Koncertowy Katowice Tattoo Konwent 2018

Koncertowy Katowice Tattoo Konwent 2018

Co roku ostatnią stacją Tattoo Konwent są Katowice, w których 15 i 16 września 2018  festiwal tatuażu i muzyki zagości już po raz szósty. W Galerii Szyb Wilson odwiedzający spotkają nie tylko około 200 artystów związanych ze sztuką ozdabiania ciała, ale także muzyków. Każdą odsłonę konwencji dopełniają bowiem koncerty. Tym razem dla fanów tatuażu zagrają streetpunkowcy: Booze&Glory i Pleasure Trap oraz reprezentanci sceny hip-hopowej: Te-Tris oraz RAU. W programie imprezy obok atrakcji związanych z tatuażem i muzyką znajdą się także między innymi pokazy burleski, pole dance i freakshow.

W ciągu dnia tętniąca życiem strefa wystawiennicza, konkursy na najlepsze tatuaże oraz pokazy sztuk alternatywnych, wieczorami koncerty i impreza w klubowym klimacie – tak w dużym skrócie można opisać formułę Tattoo Konwent. Na tegorocznej, katowickiej edycji również nie może zabraknąć muzycznego akompaniamentu, dlatego organizatorzy kolejny raz zadbali o ciekawy lineup.

Mocna gitarowa sobota

Za sprawą Booze&Glory uczestnicy Tattoo Konwent będą mieli okazję poczuć klimat londyńskich ulic pełnych alternatywnej młodzieży. Gwiazda sobotniego wieczoru to zespół znany wszystkim miłośnikom street punka czy oi!. Twórczość grupy to gitarowe granie, z charakterystycznym dla gatunku wokalem, wspieranym przez chórki. Podczas ich występów oprócz szlagierów usłyszeć będzie można nowy materiał z 2017, który w roku wydania promowany był na trasie koncertowej obejmującej aż 100 występów! W tym sezonie Booze&Glory grali między innymi na dużej scenie Pol'and'Rock (niegdyś przystanek Woodstock). Przed headlinerem publikę rozgrzeje grupa Pleasure Trap, grająca w zbliżonym stylu. To powstała w 2016 roku formacja mocno zakorzeniona w klimacie mods i skinheads, której twórczość inspirowana jest power popem, starym brytyjskim punkiem i oi!, zespołami beatowymi i soulowymi z lat 60, 2tone ska czy britpopem. W swoich piosenkach śpiewają o dziewczynach, futbolu i polityce. Charakteryzuje ich unikalne brzmienie i sposób grania - czasem melodyjny i taneczny, czasami sentymentalny, jednak zawsze hałaśliwy.

Rapowa niedziela

W niedziele klimat muzyczny całkowicie się odmieni. Wieczór należeć będzie do Te-Trisa - legendy polskiego freestylu. Raper i producent od kilkunastu lat aktywnie działa na scenie muzycznej – koncertuje w kraju i zagranicą, a na koncie ma już 10 krążków. Ostatnie 1,5 roku, które zaowocowało 3 nowymi projektami, określa się jako drugą młodość Te-Trisa. Najświeższe produkcje łączą w sobie całą paletę stylów muzycznych i rapowych. Na Katowice Tattoo Konwent usłyszeć będzie można między innymi soulowe sample, bujające headbangery i niebanalne treści z odrobiną improwizacji zakorzenionej w twórczości freestylowca. Na ten energetyczny występ publikę przygotuje RAU. Twórczość artysty charakteryzuje się rozpoznawalnym, nowoczesnym brzmieniem połączonym z autoironicznymi, przeplatanymi na przemian humorem i poważną refleksją tekstami. RAU muzyką para się od 15 lat, ale oficjalnie debiutował albumem wydanym w maju, przy wsparciu wytwórni Alkopoligamia. Na scenie odbiega od klasycznej formuły grania koncertów, wzbogacając je o live’acty.

Energia z winyli

Każdą edycję Tattoo Konwent wspierają również DJe, którzy umilają czas osobom odwiedzającym strefę wystawienniczą oraz odpoczywającym w chill zone. Tym razem w ekipie serwującej przyjemne dla ucha dźwięki znajdzie się odpowiedzialny za oprawę muzyczną sceny głównej PZG, a także CO /nugen, DJ West i DJ Hopbeat. Dwaj ostatni, wspierani także przez Falcon1 dodatkowo zadbają o imprezowy nastrój uczestników oficjalnego afterparty Katowice Tattoo Konwent, które odbędzie się w sobotę, 15 września 2018 w klubie Królestwo, znajdującym się przy rondzie im. gen. Jerzego Ziętka 1.

Bilety

Do piątku, 14 września trwa przedsprzedaż biletów, w ramach której zakupić można wejściówkę jednodniową (35 zł), dwudniową (45 zł), trzyosobową (120zł) i VIP (250zł). Nowością są bilety rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 90 do 150 zł oraz Tattoo Bilet z „Dziarką w ciemno” w cenie 399 zł (więcej informacji wkrótce). Każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60, roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko standardowe wejściówki jednoosobowe w cenie 45 zł bilet jednodniowy i 60 zł dwudniowy. Tattoo Konwent przekaże 1 zł z każdego sprzedanego biletu na stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Bilety, dokładny program i dodatkowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na: www.katowice.tattookonwent.pl
Załączniki

Pobierz wszystkie

RAU2.jpg

grafika | 1,12 MB

Pobierz
RAU3.jpg

grafika | 1,05 MB

Pobierz
RAU1.jpg

grafika | 999 KB

Pobierz
RAU4.jpg

grafika | 993 KB

Pobierz
Katowice Tattoo Konwent - informacja prasowa muzyczna.docx

docx | 17,3 KB

Pobierz
Te-tris_FOT_MAX_ZIELIŃSKI.jpg

grafika | 7,24 MB

Pobierz
Te-tris.jpg

grafika | 6,47 MB

Pobierz
Te-tris_FOT.GNIEWKO_GŁOGOWSKI.jpg

grafika | 3,45 MB

Pobierz
pleasure trap foto.jpg

grafika | 187 KB

Pobierz
pleasure trap foto 3.jpg

grafika | 59,5 KB

Pobierz
pleasure trap foto 2.jpg

grafika | 54,9 KB

Pobierz
BOOZE&GLORY3.jpg

grafika | 1,79 MB

Pobierz
BOOZE&GLORY.jpg

grafika | 1,39 MB

Pobierz
BOOZE&GLORY4.jpg

grafika | 992 KB

Pobierz
RAU5.jpg

grafika | 55,5 KB

Pobierz
BOOZE&GLORY2.jpg

grafika | 5,72 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Cykl Tattoo Konwent 2018 zakończony w Katowicach!

Obywająca się w weekend 15-16 września 2018, katowicka odsłona Tattoo Konwent zamyka cykl czterech tegorocznych edycji festiwalu tatuażu i muzyki. Impreza gromadząca miłośników ozdabiania ciała tym razem osiągnęła frekwencję rzędu prawie 6000 odwiedzających. Jury złożone z ekspertów w dziedzinie tatuowania wyłoniło 33 zwycięskie tatuaże pośród 443 prac zgłoszonych do festiwalowych konkursów. Wydarzenie uświetniły także koncerty muzyczne Booze&Glory, Pleasure Trap, Te-Trisa i RAU. Ponadto publiczność zobaczyła pokazy burleski i freakshow. Kolejną imprezę z cyklu Tattoo Konwent, która ma odbyć się w Poznaniu, zaplanowano na 6-7 kwietnia 2019.
Zaczynamy Katowice Tattoo Konwent 2018!

Już w ten weekend, 15 i 16 września, w postindustrialnych wnętrzach katowickiej Galerii Szyb Wilson powstaną setki obrazów malowanych tuszem na skórze. Stanie się to za sprawą kolejnej odsłony Tattoo Konwent. W Katowickiej edycji weźmie udział blisko 200 tatuatorów, których prace wystawiane będą w 11 kategoriach konkursowych. W czasie konwencji publiczność zobaczy 6 pokazów sztuk alternatywnych (w tym burleski, pole dance i freakshow) oraz weźmie udział w 4 koncertach, w trakcie których wystąpią Booze&Glory, Pleasure Trap, RAU i Te-Tris. W programie znajdą się także atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy.
Barwny nałóg

Tatuaż jest sztuką, ale jeszcze trzydzieści lat temu w naszym kręgu kulturowym kojarzono go głównie z przestępcami, subkulturami i marginesem społecznym. Kilka lat temu w Polsce sztuka zdobienia ciała tuszem odrodziła się na nowo. W studiach powstają tysiące tatuaży rocznie., Ma je coraz więcej osób - młodzież, dorośli, kobiety, mężczyźni, wykształceni i nie, gwiazdy i „zwykli” ludzie. Jeszcze nie tak dawno pracami na skórze chwalili się głównie muzycy rockowi, dziś nawet najsłodsze gwiazdy popkultury obnoszą się z barwioną tuszem skórą, a ich nastoletnie fanki hardo podążają ich śladem. Śmiało więc możemy mówić o modzie na tatuaż.
Igłą malowane

Nie zna granic klasowych: można go dostrzec pod koszulą pracownika korporacji i T-shirtem hipstera, na udzie top modelki i muskule sportowca. Jedno jest pewne – tatuaż znów wrócił na salony – mieć go jest dziś po prostu trendy.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.