Za nami 7. edycja Tattoo Konwent we Wrocławiu

Za nami 7. edycja Tattoo Konwent we Wrocławiu

Opublikowany

Wrocławski klub Zaklęte Rewiry w ostatni weekend gościł festiwal tatuażu i muzyki Tattoo Konwent. 25. ogólnopolska i jednocześnie 7. wrocławska edycja imprezy zgromadziła w tym roku ponad 5000 odwiedzających, którzy przez dwa dni podglądali pracujących tatuatorów, uczestniczyli w koncertach, pokazach i innych atrakcjach. Kolejna edycja imprezy odbędzie się już 28 i 29 lipca w Gdańsku.

Kolekcjonerzy obrazów na ciele i inne osoby zainteresowane tatuażem artystycznym, alternatywną sztuką i muzyką spotkali się w ostatni weekend we Wrocławiu na festiwalu Tattoo Konwent. Przez dwa dni blisko 170 tatuatorów tworzyło swoje wzory, by zaprezentować umiejętności przed uczestnikami imprezy oraz Jury oceniającemu prace wystawiane w konkursach. Specjaliści w dziedzinie tatuażu wyróżnili najciekawsze wzory i ich autorów. Pośród nagrodzonych znaleźli się Daniel z Angels and Devils, Andrey Lukovnikov z Underdog Tattoo, Karolina z Primitive Tattoo, Jason, Knefel z Chyba Ty Tattoo oraz Laura z Candy Shop . Najlepszy tatuaż I dnia konwentu wykonał Smyku ze studia Dead Body, a autorem najlepszej pracy II dnia konwentu została Hanna z Breast Tattoo . Zgodnie z rodzinnym duchem tegorocznej edycji wśród wyróżnionych artystów znalazły się również dzieci – zwycięzcy akcji „Dzieciaki dziarają”. Zgodnie z zasadami konkursu trójka rodziców została nagrodzona darmowym tatuażem, stworzonym na bazie rysunków ich dzieci. Dla młodych adeptów sztuki tatuażu organizator konwentu zorganizował uroczyste rozdanie nagród, które odbyło się w niedzielę. Konkurs był dopełnieniem hasła „Dołącz do rodziny”, które przyświeca tegorocznym edycjom wydarzenia. Z tegoroczną ideą imprezy związana była również akcja charytatywna, mająca na celu finansowe wsparcie SOS Wioski Dziecięce. Datki zbierane były również od zgłaszających się do konkursów na najlepsze tatuaże – jednak nie wiadomo jeszcze, ile pieniędzy trafiło do puszki.

Konwent wielu atrakcji

W trakcie konwencji miały miejsce także inne atrakcje. W tym roku zainteresowaniem cieszyły się zaplanowane na oba dni festiwalu pokazy burleski i pole dance, wykonane przez kolektyw Show Burlesque Dance. Równie entuzjastycznie zostały przyjęte popisy grupy Bandit Queen Circus specjalizującej się w freakshow. Tattoo Konwent to także festiwal o rozbudowanej formule muzycznej. W sobotę publiczność mogła usłyszeć Spider Crew, 1125, Only Attitude Counts, Old Fashioned i The Cuffs. W niedzielę zagrało Guantanamo Party Program, Good Lookin' Out,  Mister X i Podwórkowych Chuliganów, których koncert zakończył tę edycję Wrocław Tattoo Konwent.

Kolejna edycja

Kolejna edycja Tattoo Konwent odbędzie się w wakacje w Gdańsku na terenie AmberExpo. To druga pod względem wielkości impreza z cyklu. Bilety i informacje na temat wydarzenia już wkrótce na www.tatttookonwent.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

After konwent_notka prasowa.docx

docx | 18,2 KB

Pobierz
25WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,68 MB

Pobierz
28WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,59 MB

Pobierz
26WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,48 MB

Pobierz
33WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,53 MB

Pobierz
30WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,37 MB

Pobierz
22WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,37 MB

Pobierz
32WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,33 MB

Pobierz
31WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,14 MB

Pobierz
Protokoły-konkursowe.doc

doc | 68 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Rekordowa 10. edycja Gdańsk Tattoo Konwent za nami!

temu

Ponad 7 000 osób - to frekwencja, którą osiągnęła jubileuszowa, 10. już edycja Gdańsk Tattoo Konwent. Była to jednocześnie 26. odsłona ogólnopolskiego festiwalu tatuażu i muzyki. Uczestnicy wydarzenia brali udział w atrakcjach, które odbywały się na scenie i w specjalnych strefach – wystawienniczej, motoryzacyjnej, modowej czy animacyjnej dla dzieci. W czasie imprezy tatuowało około 350 tatuatorów. Odbyły się też 4 koncerty – zagrali Booze&Glory, Prawda, Białas x Lanek oraz Guzior. Publiczność zobaczyła też pokaz burleski i powietrznych akrobacji.
Jubileuszowa edycja Tattoo Konwent już w ten weekend

temu

350 tatuatorów, konkursy na najlepsze tatuaże, koncerty hip-hopowe i punk rockowe, burleska, akrobacje i pokaz rzucania nożami to tylko niektóre atrakcje 26 edycji Tattoo Konwent. W tym roku ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki po raz 10. odbędzie się w Gdańsku – w mieście, w którym rozpoczęła się jego historia. Imprezę zaplanowano na najbliższy weekend – 28 i 29 lipca. Tak jak w ostatnich latach, będzie miała miejsce w AmberExpo i można się spodziewać, że jak zawsze przyciągnie tysiące miłośników sztuki tatuowania. Tym razem organizatorzy poprzez liczne akcje towarzyszące i hasło przewodnie „Dołącz do rodziny” zapraszają do udziału wielopokoleniową publikę.
Konferencja prasowa GDAŃSK TATTOO KONWENT 2018

temu

24 lipca, godz. 10:30, Studio Zajawa Tattoo Gdańsk, ul. Dmowskiego 6/3, GDAŃSK
Wakacyjny przystanek Tattoo Konwent

temu

Już 28 i 29 lipca w Gdańsku odbędzie się 26. odsłona Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Dla Trójmiasta to dziesiąta, jubileuszowa edycja – pierwsza konwencja odbyła się tam w 2009 roku. Od tego czasu do grona miast goszczących festiwal dołączyły kolejno: Wrocław, Katowice, Poznań i na krótko także Łódź. W ten sposób Tattoo Konwent stał się największym cyklem imprez związanych z tatuażem artystycznym. Tym razem w gdańskiej hali AMBEREXPO, gdzie odbędzie się wydarzenie, pojawi się około 350 tatuatorów z kraju i zagranicy, na scenie muzycznej zagrają Białas x Lanek, Guzior, Booze&Glory i Prawda. W programie imprezy znajdą się także jak zwykle pokazy sztuk alternatywnych, atrakcje ze stref specjalnych oraz wiele innych rozrywek dedykowanych fanom tatuażu.