Sztuka tatuażu w trzech odsłonach
Sztuka tatuażu w trzech odsłonach

Sztuka tatuażu w trzech odsłonach

Opublikowany

Już 26-27 kwietnia do Wrocławia zawita Cropp Tattoo Konwent – cykl najpopularniejszych w Polsce wydarzeń poświęconych tematyce tatuażu. W programie spotkania ze światowej sławy tatuatorami, koncerty muzyki niezależnej, pokazy artystyczne i wystawy. Kolejne odsłony konwentu odbędą się w Gdańsku (19-20 lipca) i w Katowicach (20-21 września). 

W ostatni weekend kwietnia wrocławski Browar Mieszczański zamieni się w mekkę miłośników coraz popularniejszej w Polsce dziedziny sztuki, jaką jest tatuaż artystyczny. W industrialnych wnętrzach XIX-wiecznego browaru kunszt swojego warsztatu pokażą najlepsi tatuatorzy z Polski i zagranicy. Gośćmi specjalnymi będą: Florian Karg, specjalista w stylu realistycznym, pochodzący z Portugalii Bullet BG oraz nagradzany na wielu prestiżowych festiwalach, laureat głównej nagrody na ostatniej konwencji w Mediolanie, Słowak Samuel Potucek.   

Na Cropp Tattoo Konwent nie może zabraknąć również czołowych reprezentantów naszej rodzimej sceny tatuażu. Podczas festiwalu odwiedzający będą mogli zobaczyć między innymi warsztat specjalizujących się w stylu oldschool Marcina Domańskiego i Leszka Mistarza czy wybijających się na szczyty popularności Łukasza Sokołowskiego i Andrzeja „Niuńka” Misztala. Tradycyjnie odbędą się konkursy, w których ocenione zostaną najlepsze tatuaże w ośmiu kategoriach tematycznych.

Dźwięk setek maszynek i tętniąca muzyka 

Cropp Tattoo Konwent to jednak nie tylko święto tatuażu, ale i znakomita muzyka, pokazy modowe i elektryzujące występy artystyczne. Na scenach koncertowych trzech odsłon festiwalu wystąpią takie gwiazdy muzyki niezależnej jak angielski Booze & Glory, weterani z Chorwacji - Deafness by Noiset, a także Heroes Get Remembered, tajemniczy zespół Bokka czy The Freeborn Brothers. Oprócz nich w Browarze Mieszczańskim usłyszymy punk’rockowy Warsaw Dolls, energetyczny do szpiku kości projekt Laura Palmer, mistrzowskiego De La Rockę oraz legendę muzyki punkowej zespół Zwłoki. Na scenie artystycznej zobaczymy z kolei pokaz Diany Błażków i Aniki Stanclik ze studia fryzur Cococabana, który zabierze widzów w świat dzieciństwa. Po wybiegu przejdą piękne, wytatuowane dziewczyny wystylizowane na lalki. To jednak nie wszystko! Na Cropp Tattoo Konwent prosto z Finlandii przybędzie intrygująca Lucky Hell, aby zaprezentować przykuwający wzrok i podszyty erotyzmem występ sceniczny, który mocno zapada w pamięci widzów. Program festiwalu uzupełnią wystawy tematyczne, a wśród nich prace światowej sławy grafika Dawida Rylskiego, autora tegorocznego plakatu Wrocław Cropp Tattoo Konwent. Artysta ma w swoim portfolio zachwycające projekty graficzne plakatów zapowiadających takie wydarzenia jak występ m. in. Pharrella Williamsa, Kings of Leon, Jasona Mraza czy Lany del Rey.

Jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie

Cropp Tattoo Konwent to wydarzenie, które każdego roku przyciąga dziesiątki tysięcy miłośników tatuażu, osób, które poszukują inspirujących doznań i obserwatorów ciekawych form ekspresji jakimi są obrazy na ciele. Pomysł stworzenia przestrzeni dla targów tatuaży połączonych z koncertami muzycznymi oraz występami i wystawami narodził się już 5 lat temu w Gdańsku, gdzie odbyła się pierwsza edycja konwencji. W kolejnych latach do festiwalu dołączyły jeszcze dwa miasta – Wrocław, gdzie w tym roku obędzie się już 3. edycja Cropp Tattoo Konwentu i Katowice, do których konwent zawita po raz 2. Wyjątkowego klimatu wydarzeniom dodają postindustrialne wnętrza, w których każdorazowo organizowane są festiwale. Poza Browarem Mieszczańskim są to Centrum Stocznia Gdańska i Galeria Szyb Wilson w Katowicach. Zwiększenie atrakcyjności programowej tegorocznego cyklu konwentów tatuaży było możliwe dzięki objęciu wszystkich trzech odsłon festiwalu tytularnym patronatem przez markę Cropp.

Więcej informacji na temat poszczególnych odsłoń Cropp Tattoo Konwent na stronie: http://www.tattookonwent.pl/

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Tatuaże w Browarze

temu

Choć ludzie zdobią swoje ciała tuszem już od stuleci, sztuka tatuażu została doceniona przez kulturę masową stosunkowo niedawno. Wrocławianie będą mogli spotkać się z nią już 26-27 kwietnia podczas Cropp Tattoo Konwent – pierwszej w tym roku odsłonie cykl najpopularniejszych w Polsce wydarzeń poświęconych tematyce tatuażu. W programie pokazy światowej sławy tatuatorów, koncerty muzyki niezależnej, występy balansujące na pograniczu pokazów mody i teatralnych performensów oraz wystawy graficzne. 
Będzie hardcore. Muzyka na Cropp Tattoo Konwent we Wrocławiu. 

temu

Tatuaże, artyści z całej Europy, tysiące fanów sztuki ozdabiania ciała i muzyka – pozycja obowiązkowa w programie 3. edycji Cropp Tattoo Konwent we Wrocławiu. Na mapie dźwięków dominować będzie punk i jego liczne odmiany. Do tego dawka czystego rocka i rock’n’rolla. Artyści z Londynu, Chorwacji i Polski. Program sceny muzycznej największego święta tatuażu w kraju to dźwiękowa mieszkanka wybuchowa.
Kobieca twarz Cropp Tattoo Konwent 

temu

Nietypowy pokaz mody z udziałem wytatuowanych modelek wystylizowanych na porcelanowe lalki i podszyty nutką erotyzmu pokaz finlandzkiej performerki Lucky Hell to główne wydarzenia sceny artystycznej Cropp Tattoo Konwent. Impreza już po raz trzeci, w dniach 26-27 kwietnia odbędzie się w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu. W programie, poza wystawami ponad setki czołowych europejskich tatuatorów, koncerty muzyki niezależnej, wystawy graficzne i pokazy teatralne. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.