Wakacyjny przystanek Tattoo Konwent

Wakacyjny przystanek Tattoo Konwent

Opublikowany

Już 28 i 29 lipca w Gdańsku odbędzie się 26. odsłona Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Dla Trójmiasta to dziesiąta, jubileuszowa edycja – pierwsza konwencja odbyła się tam w 2009 roku. Od tego czasu do grona miast goszczących festiwal dołączyły kolejno: Wrocław, Katowice, Poznań i na krótko także Łódź. W ten sposób Tattoo Konwent stał się największym cyklem imprez związanych z tatuażem artystycznym. Tym razem w gdańskiej hali AMBEREXPO, gdzie odbędzie się wydarzenie, pojawi się około 350 tatuatorów z kraju i zagranicy, na scenie muzycznej zagrają Białas x Lanek, Guzior, Booze&Glory i Prawda. W programie imprezy znajdą się także jak zwykle pokazy sztuk alternatywnych, atrakcje ze stref specjalnych oraz wiele innych rozrywek dedykowanych fanom tatuażu.

Gdańska edycja Tattoo Konwent przez wielu fanów tatuażu traktowana jest z sentymentem. Pierwszy raz odbyła się w Centrum Stocznia Gdańska, 10 lat temu. – Pomysł na organizację konwencji tatuażu powstał w trochę innej rzeczywistości niż ta, w której tatuaż funkcjonuje aktualnie. Mówimy o okresie, gdy branża tatuatorska w Polsce dopiero się rozwijała. Istniało dużo mniej salonów, a dla uczestników wydarzenia konwent stał się niepowtarzalną okazją, by umówić się na sesje do wybitnych artystów, którzy na co dzień pracowali na drugim krańcu Polski czy w innym kraju. Tatuaż wówczas był również bardziej stygmatyzowany społecznie niż dzisiaj – opowiada Marcin Pacześny, główny organizator cyklu Tattoo Konwent. – Wbrew pozorom przez 10 lat przeszliśmy w tej kwestii ogromną drogę i wierzę, że Tattoo Konwent również się do tego przyczynił. Dziś Polska może pochwalić się ogromną liczbą aktywnie działających salonów i rozpoznawalnych artystów, których tatuaże chcą nosić tysiące osób, także z zagranicy. Zmiany w postrzeganiu i roli tatuażu, a także tak intensywny rozkwit branży to powód, dla którego Tattoo Konwent również przeszedł metamorfozę, otworzył na szerokie grono odbiorców i promuje dobry tatuaż bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – dodaje organizator.

Strefa wystawiennicza i jej atrakcje

Strefa wystawiennicza to miejsce, gdzie spotkać będzie można 350 tatuatorów z całego kraju i zagranicy. Artyści zaprezentują swoje umiejętności tatuując na żywo umówionych wcześniej klientów. Wykonane przez nich tatuaże, zarówno te powstałe na konwencji jak i wcześniej, mogą zostać zgłoszone do festiwalowych konkursów, które odbędą się w 11 kategoriach (m.in. najlepszy tatuaż realistyczny, neo-tradycyjny, tradycyjny, graficzny/geometryczny czy związany z morzem). Modele zaprezentują wzory na scenie, gdzie oceni je Jury złożone z najbardziej doświadczonych artystów tatuażu. Dla publiczności śledzącej przebieg konkursu to idealna okazja, by znaleźć inspirację i zapoznać się z możliwościami najzdolniejszych tatuatorów.

Wśród atrakcji stricte związanych z tatuażem znajdzie się także „Dziarka w ciemno”, w której wezmą udział uczestnicy będący w posiadaniu „Tattoo Biletu”. Osoby te zostaną wytatuowane przez tatuażystę, jednak nie poznają tematyki wzoru dopóki artysta nie skończy pracy. Tatuatora i tatuowanego dzielić będzie bowiem specjalna kurtyna. Nazwiska artystów „Dziarki w ciemno” zostaną ogłoszone wraz z otwarciem sprzedaży „Tattoo Biletu”. Organizatorzy przygotują także specjalny konkurs dla rodziców, w którym nagrodą główną będzie darmowy tatuaż wykonany na bazie rysunku ich pociech. W ramach akcji „Dzieciaki dziarają” wyłonione zostaną najładniejsze prace dzieci w trzech kategoriach wiekowych (do lat 3, do lat 6 i do lat 10). Konkurs rusza już wkrótce na facebookowym profilu Tattoo Konwent. Finał akcji obędzie się w czasie konwencji w Gdańsku, w trakcie której wykonane zostaną zwycięskie projekty. W konkursie nagrodzeni zostaną nie tylko rodzice, maluchy otrzymają nagrody rzeczowe oraz specjalną statuetkę, taką samą jak tatuatorzy biorący udział w konkursach.

Muzyka, sztuka i inne rozrywki

Stałą atrakcją Tattoo Konwentów są również koncerty. W niedzielę fani hip-hopu na żywo słuchać będą takich wykonawców jak Białas x Lanek oraz Guzior. Dla miłośników cięższych klimatów pierwszego dnia zagra streetpunkowy skład Booze&Glory, a także wrocławski zespół Prawda. Na scenie festiwalowej odbędą się także pokazy sztuk alternatywnych. Tradycyjnie nie zabraknie stref specjalnych. We wnętrzach AMBEREXPO odbędą się targi mody, gdzie kupić będzie można oryginalną odzież i dodatki, autorstwa niezależnych, młodych projektantów. Ciekawe ubrania znajdą się także na konwentowym stoisku odzieżowym. Fani motoryzacji obejrzą oldschoolowe pojazdy w strefie motoryzacyjnej. Zobaczą również na żywo jak składa się customowy motocykl. Osoby zainteresowane samym procesem tatuowania znajdą coś ciekawego w boksie BananaINK, gdzie przy pomocy profesjonalnej maszynki własnoręcznie można „wydziarać” banana. O elegancki wygląd odwiedzających konwencję panów zadbają barberzy stacjonujący w strefie BarberExpo. Uczestnicy będą mogli również uraczyć się dobrym jedzeniem na zlocie foodtracków i odpocząć przy setach djskich w strefie chill. Po całym dniu pełnym wrażeń, fani tatuażu będą mogli wyluzować się i zabawić na wieczornym afterparty.

Tattoo Konwent dla całych rodzin

Wszystkie tegoroczne edycje Tattoo Konwent odbywać się będą pod hasłem: „Dołącz do rodziny”. Motyw przewodni ma zachęcić do udziału w wydarzeniu całe rodziny, które coraz częściej decydują się spędzić weekend na konwencji. Hasło podkreśla również otwarty charakter imprezy. Z myślą o najmłodszych uczestnikach otworzona zostanie rozbudowana strefa animacyjna, w której nie zabraknie ciekawych i kreatywnych atrakcji. Dla rodziców i dzieci przygotowano również atrakcyjne cenowo pakiety biletów i darmowe wejściówki dla najmłodszych i najstarszych uczestników festiwalu. Tattoo Konwent zdecydował się również na organizację akcji charytatywnej, w ramach której wspierać będzie rodziny. Przekaże na rzecz stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce 1 zł z każdej sprzedanej wejściówki. Datki będą zbierane również od osób biorących udział w konwentowych konkursach na najlepsze tatuaże.

Bilety

Trwa przedsprzedaż biletów. Odwiedzający mają do wyboru tradycyjne i zupełnie nowe, korzystne opcje biletowe. Standardowo w przedsprzedaży zakupić można wejściówkę jednodniową (38 zł), dwudniową (48 zł), trzyosobową (129zł) i VIP (255zł). Nowością są bilety rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 99 do 162 zł. Każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60 roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko standardowe wejściówki jednoosobowe. Wtedy też za bilety trzeba będzie zapłacić więcej (bilet jednodniowy - 45 zł, dwudniowy - 60 zł, VIP - 255zł). Bilety i dodatkowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na stronie: www.gdansk.tattookonwent.pl.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

1WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,55 MB

Pobierz
71WTK2018_sobota_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,39 MB

Pobierz
2WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,14 MB

Pobierz
11WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,19 MB

Pobierz
12WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,19 MB

Pobierz
Wakacyjny przystanek Tattoo Konwent.docx

docx | 20,1 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Za nami 7. edycja Tattoo Konwent we Wrocławiu

temu

Wrocławski klub Zaklęte Rewiry w ostatni weekend gościł festiwal tatuażu i muzyki Tattoo Konwent. 25. ogólnopolska i jednocześnie 7. wrocławska edycja imprezy zgromadziła w tym roku ponad 5000 odwiedzających, którzy przez dwa dni podglądali pracujących tatuatorów, uczestniczyli w koncertach, pokazach i innych atrakcjach. Kolejna edycja imprezy odbędzie się już 28 i 29 lipca w Gdańsku.
Już w nadchodzący weekend wielkie święto tatuażu we Wrocławiu

temu

Już tylko pojedyncze dni dzielą nas od kolejnej edycji Tattoo Konwent. Ogólnopolskie święto tatuażu odbędzie się już w najbliższy weekend, 26 i 27 maja we Wrocławiu, w klimatycznych wnętrzach Zaklętych Rewirów. Wrocław Tattoo Konwent to impreza łączącą w sobie elementy targów branżowych, festiwalu muzycznego i wydarzenia lifestylowego. W czasie dwudniowego eventu uczestnicy podziwiać będą pracę 170 utalentowanych mistrzów sztuki tatuażu artystycznego, poznają zwycięzców 10 konkursów, wezmą udział w 9 koncertach i 7 pokazach, a także będą bawić się przy muzyce serwowanej przez 5 różnych DJów. Internetowa przedsprzedaż biletów w promocyjnych cenach potrwa do piątku – koszt najtańszej wejściówki to 35 zł. Bilety w regularnych cenach będą dostępne również przed wejściem na teren festiwalu. Dzieci do 10 lat i seniorzy powyżej 60 roku życia mogą wejść na Tattoo Konwent za darmo.
Heavy Tattoones i inne atrakcje Wrocław Tattoo Konwent 2018

temu

26 i 27 maja 2018 to ważna data dla entuzjastów sztuki tatuowania ciała i miłośników ciężkich brzmień. W tych dniach we Wrocławiu odbędzie się 25. edycja Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Tym razem na scenie koncertowej zagrają głównie przedstawiciele nurtu hardcore, ale pojawią się na niej także muzycy street punkowi czy rock'n'rollowi. Nie zabraknie też muzyki elektronicznej, przy której uczestnicy będą mogli bawić się w trakcie dnia i podczas wieczornego afterparty, które odbędzie się na dachu Zaklętych Rewirów -  klubu, w którym od kilku lat odbywa się Wrocław Tattoo Konwent.
Heavy Tattoones – minifestiwal muzyczny na Wrocław Tattoo Konwent 2018

temu

26 i 27 maja 2018 to ważna data dla entuzjastów sztuki tatuowania ciała i miłośników ciężkich brzmień. W tych dniach we Wrocławiu odbędzie się 25. edycja Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Tym razem na scenie koncertowej zagrają głównie przedstawiciele nurtu hardcore, ale pojawią się na niej także muzycy street punkowi czy rock'n'rollowi. Nie zabraknie też muzyki elektronicznej, przy której uczestnicy będą mogli bawić się w trakcie dnia i podczas wieczornego afterparty, które odbędzie się na dachu Zaklętych Rewirów -  klubu, w którym od kilku lat odbywa się Wrocław Tattoo Konwent.