Już w ten weekend Poznań Tattoo Konwent
Już w ten weekend Poznań Tattoo Konwent

Poznań Tattoo Konwent, data: 24/25 marca 2018, miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Już w ten weekend Poznań Tattoo Konwent

Opublikowany

24 i 25 marca przestrzeń Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełni się zapachem tuszu i dźwiękiem setek maszynek do tatuowania za sprawą pierwszej tegorocznej imprezy z cyklu Tattoo Konwent. Przez dwa dni w pocie czoła pracować będzie tam nawet 450 tatuatorów, którzy zdecydowali się wziąć udział w wydarzeniu. W programie imprezy główną rolę odegrają konkursy na najlepsze tatuaże, koncerty muzyczne i performanse. Uczestnicy usłyszą reprezentantów polskiej sceny klubowej i hardcore'owej, zobaczą efektowne pokazy fireshow i akrobatyki. Tym razem ważną pozycją w programie mają także atrakcje dla dzieci.

spotkanie z tatuażem

spotkanie z tatuażem

Festiwalowe bramy otworzą się dla uczestników już o 11:30. Wówczas odwiedzający swobodnie będą mogli poruszać się po strefie wystawienniczej, gdzie spotkają nawet 350 tatuatorów z salonów z całego kraju. Pośród boksów, w których będą pracować artyści, staną także strefy specjalne związane ze sztuką tatuażu artystycznego. W roli gospodarz pierwszej z nich wystąpi studio Tattoo.pl, prowadzone przez legendarnego, polskiego tatuażystę Sławomira Frączka, który może pochwalić się 28-letnim stażem pracy. Druga ze stref – Inkinz Zone – to miejsce, gdzie stacjonować będą cenieni artyści zagraniczni, tacy jak Max Pniewski (Anglia), Julien Thiebers (Francja), Tomasz Błaszczak (Irlandia) czy Dumitru Todirica (Niemcy). Pośród wystawców znajdzie się także boks Banana Ink, w którym uczestnicy imprezy spróbują swoich sił w roli tatuatora, stawiając pierwsze kreski na skórce od banana.
W tym roku kolejny raz odbędzie się „Dziarka w ciemno”, w ramach której osoby, które nabyły specjalny Tattoo Bilet, zostaną wytatuowane wzorem-niespodzianką. O tym, jaki motyw zostanie utrwalony na ciele uczestnika zabawy zdecyduje ukryty za kotarą tatuator.
Dla osób, które pragną postawić pierwsze kroki w profesji tatuatora zostanie zorganizowane seminarium, które poprowadzi ceniony tatuator Jakub Kujawa
premiera aplikacji INKthat

premiera aplikacji INKthat

Na konwencji odbędzie się także premiera aplikacji INKthat w wersji beta. To specjalna aplikacja, która ma łączyć tatuatorów i miłośników tatuażu, szukających odpowiedniego studio w swojej okolicy lub innych zakątkach kraju.
konkursy na najlepsze tatuaże

konkursy na najlepsze tatuaże

Na scenie głównej odbędą się konkursy na najlepsze tatuaże, do których zgłosić może się każdy wytatuowany przez artystę związanego z jednym z obecnych na konwencji salonów. Prace nagradzane będą w 11 kategoriach odnoszących się do stylu i rozmiaru wzoru, na przykład: najlepszy tatuaż realistyczny, graficzny/geometryczny, neotradycyjny, tradycyjny i tegoroczna nowość – „best of the show”. Wzorom przyglądać się będzie Jury złożone z ekspertów z branży tatuatorskiej - Łukasz "Smyku" Siemieniewicz, Jarek "Goraj" Gorajek, Aleksandra Kozubska i Sławomir Nitschke - doskonale znany obserwatorom poznańskiej sceny.
scena główna

scena główna

Pomiędzy kolejnymi atrakcjami, czas spędzony na konwencji umilać będzie odwiedzającym DJ Auricom, który zadba o oprawę muzyczną sceny głównej. W sobotnim programie koncertowym znajdą się także występy hardcorowców z Wrocławia – zespołu Torn Shore oraz Hidden World - reprezentantów tego samego gatunku pochodzących z Puław. Fani elektroniki nie mogą przegapić showcase'a w wykonaniu składu Queenz of Steel, który tworzą Dj Praktyczna Pani i Dj Lazy One. W niedzielę muzyczną pałeczkę przejmie od nich Lua Preta – hipnotyczny duet z Poznania, którego muzyka łączy w sobie klimaty klubowe i afrykańskie rytmy. Tattoo Konwent nie mógłby odbyć się bez pokazów. Tym razem publika obejrzy ogniste fireshow w wykonaniu wytatuowanych modelek z Mystical Tribes oraz popisy grupy Pyrohex, operującej iskrzącymi się szlifierkami i specjalizującej się między innymi w sztuce podniebnych akrobacji. O tym jak wymagająca jest akrobatyka będzie można się przekonać oglądając pokaz LUQO, który kolejny raz wystąpi dla uczestników Tattoo Konwent.
jeszcze więcej atrakcji

jeszcze więcej atrakcji

Od lat Tattoo Konwent szykuje dla fanów tatuażu liczne strefy tematyczne. W ramach kolejnej edycji wystawy Sztuka i tatuaż, w MTP zawisną prace cenionego artysty Tomasza Strzałkowskiego, znanego z zamiłowania do grafiki 3D. Zobaczyć będzie można także obrazy Beyger, Damiana Dymasa, Bestiarium D. - artystów udzielających się w sieci salonów Zajawa Tattoo. W strefie chill o dobry nastrój gości zadbają DJE: PZG, Lux Familiar i Przybysz. Wygłodniali uczestnicy spróbują przysmaków na zlocie foodtracków, a smakołyki popiją piwem z rzemieślniczego browaru. Wśród atrakcji festiwalu znajdą się targi mody, strefa barberska i motoryzacyjna, gdzie budowany będzie customowy motocykl. Dwudniowa impreza potrwa do godzin wieczornych.
dołącz do rodziny

dołącz do rodziny

Myślą przewodnią tegorocznych edycji jest hasło „Dołącz do rodziny”. Jednym z działań z nim związanych jest poszerzenie oferty dla rodziców z dziećmi. Organizatorzy przygotowali nie tylko specjalne, korzystne cenowo pakiety biletów dla rodzin, ale zadbali o poszerzoną ofertę dla rodzin. Na miejscu działać będzie rozbudowana strefa animacyjna dla dzieci, w której maluchy kreatywnie i aktywnie spędzą czas. Podczas imprezy odbędzie się finał konkursu „Dzieciaki dziarają", w ramach którego trójka rodziców zostanie za darmo wytatuowana motywem wzorowanym na rysunku autorstwa ich dzieci. Dopełnieniem hasła „Dołącz do rodziny” jest również akcja charytatywna, w ramach której organizatorzy przekażą 1 zł z każdego sprzedanego biletu na rzecz organizacji SOS Wioski Dziecięce. Każdy uczestnik konkursu na najlepszy tatuaż zostanie również poproszony o przekazanie symbolicznego datku na rzecz podopiecznych stowarzyszenia.

Przedsprzedaż i sprzedaż regularna

Bilety w promocyjnych, niższych cenach nabyć będzie można tylko do piątku, 23 marca. W ofercie dostępne są między innymi specjalne pakiety rodzinne czy wejściówki trzyosobowe. Na miejscu sprzedawane będą wyłącznie bilety jedno i dwudniowe. Więcej informacji o wejściówkach znaleźć można na: http://poznan.tattookonwent.pl/poznan-2018/bilety

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

TATTOO KONWENT (20).JPG

grafika | 14,6 MB

Pobierz
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MichalSzwerc9.jpg

grafika | 9,1 MB

Pobierz
Sitarz (1).jpg

grafika | 2,17 MB

Pobierz
031016_83 (Kopiowanie).jpg

grafika | 639 KB

Pobierz
fotoB Michalczyk(2).jpg

grafika | 1,39 MB

Pobierz
MIL_0035_mini_KTK2016.jpg

grafika | 347 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Za nami 7. edycja Tattoo Konwent we Wrocławiu

temu

Wrocławski klub Zaklęte Rewiry w ostatni weekend gościł festiwal tatuażu i muzyki Tattoo Konwent. 25. ogólnopolska i jednocześnie 7. wrocławska edycja imprezy zgromadziła w tym roku ponad 5000 odwiedzających, którzy przez dwa dni podglądali pracujących tatuatorów, uczestniczyli w koncertach, pokazach i innych atrakcjach. Kolejna edycja imprezy odbędzie się już 28 i 29 lipca w Gdańsku.
Już w nadchodzący weekend wielkie święto tatuażu we Wrocławiu

temu

Już tylko pojedyncze dni dzielą nas od kolejnej edycji Tattoo Konwent. Ogólnopolskie święto tatuażu odbędzie się już w najbliższy weekend, 26 i 27 maja we Wrocławiu, w klimatycznych wnętrzach Zaklętych Rewirów. Wrocław Tattoo Konwent to impreza łączącą w sobie elementy targów branżowych, festiwalu muzycznego i wydarzenia lifestylowego. W czasie dwudniowego eventu uczestnicy podziwiać będą pracę 170 utalentowanych mistrzów sztuki tatuażu artystycznego, poznają zwycięzców 10 konkursów, wezmą udział w 9 koncertach i 7 pokazach, a także będą bawić się przy muzyce serwowanej przez 5 różnych DJów. Internetowa przedsprzedaż biletów w promocyjnych cenach potrwa do piątku – koszt najtańszej wejściówki to 35 zł. Bilety w regularnych cenach będą dostępne również przed wejściem na teren festiwalu. Dzieci do 10 lat i seniorzy powyżej 60 roku życia mogą wejść na Tattoo Konwent za darmo.
Heavy Tattoones i inne atrakcje Wrocław Tattoo Konwent 2018

temu

26 i 27 maja 2018 to ważna data dla entuzjastów sztuki tatuowania ciała i miłośników ciężkich brzmień. W tych dniach we Wrocławiu odbędzie się 25. edycja Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Tym razem na scenie koncertowej zagrają głównie przedstawiciele nurtu hardcore, ale pojawią się na niej także muzycy street punkowi czy rock'n'rollowi. Nie zabraknie też muzyki elektronicznej, przy której uczestnicy będą mogli bawić się w trakcie dnia i podczas wieczornego afterparty, które odbędzie się na dachu Zaklętych Rewirów -  klubu, w którym od kilku lat odbywa się Wrocław Tattoo Konwent.
Heavy Tattoones – minifestiwal muzyczny na Wrocław Tattoo Konwent 2018

temu

26 i 27 maja 2018 to ważna data dla entuzjastów sztuki tatuowania ciała i miłośników ciężkich brzmień. W tych dniach we Wrocławiu odbędzie się 25. edycja Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Tym razem na scenie koncertowej zagrają głównie przedstawiciele nurtu hardcore, ale pojawią się na niej także muzycy street punkowi czy rock'n'rollowi. Nie zabraknie też muzyki elektronicznej, przy której uczestnicy będą mogli bawić się w trakcie dnia i podczas wieczornego afterparty, które odbędzie się na dachu Zaklętych Rewirów -  klubu, w którym od kilku lat odbywa się Wrocław Tattoo Konwent.

30 rzeczy, które możesz zrobić na Poznań Tattoo Konwent

Tattoo Konwent to dwudniowy, cykliczny festiwal, kierowany do szerokiego grona entuzjastów sztuki tatuażu. Każda edycja odbywającego się w czterech polskich miastach festiwalu wzbogacana jest o dodatkowe atrakcje. Konkursy na najlepsze tatuaże, koncerty i pokazy to najważniejsze, ale nie jedyne rozrywki, które czekają na uczestników wydarzenia. Aby wyjaśnić Wam czym jest konwencja tatuażu i podsunąć pomysł jak spędzić nadchodzący weekend (24/25 marca 2018), przygotowaliśmy listę 30 rzeczy, które można zrobić na Poznań Tattoo Konwent, który to odbędzie się w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich.