Ruszyła sprzedaż biletów na Wrocław Tattoo Konwent

Ruszyła sprzedaż biletów na Wrocław Tattoo Konwent

Już za miesiąc, 26 i 27 maja odbędzie się jubileuszowa – 25. edycja Tattoo Konwent. Ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki tym razem zagości we Wrocławiu. W postindustrialnych przestrzeniach Zaklętych Rewirów będą miały miejsce między innymi konkursy na najlepsze tatuaże, koncerty i pokazy specjalne. Strefa wystawiennicza wypełni się dźwiękiem maszynek do tatuowania za sprawą 170 artystów, którzy na żywo będą wykonywać arcydzieła na ludzkiej skórze. W myśl hasła przewodniego „Dołącz do rodziny” na moc atrakcji będą mogli liczyć najmłodsi uczestnicy konwentu i ich rodzice. Tatuowanie wzorów zaprojektowanych przez dzieci czy rozbudowana strefa animacyjna to tylko niektóre z rozrywek, jakie zapewni im w tym roku Tattoo Konwent. 

Ubiegłoroczną wrocławską edycję Tattoo Konwent odwiedziło prawie 5 tysięcy miłośników tatuażu. W ostatni majowy weekend odbędzie się tam 25. ogólnopolska i zarazem 7. odsłona wydarzenia w stolicy Dolnego Śląska. Tak jak w latach ubiegłych, kolorami tysięcy wytatuowanych ciał wypełnią się Zaklęte Rewiry (powstałe w budynku, który wcześniej pełnił funkcję browaru i pralni przemysłowej). Podstawową rozrywkę dla odwiedzających konwencję stanowią atrakcje związane z tatuażami. Ciekawy jest zarówno widok tworzonych na żywo prac, jak i przebieg festiwalowych konkursów na najciekawsze i najlepiej wykonane wzory. Na wrocławskiej konwencji stawi się około 170 tatuatorów z całego kraju, których prace oceniane będą w 10 kategoriach.

Tatuaże dla wszystkich

Tattoo Konwent jest imprezą nie tylko dla osób, które od lat zdobią ciało kolorowymi wzorami. To spotkanie z tatuażem artystycznym otwarte na wszystkich, którzy wykazują zainteresowanie tą sztuką. - Tym razem stawiamy na rodziców z dziećmi, którzy coraz częściej odwiedzają naszą imprezę – opowiada Marcin Pacześny, główny organizator cyklu Tattoo Konwent i założyciel sieci salonów Zajawa Tattoo. – Wszystkie tegoroczne edycje odbywają się pod wielowymiarowym hasłem „Dołącz do rodziny”.  Chcemy za jego pomocą zachęcić rodziców do zabrania na festiwal swoich dzieci, dla których przygotowujemy specjalne atrakcje. Chcemy, żeby wyrastało pokolenie wolne od negatywnych stereotypów wobec osób wytatuowanych. Poprzez tegoroczną myśl przewodnią pokazujemy też, że wszystkich uczestników Tattoo Konwent coś łączy – niezależnie od tego czym się zajmują na co dzień, skąd pochodzą, jak się ubierają. To miłość do tatuażu, pasja, wzajemna akceptacja, otwartość na to co nowe – dodaje organizator. W tym roku Tattoo Konwent działa również charytatywnie. - Z każdego sprzedanego biletu przekazujemy 1 zł na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Datki będą zbierane również wśród osób biorących udział w konkursach na najlepsze tatuaże – dodaje Marcin Pacześny.  Każdy uczestnik zgłaszający swój wzór zostanie poproszony o przekazanie co najmniej 1 zł na rzecz organizacji. Akcję przeprowadzono już na Poznań Tattoo Konwent. 

Niezależna scena niezależna

Zazwyczaj wszystkie konwentowe atrakcje odbywają się na jednej estradzie. Wrocław Tattoo Konwent wyróżnia się na tle siostrzanych edycji niezależną sceną muzyczną, na której tym razem zagra aż 9 zespołów. Wśród występujących kapel znajdą się przede wszystkim muzycy związani z gatunkiem hardcore punk. Do Wrocławia przyjadą goście z zagranicy - składy Spider Crew, Only Attitude Counts czy Mister X. Nie zabraknie też reprezentantów polskiej sceny hardcorowej – legendarnego 1125, Old Fashioned czy Good Lookin’ Out. Publiczność, która zechce wziąć udział w atrakcjach muzycznych będzie bawić się przy muzyce SKA, za sprawą Podwórkowych Chuliganów czy przy rock’and’rollu dzięki The Cuffs. Miłośnicy ciężkich, sludge’owych klimatów docenią też grupę Guantanamo Party Program.

Moc atrakcji

Organizator nie odkrywa jeszcze wszystkich kart i zapowiada kolejne atrakcje dla uczestników konwencji. Wśród oficjalnie zapowiedzianych rozrywek znajduje się na ten moment między innymi pokaz burleski w wykonaniu grupy Show Burlesque Dance czy afterparty na dachu. Pośród korytarzy Zaklętych Rewirów będą działały także strefy tematyczne, między innymi przestrzeń dedykowana motoryzacji, w której składany będzie customowy motocykl.

Bilety już w przedsprzedaży

W tym roku odwiedzający mają do wyboru tradycyjne i zupełnie nowe, korzystne opcje biletowe. Standardowo w przedsprzedaży zakupić można wejściówkę jednodniową (35 zł), dwudniową (45 zł), trzyosobową (120zł) i VIP (250zł). Nowością są bilety rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 90 do 150 zł oraz Tattoo Bilet z „Dziarką w ciemno” w cenie 399 zł. Każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60 roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko wejściówki jednoosobowe. Wtedy też za bilety trzeba będzie zapłacić więcej. Bilety i dodatkowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na: www.wroclaw.tattookonwent.pl
Załączniki

Pobierz wszystkie

Tattoo Konwent_fot_maciej sitarz.jpg

grafika | 1,94 MB

Pobierz
Tattoo Konwent_fot_B Michalczyk(3).jpg

grafika | 1,93 MB

Pobierz
JM_111_LTK2016_day1_resized.jpg

grafika | 1,49 MB

Pobierz
Tattoo Konwent_fot_Janusz Miller7.jpg

grafika | 825 KB

Pobierz
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MichalSzwerc10.jpg

grafika | 11,5 MB

Pobierz
Sitarz (1).jpg

grafika | 2,17 MB

Pobierz
Gdan_sk_Tattoo_Konwent_2017_B_az_ej_Michalczyk__4_.jpg

grafika | 1,19 MB

Pobierz
031016_40 (Kopiowanie).jpg

grafika | 471 KB

Pobierz
tattookonwentFotMaciejSitarz (67).jpg

grafika | 426 KB

Pobierz
fot.MaciejSitarz1.jpg

grafika | 275 KB

Pobierz
Wrocław_Tattoo_Konwent_informacja_prasowa_n1.docx

docx | 22,4 KB

Pobierz
Tattoo Konwent_fot_Janusz Miller4.jpg

grafika | 347 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Cykl Tattoo Konwent 2018 zakończony w Katowicach!

Obywająca się w weekend 15-16 września 2018, katowicka odsłona Tattoo Konwent zamyka cykl czterech tegorocznych edycji festiwalu tatuażu i muzyki. Impreza gromadząca miłośników ozdabiania ciała tym razem osiągnęła frekwencję rzędu prawie 6000 odwiedzających. Jury złożone z ekspertów w dziedzinie tatuowania wyłoniło 33 zwycięskie tatuaże pośród 443 prac zgłoszonych do festiwalowych konkursów. Wydarzenie uświetniły także koncerty muzyczne Booze&Glory, Pleasure Trap, Te-Trisa i RAU. Ponadto publiczność zobaczyła pokazy burleski i freakshow. Kolejną imprezę z cyklu Tattoo Konwent, która ma odbyć się w Poznaniu, zaplanowano na 6-7 kwietnia 2019.
Zaczynamy Katowice Tattoo Konwent 2018!

Już w ten weekend, 15 i 16 września, w postindustrialnych wnętrzach katowickiej Galerii Szyb Wilson powstaną setki obrazów malowanych tuszem na skórze. Stanie się to za sprawą kolejnej odsłony Tattoo Konwent. W Katowickiej edycji weźmie udział blisko 200 tatuatorów, których prace wystawiane będą w 11 kategoriach konkursowych. W czasie konwencji publiczność zobaczy 6 pokazów sztuk alternatywnych (w tym burleski, pole dance i freakshow) oraz weźmie udział w 4 koncertach, w trakcie których wystąpią Booze&Glory, Pleasure Trap, RAU i Te-Tris. W programie znajdą się także atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy.
Koncertowy Katowice Tattoo Konwent 2018

Co roku ostatnią stacją Tattoo Konwent są Katowice, w których 15 i 16 września 2018  festiwal tatuażu i muzyki zagości już po raz szósty. W Galerii Szyb Wilson odwiedzający spotkają nie tylko około 200 artystów związanych ze sztuką ozdabiania ciała, ale także muzyków. Każdą odsłonę konwencji dopełniają bowiem koncerty. Tym razem dla fanów tatuażu zagrają streetpunkowcy: Booze&Glory i Pleasure Trap oraz reprezentanci sceny hip-hopowej: Te-Tris oraz RAU. W programie imprezy obok atrakcji związanych z tatuażem i muzyką znajdą się także między innymi pokazy burleski, pole dance i freakshow.
Powraca Katowice Tattoo Konwent!

Tattoo Konwent – ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki odbędzie się w dniach 15-16 września 2018 po już po raz 27. Finałowy przystanek tegorocznego cyklu odbędzie się na Śląsku, w katowickiej Galerii Szyb Wilson. Swoją obecność zadeklarowało blisko 200 tatuatorów z całego kraju. Ważnym punktem programu jak zwykle są koncerty punkrockowe i hip-hopowe. Na Katowice Tattoo Konwent wystąpi międzynarodowa ekipa Booze&Glory, supportowana przez Pleasure Trap, a także RAU i Te-Tris. Wśród dodatkowych atrakcji wymienić można strefy tematyczne czy pokazy burleski.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.