Muzyczne podróże po polskiej alternatywie
Muzyczne podróże po polskiej alternatywie

Poznań Tattoo Konwent, 24/25 marca 2018, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Muzyczne podróże po polskiej alternatywie

24 i 25 marca Poznań gościć będzie Tattoo Konwent – polski festiwal tatuażu i muzyki. W bogatym programie rozrywkowym wydarzenia, obok konkursów na najciekawsze i najlepiej wykonane obrazy na ciele, znajdą się jak zwykle pokazy i koncerty. Publiczność, która zgromadzi się pod sceną w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich, pozna skrajnie różne oblicza polskiej muzyki alternatywnej. Pierwszy z frontów reprezentować będą hardcorowe składy Hidden World i Torn Shore. W opozycji staną przedstawiciele sceny klubowej – na czele z Queenz of Steel i kolektywem Lua Preta.

Znany jest program i szczegóły pierwszej tegorocznej odsłony Tattoo Konwent. Poznańską edycję odwiedzi ponad 300 tatuatorów, a Jury oceni ich prace w 11 kategoriach konkursowych. Kolejne cykle konwencji co roku wzbogacane są o nowe atrakcje. Niezmiennie towarzyszą im koncerty, które są doskonałą okazją, by poznać polską scenę niezależną. I tym razem Tattoo Konwent ma do zaoferowania ciekawe propozycje muzyczne.

Dużo hałasu

Na rozgrzewkę, dla fanów tatuażu zagra wrocławski zespół Torn Shore. Oryginalny styl i sceniczną energię składu docenią szczególnie miłośnicy harcore'u, punka i metalu. Muzyka w ich wydaniu to solidna dawka agresywnych riffów, perkusji i przenikliwego wokalu. Sobotni wieczór zamknie koncert Hidden World, zespołu który - podobnie jak Torn Shore - swoje muzyczne popisy prezentuje najczęściej na undergroundowych koncertach w całej Polsce. W czasie ich występu publiczność usłyszy mocne, gitarowe kompozycje przyprawione nutą melancholii.

Girl Power i egzotyczne brzmienia

Na scenie głównej pojawi się także żeński kolektyw Queenz of Steel, który tworzą Dj Praktyczna Pani i Dj Lazy One. Duet zaprezentuje swój oryginalny showcase, którego brzmienia stanowić będą wypadkową fascynacji producentek – między innymi rytmami lat 80’ i 90’ czy klimatem street dance’u. Niedzielne popołudnie uczestnikom umili Lua Preta. Muzyka tworzona przez producenta Mentalcut’a w połączeniu z partiami wokalnymi, za które odpowiedzialna jest Ms. Gia, to egzotyczna i oryginalna mieszanka, która pobudzi słuchaczy do tańca.

Strefa Chill

O oprawę muzyczną strefy Chill zadbają także inni Dj’e. Uczestnicy odpoczywający po udziale w festiwalowych atrakcjach usłyszą sety w wykonaniu PZG, który wielokrotnie rozruszał publiczność konwencji swoimi pomysłowymi kompozycjami. Na wydarzeniu usłyszeć będzie można także poznańskiego producenta tworzącego pod pseudonimem Lux Familiar. Dzięki niemu  strefa chill wypełni się utworami między innymi w stylu juke, footwork, jungle. W podobnym klimacie zagra Przybysz, który zamyka konwentowy skład Djski.

Nowe rodzaje biletów

Bilet na Poznań Tattoo Konwent uprawnia do udziału we wszystkich atrakcjach wydarzenia, z wyłączeniem dodatkowo płatnych warsztatów tatuatorskich. W tym roku odwiedzający mają do wyboru tradycyjne i zupełnie nowe, korzystne opcje biletowe. Standardowo w przedsprzedaży zakupić można wejściówkę jednodniową (38 zł), dwudniową (48 zł), trzyosobową (129zł) i VIP (255zł). Po raz pierwszy wprowadzony został także Tattoo Bilet (399 zł), który uprawnia do wzięcia udziału w nowej odsłonie „Dziarki w ciemno” (dostępny w sprzedaży tylko do 15 marca). Nowością są także wejściówki rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 99 do 162 zł. Dodatkowo każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60 roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko wejściówki jednoosobowe. Wtedy też za bilety trzeba będzie zapłacić więcej.

Dokładne informacje o wydarzeniu i biletach znaleźć można na: www.poznan.tattookonwent.pl
Załączniki

Pobierz wszystkie

QOS.jpg

grafika | 4,63 MB

Pobierz
lua preta1.jpg

grafika | 2,79 MB

Pobierz
hidden world.jpg

grafika | 286 KB

Pobierz
tornshore.jpg

grafika | 328 KB

Pobierz
Poznan_Tattoo_Konwent_2018_Program_Glowny.pdf

pdf | 84,6 KB

Pobierz
Poznan_Tattoo_Konwent_2018_Program_Glowny.docx

docx | 50,1 KB

Pobierz
Muzyczne podróże po polskiej alternatywie_Poznan Tattoo Konwent 2018.docx

docx | 18,8 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Cykl Tattoo Konwent 2018 zakończony w Katowicach!

Obywająca się w weekend 15-16 września 2018, katowicka odsłona Tattoo Konwent zamyka cykl czterech tegorocznych edycji festiwalu tatuażu i muzyki. Impreza gromadząca miłośników ozdabiania ciała tym razem osiągnęła frekwencję rzędu prawie 6000 odwiedzających. Jury złożone z ekspertów w dziedzinie tatuowania wyłoniło 33 zwycięskie tatuaże pośród 443 prac zgłoszonych do festiwalowych konkursów. Wydarzenie uświetniły także koncerty muzyczne Booze&Glory, Pleasure Trap, Te-Trisa i RAU. Ponadto publiczność zobaczyła pokazy burleski i freakshow. Kolejną imprezę z cyklu Tattoo Konwent, która ma odbyć się w Poznaniu, zaplanowano na 6-7 kwietnia 2019.
Zaczynamy Katowice Tattoo Konwent 2018!

Już w ten weekend, 15 i 16 września, w postindustrialnych wnętrzach katowickiej Galerii Szyb Wilson powstaną setki obrazów malowanych tuszem na skórze. Stanie się to za sprawą kolejnej odsłony Tattoo Konwent. W Katowickiej edycji weźmie udział blisko 200 tatuatorów, których prace wystawiane będą w 11 kategoriach konkursowych. W czasie konwencji publiczność zobaczy 6 pokazów sztuk alternatywnych (w tym burleski, pole dance i freakshow) oraz weźmie udział w 4 koncertach, w trakcie których wystąpią Booze&Glory, Pleasure Trap, RAU i Te-Tris. W programie znajdą się także atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy.
Koncertowy Katowice Tattoo Konwent 2018

Co roku ostatnią stacją Tattoo Konwent są Katowice, w których 15 i 16 września 2018  festiwal tatuażu i muzyki zagości już po raz szósty. W Galerii Szyb Wilson odwiedzający spotkają nie tylko około 200 artystów związanych ze sztuką ozdabiania ciała, ale także muzyków. Każdą odsłonę konwencji dopełniają bowiem koncerty. Tym razem dla fanów tatuażu zagrają streetpunkowcy: Booze&Glory i Pleasure Trap oraz reprezentanci sceny hip-hopowej: Te-Tris oraz RAU. W programie imprezy obok atrakcji związanych z tatuażem i muzyką znajdą się także między innymi pokazy burleski, pole dance i freakshow.
Powraca Katowice Tattoo Konwent!

Tattoo Konwent – ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki odbędzie się w dniach 15-16 września 2018 po już po raz 27. Finałowy przystanek tegorocznego cyklu odbędzie się na Śląsku, w katowickiej Galerii Szyb Wilson. Swoją obecność zadeklarowało blisko 200 tatuatorów z całego kraju. Ważnym punktem programu jak zwykle są koncerty punkrockowe i hip-hopowe. Na Katowice Tattoo Konwent wystąpi międzynarodowa ekipa Booze&Glory, supportowana przez Pleasure Trap, a także RAU i Te-Tris. Wśród dodatkowych atrakcji wymienić można strefy tematyczne czy pokazy burleski.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.