Wakacyjny przystanek Tattoo Konwent

Wakacyjny przystanek Tattoo Konwent

Już 28 i 29 lipca w Gdańsku odbędzie się 26. odsłona Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Dla Trójmiasta to dziesiąta, jubileuszowa edycja – pierwsza konwencja odbyła się tam w 2009 roku. Od tego czasu do grona miast goszczących festiwal dołączyły kolejno: Wrocław, Katowice, Poznań i na krótko także Łódź. W ten sposób Tattoo Konwent stał się największym cyklem imprez związanych z tatuażem artystycznym. Tym razem w gdańskiej hali AMBEREXPO, gdzie odbędzie się wydarzenie, pojawi się około 350 tatuatorów z kraju i zagranicy, na scenie muzycznej zagrają Białas x Lanek, Guzior, Booze&Glory i Prawda. W programie imprezy znajdą się także jak zwykle pokazy sztuk alternatywnych, atrakcje ze stref specjalnych oraz wiele innych rozrywek dedykowanych fanom tatuażu.

Gdańska edycja Tattoo Konwent przez wielu fanów tatuażu traktowana jest z sentymentem. Pierwszy raz odbyła się w Centrum Stocznia Gdańska, 10 lat temu. – Pomysł na organizację konwencji tatuażu powstał w trochę innej rzeczywistości niż ta, w której tatuaż funkcjonuje aktualnie. Mówimy o okresie, gdy branża tatuatorska w Polsce dopiero się rozwijała. Istniało dużo mniej salonów, a dla uczestników wydarzenia konwent stał się niepowtarzalną okazją, by umówić się na sesje do wybitnych artystów, którzy na co dzień pracowali na drugim krańcu Polski czy w innym kraju. Tatuaż wówczas był również bardziej stygmatyzowany społecznie niż dzisiaj – opowiada Marcin Pacześny, główny organizator cyklu Tattoo Konwent. – Wbrew pozorom przez 10 lat przeszliśmy w tej kwestii ogromną drogę i wierzę, że Tattoo Konwent również się do tego przyczynił. Dziś Polska może pochwalić się ogromną liczbą aktywnie działających salonów i rozpoznawalnych artystów, których tatuaże chcą nosić tysiące osób, także z zagranicy. Zmiany w postrzeganiu i roli tatuażu, a także tak intensywny rozkwit branży to powód, dla którego Tattoo Konwent również przeszedł metamorfozę, otworzył na szerokie grono odbiorców i promuje dobry tatuaż bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – dodaje organizator.

Strefa wystawiennicza i jej atrakcje

Strefa wystawiennicza to miejsce, gdzie spotkać będzie można 350 tatuatorów z całego kraju i zagranicy. Artyści zaprezentują swoje umiejętności tatuując na żywo umówionych wcześniej klientów. Wykonane przez nich tatuaże, zarówno te powstałe na konwencji jak i wcześniej, mogą zostać zgłoszone do festiwalowych konkursów, które odbędą się w 11 kategoriach (m.in. najlepszy tatuaż realistyczny, neo-tradycyjny, tradycyjny, graficzny/geometryczny czy związany z morzem). Modele zaprezentują wzory na scenie, gdzie oceni je Jury złożone z najbardziej doświadczonych artystów tatuażu. Dla publiczności śledzącej przebieg konkursu to idealna okazja, by znaleźć inspirację i zapoznać się z możliwościami najzdolniejszych tatuatorów.

Wśród atrakcji stricte związanych z tatuażem znajdzie się także „Dziarka w ciemno”, w której wezmą udział uczestnicy będący w posiadaniu „Tattoo Biletu”. Osoby te zostaną wytatuowane przez tatuażystę, jednak nie poznają tematyki wzoru dopóki artysta nie skończy pracy. Tatuatora i tatuowanego dzielić będzie bowiem specjalna kurtyna. Nazwiska artystów „Dziarki w ciemno” zostaną ogłoszone wraz z otwarciem sprzedaży „Tattoo Biletu”. Organizatorzy przygotują także specjalny konkurs dla rodziców, w którym nagrodą główną będzie darmowy tatuaż wykonany na bazie rysunku ich pociech. W ramach akcji „Dzieciaki dziarają” wyłonione zostaną najładniejsze prace dzieci w trzech kategoriach wiekowych (do lat 3, do lat 6 i do lat 10). Konkurs rusza już wkrótce na facebookowym profilu Tattoo Konwent. Finał akcji obędzie się w czasie konwencji w Gdańsku, w trakcie której wykonane zostaną zwycięskie projekty. W konkursie nagrodzeni zostaną nie tylko rodzice, maluchy otrzymają nagrody rzeczowe oraz specjalną statuetkę, taką samą jak tatuatorzy biorący udział w konkursach.

Muzyka, sztuka i inne rozrywki

Stałą atrakcją Tattoo Konwentów są również koncerty. W niedzielę fani hip-hopu na żywo słuchać będą takich wykonawców jak Białas x Lanek oraz Guzior. Dla miłośników cięższych klimatów pierwszego dnia zagra streetpunkowy skład Booze&Glory, a także wrocławski zespół Prawda. Na scenie festiwalowej odbędą się także pokazy sztuk alternatywnych. Tradycyjnie nie zabraknie stref specjalnych. We wnętrzach AMBEREXPO odbędą się targi mody, gdzie kupić będzie można oryginalną odzież i dodatki, autorstwa niezależnych, młodych projektantów. Ciekawe ubrania znajdą się także na konwentowym stoisku odzieżowym. Fani motoryzacji obejrzą oldschoolowe pojazdy w strefie motoryzacyjnej. Zobaczą również na żywo jak składa się customowy motocykl. Osoby zainteresowane samym procesem tatuowania znajdą coś ciekawego w boksie BananaINK, gdzie przy pomocy profesjonalnej maszynki własnoręcznie można „wydziarać” banana. O elegancki wygląd odwiedzających konwencję panów zadbają barberzy stacjonujący w strefie BarberExpo. Uczestnicy będą mogli również uraczyć się dobrym jedzeniem na zlocie foodtracków i odpocząć przy setach djskich w strefie chill. Po całym dniu pełnym wrażeń, fani tatuażu będą mogli wyluzować się i zabawić na wieczornym afterparty.

Tattoo Konwent dla całych rodzin

Wszystkie tegoroczne edycje Tattoo Konwent odbywać się będą pod hasłem: „Dołącz do rodziny”. Motyw przewodni ma zachęcić do udziału w wydarzeniu całe rodziny, które coraz częściej decydują się spędzić weekend na konwencji. Hasło podkreśla również otwarty charakter imprezy. Z myślą o najmłodszych uczestnikach otworzona zostanie rozbudowana strefa animacyjna, w której nie zabraknie ciekawych i kreatywnych atrakcji. Dla rodziców i dzieci przygotowano również atrakcyjne cenowo pakiety biletów i darmowe wejściówki dla najmłodszych i najstarszych uczestników festiwalu. Tattoo Konwent zdecydował się również na organizację akcji charytatywnej, w ramach której wspierać będzie rodziny. Przekaże na rzecz stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce 1 zł z każdej sprzedanej wejściówki. Datki będą zbierane również od osób biorących udział w konwentowych konkursach na najlepsze tatuaże.

Bilety

Trwa przedsprzedaż biletów. Odwiedzający mają do wyboru tradycyjne i zupełnie nowe, korzystne opcje biletowe. Standardowo w przedsprzedaży zakupić można wejściówkę jednodniową (38 zł), dwudniową (48 zł), trzyosobową (129zł) i VIP (255zł). Nowością są bilety rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 99 do 162 zł. Każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60 roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko standardowe wejściówki jednoosobowe. Wtedy też za bilety trzeba będzie zapłacić więcej (bilet jednodniowy - 45 zł, dwudniowy - 60 zł, VIP - 255zł). Bilety i dodatkowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na stronie: www.gdansk.tattookonwent.pl.
Załączniki

Pobierz wszystkie

1WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,55 MB

Pobierz
71WTK2018_sobota_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,39 MB

Pobierz
11WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,19 MB

Pobierz
12WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,19 MB

Pobierz
Wakacyjny przystanek Tattoo Konwent.docx

docx | 20,1 KB

Pobierz
2WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,14 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Cykl Tattoo Konwent 2018 zakończony w Katowicach!

Obywająca się w weekend 15-16 września 2018, katowicka odsłona Tattoo Konwent zamyka cykl czterech tegorocznych edycji festiwalu tatuażu i muzyki. Impreza gromadząca miłośników ozdabiania ciała tym razem osiągnęła frekwencję rzędu prawie 6000 odwiedzających. Jury złożone z ekspertów w dziedzinie tatuowania wyłoniło 33 zwycięskie tatuaże pośród 443 prac zgłoszonych do festiwalowych konkursów. Wydarzenie uświetniły także koncerty muzyczne Booze&Glory, Pleasure Trap, Te-Trisa i RAU. Ponadto publiczność zobaczyła pokazy burleski i freakshow. Kolejną imprezę z cyklu Tattoo Konwent, która ma odbyć się w Poznaniu, zaplanowano na 6-7 kwietnia 2019.
Zaczynamy Katowice Tattoo Konwent 2018!

Już w ten weekend, 15 i 16 września, w postindustrialnych wnętrzach katowickiej Galerii Szyb Wilson powstaną setki obrazów malowanych tuszem na skórze. Stanie się to za sprawą kolejnej odsłony Tattoo Konwent. W Katowickiej edycji weźmie udział blisko 200 tatuatorów, których prace wystawiane będą w 11 kategoriach konkursowych. W czasie konwencji publiczność zobaczy 6 pokazów sztuk alternatywnych (w tym burleski, pole dance i freakshow) oraz weźmie udział w 4 koncertach, w trakcie których wystąpią Booze&Glory, Pleasure Trap, RAU i Te-Tris. W programie znajdą się także atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy.
Koncertowy Katowice Tattoo Konwent 2018

Co roku ostatnią stacją Tattoo Konwent są Katowice, w których 15 i 16 września 2018  festiwal tatuażu i muzyki zagości już po raz szósty. W Galerii Szyb Wilson odwiedzający spotkają nie tylko około 200 artystów związanych ze sztuką ozdabiania ciała, ale także muzyków. Każdą odsłonę konwencji dopełniają bowiem koncerty. Tym razem dla fanów tatuażu zagrają streetpunkowcy: Booze&Glory i Pleasure Trap oraz reprezentanci sceny hip-hopowej: Te-Tris oraz RAU. W programie imprezy obok atrakcji związanych z tatuażem i muzyką znajdą się także między innymi pokazy burleski, pole dance i freakshow.
Powraca Katowice Tattoo Konwent!

Tattoo Konwent – ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki odbędzie się w dniach 15-16 września 2018 po już po raz 27. Finałowy przystanek tegorocznego cyklu odbędzie się na Śląsku, w katowickiej Galerii Szyb Wilson. Swoją obecność zadeklarowało blisko 200 tatuatorów z całego kraju. Ważnym punktem programu jak zwykle są koncerty punkrockowe i hip-hopowe. Na Katowice Tattoo Konwent wystąpi międzynarodowa ekipa Booze&Glory, supportowana przez Pleasure Trap, a także RAU i Te-Tris. Wśród dodatkowych atrakcji wymienić można strefy tematyczne czy pokazy burleski.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.