Już w nadchodzący weekend wielkie święto tatuażu we Wrocławiu

Już w nadchodzący weekend wielkie święto tatuażu we Wrocławiu

Opublikowany

Już tylko pojedyncze dni dzielą nas od kolejnej edycji Tattoo Konwent. Ogólnopolskie święto tatuażu odbędzie się już w najbliższy weekend, 26 i 27 maja we Wrocławiu, w klimatycznych wnętrzach Zaklętych Rewirów. Wrocław Tattoo Konwent to impreza łączącą w sobie elementy targów branżowych, festiwalu muzycznego i wydarzenia lifestylowego. W czasie dwudniowego eventu uczestnicy podziwiać będą pracę 170 utalentowanych mistrzów sztuki tatuażu artystycznego, poznają zwycięzców 10 konkursów, wezmą udział w 9 koncertach i 7 pokazach, a także będą bawić się przy muzyce serwowanej przez 5 różnych DJów. Internetowa przedsprzedaż biletów w promocyjnych cenach potrwa do piątku – koszt najtańszej wejściówki to 35 zł. Bilety w regularnych cenach będą dostępne również przed wejściem na teren festiwalu. Dzieci do 10 lat i seniorzy powyżej 60 roku życia mogą wejść na Tattoo Konwent za darmo.

Listę konwentowych atrakcji jak zwykle otwiera strefa wystawiennicza wypełniona dźwiękiem rozgrzanych maszynek do tatuowania. Wśród wystawców tegorocznej edycji Wrocław Tattoo Konwent znaleźli się zarówno reprezentanci lokalnej sceny tatuażu (m.in.: Zajawa Tattoo Wrocław, ETC, Galaxy Tattoo, Candy Shop, Arbuz czy Kos Tattoo), jak i studia z innych rejonów kraju (m.in.: Chyba Ty Tattoo, Czarny Szlak Eleganckie Tatuaże, Baba Na Rowerze, Green Rabbit Tattoo Studio i wielu innych).
W czasie konwencji znaleźć można odpowiedniego tatuatora, umówić się na sesję czy dowiedzieć się dokładnie na czym polega sztuka tatuowania ciała. Osoby, które zdecydują się zgłosić do konkursu wykonany na ich ciele tatuaż, prezentować będą swój wzór przed publicznością festiwalu, ale ostateczną oceną wykonania i pomysłowości wyda profesjonalne Jury, które przyznawać będzie nagrody najbardziej uzdolnionym artystom. Wśród wyróżnionych znajdą się również dzieci, których rysunki wygrały w organizowanym przez konwencję konkursie pod szyldem „Dzieciaki dziarają”. Zwycięskie rysunki zostaną za darmo utrwalone na skórze rodziców nagrodzonych dzieci.

Alternatywny performans i muzyczna uczta

W czasie tegorocznego Wrocław Tattoo Konwent odbędzie się aż 7 pokazów. W sobotę swoje niesamowite umiejętności dźwiękonaśladowcze zaprezentuje Jurny - beatboxer współpracujący z wieloma polskimi raperami. Scenę pokazową zdominują jednak kobiety. Kolektyw Show Burlesque Dance specjalizujący się w zadziornej sztuce burleski pojawi się przed publicznością w oba dni festiwalu i zaprezentuje miniprzedstawienia „Kotka Mary - Take it All” oraz „Mary - Call from Vatican”. W programie znalazły się także występy w klimacie freaky show. Grupa Bandit Queen Circus zaprezentuje niezwykłe pokazy o cyrkowym rodowodzie – pojawią się kobieta guma, fakir czy połykaczka mieczy. Na niezależnie działającej scenie koncertowej zagra 9 zespołów reprezentujących alternatywne nurty muzyczne z klasycznym, nowojorskim hardcorem na czele i lokalną alternatywą w odwodzie. Zagrają: Spider Crew, Only Attitude Counts, Mister X, 1125, Old Fashioned, Good Lookin’ Out, Podwórkowi Chuligani, The Cuffs czy Guantanamo Party Program.

Dodatkowe atrakcje

Niezmiennie od lat, każdy uczestnik dostanie szansę, by spróbować swoich sił w roli tatuatora ozdabiając tuszem skórkę od banana przy pomocy profesjonalnej maszynki do tatuowania. Ponadto uczestnicy Tattoo Konwent zobaczą również efekt końcowy „Dziarki w ciemno”, w trakcie której ukryty za kotarą tatuator stworzy na ciele tatuowanego klienta wzór o nieznanej nikomu tematyce. W trakcie imprezy będzie można również napić się i zjeść, a wieczorem zabawić na otwartym afterparty organizowanym na dachu Zaklętych Rewirów, gdzie za dnia działać będzie strefa chill. Dla miłośników motoryzacji przygotowano ekspozycję oldschoolowych samochodów, a dla łowców gadżetów stanowiska z biżuterią i drobiazgami oraz merch z odzieżą. Najmłodsi uczestnicy spędzą kreatywnie czas w przygotowanej dla nich strefie animacyjnej.

Zróżnicowane opcje biletowe

Standardowo w przedsprzedaży zakupić można wejściówkę jednodniową (35 zł), dwudniową (45 zł), trzyosobową (120zł) i VIP (250zł). Nowością są bilety rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 90 do 150 zł. Każde dziecko do 10 lat, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60 roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko standardowe wejściówki jednoosobowe. Wtedy też za bilety trzeba będzie zapłacić 45 zł (wejściówka jednodniowa) lub 60 zł (karnet dwudniowy). 1 zł od każdego sprzedanego biletu zostanie przekazane na rzecz stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Bilety i dodatkowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na: www.wroclaw.tattookonwent.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Wielkie święto tatuażu we Wrocławiu.docx

docx | 19 KB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Maciej Sitarz (4).jpg

grafika | 2,11 MB

Pobierz
JM_39_LTK2016_day1_resized.jpg

grafika | 1,28 MB

Pobierz
fot.Janusz_Miller (11).jpg

grafika | 1,21 MB

Pobierz
fot.Janusz_Miller.jpg

grafika | 1,07 MB

Pobierz
fot.Janusz_Miller(4).jpg

grafika | 1,03 MB

Pobierz
GDANSK_2016_Foto_Janusz_Miller (10).jpg

grafika | 1 MB

Pobierz
Foto_Janusz_Miller (11).jpg

grafika | 348 KB

Pobierz
archiwum_Tattoo_Konwent_2013(1).jpg

grafika | 298 KB

Pobierz
fot.MaciejSitarz1.jpg

grafika | 275 KB

Pobierz
22_Katowice_Tattoo_Konwent_2013.jpg

grafika | 200 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Cykl Tattoo Konwent 2018 zakończony w Katowicach!

temu

Obywająca się w weekend 15-16 września 2018, katowicka odsłona Tattoo Konwent zamyka cykl czterech tegorocznych edycji festiwalu tatuażu i muzyki. Impreza gromadząca miłośników ozdabiania ciała tym razem osiągnęła frekwencję rzędu prawie 6000 odwiedzających. Jury złożone z ekspertów w dziedzinie tatuowania wyłoniło 33 zwycięskie tatuaże pośród 443 prac zgłoszonych do festiwalowych konkursów. Wydarzenie uświetniły także koncerty muzyczne Booze&Glory, Pleasure Trap, Te-Trisa i RAU. Ponadto publiczność zobaczyła pokazy burleski i freakshow. Kolejną imprezę z cyklu Tattoo Konwent, która ma odbyć się w Poznaniu, zaplanowano na 6-7 kwietnia 2019.
Zaczynamy Katowice Tattoo Konwent 2018!

temu

Już w ten weekend, 15 i 16 września, w postindustrialnych wnętrzach katowickiej Galerii Szyb Wilson powstaną setki obrazów malowanych tuszem na skórze. Stanie się to za sprawą kolejnej odsłony Tattoo Konwent. W Katowickiej edycji weźmie udział blisko 200 tatuatorów, których prace wystawiane będą w 11 kategoriach konkursowych. W czasie konwencji publiczność zobaczy 6 pokazów sztuk alternatywnych (w tym burleski, pole dance i freakshow) oraz weźmie udział w 4 koncertach, w trakcie których wystąpią Booze&Glory, Pleasure Trap, RAU i Te-Tris. W programie znajdą się także atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy.
Koncertowy Katowice Tattoo Konwent 2018

temu

Co roku ostatnią stacją Tattoo Konwent są Katowice, w których 15 i 16 września 2018  festiwal tatuażu i muzyki zagości już po raz szósty. W Galerii Szyb Wilson odwiedzający spotkają nie tylko około 200 artystów związanych ze sztuką ozdabiania ciała, ale także muzyków. Każdą odsłonę konwencji dopełniają bowiem koncerty. Tym razem dla fanów tatuażu zagrają streetpunkowcy: Booze&Glory i Pleasure Trap oraz reprezentanci sceny hip-hopowej: Te-Tris oraz RAU. W programie imprezy obok atrakcji związanych z tatuażem i muzyką znajdą się także między innymi pokazy burleski, pole dance i freakshow.
Powraca Katowice Tattoo Konwent!

temu

Tattoo Konwent – ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki odbędzie się w dniach 15-16 września 2018 po już po raz 27. Finałowy przystanek tegorocznego cyklu odbędzie się na Śląsku, w katowickiej Galerii Szyb Wilson. Swoją obecność zadeklarowało blisko 200 tatuatorów z całego kraju. Ważnym punktem programu jak zwykle są koncerty punkrockowe i hip-hopowe. Na Katowice Tattoo Konwent wystąpi międzynarodowa ekipa Booze&Glory, supportowana przez Pleasure Trap, a także RAU i Te-Tris. Wśród dodatkowych atrakcji wymienić można strefy tematyczne czy pokazy burleski.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.