Rekordowa 10. edycja Gdańsk Tattoo Konwent za nami!

Rekordowa 10. edycja Gdańsk Tattoo Konwent za nami!

Opublikowany

Ponad 7 000 osób - to frekwencja, którą osiągnęła jubileuszowa, 10. już edycja Gdańsk Tattoo Konwent. Była to jednocześnie 26. odsłona ogólnopolskiego festiwalu tatuażu i muzyki. Uczestnicy wydarzenia brali udział w atrakcjach, które odbywały się na scenie i w specjalnych strefach – wystawienniczej, motoryzacyjnej, modowej czy animacyjnej dla dzieci. W czasie imprezy tatuowało około 350 tatuatorów. Odbyły się też 4 koncerty – zagrali Booze&Glory, Prawda, Białas x Lanek oraz Guzior. Publiczność zobaczyła też pokaz burleski i powietrznych akrobacji.

Tysiące ludzi i tatuaży

Tegoroczna edycja Gdańsk Tattoo Konwent cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż poprzednio i odnotowała rekordową frekwencję – 7000 odwiedzających. Przez dwa dni trwały konkursy na najlepsze tatuaże. Wzory oceniane były w 12 kategoriach. Spośród 423 zgłoszonych prac wybrano 36 najciekawszych wzorów – co najmniej po 3 najlepsze prace w każdej kategorii. Wyróżniono między innymi prace wykonane przez:  
Adolfa z Jah Love (najlepszy tatuaż I dnia konwentu), Jacka z Nie mów mamie (najlepszy tatuaż II dnia konwentu), Adama z Sigil (I miejsce w kategorii tatuaż związany z morzem), Sowy z Nie mów mamie (I miejsce w kategorii tatuaż realistyczny), Michała z Azazela (I miejsce w kategorii tatuaż duży czarno-szary), Vitaliya z Azazela (I miejsce w kategoriach tatuaż tradycyjny i graficzny), Wojtasa z Heteric (I miejsce w kategorii tatuaż neotradycyjny).

Pośród wszystkich zgłoszonych prac wyłoniono też najlepszy tatuaż całego konwentu, którego autorem był Jaromir z White Rabbit – zdobywca I miejsca w kategorii duży tatuaż kolorowy.

Moc atrakcji

W ramach „Dziarki w ciemno” za specjalną kotarą tatuaże wykonywały FatCat z Zajawa Tattoo Łódź i MRÓ z tyskich Zmierzloków. W czasie imprezy powstały także trzy tatuaże zaprojektowane przez dzieci w ramach konkursu „Dzieciaki dziarają”. Maluchy, na rysunkach których wzorowane były tatuaże zostały nagrodzone na scenie – tak jak najlepsi tatuatorzy. Nutę muzycznego szaleństwa zapewniły występujące na konwencji zespoły. W sobotę Booze&Glory i Prawda zarażały punk rockową energią, a Białas z Lankiem oraz Guzior dostarczyli w niedzielę rozrywkę miłośnikom hip-hopu. Scena pokazowa gościła performerki SkinnyRedhead - specjalizującą się w powietrznej akrobatyce połączonej ze sztuką układania więzów oraz Red Juliette – performerkę znaną z retro pokazów burleski. Na konwencji działały strefy tematyczne – można było zakupić modną odzież, uraczyć się streetfoodem, obejrzeć oldschoolowe pojazdy czy zostawić dzieci pod opieką profesjonalnych animatorów. Pierwszy dzień imprezy zwieńczyło huczne afterparty, które odbyło się w gdańskiej 100czni. W czasie Gdańsk Tattoo Konwent, tak jak w przypadku innych imprez z serii, wśród osób zgłaszających się do konkursu zbierano datki na rzecz SOS Wioski Dziecięce. Organizator przekaże stowarzyszeniu 1 zł od każdego sprzedanego biletu.

Jedziemy dalej!

- Gdańsk to dla mnie sentymentalnie najważniejszy punkt dla mapie corocznej trasy Tattoo Konwent, gdyż to tutaj zaczęła się nasza przygoda z tym festiwalem – opowiada Marcin Pacześny, organizator Tattoo Konwent – W tym roku wszyscy miłośnicy tatuażu mają przed sobą jeszcze dwa ważne eventy. W ramach naszego cyklu widzimy się już 15 i 16 września w Katowicach. W październiku odbędzie się z kolei zaprzyjaźniony Warsaw Tattoo Convention.

   Udostępnij

   Załączniki

   Pobierz wszystkie

   290718_32.jpg

   grafika | 5,91 MB

   Pobierz
   280718_39.jpg

   grafika | 4,56 MB

   Pobierz
   290718_37.jpg

   grafika | 3,68 MB

   Pobierz
   280718_38.jpg

   grafika | 4,3 MB

   Pobierz
   290718_26.jpg

   grafika | 3,27 MB

   Pobierz
   280718_31.jpg

   grafika | 6,01 MB

   Pobierz
   280718_35.jpg

   grafika | 5,92 MB

   Pobierz
   280718_21.jpg

   grafika | 6,08 MB

   Pobierz
   280718_22.jpg

   grafika | 5,93 MB

   Pobierz
   280718_24.jpg

   grafika | 5,34 MB

   Pobierz
   280718_25.jpg

   grafika | 4,66 MB

   Pobierz
   280718_23.jpg

   grafika | 3,74 MB

   Pobierz
   rekordowa 10 edycja Gdańsk Tattoo Konwent zakończona.docx

   docx | 21 KB

   Pobierz
   Powiązane artykuły
   Cykl Tattoo Konwent 2018 zakończony w Katowicach!

   temu

   Obywająca się w weekend 15-16 września 2018, katowicka odsłona Tattoo Konwent zamyka cykl czterech tegorocznych edycji festiwalu tatuażu i muzyki. Impreza gromadząca miłośników ozdabiania ciała tym razem osiągnęła frekwencję rzędu prawie 6000 odwiedzających. Jury złożone z ekspertów w dziedzinie tatuowania wyłoniło 33 zwycięskie tatuaże pośród 443 prac zgłoszonych do festiwalowych konkursów. Wydarzenie uświetniły także koncerty muzyczne Booze&Glory, Pleasure Trap, Te-Trisa i RAU. Ponadto publiczność zobaczyła pokazy burleski i freakshow. Kolejną imprezę z cyklu Tattoo Konwent, która ma odbyć się w Poznaniu, zaplanowano na 6-7 kwietnia 2019.
   Zaczynamy Katowice Tattoo Konwent 2018!

   temu

   Już w ten weekend, 15 i 16 września, w postindustrialnych wnętrzach katowickiej Galerii Szyb Wilson powstaną setki obrazów malowanych tuszem na skórze. Stanie się to za sprawą kolejnej odsłony Tattoo Konwent. W Katowickiej edycji weźmie udział blisko 200 tatuatorów, których prace wystawiane będą w 11 kategoriach konkursowych. W czasie konwencji publiczność zobaczy 6 pokazów sztuk alternatywnych (w tym burleski, pole dance i freakshow) oraz weźmie udział w 4 koncertach, w trakcie których wystąpią Booze&Glory, Pleasure Trap, RAU i Te-Tris. W programie znajdą się także atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy.
   Barwny nałóg

   temu

   Tatuaż jest sztuką, ale jeszcze trzydzieści lat temu w naszym kręgu kulturowym kojarzono go głównie z przestępcami, subkulturami i marginesem społecznym. Kilka lat temu w Polsce sztuka zdobienia ciała tuszem odrodziła się na nowo. W studiach powstają tysiące tatuaży rocznie., Ma je coraz więcej osób - młodzież, dorośli, kobiety, mężczyźni, wykształceni i nie, gwiazdy i „zwykli” ludzie. Jeszcze nie tak dawno pracami na skórze chwalili się głównie muzycy rockowi, dziś nawet najsłodsze gwiazdy popkultury obnoszą się z barwioną tuszem skórą, a ich nastoletnie fanki hardo podążają ich śladem. Śmiało więc możemy mówić o modzie na tatuaż.
   Igłą malowane

   temu

   Nie zna granic klasowych: można go dostrzec pod koszulą pracownika korporacji i T-shirtem hipstera, na udzie top modelki i muskule sportowca. Jedno jest pewne – tatuaż znów wrócił na salony – mieć go jest dziś po prostu trendy.
   Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
   Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.