Już w ten weekend Poznań Tattoo Konwent
Już w ten weekend Poznań Tattoo Konwent

Poznań Tattoo Konwent, data: 24/25 marca 2018, miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Już w ten weekend Poznań Tattoo Konwent

Opublikowany

24 i 25 marca przestrzeń Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełni się zapachem tuszu i dźwiękiem setek maszynek do tatuowania za sprawą pierwszej tegorocznej imprezy z cyklu Tattoo Konwent. Przez dwa dni w pocie czoła pracować będzie tam nawet 450 tatuatorów, którzy zdecydowali się wziąć udział w wydarzeniu. W programie imprezy główną rolę odegrają konkursy na najlepsze tatuaże, koncerty muzyczne i performanse. Uczestnicy usłyszą reprezentantów polskiej sceny klubowej i hardcore'owej, zobaczą efektowne pokazy fireshow i akrobatyki. Tym razem ważną pozycją w programie mają także atrakcje dla dzieci.

spotkanie z tatuażem

spotkanie z tatuażem

Festiwalowe bramy otworzą się dla uczestników już o 11:30. Wówczas odwiedzający swobodnie będą mogli poruszać się po strefie wystawienniczej, gdzie spotkają nawet 350 tatuatorów z salonów z całego kraju. Pośród boksów, w których będą pracować artyści, staną także strefy specjalne związane ze sztuką tatuażu artystycznego. W roli gospodarz pierwszej z nich wystąpi studio Tattoo.pl, prowadzone przez legendarnego, polskiego tatuażystę Sławomira Frączka, który może pochwalić się 28-letnim stażem pracy. Druga ze stref – Inkinz Zone – to miejsce, gdzie stacjonować będą cenieni artyści zagraniczni, tacy jak Max Pniewski (Anglia), Julien Thiebers (Francja), Tomasz Błaszczak (Irlandia) czy Dumitru Todirica (Niemcy). Pośród wystawców znajdzie się także boks Banana Ink, w którym uczestnicy imprezy spróbują swoich sił w roli tatuatora, stawiając pierwsze kreski na skórce od banana.
W tym roku kolejny raz odbędzie się „Dziarka w ciemno”, w ramach której osoby, które nabyły specjalny Tattoo Bilet, zostaną wytatuowane wzorem-niespodzianką. O tym, jaki motyw zostanie utrwalony na ciele uczestnika zabawy zdecyduje ukryty za kotarą tatuator.
Dla osób, które pragną postawić pierwsze kroki w profesji tatuatora zostanie zorganizowane seminarium, które poprowadzi ceniony tatuator Jakub Kujawa
premiera aplikacji INKthat

premiera aplikacji INKthat

Na konwencji odbędzie się także premiera aplikacji INKthat w wersji beta. To specjalna aplikacja, która ma łączyć tatuatorów i miłośników tatuażu, szukających odpowiedniego studio w swojej okolicy lub innych zakątkach kraju.
konkursy na najlepsze tatuaże

konkursy na najlepsze tatuaże

Na scenie głównej odbędą się konkursy na najlepsze tatuaże, do których zgłosić może się każdy wytatuowany przez artystę związanego z jednym z obecnych na konwencji salonów. Prace nagradzane będą w 11 kategoriach odnoszących się do stylu i rozmiaru wzoru, na przykład: najlepszy tatuaż realistyczny, graficzny/geometryczny, neotradycyjny, tradycyjny i tegoroczna nowość – „best of the show”. Wzorom przyglądać się będzie Jury złożone z ekspertów z branży tatuatorskiej - Łukasz "Smyku" Siemieniewicz, Jarek "Goraj" Gorajek, Aleksandra Kozubska i Sławomir Nitschke - doskonale znany obserwatorom poznańskiej sceny.
scena główna

scena główna

Pomiędzy kolejnymi atrakcjami, czas spędzony na konwencji umilać będzie odwiedzającym DJ Auricom, który zadba o oprawę muzyczną sceny głównej. W sobotnim programie koncertowym znajdą się także występy hardcorowców z Wrocławia – zespołu Torn Shore oraz Hidden World - reprezentantów tego samego gatunku pochodzących z Puław. Fani elektroniki nie mogą przegapić showcase'a w wykonaniu składu Queenz of Steel, który tworzą Dj Praktyczna Pani i Dj Lazy One. W niedzielę muzyczną pałeczkę przejmie od nich Lua Preta – hipnotyczny duet z Poznania, którego muzyka łączy w sobie klimaty klubowe i afrykańskie rytmy. Tattoo Konwent nie mógłby odbyć się bez pokazów. Tym razem publika obejrzy ogniste fireshow w wykonaniu wytatuowanych modelek z Mystical Tribes oraz popisy grupy Pyrohex, operującej iskrzącymi się szlifierkami i specjalizującej się między innymi w sztuce podniebnych akrobacji. O tym jak wymagająca jest akrobatyka będzie można się przekonać oglądając pokaz LUQO, który kolejny raz wystąpi dla uczestników Tattoo Konwent.
jeszcze więcej atrakcji

jeszcze więcej atrakcji

Od lat Tattoo Konwent szykuje dla fanów tatuażu liczne strefy tematyczne. W ramach kolejnej edycji wystawy Sztuka i tatuaż, w MTP zawisną prace cenionego artysty Tomasza Strzałkowskiego, znanego z zamiłowania do grafiki 3D. Zobaczyć będzie można także obrazy Beyger, Damiana Dymasa, Bestiarium D. - artystów udzielających się w sieci salonów Zajawa Tattoo. W strefie chill o dobry nastrój gości zadbają DJE: PZG, Lux Familiar i Przybysz. Wygłodniali uczestnicy spróbują przysmaków na zlocie foodtracków, a smakołyki popiją piwem z rzemieślniczego browaru. Wśród atrakcji festiwalu znajdą się targi mody, strefa barberska i motoryzacyjna, gdzie budowany będzie customowy motocykl. Dwudniowa impreza potrwa do godzin wieczornych.
dołącz do rodziny

dołącz do rodziny

Myślą przewodnią tegorocznych edycji jest hasło „Dołącz do rodziny”. Jednym z działań z nim związanych jest poszerzenie oferty dla rodziców z dziećmi. Organizatorzy przygotowali nie tylko specjalne, korzystne cenowo pakiety biletów dla rodzin, ale zadbali o poszerzoną ofertę dla rodzin. Na miejscu działać będzie rozbudowana strefa animacyjna dla dzieci, w której maluchy kreatywnie i aktywnie spędzą czas. Podczas imprezy odbędzie się finał konkursu „Dzieciaki dziarają", w ramach którego trójka rodziców zostanie za darmo wytatuowana motywem wzorowanym na rysunku autorstwa ich dzieci. Dopełnieniem hasła „Dołącz do rodziny” jest również akcja charytatywna, w ramach której organizatorzy przekażą 1 zł z każdego sprzedanego biletu na rzecz organizacji SOS Wioski Dziecięce. Każdy uczestnik konkursu na najlepszy tatuaż zostanie również poproszony o przekazanie symbolicznego datku na rzecz podopiecznych stowarzyszenia.

Przedsprzedaż i sprzedaż regularna

Bilety w promocyjnych, niższych cenach nabyć będzie można tylko do piątku, 23 marca. W ofercie dostępne są między innymi specjalne pakiety rodzinne czy wejściówki trzyosobowe. Na miejscu sprzedawane będą wyłącznie bilety jedno i dwudniowe. Więcej informacji o wejściówkach znaleźć można na: http://poznan.tattookonwent.pl/poznan-2018/bilety

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

TATTOO KONWENT (20).JPG

grafika | 14,6 MB

Pobierz
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MichalSzwerc9.jpg

grafika | 9,1 MB

Pobierz
Sitarz (1).jpg

grafika | 2,17 MB

Pobierz
031016_83 (Kopiowanie).jpg

grafika | 639 KB

Pobierz
fotoB Michalczyk(2).jpg

grafika | 1,39 MB

Pobierz
MIL_0035_mini_KTK2016.jpg

grafika | 347 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Cykl Tattoo Konwent 2018 zakończony w Katowicach!

temu

Obywająca się w weekend 15-16 września 2018, katowicka odsłona Tattoo Konwent zamyka cykl czterech tegorocznych edycji festiwalu tatuażu i muzyki. Impreza gromadząca miłośników ozdabiania ciała tym razem osiągnęła frekwencję rzędu prawie 6000 odwiedzających. Jury złożone z ekspertów w dziedzinie tatuowania wyłoniło 33 zwycięskie tatuaże pośród 443 prac zgłoszonych do festiwalowych konkursów. Wydarzenie uświetniły także koncerty muzyczne Booze&Glory, Pleasure Trap, Te-Trisa i RAU. Ponadto publiczność zobaczyła pokazy burleski i freakshow. Kolejną imprezę z cyklu Tattoo Konwent, która ma odbyć się w Poznaniu, zaplanowano na 6-7 kwietnia 2019.
Zaczynamy Katowice Tattoo Konwent 2018!

temu

Już w ten weekend, 15 i 16 września, w postindustrialnych wnętrzach katowickiej Galerii Szyb Wilson powstaną setki obrazów malowanych tuszem na skórze. Stanie się to za sprawą kolejnej odsłony Tattoo Konwent. W Katowickiej edycji weźmie udział blisko 200 tatuatorów, których prace wystawiane będą w 11 kategoriach konkursowych. W czasie konwencji publiczność zobaczy 6 pokazów sztuk alternatywnych (w tym burleski, pole dance i freakshow) oraz weźmie udział w 4 koncertach, w trakcie których wystąpią Booze&Glory, Pleasure Trap, RAU i Te-Tris. W programie znajdą się także atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy.
Koncertowy Katowice Tattoo Konwent 2018

temu

Co roku ostatnią stacją Tattoo Konwent są Katowice, w których 15 i 16 września 2018  festiwal tatuażu i muzyki zagości już po raz szósty. W Galerii Szyb Wilson odwiedzający spotkają nie tylko około 200 artystów związanych ze sztuką ozdabiania ciała, ale także muzyków. Każdą odsłonę konwencji dopełniają bowiem koncerty. Tym razem dla fanów tatuażu zagrają streetpunkowcy: Booze&Glory i Pleasure Trap oraz reprezentanci sceny hip-hopowej: Te-Tris oraz RAU. W programie imprezy obok atrakcji związanych z tatuażem i muzyką znajdą się także między innymi pokazy burleski, pole dance i freakshow.
Powraca Katowice Tattoo Konwent!

temu

Tattoo Konwent – ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki odbędzie się w dniach 15-16 września 2018 po już po raz 27. Finałowy przystanek tegorocznego cyklu odbędzie się na Śląsku, w katowickiej Galerii Szyb Wilson. Swoją obecność zadeklarowało blisko 200 tatuatorów z całego kraju. Ważnym punktem programu jak zwykle są koncerty punkrockowe i hip-hopowe. Na Katowice Tattoo Konwent wystąpi międzynarodowa ekipa Booze&Glory, supportowana przez Pleasure Trap, a także RAU i Te-Tris. Wśród dodatkowych atrakcji wymienić można strefy tematyczne czy pokazy burleski.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.