Zaczynamy Katowice Tattoo Konwent 2018!

Zaczynamy Katowice Tattoo Konwent 2018!

Już w ten weekend, 15 i 16 września, w postindustrialnych wnętrzach katowickiej Galerii Szyb Wilson powstaną setki obrazów malowanych tuszem na skórze. Stanie się to za sprawą kolejnej odsłony Tattoo Konwent. W Katowickiej edycji weźmie udział blisko 200 tatuatorów, których prace wystawiane będą w 11 kategoriach konkursowych. W czasie konwencji publiczność zobaczy 6 pokazów sztuk alternatywnych (w tym burleski, pole dance i freakshow) oraz weźmie udział w 4 koncertach, w trakcie których wystąpią Booze&Glory, Pleasure Trap, RAU i Te-Tris. W programie znajdą się także atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy.

Katowicka galeria sztuki po raz kolejny ugości najzdolniejszych tatuatorów z całego kraju. W trakcie dwudniowego eventu zaprezentują oni swoje umiejętności przed tłumami odwiedzającymi ostatnią tegoroczną edycję największego ogólnopolskiego cyklu festiwali związanych ze sztuką tatuażu artystycznego. Bramy Tattoo Konwent dla odwiedzających oficjalnie otworzą się o godzinie 11, gdy zacznie działać strefa wystawiennicza, a artyści rozpoczną pracę. Pierwsze atrakcje na scenie rozpoczną się około 14:30.
Przez dwa dni Jury oceni wzory zgłoszone do konkursów w 11 kategoriach. Najlepsze tatuaże wybiorą: Zappa – jeden z najbardziej znanych tatuatorów w branży, założyciel Cykada Tattoo z Sopotu, Kuba Kujawa z poznańskiego studia Tattoo.pl, Łukasz BAM Kaczmarek z warszawskiego salonu Caffeine i Tomasz Strzałkowski – ceniony artysta i grafik. W trakcie imprezy za sprawą konkursu „Dzieciaki dziarają” wybrani tatuatorzy wykonają wzory zaprojektowane przez dzieci. Maluchy zostaną nagrodzone na scenie – tak jak biorący udział w festiwalowych konkursach artyści. Wszystko to w ramach hasła „Dołącz do rodziny”, które towarzyszy wszystkim tegorocznym odsłonom konwencji. W nawiązaniu do myśli przewodniej organizatorzy postanowili również wesprzeć finansowo fundację SOS Wioski Dziecięce, dlatego przekażą 1 zł z każdego sprzedanego biletu na rzecz organizacji. Datki będą zbierane również wśród uczestników Tattoo Konwent, którzy zdecydują się zgłosić swój tatuaż do konkursu.

Nie tylko tatuaże

Tattoo Konwent to nie tylko tatuaże, ale również atrakcje muzyczne. Sobotni wieczór uświetnią koncerty popularnej grupy streetpunkowej z Londynu - Booze&Glory, której występ poprzedzi popis umiejętności zespołu Pleasure Trap. Fani hip-hopu powinni do końca zostać pod konwentową sceną w niedzielę, gdy przed publiką pojawi się charakteryzujący się alternatywnym brzmieniem RAU oraz Te-Tris - legenda polskiego freestyle’u. O muzyczne tło imprezy zadbają: PZG, DJ WEST, DJ HOPBEAT i CO. Pierwszy dzień Katowice Tattoo Konwent zwieńczy afterparty w katowickim Królestwie, podczas którego zagra m.in. Falcon1. Wśród atrakcji Tattoo Konwent zawsze pojawiają się elektryzujące pokazy różnego rodzaju sztuk alternatywnych. Tym razem w programie znalazły się występy tancerek z Show Burlesque Dance specjalizujących się w pole dance i uwodzicielskiej burlesce. Dla osób preferujących silniejsze emocje przewidziano pokaz Eve Elle. Przygotowane przez nią freakshow to występ inspirowany sztuką cyrkową, okraszony nutą czarnego humoru. W przestrzeniach Galerii Szyb Wilson działać będą także strefy specjalne. Na konwencie kupić będzie można modne ubrania, zostawić dzieci pod okiem animatorów, zjeść na zlocie foodtracków, pozować profesjonalnemu fotografowi czy podziwiać motoryzacyjne majstersztyki. Jeden z nich – składany przez ekipę Hotball w trakcie wszystkich tegorocznych edycji – zaprezentowany zostanie także na scenie.

Bilety

Do piątku, 14 września trwa przedsprzedaż biletów, w ramach której zakupić można wejściówkę jednodniową (35 zł), dwudniową (45 zł), trzyosobową (120zł) i VIP (250zł). Nowością są bilety rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 90 do 150 zł. Każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60, roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko standardowe wejściówki jednoosobowe w cenie 45 zł bilet jednodniowy i 60 zł dwudniowy. Tattoo Konwent przekaże 1 zł z każdego sprzedanego biletu na stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Bilety, dokładny program i dodatkowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na: www.katowice.tattookonwent.pl
Załączniki

Pobierz wszystkie

KatowiceTattooKownet2017_foto_Maciej_Sitarz__4_.jpg

grafika | 2,44 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_BlazejMichalczyk__8_.jpg

grafika | 2,29 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_BlazejMichalczyk__4_.jpg

grafika | 2,21 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_Maciej_Sitarz__3_.jpg

grafika | 2,18 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_Maciej_Sitarz__6_.jpg

grafika | 2 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_BlazejMichalczyk__16_.jpg

grafika | 1,84 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_BlazejMichalczyk__17_.jpg

grafika | 1,83 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_Maciej_Sitarz__4_.jpg

grafika | 2,44 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_BlazejMichalczyk__8_.jpg

grafika | 2,29 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_BlazejMichalczyk__4_.jpg

grafika | 2,21 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_Maciej_Sitarz__3_.jpg

grafika | 2,18 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_Maciej_Sitarz__6_.jpg

grafika | 2 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_BlazejMichalczyk__16_.jpg

grafika | 1,84 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_BlazejMichalczyk__17_.jpg

grafika | 1,83 MB

Pobierz
Zaczynamy Katowice Tattoo Konwent 2018.docx

docx | 15,8 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Cykl Tattoo Konwent 2018 zakończony w Katowicach!

Obywająca się w weekend 15-16 września 2018, katowicka odsłona Tattoo Konwent zamyka cykl czterech tegorocznych edycji festiwalu tatuażu i muzyki. Impreza gromadząca miłośników ozdabiania ciała tym razem osiągnęła frekwencję rzędu prawie 6000 odwiedzających. Jury złożone z ekspertów w dziedzinie tatuowania wyłoniło 33 zwycięskie tatuaże pośród 443 prac zgłoszonych do festiwalowych konkursów. Wydarzenie uświetniły także koncerty muzyczne Booze&Glory, Pleasure Trap, Te-Trisa i RAU. Ponadto publiczność zobaczyła pokazy burleski i freakshow. Kolejną imprezę z cyklu Tattoo Konwent, która ma odbyć się w Poznaniu, zaplanowano na 6-7 kwietnia 2019.
Rekordowa 10. edycja Gdańsk Tattoo Konwent za nami!

Ponad 7 000 osób - to frekwencja, którą osiągnęła jubileuszowa, 10. już edycja Gdańsk Tattoo Konwent. Była to jednocześnie 26. odsłona ogólnopolskiego festiwalu tatuażu i muzyki. Uczestnicy wydarzenia brali udział w atrakcjach, które odbywały się na scenie i w specjalnych strefach – wystawienniczej, motoryzacyjnej, modowej czy animacyjnej dla dzieci. W czasie imprezy tatuowało około 350 tatuatorów. Odbyły się też 4 koncerty – zagrali Booze&Glory, Prawda, Białas x Lanek oraz Guzior. Publiczność zobaczyła też pokaz burleski i powietrznych akrobacji.
Barwny nałóg

Tatuaż jest sztuką, ale jeszcze trzydzieści lat temu w naszym kręgu kulturowym kojarzono go głównie z przestępcami, subkulturami i marginesem społecznym. Kilka lat temu w Polsce sztuka zdobienia ciała tuszem odrodziła się na nowo. W studiach powstają tysiące tatuaży rocznie., Ma je coraz więcej osób - młodzież, dorośli, kobiety, mężczyźni, wykształceni i nie, gwiazdy i „zwykli” ludzie. Jeszcze nie tak dawno pracami na skórze chwalili się głównie muzycy rockowi, dziś nawet najsłodsze gwiazdy popkultury obnoszą się z barwioną tuszem skórą, a ich nastoletnie fanki hardo podążają ich śladem. Śmiało więc możemy mówić o modzie na tatuaż.
Igłą malowane

Nie zna granic klasowych: można go dostrzec pod koszulą pracownika korporacji i T-shirtem hipstera, na udzie top modelki i muskule sportowca. Jedno jest pewne – tatuaż znów wrócił na salony – mieć go jest dziś po prostu trendy.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.