Heavy Tattoones i inne atrakcje Wrocław Tattoo Konwent 2018
Heavy Tattoones i inne atrakcje Wrocław Tattoo Konwent 2018

Heavy Tattoones i inne atrakcje Wrocław Tattoo Konwent 2018

26 i 27 maja 2018 to ważna data dla entuzjastów sztuki tatuowania ciała i miłośników ciężkich brzmień. W tych dniach we Wrocławiu odbędzie się 25. edycja Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Tym razem na scenie koncertowej zagrają głównie przedstawiciele nurtu hardcore, ale pojawią się na niej także muzycy street punkowi czy rock'n'rollowi. Nie zabraknie też muzyki elektronicznej, przy której uczestnicy będą mogli bawić się w trakcie dnia i podczas wieczornego afterparty, które odbędzie się na dachu Zaklętych Rewirów -  klubu, w którym od kilku lat odbywa się Wrocław Tattoo Konwent.

W ostatni weekend maja tłumy osób zainteresowanych sztuką tatuażu artystycznego zbiorą się we wrocławskich Zaklętych Rewirach, by wziąć udział w kolejnej edycji Wrocław Tattoo Konwent. Na miejscu nie zabraknie atrakcji związanych ze sztuką tatuażu. W strefie wystawienniczej pracować będzie około 170 tatuażystów, odbędą się także konkursy na najlepsze tatuaże i akcje specjalne takie jak „Dziarka w ciemno”. Jury w składzie Maurycy Szymczak, Michał Przybyła, Karol Krawczyk oceni prace uczestniczących w imprezie artystów i wyłoni zwycięzców w 10 kategoriach. Jurorzy i publiczność zobaczą prace stworzone w wielu stylach, wśród których znajdą się wzory kolorowe i czarno białe, tradycyjne i neotradycyjne, realistyczne czy graficzne. 
Dodatkowo na scenie pokazowej pojawią się tancerki z grupy Show Burlesque Dance, specjalizujące się w burlesce i pole dance. Publiczność zobaczy także utrzymane w klimacie freak show występy Bandit Queen Circus i przekona się jak niesamowite dźwięki potrafi wydobyć ze swoich ust beatboxer Jurny. Z dala od zgiełku strefy wystawienniczej, na niższych kondygnacjach Zaklętych Rewirów działać będzie scena koncertowa, na której pod szyldem Heavy Tattoones odbędzie się organizowany przez konwencję minifestiwal muzyczny.

Nowy Jork we Wrocławiu

Line-up tegorocznej edycji Tattoo Konwent zdominowały ciężkie i energetyczne brzmienia. Pierwszego dnia konwencji wystąpią między innymi międzynarodowe składy: Spider Crew i Only Attitude Counts. To przedstawiciele sceny hardcorowej, którzy upodobali sobie brzmienia charakterystyczne dla nowojorskiego klimatu. To propozycja dla fanów takich zespołów jak Madball czy Agnostic Front – nie zabraknie mocnej gitary, głośnej perkusji, charyzmatycznego przekazu i wykrzyczanego, męskiego wokalu. W sobotę zagra także polska legenda – 1125 – w doskonałej formie od 22 lat. Przed głównymi koncertami tego dnia publiczność rozgrzewać będzie hardcore punkowe Old Fashioned oraz rock'n'rollowy projekt The Cuffs. To grupy, które tworzą muzycy różnych, znanych miłośnikom sceny alternatywnej zespołów. W niedzielę na Heavy Tattoones pojawi się kolejny gość z zagranicy – street punkowy skład Mister X z Białorusi. Drugiego dnia konwencji wystąpią także Podwórkowi Chuligani – doskonale znani miłośnikom muzyki SKA, a najcięższe działa wytoczy Guantanamo Party Program, grając swoje noisowo-sludgowe utwory. Line-up dopełni hardcorowa grupa ze śląska – Good Lookin' Out.

Nie tylko gitary i perkusja

Na Tattoo Konwent zawsze prężnie działa strefa chill, w której o relaks i dobrą zabawę uczestników dbają Dje. Tym razem za konsolą staną DT, MacBeat i PZG. Można się spodziewać między innymi brzmień drum'and'bass czy jungle. Wieczorną atrakcją wrocławskiej konwencji jest afterparty na dachu. Imprezowy nastrój zapewnią Novicky i en2ak. Tym razem wstęp na afterparty jest darmowy i wziąć w nim udział mogą również osoby, które nie uczestniczyły w Tattoo Konwent.

Dołącz do rodziny

Tegoroczne edycje Tattoo Konwent odbywają się pod hasłem „Dołącz do rodziny”. Ma ono zachęcić do udziału w imprezie rodziców z dziećmi. Dla maluchów przygotowano specjalną strefę animacyjną, w której kreatywnie spędzą czas, gdy ich rodzice korzystać będą z konwentowych atrakcji. W ramach działań skupionych wokół rodzinnej tematyki, Tattoo Konwent organizuje specjalny konkurs, w którym rodzice mogą wygrać darmowy tatuaż stworzony na podstawie rysunku ich pociechy. Spośród zgłoszonych na Facebooku prac, Jury wyłoni po jednym projekcie w trzech kategoriach wiekowych. Finał i rozdanie nagród rzeczowych dla najmłodszych odbędzie się na scenie głównej podczas drugiego dnia festiwalu.

W tym roku Tattoo Konwent wspiera SOS Wioski Dziecięce. Z każdego sprzedanego biletu przekaże 1 złoty na rzecz stowarzyszenia. Pieniądze będą również zbierane wśród osób zgłaszających swoje tatuaże do konkursu. Zostaną one poproszone o wrzucenie co najmniej złotówki do specjalnej puszki należącej do SOS Wioski Dziecięce.

Opcje biletowe

Tym razem odwiedzający mają do wyboru tradycyjne i zupełnie nowe, korzystne opcje biletowe. Standardowo w przedsprzedaży zakupić można wejściówkę jednodniową (35 zł), dwudniową (45 zł), trzyosobową (120zł) i VIP (250zł). Nowością są bilety rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 90 do 150 zł oraz Tattoo Bilet z „Dziarką w ciemno” w cenie 399 zł (w sprzedaży tylko do 15 maja). Każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60 roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko standardowe wejściówki jednoosobowe. Wtedy też za bilety trzeba będzie zapłacić więcej. Bilety i dodatkowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na: www.wroclaw.tattookonwent.pl
Załączniki

Pobierz wszystkie

Wroclaw_Tattoo_Konwent_2018_Program_Glowny.pdf

pdf | 131 KB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2018_Program_Glowny.docx

docx | 91,5 KB

Pobierz
informacja_prasowa_ogolna_II.docx

docx | 18,9 KB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot.Maciej_Sitarz11.jpg

grafika | 2,53 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot._Blazej_Michalczyk15.jpg

grafika | 1,82 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot._Blazej_Michalczyk37.jpg

grafika | 1,58 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot.Julia_Polianska6.jpg

grafika | 1,53 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot._Blazej_Michalczyk41.jpg

grafika | 1,45 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot._Blazej_Michalczyk27.jpg

grafika | 1,36 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot.Julia_Polianska1.jpg

grafika | 1,34 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot._Blazej_Michalczyk5.jpg

grafika | 1,25 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot._Blazej_Michalczyk32.jpg

grafika | 1,16 MB

Pobierz
_Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot._Blazej_Michalczyk8.jpg

grafika | 787 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Cykl Tattoo Konwent 2018 zakończony w Katowicach!

Obywająca się w weekend 15-16 września 2018, katowicka odsłona Tattoo Konwent zamyka cykl czterech tegorocznych edycji festiwalu tatuażu i muzyki. Impreza gromadząca miłośników ozdabiania ciała tym razem osiągnęła frekwencję rzędu prawie 6000 odwiedzających. Jury złożone z ekspertów w dziedzinie tatuowania wyłoniło 33 zwycięskie tatuaże pośród 443 prac zgłoszonych do festiwalowych konkursów. Wydarzenie uświetniły także koncerty muzyczne Booze&Glory, Pleasure Trap, Te-Trisa i RAU. Ponadto publiczność zobaczyła pokazy burleski i freakshow. Kolejną imprezę z cyklu Tattoo Konwent, która ma odbyć się w Poznaniu, zaplanowano na 6-7 kwietnia 2019.
Zaczynamy Katowice Tattoo Konwent 2018!

Już w ten weekend, 15 i 16 września, w postindustrialnych wnętrzach katowickiej Galerii Szyb Wilson powstaną setki obrazów malowanych tuszem na skórze. Stanie się to za sprawą kolejnej odsłony Tattoo Konwent. W Katowickiej edycji weźmie udział blisko 200 tatuatorów, których prace wystawiane będą w 11 kategoriach konkursowych. W czasie konwencji publiczność zobaczy 6 pokazów sztuk alternatywnych (w tym burleski, pole dance i freakshow) oraz weźmie udział w 4 koncertach, w trakcie których wystąpią Booze&Glory, Pleasure Trap, RAU i Te-Tris. W programie znajdą się także atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy.
Koncertowy Katowice Tattoo Konwent 2018

Co roku ostatnią stacją Tattoo Konwent są Katowice, w których 15 i 16 września 2018  festiwal tatuażu i muzyki zagości już po raz szósty. W Galerii Szyb Wilson odwiedzający spotkają nie tylko około 200 artystów związanych ze sztuką ozdabiania ciała, ale także muzyków. Każdą odsłonę konwencji dopełniają bowiem koncerty. Tym razem dla fanów tatuażu zagrają streetpunkowcy: Booze&Glory i Pleasure Trap oraz reprezentanci sceny hip-hopowej: Te-Tris oraz RAU. W programie imprezy obok atrakcji związanych z tatuażem i muzyką znajdą się także między innymi pokazy burleski, pole dance i freakshow.
Powraca Katowice Tattoo Konwent!

Tattoo Konwent – ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki odbędzie się w dniach 15-16 września 2018 po już po raz 27. Finałowy przystanek tegorocznego cyklu odbędzie się na Śląsku, w katowickiej Galerii Szyb Wilson. Swoją obecność zadeklarowało blisko 200 tatuatorów z całego kraju. Ważnym punktem programu jak zwykle są koncerty punkrockowe i hip-hopowe. Na Katowice Tattoo Konwent wystąpi międzynarodowa ekipa Booze&Glory, supportowana przez Pleasure Trap, a także RAU i Te-Tris. Wśród dodatkowych atrakcji wymienić można strefy tematyczne czy pokazy burleski.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.