30 rzeczy, które możesz zrobić na Poznań Tattoo Konwent

Poznań Tattoo Konwent, 24/25 marca 2018, Międzynarodowe Targi Poznańskie

30 rzeczy, które możesz zrobić na Poznań Tattoo Konwent

Opublikowany

Tattoo Konwent to dwudniowy, cykliczny festiwal, kierowany do szerokiego grona entuzjastów sztuki tatuażu. Każda edycja odbywającego się w czterech polskich miastach festiwalu wzbogacana jest o dodatkowe atrakcje. Konkursy na najlepsze tatuaże, koncerty i pokazy to najważniejsze, ale nie jedyne rozrywki, które czekają na uczestników wydarzenia. Aby wyjaśnić Wam czym jest konwencja tatuażu i podsunąć pomysł jak spędzić nadchodzący weekend (24/25 marca 2018), przygotowaliśmy listę 30 rzeczy, które można zrobić na Poznań Tattoo Konwent, który to odbędzie się w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich.

1. Zobaczysz jak powstają tatuaże i porozmawiasz z wybranymi tatuatorami

Spacerując po strefie wystawienniczej można będzie zobaczyć 450 tatuażystów przy pracy. To także okazja, by zaobserwować cały proces powstawania tatuażu: od projektowania wzoru i przygotowania miejsca do pracy, przez przenoszenie rysunku na skórę, po konturowanie, wypełnianie i cieniowanie tatuażu.

2. Poznasz ofertę lokalnych salonów tatuażu i sprawdzisz, kto tatuuje w innych miastach

Przed wyborem tatuatora lepiej zapoznać się z ofertą różnych salonów, a nie korzystać z usług pierwszego, który rzuci się nam w oczy lub został polecony przez znajomego. Chociaż możliwe, że w Twoim mieście działają mistrzowie tatuażu, czasem warto zapoznać się z ofertą salonów z innych

3. Wytatuujesz się lub umówisz się na sesję

Aby zrobić sobie tatuaż na Poznań Tattoo Konwent, należy zwrócić się bezpośrednio do wybranego salonu, znajdującego się na liście wystawców tej konwencji i w przypadku wolnych terminów – umówić się na sesję. Część tatuatorów czekać będzie również na odwiedzających, którzy zdecydują się zrobić sobie tatuaż „z biegu”. Jeśli nie uda ci się zrobić tatuażu na konwencji lub potrzebujesz więcej czasu na przemyślenie swojego pomysłu, możesz umówić się na sesję w innym terminie.

4. Wystawisz swój tatuaż w konkursie

Jeśli posiadasz już tatuaż i wykonał go artysta z salonu, który wystawia się na tej edycji konwentu, możesz zgłosić go do konkursu na najlepszy tatuaż. Do wyboru masz aż 11 różnych kategorii. Obrazy na ciele ocenia Jury złożone z cenionych artystów polskiej sceny tatuażu. Możesz oczywiście także zgłosić tatuaż wykonany w trakcie konwentu.

5. Dowiesz się, kto jest najlepszym tatuatorem 

Jeśli nie masz jeszcze żadnego tatuażu, możesz po prostu obserwować obrady Jury, które na scenie głównej festiwalu będzie wybierać zwycięzców spośród konkursowych prac.

6. Poznasz twórczość tatuatorów z zagranicy

W strefie Inkingz Zone spotkasz artystów z Francji, Irlandii, Wielkiej Brytanii czy Niemiec.

7. Jako jeden z pierwszych poznasz aplikacje INKthat

W czasie wydarzenia odbędzie się premiera aplikacji INKthat (w wersji BETA), która pełnić będzie rolę bazy salonów tatuażu i platformy ułatwiającej kontakt między tatuatorami i ich klientami.

8. Kupisz sprzęt do tatuowania

Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił w zawodzie tatuatora lub masz już spore doświadczenie i szukasz nowego sprzętu, na Poznań Tattoo Konwent kupisz wszystkie potrzebne akcesoria: maszynki, tusze, kosmetyki do pielęgnacji itp.

9. Weźmiesz udział w seminarium na temat tatuowania

Zanim zdecydujesz się na zakup sprzętu, warto dowiedzieć się czegoś więcej o sztuce tatuowania. Swoją wiedzę na ten temat uczestnikom seminarium przekaże ceniony tatuażysta Jakub Kujawa. Atrakcja wymaga wcześniejszych zapisów i dodatkowej opłaty.

10. Weźmiesz maszynkę do ręki po raz pierwszy i wytatuujesz... banana!

Jeśli temat tatuowania traktujesz bardziej hobbystycznie, możesz zajrzeć do boksu BANANA-INK, gdzoe spróbujesz swoich sił w roli tatuatora, ozdabiając skórkę banana za pomocą profesjonalnej maszynki do tatutowania.

11. Zrobisz sobie kolczyk

Wśród tatuatorów pracujących na konwencji, można spotkać doświadczonych piercerów, którzy wykonają każde, nawet najbardziej skomplikowane przekłucie.

12. Sprawdzisz co słychać w studio Tattoo.pl

Na konwencji stanie rozbudowana strefa Tattoo.pl – poznańskiego salonu prowadzonego przez Sławomira Frączka - jednego z najdłużej działających w Polsce tatuatorów.

13. Spędzisz czas z rodziną

Tegoroczne edycje Tattoo Konwent dedykowane są rodzinie. Z myślą o nich poszerzono ofertę o bilety rodzinne, zapewniono darmowy wstęp dzieciom do 10. roku życia i seniorom, a także poszerzono ofertę atrakcji dla dzieci.

14. Wesprzesz SOS Wioski Dziecięce

Organizator Tattoo Konwent przekazuje 1 zł z każdego sprzedanego biletu na rzecz Stowarzyszenia SOS WIOSKI DZIECIĘCE. Każdy uczestnik konkursów na najlepsze tatuaże będzie również poproszony o przekazanie na jego rzecz datku w tej samej kwocie. 

15. Zobaczysz jak powstają tatuaże zaprojektowane przez dzieci

W ramach specjalnego konkursu, organizatorzy Tattoo Konwent wybrali trzy projekty autorstwa dzieci do 10 lat, które w czasie konwencji zostaną utrwalone na skórze ich rodziców. Zwycięzców zaprosimy na scenę w niedzielę o godz. 15:00.

16. Zobaczysz, jakie tatuaże powstaną w czasie „Dziarki w ciemno”

W czasie „Dziarki w ciemno” tatuatorzy ukryci za specjalną kotarą utrwalą na ciele tatuowanych wzory-niespodzianki. Uczestnicy zabawy poznają tematykę wzoru dopiero, gdy tatuażysta skończy tatuaż.

17. Poznasz polska scenę hardcorową

Na scenie wystąpią Hidden World i Torn Shore, którzy zapewnią publiczności solidną dawkę mocnego grania.

18. Poznasz różne twarze polskiej sceny elektronicznej

Na wydarzeniu zagra także gramofonowa kolaboracja Queenz of Steel oraz hipnotycznie egzotyczny duet Lua Preta.

19. Z zapartym tchem będziesz obserwować pokaz aerial

Podniebne akrobacje zaprezentuje Pyrohex, grupa specjalizująca się również w performansie z użyciem tryskających iskrami szlifierek, który również będzie można zobaczyć na konwencji.

20. Dowiesz się czym jest kontorsjonistyka i ekwilibrystyka

...dzięki LUQO, który zaprezentuje niezwykły pokaz akrobatyki.

21. Zobaczysz co to znaczy igrać z ogniem

Gdy obdarzone urodą i wdziękiem, wytatuowane performerki na oczach publiczności będą igrać z żywym ogniem w czasie pokazu fireshow.

22. Zobaczysz jak powstaje oldschoolowy motor

Strefa Hotball to miejsce stworzone dla fanów motoryzacji. Dotkniesz tam karoserii oldschoolowych maszyn i zobaczysz jak powstaje customizowany motocykl.

23. Dowiesz się jak wiele łączy tatuaż i inne dziedziny sztuki

W ramach wystawy Sztuka i tatuaż obejrzeć będzie można obrazy, autorstwa osób związanych ze światem tatuażu, wśród których znajdą się tatuażyści Beyger, Damian Dymas, Bestiarium D. oraz mistrz w dziedzinie projektowania 3D – Tomasz Strzałkowski.

24. Poczujesz się jak VIP

Osoby posiadające bilety VIP mogą korzystać ze specjalnej strefy, gdzie spotkać można artystów, skorzystać z cateringu i napić się darmowego drinka. Do każdej wejściówki VIP dodawana jest kolekcjonerska koszulka.


25. Napełnisz brzuch na zlocie foodtracków 

Przy Międzynarodowych Targach Poznańskich staną foodtracki, które przyjadą na konwent z różnych zakątków kraju.

26. Spróbujesz rzemieślniczego piwa

Podczas wydarzenia można odprężyć się z kuflem piwa w ręku. W piwnych beczkach znajdzie się złoty napój wyprodukowany przez browar Brokreacja.

27. Zrelaksujesz się przy muzyce elektronicznej

Po całym dniu zwiedzania, będziesz mógł odpocząć z dala od tłumów. W strefie chill znajdą się wygodne pufy, a o oprawę muzyczną zadbają uzdolnieni Dj'e.

28. Skorzystasz z usług profesjonalnego barbera

Na terenie festiwalu działać będzie BARBER EXPO, gdzie panowie będą mieli okazję zmienić swoją fryzurę i zadbać o brodę.

29. Wydrukujesz pamiątkowe zdjęcia

Jeśli oznaczysz swoje instagromowe posty odpowiednim hashtagiem, zostaną one za darmo wydrukowane w formie zdjęcia z Polaroida.

30. Kupisz ubrania zaprojektowane przez tatuatorów

Na wydarzeniu dostępne będą ubrania z mającej niedawno premierę kolekcji, która jest wynikiem kolaboracji Tattoo Konwentu i odzieżowej marki Medicine.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

30 rzeczy ktore zrobisz na PTK2018.doc

doc | 67,5 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Rekordowa 10. edycja Gdańsk Tattoo Konwent za nami!

temu

Ponad 7 000 osób - to frekwencja, którą osiągnęła jubileuszowa, 10. już edycja Gdańsk Tattoo Konwent. Była to jednocześnie 26. odsłona ogólnopolskiego festiwalu tatuażu i muzyki. Uczestnicy wydarzenia brali udział w atrakcjach, które odbywały się na scenie i w specjalnych strefach – wystawienniczej, motoryzacyjnej, modowej czy animacyjnej dla dzieci. W czasie imprezy tatuowało około 350 tatuatorów. Odbyły się też 4 koncerty – zagrali Booze&Glory, Prawda, Białas x Lanek oraz Guzior. Publiczność zobaczyła też pokaz burleski i powietrznych akrobacji.
Jubileuszowa edycja Tattoo Konwent już w ten weekend

temu

350 tatuatorów, konkursy na najlepsze tatuaże, koncerty hip-hopowe i punk rockowe, burleska, akrobacje i pokaz rzucania nożami to tylko niektóre atrakcje 26 edycji Tattoo Konwent. W tym roku ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki po raz 10. odbędzie się w Gdańsku – w mieście, w którym rozpoczęła się jego historia. Imprezę zaplanowano na najbliższy weekend – 28 i 29 lipca. Tak jak w ostatnich latach, będzie miała miejsce w AmberExpo i można się spodziewać, że jak zawsze przyciągnie tysiące miłośników sztuki tatuowania. Tym razem organizatorzy poprzez liczne akcje towarzyszące i hasło przewodnie „Dołącz do rodziny” zapraszają do udziału wielopokoleniową publikę.
Konferencja prasowa GDAŃSK TATTOO KONWENT 2018

temu

24 lipca, godz. 10:30, Studio Zajawa Tattoo Gdańsk, ul. Dmowskiego 6/3, GDAŃSK
Wakacyjny przystanek Tattoo Konwent

temu

Już 28 i 29 lipca w Gdańsku odbędzie się 26. odsłona Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Dla Trójmiasta to dziesiąta, jubileuszowa edycja – pierwsza konwencja odbyła się tam w 2009 roku. Od tego czasu do grona miast goszczących festiwal dołączyły kolejno: Wrocław, Katowice, Poznań i na krótko także Łódź. W ten sposób Tattoo Konwent stał się największym cyklem imprez związanych z tatuażem artystycznym. Tym razem w gdańskiej hali AMBEREXPO, gdzie odbędzie się wydarzenie, pojawi się około 350 tatuatorów z kraju i zagranicy, na scenie muzycznej zagrają Białas x Lanek, Guzior, Booze&Glory i Prawda. W programie imprezy znajdą się także jak zwykle pokazy sztuk alternatywnych, atrakcje ze stref specjalnych oraz wiele innych rozrywek dedykowanych fanom tatuażu.