Muzyczne podróże po polskiej alternatywie
Muzyczne podróże po polskiej alternatywie

Poznań Tattoo Konwent, 24/25 marca 2018, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Muzyczne podróże po polskiej alternatywie

Opublikowany

24 i 25 marca Poznań gościć będzie Tattoo Konwent – polski festiwal tatuażu i muzyki. W bogatym programie rozrywkowym wydarzenia, obok konkursów na najciekawsze i najlepiej wykonane obrazy na ciele, znajdą się jak zwykle pokazy i koncerty. Publiczność, która zgromadzi się pod sceną w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich, pozna skrajnie różne oblicza polskiej muzyki alternatywnej. Pierwszy z frontów reprezentować będą hardcorowe składy Hidden World i Torn Shore. W opozycji staną przedstawiciele sceny klubowej – na czele z Queenz of Steel i kolektywem Lua Preta.

Znany jest program i szczegóły pierwszej tegorocznej odsłony Tattoo Konwent. Poznańską edycję odwiedzi ponad 300 tatuatorów, a Jury oceni ich prace w 11 kategoriach konkursowych. Kolejne cykle konwencji co roku wzbogacane są o nowe atrakcje. Niezmiennie towarzyszą im koncerty, które są doskonałą okazją, by poznać polską scenę niezależną. I tym razem Tattoo Konwent ma do zaoferowania ciekawe propozycje muzyczne.

Dużo hałasu

Hidden World

Hidden World

Na rozgrzewkę, dla fanów tatuażu zagra wrocławski zespół Torn Shore. Oryginalny styl i sceniczną energię składu docenią szczególnie miłośnicy harcore'u, punka i metalu. Muzyka w ich wydaniu to solidna dawka agresywnych riffów, perkusji i przenikliwego wokalu. Sobotni wieczór zamknie koncert Hidden World, zespołu który - podobnie jak Torn Shore - swoje muzyczne popisy prezentuje najczęściej na undergroundowych koncertach w całej Polsce. W czasie ich występu publiczność usłyszy mocne, gitarowe kompozycje przyprawione nutą melancholii.

Girl Power i egzotyczne brzmienia

QUEENZ OF STEEL

QUEENZ OF STEEL

Na scenie głównej pojawi się także żeński kolektyw Queenz of Steel, który tworzą Dj Praktyczna Pani i Dj Lazy One. Duet zaprezentuje swój oryginalny showcase, którego brzmienia stanowić będą wypadkową fascynacji producentek – między innymi rytmami lat 80’ i 90’ czy klimatem street dance’u. Niedzielne popołudnie uczestnikom umili Lua Preta. Muzyka tworzona przez producenta Mentalcut’a w połączeniu z partiami wokalnymi, za które odpowiedzialna jest Ms. Gia, to egzotyczna i oryginalna mieszanka, która pobudzi słuchaczy do tańca.

Strefa Chill

PZG

PZG

O oprawę muzyczną strefy Chill zadbają także inni Dj’e. Uczestnicy odpoczywający po udziale w festiwalowych atrakcjach usłyszą sety w wykonaniu PZG, który wielokrotnie rozruszał publiczność konwencji swoimi pomysłowymi kompozycjami. Na wydarzeniu usłyszeć będzie można także poznańskiego producenta tworzącego pod pseudonimem Lux Familiar. Dzięki niemu  strefa chill wypełni się utworami między innymi w stylu juke, footwork, jungle. W podobnym klimacie zagra Przybysz, który zamyka konwentowy skład Djski.

Nowe rodzaje biletów

Bilet na Poznań Tattoo Konwent uprawnia do udziału we wszystkich atrakcjach wydarzenia, z wyłączeniem dodatkowo płatnych warsztatów tatuatorskich. W tym roku odwiedzający mają do wyboru tradycyjne i zupełnie nowe, korzystne opcje biletowe. Standardowo w przedsprzedaży zakupić można wejściówkę jednodniową (38 zł), dwudniową (48 zł), trzyosobową (129zł) i VIP (255zł). Po raz pierwszy wprowadzony został także Tattoo Bilet (399 zł), który uprawnia do wzięcia udziału w nowej odsłonie „Dziarki w ciemno” (dostępny w sprzedaży tylko do 15 marca). Nowością są także wejściówki rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 99 do 162 zł. Dodatkowo każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60 roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko wejściówki jednoosobowe. Wtedy też za bilety trzeba będzie zapłacić więcej.

Dokładne informacje o wydarzeniu i biletach znaleźć można na: www.poznan.tattookonwent.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

QOS.jpg

grafika | 4,63 MB

Pobierz
lua preta1.jpg

grafika | 2,79 MB

Pobierz
hidden world.jpg

grafika | 286 KB

Pobierz
tornshore.jpg

grafika | 328 KB

Pobierz
Poznan_Tattoo_Konwent_2018_Program_Glowny.pdf

pdf | 84,6 KB

Pobierz
Poznan_Tattoo_Konwent_2018_Program_Glowny.docx

docx | 50,1 KB

Pobierz
Muzyczne podróże po polskiej alternatywie_Poznan Tattoo Konwent 2018.docx

docx | 18,8 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wakacyjny przystanek Tattoo Konwent

temu

Już 28 i 29 lipca w Gdańsku odbędzie się 26. odsłona Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Dla Trójmiasta to dziesiąta, jubileuszowa edycja – pierwsza konwencja odbyła się tam w 2009 roku. Od tego czasu do grona miast goszczących festiwal dołączyły kolejno: Wrocław, Katowice, Poznań i na krótko także Łódź. W ten sposób Tattoo Konwent stał się największym cyklem imprez związanych z tatuażem artystycznym. Tym razem w gdańskiej hali AMBEREXPO, gdzie odbędzie się wydarzenie, pojawi się około 350 tatuatorów z kraju i zagranicy, na scenie muzycznej zagrają Białas x Lanek, Guzior, Booze&Glory i Prawda. W programie imprezy znajdą się także jak zwykle pokazy sztuk alternatywnych, atrakcje ze stref specjalnych oraz wiele innych rozrywek dedykowanych fanom tatuażu.
Za nami 7. edycja Tattoo Konwent we Wrocławiu

temu

Wrocławski klub Zaklęte Rewiry w ostatni weekend gościł festiwal tatuażu i muzyki Tattoo Konwent. 25. ogólnopolska i jednocześnie 7. wrocławska edycja imprezy zgromadziła w tym roku ponad 5000 odwiedzających, którzy przez dwa dni podglądali pracujących tatuatorów, uczestniczyli w koncertach, pokazach i innych atrakcjach. Kolejna edycja imprezy odbędzie się już 28 i 29 lipca w Gdańsku.
Już w nadchodzący weekend wielkie święto tatuażu we Wrocławiu

temu

Już tylko pojedyncze dni dzielą nas od kolejnej edycji Tattoo Konwent. Ogólnopolskie święto tatuażu odbędzie się już w najbliższy weekend, 26 i 27 maja we Wrocławiu, w klimatycznych wnętrzach Zaklętych Rewirów. Wrocław Tattoo Konwent to impreza łączącą w sobie elementy targów branżowych, festiwalu muzycznego i wydarzenia lifestylowego. W czasie dwudniowego eventu uczestnicy podziwiać będą pracę 170 utalentowanych mistrzów sztuki tatuażu artystycznego, poznają zwycięzców 10 konkursów, wezmą udział w 9 koncertach i 7 pokazach, a także będą bawić się przy muzyce serwowanej przez 5 różnych DJów. Internetowa przedsprzedaż biletów w promocyjnych cenach potrwa do piątku – koszt najtańszej wejściówki to 35 zł. Bilety w regularnych cenach będą dostępne również przed wejściem na teren festiwalu. Dzieci do 10 lat i seniorzy powyżej 60 roku życia mogą wejść na Tattoo Konwent za darmo.
Heavy Tattoones i inne atrakcje Wrocław Tattoo Konwent 2018

temu

26 i 27 maja 2018 to ważna data dla entuzjastów sztuki tatuowania ciała i miłośników ciężkich brzmień. W tych dniach we Wrocławiu odbędzie się 25. edycja Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Tym razem na scenie koncertowej zagrają głównie przedstawiciele nurtu hardcore, ale pojawią się na niej także muzycy street punkowi czy rock'n'rollowi. Nie zabraknie też muzyki elektronicznej, przy której uczestnicy będą mogli bawić się w trakcie dnia i podczas wieczornego afterparty, które odbędzie się na dachu Zaklętych Rewirów -  klubu, w którym od kilku lat odbywa się Wrocław Tattoo Konwent.

Konferencja prasowa POZNAŃ TATTOO KONWENT 2018

15 marca 2018 (czwartek), godzina 10:00, Studio Tattoo.pl, ul. Długa 11, Poznań