Cykl Tattoo Konwent 2018 zakończony w Katowicach!

Cykl Tattoo Konwent 2018 zakończony w Katowicach!

Opublikowany

Obywająca się w weekend 15-16 września 2018, katowicka odsłona Tattoo Konwent zamyka cykl czterech tegorocznych edycji festiwalu tatuażu i muzyki. Impreza gromadząca miłośników ozdabiania ciała tym razem osiągnęła frekwencję rzędu prawie 6000 odwiedzających. Jury złożone z ekspertów w dziedzinie tatuowania wyłoniło 33 zwycięskie tatuaże pośród 443 prac zgłoszonych do festiwalowych konkursów. Wydarzenie uświetniły także koncerty muzyczne Booze&Glory, Pleasure Trap, Te-Trisa i RAU. Ponadto publiczność zobaczyła pokazy burleski i freakshow. Kolejną imprezę z cyklu Tattoo Konwent, która ma odbyć się w Poznaniu, zaplanowano na 6-7 kwietnia 2019.

W 2018 roku imprezy z cyklu Tattoo Konwent zgromadziły ponad 25 tysięcy osób, z czego prawie 6 tysięcy stanowili odwiedzający ostatnią tegoroczną edycję, która miała miejsce w Katowicach. Fani tatuaży chętnie rozmawiali z artystami, oglądali ich portfolia i decydowali się na nowe wzory.  Podczas tej odsłony wydarzenia w strefie wystawienniczej pracowało blisko 200 tatuatorów z różnych zakątków Polski. Większość z nich wystawiała wykonane tatuaże w konkursach. Jury w składzie Zappa, Jakub Kujawa i Łukasz „Bam” Kaczmarek obejrzało 443 tatuaże wystawiane w 11 kategoriach i nagrodziło 33 wzory. Wśród wyróżnionych przez nich tatuatorów znaleźli się między innymi Oliwia ze Zmierzloków za najlepszy tatuaż pierwszego dnia oraz Pantera ze studia Silesia z najlepszą pracą niedzieli.

 Na konwencji nagrodzono także dzieci – autorów zwycięskich prac w konkursie „Dzieciaki dziarają”. W ramach akcji specjalnej na Tattoo Konwent wykonano 3 tatuaże, które zaprojektowały maluchy. Na scenie odbywały się nie tylko konkursy, ale także pokazy i wieczorne koncerty. W programie znalazły się freakshow w wykonaniu Eve Elle oraz burleska i pole dance, które zaprezentowały tancerki z kolektywu Show Burlesque Dance.

Uczestnicy wydarzenia chętnie odwiedzali rozbudowaną strefę motoryzacyjną, słuchali djów grających w strefie chill, kupowali odzież i akcesoria, a także samodzielnie tatuowali skórki od banana. Jak zwykle działała także specjalna strefa dla dzieci. W tym roku to właśnie najmłodsi byli specjalnymi gośćmi Tattoo Konwent. Wszystkie imprezy z cyklu odbywały się bowiem pod hasłem „Dołącz do rodziny”, które miało zachęcić do uczestnictwa w konwencji rodziców z dziećmi. Myśl przewodnią dopełniała akcja charytatywna, w ramach której Tattoo Konwent wsparł Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Organizatorzy przekazali 1 zł od każdego sprzedanego biletu. Datki były zbierane także wśród osób biorących udział w konwentowych konkursach na najlepsze tatuaże. Każdy zgłaszający był poproszony o przekazanie co najmniej 1 zł na rzecz organizacji. - Akcja „Dołącz do rodziny!” zakończyła się sporym sukcesem. Przez cały rok Tattoo Konwent z odwiedziła spora liczba rodziców z dziećmi w różnym wieku od niemowlaków, po nastolatki. Cieszymy się z frekwencji i dziękujemy wszystkim uczestnikom – zarówno odwiedzającym, jak i tatuatorom, którzy brali udział w naszym festiwalu. – podsumowuje Marcin Pacześny, główny organizator Tattoo Konwent. – Teraz obmyślamy plany na kolejny rok. Pierwsza edycja odbędzie się tradycyjnie w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich 6 i 7 kwietnia 2019. Wszystkich złaknionych sztuki tatuażu zapraszamy też na naszą zaprzyjaźnioną konwencję – Warsaw Tattoo Convention, która odbywać się będzie w stolicy już 13 i 14 października.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

160918_75.jpg

grafika | 3,84 MB

Pobierz
160918_85.jpg

grafika | 3,82 MB

Pobierz
150918_7.jpg

grafika | 1,64 MB

Pobierz
MIL_8383.jpg

grafika | 946 KB

Pobierz
MIL_8057.jpg

grafika | 904 KB

Pobierz
MIL_7959.jpg

grafika | 1,13 MB

Pobierz
MIL_7987.jpg

grafika | 820 KB

Pobierz
MIL_7969.jpg

grafika | 968 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zaczynamy Katowice Tattoo Konwent 2018!

temu

Już w ten weekend, 15 i 16 września, w postindustrialnych wnętrzach katowickiej Galerii Szyb Wilson powstaną setki obrazów malowanych tuszem na skórze. Stanie się to za sprawą kolejnej odsłony Tattoo Konwent. W Katowickiej edycji weźmie udział blisko 200 tatuatorów, których prace wystawiane będą w 11 kategoriach konkursowych. W czasie konwencji publiczność zobaczy 6 pokazów sztuk alternatywnych (w tym burleski, pole dance i freakshow) oraz weźmie udział w 4 koncertach, w trakcie których wystąpią Booze&Glory, Pleasure Trap, RAU i Te-Tris. W programie znajdą się także atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy.
Rekordowa 10. edycja Gdańsk Tattoo Konwent za nami!

temu

Ponad 7 000 osób - to frekwencja, którą osiągnęła jubileuszowa, 10. już edycja Gdańsk Tattoo Konwent. Była to jednocześnie 26. odsłona ogólnopolskiego festiwalu tatuażu i muzyki. Uczestnicy wydarzenia brali udział w atrakcjach, które odbywały się na scenie i w specjalnych strefach – wystawienniczej, motoryzacyjnej, modowej czy animacyjnej dla dzieci. W czasie imprezy tatuowało około 350 tatuatorów. Odbyły się też 4 koncerty – zagrali Booze&Glory, Prawda, Białas x Lanek oraz Guzior. Publiczność zobaczyła też pokaz burleski i powietrznych akrobacji.
Barwny nałóg

temu

Tatuaż jest sztuką, ale jeszcze trzydzieści lat temu w naszym kręgu kulturowym kojarzono go głównie z przestępcami, subkulturami i marginesem społecznym. Kilka lat temu w Polsce sztuka zdobienia ciała tuszem odrodziła się na nowo. W studiach powstają tysiące tatuaży rocznie., Ma je coraz więcej osób - młodzież, dorośli, kobiety, mężczyźni, wykształceni i nie, gwiazdy i „zwykli” ludzie. Jeszcze nie tak dawno pracami na skórze chwalili się głównie muzycy rockowi, dziś nawet najsłodsze gwiazdy popkultury obnoszą się z barwioną tuszem skórą, a ich nastoletnie fanki hardo podążają ich śladem. Śmiało więc możemy mówić o modzie na tatuaż.
Igłą malowane

temu

Nie zna granic klasowych: można go dostrzec pod koszulą pracownika korporacji i T-shirtem hipstera, na udzie top modelki i muskule sportowca. Jedno jest pewne – tatuaż znów wrócił na salony – mieć go jest dziś po prostu trendy.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.