Za nami 7. edycja Tattoo Konwent we Wrocławiu

Za nami 7. edycja Tattoo Konwent we Wrocławiu

Opublikowany

Wrocławski klub Zaklęte Rewiry w ostatni weekend gościł festiwal tatuażu i muzyki Tattoo Konwent. 25. ogólnopolska i jednocześnie 7. wrocławska edycja imprezy zgromadziła w tym roku ponad 5000 odwiedzających, którzy przez dwa dni podglądali pracujących tatuatorów, uczestniczyli w koncertach, pokazach i innych atrakcjach. Kolejna edycja imprezy odbędzie się już 28 i 29 lipca w Gdańsku.

Kolekcjonerzy obrazów na ciele i inne osoby zainteresowane tatuażem artystycznym, alternatywną sztuką i muzyką spotkali się w ostatni weekend we Wrocławiu na festiwalu Tattoo Konwent. Przez dwa dni blisko 170 tatuatorów tworzyło swoje wzory, by zaprezentować umiejętności przed uczestnikami imprezy oraz Jury oceniającemu prace wystawiane w konkursach. Specjaliści w dziedzinie tatuażu wyróżnili najciekawsze wzory i ich autorów. Pośród nagrodzonych znaleźli się Daniel z Angels and Devils, Andrey Lukovnikov z Underdog Tattoo, Karolina z Primitive Tattoo, Jason, Knefel z Chyba Ty Tattoo oraz Laura z Candy Shop . Najlepszy tatuaż I dnia konwentu wykonał Smyku ze studia Dead Body, a autorem najlepszej pracy II dnia konwentu została Hanna z Breast Tattoo . Zgodnie z rodzinnym duchem tegorocznej edycji wśród wyróżnionych artystów znalazły się również dzieci – zwycięzcy akcji „Dzieciaki dziarają”. Zgodnie z zasadami konkursu trójka rodziców została nagrodzona darmowym tatuażem, stworzonym na bazie rysunków ich dzieci. Dla młodych adeptów sztuki tatuażu organizator konwentu zorganizował uroczyste rozdanie nagród, które odbyło się w niedzielę. Konkurs był dopełnieniem hasła „Dołącz do rodziny”, które przyświeca tegorocznym edycjom wydarzenia. Z tegoroczną ideą imprezy związana była również akcja charytatywna, mająca na celu finansowe wsparcie SOS Wioski Dziecięce. Datki zbierane były również od zgłaszających się do konkursów na najlepsze tatuaże – jednak nie wiadomo jeszcze, ile pieniędzy trafiło do puszki.

Konwent wielu atrakcji

W trakcie konwencji miały miejsce także inne atrakcje. W tym roku zainteresowaniem cieszyły się zaplanowane na oba dni festiwalu pokazy burleski i pole dance, wykonane przez kolektyw Show Burlesque Dance. Równie entuzjastycznie zostały przyjęte popisy grupy Bandit Queen Circus specjalizującej się w freakshow. Tattoo Konwent to także festiwal o rozbudowanej formule muzycznej. W sobotę publiczność mogła usłyszeć Spider Crew, 1125, Only Attitude Counts, Old Fashioned i The Cuffs. W niedzielę zagrało Guantanamo Party Program, Good Lookin' Out,  Mister X i Podwórkowych Chuliganów, których koncert zakończył tę edycję Wrocław Tattoo Konwent.

Kolejna edycja

Kolejna edycja Tattoo Konwent odbędzie się w wakacje w Gdańsku na terenie AmberExpo. To druga pod względem wielkości impreza z cyklu. Bilety i informacje na temat wydarzenia już wkrótce na www.tatttookonwent.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

After konwent_notka prasowa.docx

docx | 18,2 KB

Pobierz
25WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,68 MB

Pobierz
28WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,59 MB

Pobierz
26WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,48 MB

Pobierz
33WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,53 MB

Pobierz
30WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,37 MB

Pobierz
22WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,37 MB

Pobierz
32WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,33 MB

Pobierz
31WTK2018_fot_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 1,14 MB

Pobierz
Protokoły-konkursowe.doc

doc | 68 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Cykl Tattoo Konwent 2018 zakończony w Katowicach!

temu

Obywająca się w weekend 15-16 września 2018, katowicka odsłona Tattoo Konwent zamyka cykl czterech tegorocznych edycji festiwalu tatuażu i muzyki. Impreza gromadząca miłośników ozdabiania ciała tym razem osiągnęła frekwencję rzędu prawie 6000 odwiedzających. Jury złożone z ekspertów w dziedzinie tatuowania wyłoniło 33 zwycięskie tatuaże pośród 443 prac zgłoszonych do festiwalowych konkursów. Wydarzenie uświetniły także koncerty muzyczne Booze&Glory, Pleasure Trap, Te-Trisa i RAU. Ponadto publiczność zobaczyła pokazy burleski i freakshow. Kolejną imprezę z cyklu Tattoo Konwent, która ma odbyć się w Poznaniu, zaplanowano na 6-7 kwietnia 2019.
Zaczynamy Katowice Tattoo Konwent 2018!

temu

Już w ten weekend, 15 i 16 września, w postindustrialnych wnętrzach katowickiej Galerii Szyb Wilson powstaną setki obrazów malowanych tuszem na skórze. Stanie się to za sprawą kolejnej odsłony Tattoo Konwent. W Katowickiej edycji weźmie udział blisko 200 tatuatorów, których prace wystawiane będą w 11 kategoriach konkursowych. W czasie konwencji publiczność zobaczy 6 pokazów sztuk alternatywnych (w tym burleski, pole dance i freakshow) oraz weźmie udział w 4 koncertach, w trakcie których wystąpią Booze&Glory, Pleasure Trap, RAU i Te-Tris. W programie znajdą się także atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy.
Koncertowy Katowice Tattoo Konwent 2018

temu

Co roku ostatnią stacją Tattoo Konwent są Katowice, w których 15 i 16 września 2018  festiwal tatuażu i muzyki zagości już po raz szósty. W Galerii Szyb Wilson odwiedzający spotkają nie tylko około 200 artystów związanych ze sztuką ozdabiania ciała, ale także muzyków. Każdą odsłonę konwencji dopełniają bowiem koncerty. Tym razem dla fanów tatuażu zagrają streetpunkowcy: Booze&Glory i Pleasure Trap oraz reprezentanci sceny hip-hopowej: Te-Tris oraz RAU. W programie imprezy obok atrakcji związanych z tatuażem i muzyką znajdą się także między innymi pokazy burleski, pole dance i freakshow.
Powraca Katowice Tattoo Konwent!

temu

Tattoo Konwent – ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki odbędzie się w dniach 15-16 września 2018 po już po raz 27. Finałowy przystanek tegorocznego cyklu odbędzie się na Śląsku, w katowickiej Galerii Szyb Wilson. Swoją obecność zadeklarowało blisko 200 tatuatorów z całego kraju. Ważnym punktem programu jak zwykle są koncerty punkrockowe i hip-hopowe. Na Katowice Tattoo Konwent wystąpi międzynarodowa ekipa Booze&Glory, supportowana przez Pleasure Trap, a także RAU i Te-Tris. Wśród dodatkowych atrakcji wymienić można strefy tematyczne czy pokazy burleski.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.