Już w nadchodzący weekend wielkie święto tatuażu we Wrocławiu

Już w nadchodzący weekend wielkie święto tatuażu we Wrocławiu

Opublikowany

Już tylko pojedyncze dni dzielą nas od kolejnej edycji Tattoo Konwent. Ogólnopolskie święto tatuażu odbędzie się już w najbliższy weekend, 26 i 27 maja we Wrocławiu, w klimatycznych wnętrzach Zaklętych Rewirów. Wrocław Tattoo Konwent to impreza łączącą w sobie elementy targów branżowych, festiwalu muzycznego i wydarzenia lifestylowego. W czasie dwudniowego eventu uczestnicy podziwiać będą pracę 170 utalentowanych mistrzów sztuki tatuażu artystycznego, poznają zwycięzców 10 konkursów, wezmą udział w 9 koncertach i 7 pokazach, a także będą bawić się przy muzyce serwowanej przez 5 różnych DJów. Internetowa przedsprzedaż biletów w promocyjnych cenach potrwa do piątku – koszt najtańszej wejściówki to 35 zł. Bilety w regularnych cenach będą dostępne również przed wejściem na teren festiwalu. Dzieci do 10 lat i seniorzy powyżej 60 roku życia mogą wejść na Tattoo Konwent za darmo.

Listę konwentowych atrakcji jak zwykle otwiera strefa wystawiennicza wypełniona dźwiękiem rozgrzanych maszynek do tatuowania. Wśród wystawców tegorocznej edycji Wrocław Tattoo Konwent znaleźli się zarówno reprezentanci lokalnej sceny tatuażu (m.in.: Zajawa Tattoo Wrocław, ETC, Galaxy Tattoo, Candy Shop, Arbuz czy Kos Tattoo), jak i studia z innych rejonów kraju (m.in.: Chyba Ty Tattoo, Czarny Szlak Eleganckie Tatuaże, Baba Na Rowerze, Green Rabbit Tattoo Studio i wielu innych).
W czasie konwencji znaleźć można odpowiedniego tatuatora, umówić się na sesję czy dowiedzieć się dokładnie na czym polega sztuka tatuowania ciała. Osoby, które zdecydują się zgłosić do konkursu wykonany na ich ciele tatuaż, prezentować będą swój wzór przed publicznością festiwalu, ale ostateczną oceną wykonania i pomysłowości wyda profesjonalne Jury, które przyznawać będzie nagrody najbardziej uzdolnionym artystom. Wśród wyróżnionych znajdą się również dzieci, których rysunki wygrały w organizowanym przez konwencję konkursie pod szyldem „Dzieciaki dziarają”. Zwycięskie rysunki zostaną za darmo utrwalone na skórze rodziców nagrodzonych dzieci.

Alternatywny performans i muzyczna uczta

W czasie tegorocznego Wrocław Tattoo Konwent odbędzie się aż 7 pokazów. W sobotę swoje niesamowite umiejętności dźwiękonaśladowcze zaprezentuje Jurny - beatboxer współpracujący z wieloma polskimi raperami. Scenę pokazową zdominują jednak kobiety. Kolektyw Show Burlesque Dance specjalizujący się w zadziornej sztuce burleski pojawi się przed publicznością w oba dni festiwalu i zaprezentuje miniprzedstawienia „Kotka Mary - Take it All” oraz „Mary - Call from Vatican”. W programie znalazły się także występy w klimacie freaky show. Grupa Bandit Queen Circus zaprezentuje niezwykłe pokazy o cyrkowym rodowodzie – pojawią się kobieta guma, fakir czy połykaczka mieczy. Na niezależnie działającej scenie koncertowej zagra 9 zespołów reprezentujących alternatywne nurty muzyczne z klasycznym, nowojorskim hardcorem na czele i lokalną alternatywą w odwodzie. Zagrają: Spider Crew, Only Attitude Counts, Mister X, 1125, Old Fashioned, Good Lookin’ Out, Podwórkowi Chuligani, The Cuffs czy Guantanamo Party Program.

Dodatkowe atrakcje

Niezmiennie od lat, każdy uczestnik dostanie szansę, by spróbować swoich sił w roli tatuatora ozdabiając tuszem skórkę od banana przy pomocy profesjonalnej maszynki do tatuowania. Ponadto uczestnicy Tattoo Konwent zobaczą również efekt końcowy „Dziarki w ciemno”, w trakcie której ukryty za kotarą tatuator stworzy na ciele tatuowanego klienta wzór o nieznanej nikomu tematyce. W trakcie imprezy będzie można również napić się i zjeść, a wieczorem zabawić na otwartym afterparty organizowanym na dachu Zaklętych Rewirów, gdzie za dnia działać będzie strefa chill. Dla miłośników motoryzacji przygotowano ekspozycję oldschoolowych samochodów, a dla łowców gadżetów stanowiska z biżuterią i drobiazgami oraz merch z odzieżą. Najmłodsi uczestnicy spędzą kreatywnie czas w przygotowanej dla nich strefie animacyjnej.

Zróżnicowane opcje biletowe

Standardowo w przedsprzedaży zakupić można wejściówkę jednodniową (35 zł), dwudniową (45 zł), trzyosobową (120zł) i VIP (250zł). Nowością są bilety rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 90 do 150 zł. Każde dziecko do 10 lat, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60 roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko standardowe wejściówki jednoosobowe. Wtedy też za bilety trzeba będzie zapłacić 45 zł (wejściówka jednodniowa) lub 60 zł (karnet dwudniowy). 1 zł od każdego sprzedanego biletu zostanie przekazane na rzecz stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Bilety i dodatkowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na: www.wroclaw.tattookonwent.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Wielkie święto tatuażu we Wrocławiu.docx

docx | 19 KB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Maciej Sitarz (4).jpg

grafika | 2,11 MB

Pobierz
JM_39_LTK2016_day1_resized.jpg

grafika | 1,28 MB

Pobierz
fot.Janusz_Miller (11).jpg

grafika | 1,21 MB

Pobierz
fot.Janusz_Miller.jpg

grafika | 1,07 MB

Pobierz
fot.Janusz_Miller(4).jpg

grafika | 1,03 MB

Pobierz
GDANSK_2016_Foto_Janusz_Miller (10).jpg

grafika | 1 MB

Pobierz
Foto_Janusz_Miller (11).jpg

grafika | 348 KB

Pobierz
archiwum_Tattoo_Konwent_2013(1).jpg

grafika | 298 KB

Pobierz
fot.MaciejSitarz1.jpg

grafika | 275 KB

Pobierz
22_Katowice_Tattoo_Konwent_2013.jpg

grafika | 200 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Rekordowa 10. edycja Gdańsk Tattoo Konwent za nami!

temu

Ponad 7 000 osób - to frekwencja, którą osiągnęła jubileuszowa, 10. już edycja Gdańsk Tattoo Konwent. Była to jednocześnie 26. odsłona ogólnopolskiego festiwalu tatuażu i muzyki. Uczestnicy wydarzenia brali udział w atrakcjach, które odbywały się na scenie i w specjalnych strefach – wystawienniczej, motoryzacyjnej, modowej czy animacyjnej dla dzieci. W czasie imprezy tatuowało około 350 tatuatorów. Odbyły się też 4 koncerty – zagrali Booze&Glory, Prawda, Białas x Lanek oraz Guzior. Publiczność zobaczyła też pokaz burleski i powietrznych akrobacji.
Jubileuszowa edycja Tattoo Konwent już w ten weekend

temu

350 tatuatorów, konkursy na najlepsze tatuaże, koncerty hip-hopowe i punk rockowe, burleska, akrobacje i pokaz rzucania nożami to tylko niektóre atrakcje 26 edycji Tattoo Konwent. W tym roku ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki po raz 10. odbędzie się w Gdańsku – w mieście, w którym rozpoczęła się jego historia. Imprezę zaplanowano na najbliższy weekend – 28 i 29 lipca. Tak jak w ostatnich latach, będzie miała miejsce w AmberExpo i można się spodziewać, że jak zawsze przyciągnie tysiące miłośników sztuki tatuowania. Tym razem organizatorzy poprzez liczne akcje towarzyszące i hasło przewodnie „Dołącz do rodziny” zapraszają do udziału wielopokoleniową publikę.
Konferencja prasowa GDAŃSK TATTOO KONWENT 2018

temu

24 lipca, godz. 10:30, Studio Zajawa Tattoo Gdańsk, ul. Dmowskiego 6/3, GDAŃSK
Wakacyjny przystanek Tattoo Konwent

temu

Już 28 i 29 lipca w Gdańsku odbędzie się 26. odsłona Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Dla Trójmiasta to dziesiąta, jubileuszowa edycja – pierwsza konwencja odbyła się tam w 2009 roku. Od tego czasu do grona miast goszczących festiwal dołączyły kolejno: Wrocław, Katowice, Poznań i na krótko także Łódź. W ten sposób Tattoo Konwent stał się największym cyklem imprez związanych z tatuażem artystycznym. Tym razem w gdańskiej hali AMBEREXPO, gdzie odbędzie się wydarzenie, pojawi się około 350 tatuatorów z kraju i zagranicy, na scenie muzycznej zagrają Białas x Lanek, Guzior, Booze&Glory i Prawda. W programie imprezy znajdą się także jak zwykle pokazy sztuk alternatywnych, atrakcje ze stref specjalnych oraz wiele innych rozrywek dedykowanych fanom tatuażu.