Ruszyła sprzedaż biletów na Wrocław Tattoo Konwent

Ruszyła sprzedaż biletów na Wrocław Tattoo Konwent

Opublikowany

Już za miesiąc, 26 i 27 maja odbędzie się jubileuszowa – 25. edycja Tattoo Konwent. Ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki tym razem zagości we Wrocławiu. W postindustrialnych przestrzeniach Zaklętych Rewirów będą miały miejsce między innymi konkursy na najlepsze tatuaże, koncerty i pokazy specjalne. Strefa wystawiennicza wypełni się dźwiękiem maszynek do tatuowania za sprawą 170 artystów, którzy na żywo będą wykonywać arcydzieła na ludzkiej skórze. W myśl hasła przewodniego „Dołącz do rodziny” na moc atrakcji będą mogli liczyć najmłodsi uczestnicy konwentu i ich rodzice. Tatuowanie wzorów zaprojektowanych przez dzieci czy rozbudowana strefa animacyjna to tylko niektóre z rozrywek, jakie zapewni im w tym roku Tattoo Konwent. 

Ubiegłoroczną wrocławską edycję Tattoo Konwent odwiedziło prawie 5 tysięcy miłośników tatuażu. W ostatni majowy weekend odbędzie się tam 25. ogólnopolska i zarazem 7. odsłona wydarzenia w stolicy Dolnego Śląska. Tak jak w latach ubiegłych, kolorami tysięcy wytatuowanych ciał wypełnią się Zaklęte Rewiry (powstałe w budynku, który wcześniej pełnił funkcję browaru i pralni przemysłowej). Podstawową rozrywkę dla odwiedzających konwencję stanowią atrakcje związane z tatuażami. Ciekawy jest zarówno widok tworzonych na żywo prac, jak i przebieg festiwalowych konkursów na najciekawsze i najlepiej wykonane wzory. Na wrocławskiej konwencji stawi się około 170 tatuatorów z całego kraju, których prace oceniane będą w 10 kategoriach.

Tatuaże dla wszystkich

Tattoo Konwent jest imprezą nie tylko dla osób, które od lat zdobią ciało kolorowymi wzorami. To spotkanie z tatuażem artystycznym otwarte na wszystkich, którzy wykazują zainteresowanie tą sztuką. - Tym razem stawiamy na rodziców z dziećmi, którzy coraz częściej odwiedzają naszą imprezę – opowiada Marcin Pacześny, główny organizator cyklu Tattoo Konwent i założyciel sieci salonów Zajawa Tattoo. – Wszystkie tegoroczne edycje odbywają się pod wielowymiarowym hasłem „Dołącz do rodziny”.  Chcemy za jego pomocą zachęcić rodziców do zabrania na festiwal swoich dzieci, dla których przygotowujemy specjalne atrakcje. Chcemy, żeby wyrastało pokolenie wolne od negatywnych stereotypów wobec osób wytatuowanych. Poprzez tegoroczną myśl przewodnią pokazujemy też, że wszystkich uczestników Tattoo Konwent coś łączy – niezależnie od tego czym się zajmują na co dzień, skąd pochodzą, jak się ubierają. To miłość do tatuażu, pasja, wzajemna akceptacja, otwartość na to co nowe – dodaje organizator. W tym roku Tattoo Konwent działa również charytatywnie. - Z każdego sprzedanego biletu przekazujemy 1 zł na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Datki będą zbierane również wśród osób biorących udział w konkursach na najlepsze tatuaże – dodaje Marcin Pacześny.  Każdy uczestnik zgłaszający swój wzór zostanie poproszony o przekazanie co najmniej 1 zł na rzecz organizacji. Akcję przeprowadzono już na Poznań Tattoo Konwent. 

Niezależna scena niezależna

Zazwyczaj wszystkie konwentowe atrakcje odbywają się na jednej estradzie. Wrocław Tattoo Konwent wyróżnia się na tle siostrzanych edycji niezależną sceną muzyczną, na której tym razem zagra aż 9 zespołów. Wśród występujących kapel znajdą się przede wszystkim muzycy związani z gatunkiem hardcore punk. Do Wrocławia przyjadą goście z zagranicy - składy Spider Crew, Only Attitude Counts czy Mister X. Nie zabraknie też reprezentantów polskiej sceny hardcorowej – legendarnego 1125, Old Fashioned czy Good Lookin’ Out. Publiczność, która zechce wziąć udział w atrakcjach muzycznych będzie bawić się przy muzyce SKA, za sprawą Podwórkowych Chuliganów czy przy rock’and’rollu dzięki The Cuffs. Miłośnicy ciężkich, sludge’owych klimatów docenią też grupę Guantanamo Party Program.

Moc atrakcji

Organizator nie odkrywa jeszcze wszystkich kart i zapowiada kolejne atrakcje dla uczestników konwencji. Wśród oficjalnie zapowiedzianych rozrywek znajduje się na ten moment między innymi pokaz burleski w wykonaniu grupy Show Burlesque Dance czy afterparty na dachu. Pośród korytarzy Zaklętych Rewirów będą działały także strefy tematyczne, między innymi przestrzeń dedykowana motoryzacji, w której składany będzie customowy motocykl.

Bilety już w przedsprzedaży

W tym roku odwiedzający mają do wyboru tradycyjne i zupełnie nowe, korzystne opcje biletowe. Standardowo w przedsprzedaży zakupić można wejściówkę jednodniową (35 zł), dwudniową (45 zł), trzyosobową (120zł) i VIP (250zł). Nowością są bilety rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 90 do 150 zł oraz Tattoo Bilet z „Dziarką w ciemno” w cenie 399 zł. Każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60 roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko wejściówki jednoosobowe. Wtedy też za bilety trzeba będzie zapłacić więcej. Bilety i dodatkowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na: www.wroclaw.tattookonwent.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Tattoo Konwent_fot_maciej sitarz.jpg

grafika | 1,94 MB

Pobierz
Tattoo Konwent_fot_B Michalczyk(3).jpg

grafika | 1,93 MB

Pobierz
JM_111_LTK2016_day1_resized.jpg

grafika | 1,49 MB

Pobierz
Tattoo Konwent_fot_Janusz Miller7.jpg

grafika | 825 KB

Pobierz
Tattoo Konwent_fot_Janusz Miller4.jpg

grafika | 347 KB

Pobierz
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MichalSzwerc10.jpg

grafika | 11,5 MB

Pobierz
Sitarz (1).jpg

grafika | 2,17 MB

Pobierz
Gdan_sk_Tattoo_Konwent_2017_B_az_ej_Michalczyk__4_.jpg

grafika | 1,19 MB

Pobierz
031016_40 (Kopiowanie).jpg

grafika | 471 KB

Pobierz
tattookonwentFotMaciejSitarz (67).jpg

grafika | 426 KB

Pobierz
fot.MaciejSitarz1.jpg

grafika | 275 KB

Pobierz
Wrocław_Tattoo_Konwent_informacja_prasowa_n1.docx

docx | 22,4 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wakacyjny przystanek Tattoo Konwent

temu

Już 28 i 29 lipca w Gdańsku odbędzie się 26. odsłona Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Dla Trójmiasta to dziesiąta, jubileuszowa edycja – pierwsza konwencja odbyła się tam w 2009 roku. Od tego czasu do grona miast goszczących festiwal dołączyły kolejno: Wrocław, Katowice, Poznań i na krótko także Łódź. W ten sposób Tattoo Konwent stał się największym cyklem imprez związanych z tatuażem artystycznym. Tym razem w gdańskiej hali AMBEREXPO, gdzie odbędzie się wydarzenie, pojawi się około 350 tatuatorów z kraju i zagranicy, na scenie muzycznej zagrają Białas x Lanek, Guzior, Booze&Glory i Prawda. W programie imprezy znajdą się także jak zwykle pokazy sztuk alternatywnych, atrakcje ze stref specjalnych oraz wiele innych rozrywek dedykowanych fanom tatuażu.
Za nami 7. edycja Tattoo Konwent we Wrocławiu

temu

Wrocławski klub Zaklęte Rewiry w ostatni weekend gościł festiwal tatuażu i muzyki Tattoo Konwent. 25. ogólnopolska i jednocześnie 7. wrocławska edycja imprezy zgromadziła w tym roku ponad 5000 odwiedzających, którzy przez dwa dni podglądali pracujących tatuatorów, uczestniczyli w koncertach, pokazach i innych atrakcjach. Kolejna edycja imprezy odbędzie się już 28 i 29 lipca w Gdańsku.
Już w nadchodzący weekend wielkie święto tatuażu we Wrocławiu

temu

Już tylko pojedyncze dni dzielą nas od kolejnej edycji Tattoo Konwent. Ogólnopolskie święto tatuażu odbędzie się już w najbliższy weekend, 26 i 27 maja we Wrocławiu, w klimatycznych wnętrzach Zaklętych Rewirów. Wrocław Tattoo Konwent to impreza łączącą w sobie elementy targów branżowych, festiwalu muzycznego i wydarzenia lifestylowego. W czasie dwudniowego eventu uczestnicy podziwiać będą pracę 170 utalentowanych mistrzów sztuki tatuażu artystycznego, poznają zwycięzców 10 konkursów, wezmą udział w 9 koncertach i 7 pokazach, a także będą bawić się przy muzyce serwowanej przez 5 różnych DJów. Internetowa przedsprzedaż biletów w promocyjnych cenach potrwa do piątku – koszt najtańszej wejściówki to 35 zł. Bilety w regularnych cenach będą dostępne również przed wejściem na teren festiwalu. Dzieci do 10 lat i seniorzy powyżej 60 roku życia mogą wejść na Tattoo Konwent za darmo.
Heavy Tattoones i inne atrakcje Wrocław Tattoo Konwent 2018

temu

26 i 27 maja 2018 to ważna data dla entuzjastów sztuki tatuowania ciała i miłośników ciężkich brzmień. W tych dniach we Wrocławiu odbędzie się 25. edycja Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Tym razem na scenie koncertowej zagrają głównie przedstawiciele nurtu hardcore, ale pojawią się na niej także muzycy street punkowi czy rock'n'rollowi. Nie zabraknie też muzyki elektronicznej, przy której uczestnicy będą mogli bawić się w trakcie dnia i podczas wieczornego afterparty, które odbędzie się na dachu Zaklętych Rewirów -  klubu, w którym od kilku lat odbywa się Wrocław Tattoo Konwent.

Poznaj PROGRAM Wrocław Tattoo Konwent 2018

TERMIN: 26/27 maja 2018, MIEJSCE: Zaklęte Rewiry