Jubileuszowa edycja Tattoo Konwent już w ten weekend
Jubileuszowa edycja Tattoo Konwent już w ten weekend

Fot. Maciej Sitarz

Jubileuszowa edycja Tattoo Konwent już w ten weekend

Opublikowany

350 tatuatorów, konkursy na najlepsze tatuaże, koncerty hip-hopowe i punk rockowe, burleska, akrobacje i pokaz rzucania nożami to tylko niektóre atrakcje 26 edycji Tattoo Konwent. W tym roku ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki po raz 10. odbędzie się w Gdańsku – w mieście, w którym rozpoczęła się jego historia. Imprezę zaplanowano na najbliższy weekend – 28 i 29 lipca. Tak jak w ostatnich latach, będzie miała miejsce w AmberExpo i można się spodziewać, że jak zawsze przyciągnie tysiące miłośników sztuki tatuowania. Tym razem organizatorzy poprzez liczne akcje towarzyszące i hasło przewodnie „Dołącz do rodziny” zapraszają do udziału wielopokoleniową publikę.

Przez dwa dni oczy prawdziwych miłośników tatuażu zwrócą się w kierunku Gdańska. Na wakacyjnym przystanku Tattoo Konwent spotkać będzie można blisko 350 tatuatorów specjalizujących się w różnych stylach i motywach. Wykonane przez nich tatuaże wystawiane będą w festiwalowych konkursach, w trakcie których Jury w składzie: Krzysztof Iwin, Marcin Pawlus, Bartosz Panas i Tomasz Torfiński oceni prace w 11 kategoriach. Na scenie nagrodzeni zostaną również mali uczestnicy konkursu „Dzieciaki dziarają”. Wśród atrakcji strefy wystawienniczej znajdzie się „Dziarka w ciemno”, w której uczestniczyć będą dwie tatuatorki FatCat z Zajawa Tattoo Łódź i MRÓ z tyskich Zmierzloków. Dla osób, którym marzy się kariera tatuatorska przygotowano nie tylko w pełni wyposażone stoisko ze sprzętem, ale również seminarium czy boks BananaINK, w którym spróbować można swoich sił tatuując skórkę od banana.

Kolorowe popołudnia i muzyczne wieczory

Każdy dzień festiwalowy zwieńczać będą koncerty muzyczne. Na sobotę zaplanowano występy międzynarodowej sławy Booze&Glory oraz wrocławskiej Prawdy, a na niedzielę kolaboracji Białas x Lanek oraz Guziora. Scenę pokazową opanują jak zwykle piękne performerki. Publiczność zobaczy sensualny i pełen klasy pokaz burleski w wykonaniu Red Juliette, mrożący krew w żyłach popis umiejętności Ayeshah – prawdziwej kowbojki oraz ekscentryczną mieszankę podniebnych akrobacji i sztuki shibari, którą zaprezentuje SkinnyRedhead.
Spacerując po AmberExpo uczestnicy natkną się na liczne strefy tematyczne. Obejrzeć będzie można customowe pojazdy, wziąć udział w targach mody czy zapozować do portretu profesjonalnemu fotografowi. Dla najmłodszych przygotowano animacje i inne, ciekawe atrakcje. W przestrzeniach hali zawiśnie ekspozycja obrazów Krzysztofa Iwina oraz wystawa Sztuka i tatuaż, w ramach której swoje prace wystawiać będą Łukasz Kaczmarek i Alex Ivanch. O oprawę sceny muzycznej zadba DJ-ka SAYURI, a w strefie chill zagrają PZG, Wojak i Szanowny Jack. Przed wejściem do budynku stacjonować będą foodtracki z burgerami, bułeczkami bao, frytkami, zapiekankami i wieloma innymi przysmakami. Pierwszy dzień imprezy zakończy afterparty, które odbędzie się w 100czni.

Bilety

Odwiedzający mają do wyboru tradycyjne i zupełnie nowe, korzystne opcje biletowe. Standardowo w przedsprzedaży zakupić można wejściówkę jednodniową (38 zł), dwudniową (48 zł), trzyosobową (129zł) i VIP (255zł). Nowością są bilety rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 99 do 162 zł. Każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60 roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko standardowe wejściówki jednoosobowe. Wtedy też za bilety trzeba będzie zapłacić więcej (bilet jednodniowy - 45 zł, dwudniowy - 60 zł, VIP - 255zł). Bilety i dodatkowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na stronie: www.gdansk.tattookonwent.pl.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Jubileuszowa edycja Tattoo Konwent już w ten weekend.docx

docx | 16,5 KB

Pobierz
02_PROGRAM.pdf

pdf | 102 KB

Pobierz
01_PROGRAM.docx

docx | 58,3 KB

Pobierz
MIL_3765_mini.jpg

grafika | 1,27 MB

Pobierz
MIL_4543_mini.jpg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
MIL_3751_mini.jpg

grafika | 1,23 MB

Pobierz
MIL_3636_mini.jpg

grafika | 1,22 MB

Pobierz
MIL_4520_mini.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
MIL_3812_mini.jpg

grafika | 1,16 MB

Pobierz
MIL_3828_mini.jpg

grafika | 1020 KB

Pobierz
MIL_3765_mini.jpg

grafika | 1,27 MB

Pobierz
MIL_3751_mini.jpg

grafika | 1,23 MB

Pobierz
MIL_3636_mini.jpg

grafika | 1,22 MB

Pobierz
MIL_4543_mini.jpg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
MIL_4520_mini.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
MIL_3812_mini.jpg

grafika | 1,16 MB

Pobierz
MIL_3828_mini.jpg

grafika | 1020 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Cykl Tattoo Konwent 2018 zakończony w Katowicach!

temu

Obywająca się w weekend 15-16 września 2018, katowicka odsłona Tattoo Konwent zamyka cykl czterech tegorocznych edycji festiwalu tatuażu i muzyki. Impreza gromadząca miłośników ozdabiania ciała tym razem osiągnęła frekwencję rzędu prawie 6000 odwiedzających. Jury złożone z ekspertów w dziedzinie tatuowania wyłoniło 33 zwycięskie tatuaże pośród 443 prac zgłoszonych do festiwalowych konkursów. Wydarzenie uświetniły także koncerty muzyczne Booze&Glory, Pleasure Trap, Te-Trisa i RAU. Ponadto publiczność zobaczyła pokazy burleski i freakshow. Kolejną imprezę z cyklu Tattoo Konwent, która ma odbyć się w Poznaniu, zaplanowano na 6-7 kwietnia 2019.
Zaczynamy Katowice Tattoo Konwent 2018!

temu

Już w ten weekend, 15 i 16 września, w postindustrialnych wnętrzach katowickiej Galerii Szyb Wilson powstaną setki obrazów malowanych tuszem na skórze. Stanie się to za sprawą kolejnej odsłony Tattoo Konwent. W Katowickiej edycji weźmie udział blisko 200 tatuatorów, których prace wystawiane będą w 11 kategoriach konkursowych. W czasie konwencji publiczność zobaczy 6 pokazów sztuk alternatywnych (w tym burleski, pole dance i freakshow) oraz weźmie udział w 4 koncertach, w trakcie których wystąpią Booze&Glory, Pleasure Trap, RAU i Te-Tris. W programie znajdą się także atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy.
Koncertowy Katowice Tattoo Konwent 2018

temu

Co roku ostatnią stacją Tattoo Konwent są Katowice, w których 15 i 16 września 2018  festiwal tatuażu i muzyki zagości już po raz szósty. W Galerii Szyb Wilson odwiedzający spotkają nie tylko około 200 artystów związanych ze sztuką ozdabiania ciała, ale także muzyków. Każdą odsłonę konwencji dopełniają bowiem koncerty. Tym razem dla fanów tatuażu zagrają streetpunkowcy: Booze&Glory i Pleasure Trap oraz reprezentanci sceny hip-hopowej: Te-Tris oraz RAU. W programie imprezy obok atrakcji związanych z tatuażem i muzyką znajdą się także między innymi pokazy burleski, pole dance i freakshow.
Powraca Katowice Tattoo Konwent!

temu

Tattoo Konwent – ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki odbędzie się w dniach 15-16 września 2018 po już po raz 27. Finałowy przystanek tegorocznego cyklu odbędzie się na Śląsku, w katowickiej Galerii Szyb Wilson. Swoją obecność zadeklarowało blisko 200 tatuatorów z całego kraju. Ważnym punktem programu jak zwykle są koncerty punkrockowe i hip-hopowe. Na Katowice Tattoo Konwent wystąpi międzynarodowa ekipa Booze&Glory, supportowana przez Pleasure Trap, a także RAU i Te-Tris. Wśród dodatkowych atrakcji wymienić można strefy tematyczne czy pokazy burleski.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.