Jubileuszowa edycja Tattoo Konwent już w ten weekend
Jubileuszowa edycja Tattoo Konwent już w ten weekend

Fot. Maciej Sitarz

Jubileuszowa edycja Tattoo Konwent już w ten weekend

Opublikowany

350 tatuatorów, konkursy na najlepsze tatuaże, koncerty hip-hopowe i punk rockowe, burleska, akrobacje i pokaz rzucania nożami to tylko niektóre atrakcje 26 edycji Tattoo Konwent. W tym roku ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki po raz 10. odbędzie się w Gdańsku – w mieście, w którym rozpoczęła się jego historia. Imprezę zaplanowano na najbliższy weekend – 28 i 29 lipca. Tak jak w ostatnich latach, będzie miała miejsce w AmberExpo i można się spodziewać, że jak zawsze przyciągnie tysiące miłośników sztuki tatuowania. Tym razem organizatorzy poprzez liczne akcje towarzyszące i hasło przewodnie „Dołącz do rodziny” zapraszają do udziału wielopokoleniową publikę.

Przez dwa dni oczy prawdziwych miłośników tatuażu zwrócą się w kierunku Gdańska. Na wakacyjnym przystanku Tattoo Konwent spotkać będzie można blisko 350 tatuatorów specjalizujących się w różnych stylach i motywach. Wykonane przez nich tatuaże wystawiane będą w festiwalowych konkursach, w trakcie których Jury w składzie: Krzysztof Iwin, Marcin Pawlus, Bartosz Panas i Tomasz Torfiński oceni prace w 11 kategoriach. Na scenie nagrodzeni zostaną również mali uczestnicy konkursu „Dzieciaki dziarają”. Wśród atrakcji strefy wystawienniczej znajdzie się „Dziarka w ciemno”, w której uczestniczyć będą dwie tatuatorki FatCat z Zajawa Tattoo Łódź i MRÓ z tyskich Zmierzloków. Dla osób, którym marzy się kariera tatuatorska przygotowano nie tylko w pełni wyposażone stoisko ze sprzętem, ale również seminarium czy boks BananaINK, w którym spróbować można swoich sił tatuując skórkę od banana.

Kolorowe popołudnia i muzyczne wieczory

Każdy dzień festiwalowy zwieńczać będą koncerty muzyczne. Na sobotę zaplanowano występy międzynarodowej sławy Booze&Glory oraz wrocławskiej Prawdy, a na niedzielę kolaboracji Białas x Lanek oraz Guziora. Scenę pokazową opanują jak zwykle piękne performerki. Publiczność zobaczy sensualny i pełen klasy pokaz burleski w wykonaniu Red Juliette, mrożący krew w żyłach popis umiejętności Ayeshah – prawdziwej kowbojki oraz ekscentryczną mieszankę podniebnych akrobacji i sztuki shibari, którą zaprezentuje SkinnyRedhead.
Spacerując po AmberExpo uczestnicy natkną się na liczne strefy tematyczne. Obejrzeć będzie można customowe pojazdy, wziąć udział w targach mody czy zapozować do portretu profesjonalnemu fotografowi. Dla najmłodszych przygotowano animacje i inne, ciekawe atrakcje. W przestrzeniach hali zawiśnie ekspozycja obrazów Krzysztofa Iwina oraz wystawa Sztuka i tatuaż, w ramach której swoje prace wystawiać będą Łukasz Kaczmarek i Alex Ivanch. O oprawę sceny muzycznej zadba DJ-ka SAYURI, a w strefie chill zagrają PZG, Wojak i Szanowny Jack. Przed wejściem do budynku stacjonować będą foodtracki z burgerami, bułeczkami bao, frytkami, zapiekankami i wieloma innymi przysmakami. Pierwszy dzień imprezy zakończy afterparty, które odbędzie się w 100czni.

Bilety

Odwiedzający mają do wyboru tradycyjne i zupełnie nowe, korzystne opcje biletowe. Standardowo w przedsprzedaży zakupić można wejściówkę jednodniową (38 zł), dwudniową (48 zł), trzyosobową (129zł) i VIP (255zł). Nowością są bilety rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 99 do 162 zł. Każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60 roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko standardowe wejściówki jednoosobowe. Wtedy też za bilety trzeba będzie zapłacić więcej (bilet jednodniowy - 45 zł, dwudniowy - 60 zł, VIP - 255zł). Bilety i dodatkowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na stronie: www.gdansk.tattookonwent.pl.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Jubileuszowa edycja Tattoo Konwent już w ten weekend.docx

docx | 16,5 KB

Pobierz
02_PROGRAM.pdf

pdf | 102 KB

Pobierz
01_PROGRAM.docx

docx | 58,3 KB

Pobierz
MIL_3765_mini.jpg

grafika | 1,27 MB

Pobierz
MIL_4543_mini.jpg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
MIL_3751_mini.jpg

grafika | 1,23 MB

Pobierz
MIL_3636_mini.jpg

grafika | 1,22 MB

Pobierz
MIL_4520_mini.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
MIL_3812_mini.jpg

grafika | 1,16 MB

Pobierz
MIL_3828_mini.jpg

grafika | 1020 KB

Pobierz
MIL_3765_mini.jpg

grafika | 1,27 MB

Pobierz
MIL_3751_mini.jpg

grafika | 1,23 MB

Pobierz
MIL_3636_mini.jpg

grafika | 1,22 MB

Pobierz
MIL_4543_mini.jpg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
MIL_4520_mini.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
MIL_3812_mini.jpg

grafika | 1,16 MB

Pobierz
MIL_3828_mini.jpg

grafika | 1020 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Rekordowa 10. edycja Gdańsk Tattoo Konwent za nami!

temu

Ponad 7 000 osób - to frekwencja, którą osiągnęła jubileuszowa, 10. już edycja Gdańsk Tattoo Konwent. Była to jednocześnie 26. odsłona ogólnopolskiego festiwalu tatuażu i muzyki. Uczestnicy wydarzenia brali udział w atrakcjach, które odbywały się na scenie i w specjalnych strefach – wystawienniczej, motoryzacyjnej, modowej czy animacyjnej dla dzieci. W czasie imprezy tatuowało około 350 tatuatorów. Odbyły się też 4 koncerty – zagrali Booze&Glory, Prawda, Białas x Lanek oraz Guzior. Publiczność zobaczyła też pokaz burleski i powietrznych akrobacji.
Konferencja prasowa GDAŃSK TATTOO KONWENT 2018

temu

24 lipca, godz. 10:30, Studio Zajawa Tattoo Gdańsk, ul. Dmowskiego 6/3, GDAŃSK
Wakacyjny przystanek Tattoo Konwent

temu

Już 28 i 29 lipca w Gdańsku odbędzie się 26. odsłona Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Dla Trójmiasta to dziesiąta, jubileuszowa edycja – pierwsza konwencja odbyła się tam w 2009 roku. Od tego czasu do grona miast goszczących festiwal dołączyły kolejno: Wrocław, Katowice, Poznań i na krótko także Łódź. W ten sposób Tattoo Konwent stał się największym cyklem imprez związanych z tatuażem artystycznym. Tym razem w gdańskiej hali AMBEREXPO, gdzie odbędzie się wydarzenie, pojawi się około 350 tatuatorów z kraju i zagranicy, na scenie muzycznej zagrają Białas x Lanek, Guzior, Booze&Glory i Prawda. W programie imprezy znajdą się także jak zwykle pokazy sztuk alternatywnych, atrakcje ze stref specjalnych oraz wiele innych rozrywek dedykowanych fanom tatuażu.
Za nami 7. edycja Tattoo Konwent we Wrocławiu

temu

Wrocławski klub Zaklęte Rewiry w ostatni weekend gościł festiwal tatuażu i muzyki Tattoo Konwent. 25. ogólnopolska i jednocześnie 7. wrocławska edycja imprezy zgromadziła w tym roku ponad 5000 odwiedzających, którzy przez dwa dni podglądali pracujących tatuatorów, uczestniczyli w koncertach, pokazach i innych atrakcjach. Kolejna edycja imprezy odbędzie się już 28 i 29 lipca w Gdańsku.