Powraca Katowice Tattoo Konwent!

Powraca Katowice Tattoo Konwent!

Tattoo Konwent – ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki odbędzie się w dniach 15-16 września 2018 po już po raz 27. Finałowy przystanek tegorocznego cyklu odbędzie się na Śląsku, w katowickiej Galerii Szyb Wilson. Swoją obecność zadeklarowało blisko 200 tatuatorów z całego kraju. Ważnym punktem programu jak zwykle są koncerty punkrockowe i hip-hopowe. Na Katowice Tattoo Konwent wystąpi międzynarodowa ekipa Booze&Glory, supportowana przez Pleasure Trap, a także RAU i Te-Tris. Wśród dodatkowych atrakcji wymienić można strefy tematyczne czy pokazy burleski.

Formuła Tattoo Konwent od lat pozostaje niezmienna. W strefie wystawienniczej zapoznać można się z twórczością znakomitych tatuatorów, którzy nie tylko prezentują swoje portfolia, ale na żywo wykonują wzory na ciałach klientów. Ich prace wystawiane są w konkursach, w ramach których Jury wybiera najciekawsze, najlepiej zrobione tatuaże. Modele zaprezentują utrwalone na ciele rysunki stojąc na scenie przed całą zgromadzoną na miejscu publicznością. Wśród kategorii konkursowych pojawią się między innymi tatuaże związane ze Śląskiem. Tym razem na imprezie tatuować będzie około 200 artystów. Spędzą oni dwa pracowite dni w klimatycznych wnętrzach Szybu Wilson - galerii sztuki znajdującej się na katowickim Nikiszowcu. Rokrocznie imprezę odwiedza kilka tysięcy miłośników tatuażu – tych ozdobionych barwnymi rysunkami i tych, którzy dopiero szukają inspiracji i odpowiedniego tatuatora. W 2018 roku Tattoo Konwent hasłem „Dołącz do rodziny!”
zachęca do udziału rodziców i dzieci. Dla najmłodszych przewidziane są specjalne strefy i atrakcje.

Muzyka, pokazy i inne rozrywki

Wśród dodatkowych punktów programu katowickiej edycji Tattoo Konwent znajdą się przede wszystkim koncerty muzyczne. W sobotę, 15 września w godzinach wieczornych zagra Booze&Glory – street punkowa gwiazda z Londynu. Wcześniej publikę rozgrzeje tworzący muzykę w pokrewnym klimacie, polski zespół Pleasure Trap. Niedziela należeć będzie do reprezentantów sceny hip-hopowej. Jako pierwszy popis swoich umiejętności da charakteryzujący się oryginalnym stylem RAU. Konwencję zakończy koncert Te-Trisa, legendy polskiego freestyle’u. W trakcie części pokazowych wydarzenia, zobaczyć będzie można między innymi pokaz burleski w wykonaniu utalentowanej performerki z grupy Show Burlesque Dance. Pośród stref tematycznych znajdzie się przestrzeń dedykowana motoryzacji, mobilne studio fotograficzne, merch, Barber Expo czy animacje dla dzieci.

Bilety

Tym razem odwiedzający mają do wyboru tradycyjne i zupełnie nowe, korzystne opcje biletowe. Standardowo w przedsprzedaży zakupić można wejściówkę jednodniową (35 zł), dwudniową (45 zł), trzyosobową (120zł) i VIP (250zł). Nowością są bilety rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 90 do 150 zł oraz Tattoo Bilet z „Dziarką w ciemno” w cenie 399 zł (więcej informacji wkrótce). Każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60 roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko standardowe wejściówki jednoosobowe w cenie 45 zł bilet jednodniowy i 60 zł dwudniowy. Tattoo Konwent przekaże 1 zł z każdego sprzedanego biletu na stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Bilety i dodatkowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na: www.katowice.tattookonwent.pl
Załączniki

Pobierz wszystkie

KatowiceTattooKownet2017_foto_Maciej_Sitarz__4_.jpg

grafika | 2,44 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_BlazejMichalczyk__8_.jpg

grafika | 2,29 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_BlazejMichalczyk__4_.jpg

grafika | 2,21 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_Maciej_Sitarz__6_.jpg

grafika | 2 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_BlazejMichalczyk__16_.jpg

grafika | 1,84 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_BlazejMichalczyk__17_.jpg

grafika | 1,83 MB

Pobierz
Katowice Tattoo Konwent - I komunikat.docx

docx | 17,1 KB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto_Maciej_Sitarz__3_.jpg

grafika | 2,18 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Cykl Tattoo Konwent 2018 zakończony w Katowicach!

Obywająca się w weekend 15-16 września 2018, katowicka odsłona Tattoo Konwent zamyka cykl czterech tegorocznych edycji festiwalu tatuażu i muzyki. Impreza gromadząca miłośników ozdabiania ciała tym razem osiągnęła frekwencję rzędu prawie 6000 odwiedzających. Jury złożone z ekspertów w dziedzinie tatuowania wyłoniło 33 zwycięskie tatuaże pośród 443 prac zgłoszonych do festiwalowych konkursów. Wydarzenie uświetniły także koncerty muzyczne Booze&Glory, Pleasure Trap, Te-Trisa i RAU. Ponadto publiczność zobaczyła pokazy burleski i freakshow. Kolejną imprezę z cyklu Tattoo Konwent, która ma odbyć się w Poznaniu, zaplanowano na 6-7 kwietnia 2019.
Zaczynamy Katowice Tattoo Konwent 2018!

Już w ten weekend, 15 i 16 września, w postindustrialnych wnętrzach katowickiej Galerii Szyb Wilson powstaną setki obrazów malowanych tuszem na skórze. Stanie się to za sprawą kolejnej odsłony Tattoo Konwent. W Katowickiej edycji weźmie udział blisko 200 tatuatorów, których prace wystawiane będą w 11 kategoriach konkursowych. W czasie konwencji publiczność zobaczy 6 pokazów sztuk alternatywnych (w tym burleski, pole dance i freakshow) oraz weźmie udział w 4 koncertach, w trakcie których wystąpią Booze&Glory, Pleasure Trap, RAU i Te-Tris. W programie znajdą się także atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy.
Koncertowy Katowice Tattoo Konwent 2018

Co roku ostatnią stacją Tattoo Konwent są Katowice, w których 15 i 16 września 2018  festiwal tatuażu i muzyki zagości już po raz szósty. W Galerii Szyb Wilson odwiedzający spotkają nie tylko około 200 artystów związanych ze sztuką ozdabiania ciała, ale także muzyków. Każdą odsłonę konwencji dopełniają bowiem koncerty. Tym razem dla fanów tatuażu zagrają streetpunkowcy: Booze&Glory i Pleasure Trap oraz reprezentanci sceny hip-hopowej: Te-Tris oraz RAU. W programie imprezy obok atrakcji związanych z tatuażem i muzyką znajdą się także między innymi pokazy burleski, pole dance i freakshow.
Rekordowa 10. edycja Gdańsk Tattoo Konwent za nami!

Ponad 7 000 osób - to frekwencja, którą osiągnęła jubileuszowa, 10. już edycja Gdańsk Tattoo Konwent. Była to jednocześnie 26. odsłona ogólnopolskiego festiwalu tatuażu i muzyki. Uczestnicy wydarzenia brali udział w atrakcjach, które odbywały się na scenie i w specjalnych strefach – wystawienniczej, motoryzacyjnej, modowej czy animacyjnej dla dzieci. W czasie imprezy tatuowało około 350 tatuatorów. Odbyły się też 4 koncerty – zagrali Booze&Glory, Prawda, Białas x Lanek oraz Guzior. Publiczność zobaczyła też pokaz burleski i powietrznych akrobacji.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.