Heavy Tattoones i inne atrakcje Wrocław Tattoo Konwent 2018
Heavy Tattoones i inne atrakcje Wrocław Tattoo Konwent 2018

Heavy Tattoones i inne atrakcje Wrocław Tattoo Konwent 2018

Opublikowany

26 i 27 maja 2018 to ważna data dla entuzjastów sztuki tatuowania ciała i miłośników ciężkich brzmień. W tych dniach we Wrocławiu odbędzie się 25. edycja Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Tym razem na scenie koncertowej zagrają głównie przedstawiciele nurtu hardcore, ale pojawią się na niej także muzycy street punkowi czy rock'n'rollowi. Nie zabraknie też muzyki elektronicznej, przy której uczestnicy będą mogli bawić się w trakcie dnia i podczas wieczornego afterparty, które odbędzie się na dachu Zaklętych Rewirów -  klubu, w którym od kilku lat odbywa się Wrocław Tattoo Konwent.

W ostatni weekend maja tłumy osób zainteresowanych sztuką tatuażu artystycznego zbiorą się we wrocławskich Zaklętych Rewirach, by wziąć udział w kolejnej edycji Wrocław Tattoo Konwent. Na miejscu nie zabraknie atrakcji związanych ze sztuką tatuażu. W strefie wystawienniczej pracować będzie około 170 tatuażystów, odbędą się także konkursy na najlepsze tatuaże i akcje specjalne takie jak „Dziarka w ciemno”. Jury w składzie Maurycy Szymczak, Michał Przybyła, Karol Krawczyk oceni prace uczestniczących w imprezie artystów i wyłoni zwycięzców w 10 kategoriach. Jurorzy i publiczność zobaczą prace stworzone w wielu stylach, wśród których znajdą się wzory kolorowe i czarno białe, tradycyjne i neotradycyjne, realistyczne czy graficzne. 
Dodatkowo na scenie pokazowej pojawią się tancerki z grupy Show Burlesque Dance, specjalizujące się w burlesce i pole dance. Publiczność zobaczy także utrzymane w klimacie freak show występy Bandit Queen Circus i przekona się jak niesamowite dźwięki potrafi wydobyć ze swoich ust beatboxer Jurny. Z dala od zgiełku strefy wystawienniczej, na niższych kondygnacjach Zaklętych Rewirów działać będzie scena koncertowa, na której pod szyldem Heavy Tattoones odbędzie się organizowany przez konwencję minifestiwal muzyczny.

Nowy Jork we Wrocławiu

Line-up tegorocznej edycji Tattoo Konwent zdominowały ciężkie i energetyczne brzmienia. Pierwszego dnia konwencji wystąpią między innymi międzynarodowe składy: Spider Crew i Only Attitude Counts. To przedstawiciele sceny hardcorowej, którzy upodobali sobie brzmienia charakterystyczne dla nowojorskiego klimatu. To propozycja dla fanów takich zespołów jak Madball czy Agnostic Front – nie zabraknie mocnej gitary, głośnej perkusji, charyzmatycznego przekazu i wykrzyczanego, męskiego wokalu. W sobotę zagra także polska legenda – 1125 – w doskonałej formie od 22 lat. Przed głównymi koncertami tego dnia publiczność rozgrzewać będzie hardcore punkowe Old Fashioned oraz rock'n'rollowy projekt The Cuffs. To grupy, które tworzą muzycy różnych, znanych miłośnikom sceny alternatywnej zespołów. W niedzielę na Heavy Tattoones pojawi się kolejny gość z zagranicy – street punkowy skład Mister X z Białorusi. Drugiego dnia konwencji wystąpią także Podwórkowi Chuligani – doskonale znani miłośnikom muzyki SKA, a najcięższe działa wytoczy Guantanamo Party Program, grając swoje noisowo-sludgowe utwory. Line-up dopełni hardcorowa grupa ze śląska – Good Lookin' Out.

Nie tylko gitary i perkusja

Na Tattoo Konwent zawsze prężnie działa strefa chill, w której o relaks i dobrą zabawę uczestników dbają Dje. Tym razem za konsolą staną DT, MacBeat i PZG. Można się spodziewać między innymi brzmień drum'and'bass czy jungle. Wieczorną atrakcją wrocławskiej konwencji jest afterparty na dachu. Imprezowy nastrój zapewnią Novicky i en2ak. Tym razem wstęp na afterparty jest darmowy i wziąć w nim udział mogą również osoby, które nie uczestniczyły w Tattoo Konwent.

Dołącz do rodziny

Tegoroczne edycje Tattoo Konwent odbywają się pod hasłem „Dołącz do rodziny”. Ma ono zachęcić do udziału w imprezie rodziców z dziećmi. Dla maluchów przygotowano specjalną strefę animacyjną, w której kreatywnie spędzą czas, gdy ich rodzice korzystać będą z konwentowych atrakcji. W ramach działań skupionych wokół rodzinnej tematyki, Tattoo Konwent organizuje specjalny konkurs, w którym rodzice mogą wygrać darmowy tatuaż stworzony na podstawie rysunku ich pociechy. Spośród zgłoszonych na Facebooku prac, Jury wyłoni po jednym projekcie w trzech kategoriach wiekowych. Finał i rozdanie nagród rzeczowych dla najmłodszych odbędzie się na scenie głównej podczas drugiego dnia festiwalu.

W tym roku Tattoo Konwent wspiera SOS Wioski Dziecięce. Z każdego sprzedanego biletu przekaże 1 złoty na rzecz stowarzyszenia. Pieniądze będą również zbierane wśród osób zgłaszających swoje tatuaże do konkursu. Zostaną one poproszone o wrzucenie co najmniej złotówki do specjalnej puszki należącej do SOS Wioski Dziecięce.

Opcje biletowe

Tym razem odwiedzający mają do wyboru tradycyjne i zupełnie nowe, korzystne opcje biletowe. Standardowo w przedsprzedaży zakupić można wejściówkę jednodniową (35 zł), dwudniową (45 zł), trzyosobową (120zł) i VIP (250zł). Nowością są bilety rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 90 do 150 zł oraz Tattoo Bilet z „Dziarką w ciemno” w cenie 399 zł (w sprzedaży tylko do 15 maja). Każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60 roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko standardowe wejściówki jednoosobowe. Wtedy też za bilety trzeba będzie zapłacić więcej. Bilety i dodatkowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na: www.wroclaw.tattookonwent.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Wroclaw_Tattoo_Konwent_2018_Program_Glowny.pdf

pdf | 131 KB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2018_Program_Glowny.docx

docx | 91,5 KB

Pobierz
informacja_prasowa_ogolna_II.docx

docx | 18,9 KB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot.Maciej_Sitarz11.jpg

grafika | 2,53 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot._Blazej_Michalczyk15.jpg

grafika | 1,82 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot._Blazej_Michalczyk37.jpg

grafika | 1,58 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot.Julia_Polianska6.jpg

grafika | 1,53 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot._Blazej_Michalczyk41.jpg

grafika | 1,45 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot._Blazej_Michalczyk27.jpg

grafika | 1,36 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot.Julia_Polianska1.jpg

grafika | 1,34 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot._Blazej_Michalczyk5.jpg

grafika | 1,25 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot._Blazej_Michalczyk32.jpg

grafika | 1,16 MB

Pobierz
_Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot._Blazej_Michalczyk8.jpg

grafika | 787 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wakacyjny przystanek Tattoo Konwent

temu

Już 28 i 29 lipca w Gdańsku odbędzie się 26. odsłona Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Dla Trójmiasta to dziesiąta, jubileuszowa edycja – pierwsza konwencja odbyła się tam w 2009 roku. Od tego czasu do grona miast goszczących festiwal dołączyły kolejno: Wrocław, Katowice, Poznań i na krótko także Łódź. W ten sposób Tattoo Konwent stał się największym cyklem imprez związanych z tatuażem artystycznym. Tym razem w gdańskiej hali AMBEREXPO, gdzie odbędzie się wydarzenie, pojawi się około 350 tatuatorów z kraju i zagranicy, na scenie muzycznej zagrają Białas x Lanek, Guzior, Booze&Glory i Prawda. W programie imprezy znajdą się także jak zwykle pokazy sztuk alternatywnych, atrakcje ze stref specjalnych oraz wiele innych rozrywek dedykowanych fanom tatuażu.
Za nami 7. edycja Tattoo Konwent we Wrocławiu

temu

Wrocławski klub Zaklęte Rewiry w ostatni weekend gościł festiwal tatuażu i muzyki Tattoo Konwent. 25. ogólnopolska i jednocześnie 7. wrocławska edycja imprezy zgromadziła w tym roku ponad 5000 odwiedzających, którzy przez dwa dni podglądali pracujących tatuatorów, uczestniczyli w koncertach, pokazach i innych atrakcjach. Kolejna edycja imprezy odbędzie się już 28 i 29 lipca w Gdańsku.
Już w nadchodzący weekend wielkie święto tatuażu we Wrocławiu

temu

Już tylko pojedyncze dni dzielą nas od kolejnej edycji Tattoo Konwent. Ogólnopolskie święto tatuażu odbędzie się już w najbliższy weekend, 26 i 27 maja we Wrocławiu, w klimatycznych wnętrzach Zaklętych Rewirów. Wrocław Tattoo Konwent to impreza łączącą w sobie elementy targów branżowych, festiwalu muzycznego i wydarzenia lifestylowego. W czasie dwudniowego eventu uczestnicy podziwiać będą pracę 170 utalentowanych mistrzów sztuki tatuażu artystycznego, poznają zwycięzców 10 konkursów, wezmą udział w 9 koncertach i 7 pokazach, a także będą bawić się przy muzyce serwowanej przez 5 różnych DJów. Internetowa przedsprzedaż biletów w promocyjnych cenach potrwa do piątku – koszt najtańszej wejściówki to 35 zł. Bilety w regularnych cenach będą dostępne również przed wejściem na teren festiwalu. Dzieci do 10 lat i seniorzy powyżej 60 roku życia mogą wejść na Tattoo Konwent za darmo.
Heavy Tattoones – minifestiwal muzyczny na Wrocław Tattoo Konwent 2018

temu

26 i 27 maja 2018 to ważna data dla entuzjastów sztuki tatuowania ciała i miłośników ciężkich brzmień. W tych dniach we Wrocławiu odbędzie się 25. edycja Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Tym razem na scenie koncertowej zagrają głównie przedstawiciele nurtu hardcore, ale pojawią się na niej także muzycy street punkowi czy rock'n'rollowi. Nie zabraknie też muzyki elektronicznej, przy której uczestnicy będą mogli bawić się w trakcie dnia i podczas wieczornego afterparty, które odbędzie się na dachu Zaklętych Rewirów -  klubu, w którym od kilku lat odbywa się Wrocław Tattoo Konwent.

Już w nadchodzący weekend wielkie święto tatuażu we Wrocławiu

Już tylko pojedyncze dni dzielą nas od kolejnej edycji Tattoo Konwent. Ogólnopolskie święto tatuażu odbędzie się już w najbliższy weekend, 26 i 27 maja we Wrocławiu, w klimatycznych wnętrzach Zaklętych Rewirów. Wrocław Tattoo Konwent to impreza łączącą w sobie elementy targów branżowych, festiwalu muzycznego i wydarzenia lifestylowego. W czasie dwudniowego eventu uczestnicy podziwiać będą pracę 170 utalentowanych mistrzów sztuki tatuażu artystycznego, poznają zwycięzców 10 konkursów, wezmą udział w 9 koncertach i 7 pokazach, a także będą bawić się przy muzyce serwowanej przez 5 różnych DJów. Internetowa przedsprzedaż biletów w promocyjnych cenach potrwa do piątku – koszt najtańszej wejściówki to 35 zł. Bilety w regularnych cenach będą dostępne również przed wejściem na teren festiwalu. Dzieci do 10 lat i seniorzy powyżej 60 roku życia mogą wejść na Tattoo Konwent za darmo.