzie się 26-27 kwietnia 2014 w Browarze Mieszczańskim, ul. Hubska 44-48. Bilety dostępne w przedsprzedaży w serwisie Biletin.pl w cenach: 30 zł – bilet jednodniowy, 40 zł – bilet dwudniowy i 200 zł – bilet VIP (w cenę biletu VIP wliczone są napoje, alkohol oraz t-shirt Cropp Tattoo Konwent). 

 Więcej informacji na temat poszczególnych odsłoń Cropp Tattoo Konwent na stronie: http://www.tattookonwent.pl/ i na Facebooku: https://www.facebook.com/CroppTattoo

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Będzie hardcore. Muzyka na Cropp Tattoo Konwent we Wrocławiu. 

temu

Tatuaże, artyści z całej Europy, tysiące fanów sztuki ozdabiania ciała i muzyka – pozycja obowiązkowa w programie 3. edycji Cropp Tattoo Konwent we Wrocławiu. Na mapie dźwięków dominować będzie punk i jego liczne odmiany. Do tego dawka czystego rocka i rock’n’rolla. Artyści z Londynu, Chorwacji i Polski. Program sceny muzycznej największego święta tatuażu w kraju to dźwiękowa mieszkanka wybuchowa.
Kobieca twarz Cropp Tattoo Konwent 

temu

Nietypowy pokaz mody z udziałem wytatuowanych modelek wystylizowanych na porcelanowe lalki i podszyty nutką erotyzmu pokaz finlandzkiej performerki Lucky Hell to główne wydarzenia sceny artystycznej Cropp Tattoo Konwent. Impreza już po raz trzeci, w dniach 26-27 kwietnia odbędzie się w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu. W programie, poza wystawami ponad setki czołowych europejskich tatuatorów, koncerty muzyki niezależnej, wystawy graficzne i pokazy teatralne. 
Sztuka tatuażu w trzech odsłonach

temu

Już 26-27 kwietnia do Wrocławia zawita Cropp Tattoo Konwent – cykl najpopularniejszych w Polsce wydarzeń poświęconych tematyce tatuażu. W programie spotkania ze światowej sławy tatuatorami, koncerty muzyki niezależnej, pokazy artystyczne i wystawy. Kolejne odsłony konwentu odbędą się w Gdańsku (19-20 lipca) i w Katowicach (20-21 września). 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.