Muzyczne podróże po polskiej alternatywie
Muzyczne podróże po polskiej alternatywie

Poznań Tattoo Konwent, 24/25 marca 2018, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Muzyczne podróże po polskiej alternatywie

Opublikowany

24 i 25 marca Poznań gościć będzie Tattoo Konwent – polski festiwal tatuażu i muzyki. W bogatym programie rozrywkowym wydarzenia, obok konkursów na najciekawsze i najlepiej wykonane obrazy na ciele, znajdą się jak zwykle pokazy i koncerty. Publiczność, która zgromadzi się pod sceną w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich, pozna skrajnie różne oblicza polskiej muzyki alternatywnej. Pierwszy z frontów reprezentować będą hardcorowe składy Hidden World i Torn Shore. W opozycji staną przedstawiciele sceny klubowej – na czele z Queenz of Steel i kolektywem Lua Preta.

Znany jest program i szczegóły pierwszej tegorocznej odsłony Tattoo Konwent. Poznańską edycję odwiedzi ponad 300 tatuatorów, a Jury oceni ich prace w 11 kategoriach konkursowych. Kolejne cykle konwencji co roku wzbogacane są o nowe atrakcje. Niezmiennie towarzyszą im koncerty, które są doskonałą okazją, by poznać polską scenę niezależną. I tym razem Tattoo Konwent ma do zaoferowania ciekawe propozycje muzyczne.

Dużo hałasu

Hidden World

Hidden World

Na rozgrzewkę, dla fanów tatuażu zagra wrocławski zespół Torn Shore. Oryginalny styl i sceniczną energię składu docenią szczególnie miłośnicy harcore'u, punka i metalu. Muzyka w ich wydaniu to solidna dawka agresywnych riffów, perkusji i przenikliwego wokalu. Sobotni wieczór zamknie koncert Hidden World, zespołu który - podobnie jak Torn Shore - swoje muzyczne popisy prezentuje najczęściej na undergroundowych koncertach w całej Polsce. W czasie ich występu publiczność usłyszy mocne, gitarowe kompozycje przyprawione nutą melancholii.

Girl Power i egzotyczne brzmienia

QUEENZ OF STEEL

QUEENZ OF STEEL

Na scenie głównej pojawi się także żeński kolektyw Queenz of Steel, który tworzą Dj Praktyczna Pani i Dj Lazy One. Duet zaprezentuje swój oryginalny showcase, którego brzmienia stanowić będą wypadkową fascynacji producentek – między innymi rytmami lat 80’ i 90’ czy klimatem street dance’u. Niedzielne popołudnie uczestnikom umili Lua Preta. Muzyka tworzona przez producenta Mentalcut’a w połączeniu z partiami wokalnymi, za które odpowiedzialna jest Ms. Gia, to egzotyczna i oryginalna mieszanka, która pobudzi słuchaczy do tańca.

Strefa Chill

PZG

PZG

O oprawę muzyczną strefy Chill zadbają także inni Dj’e. Uczestnicy odpoczywający po udziale w festiwalowych atrakcjach usłyszą sety w wykonaniu PZG, który wielokrotnie rozruszał publiczność konwencji swoimi pomysłowymi kompozycjami. Na wydarzeniu usłyszeć będzie można także poznańskiego producenta tworzącego pod pseudonimem Lux Familiar. Dzięki niemu  strefa chill wypełni się utworami między innymi w stylu juke, footwork, jungle. W podobnym klimacie zagra Przybysz, który zamyka konwentowy skład Djski.

Nowe rodzaje biletów

Bilet na Poznań Tattoo Konwent uprawnia do udziału we wszystkich atrakcjach wydarzenia, z wyłączeniem dodatkowo płatnych warsztatów tatuatorskich. W tym roku odwiedzający mają do wyboru tradycyjne i zupełnie nowe, korzystne opcje biletowe. Standardowo w przedsprzedaży zakupić można wejściówkę jednodniową (38 zł), dwudniową (48 zł), trzyosobową (129zł) i VIP (255zł). Po raz pierwszy wprowadzony został także Tattoo Bilet (399 zł), który uprawnia do wzięcia udziału w nowej odsłonie „Dziarki w ciemno” (dostępny w sprzedaży tylko do 15 marca). Nowością są także wejściówki rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 99 do 162 zł. Dodatkowo każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60 roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko wejściówki jednoosobowe. Wtedy też za bilety trzeba będzie zapłacić więcej.

Dokładne informacje o wydarzeniu i biletach znaleźć można na: www.poznan.tattookonwent.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

QOS.jpg

grafika | 4,63 MB

Pobierz
lua preta1.jpg

grafika | 2,79 MB

Pobierz
hidden world.jpg

grafika | 286 KB

Pobierz
tornshore.jpg

grafika | 328 KB

Pobierz
Poznan_Tattoo_Konwent_2018_Program_Glowny.pdf

pdf | 84,6 KB

Pobierz
Poznan_Tattoo_Konwent_2018_Program_Glowny.docx

docx | 50,1 KB

Pobierz
Muzyczne podróże po polskiej alternatywie_Poznan Tattoo Konwent 2018.docx

docx | 18,8 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
30 rzeczy, które możesz zrobić na Poznań Tattoo Konwent

temu

Tattoo Konwent to dwudniowy, cykliczny festiwal, kierowany do szerokiego grona entuzjastów sztuki tatuażu. Każda edycja odbywającego się w czterech polskich miastach festiwalu wzbogacana jest o dodatkowe atrakcje. Konkursy na najlepsze tatuaże, koncerty i pokazy to najważniejsze, ale nie jedyne rozrywki, które czekają na uczestników wydarzenia. Aby wyjaśnić Wam czym jest konwencja tatuażu i podsunąć pomysł jak spędzić nadchodzący weekend (24/25 marca 2018), przygotowaliśmy listę 30 rzeczy, które można zrobić na Poznań Tattoo Konwent, który to odbędzie się w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Już w ten weekend Poznań Tattoo Konwent

temu

24 i 25 marca przestrzeń Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełni się zapachem tuszu i dźwiękiem setek maszynek do tatuowania za sprawą pierwszej tegorocznej imprezy z cyklu Tattoo Konwent. Przez dwa dni w pocie czoła pracować będzie tam nawet 450 tatuatorów, którzy zdecydowali się wziąć udział w wydarzeniu. W programie imprezy główną rolę odegrają konkursy na najlepsze tatuaże, koncerty muzyczne i performanse. Uczestnicy usłyszą reprezentantów polskiej sceny klubowej i hardcore'owej, zobaczą efektowne pokazy fireshow i akrobatyki. Tym razem ważną pozycją w programie mają także atrakcje dla dzieci.
The Tattoo Konwent season has started

temu

On 24-25 March the biggest Polish cycle of festivals related to the art of tattoo takes place in Poznań. The 24th edition of Tattoo Konwent will see the arrival of more than 300 tattoo artists from Poland and abroad. The event’s extended programme includes hardcore and electronic music concerts, aerial, acrobatics and fire shows. Among its other attractions are exhibitions, workshops and many more interesting activities, including those addressed to the youngest participants.
Dzieci zaprojektują tatuaże dla swoich rodziców

temu

Na zbliżającej się 24. edycji Tattoo Konwent, która odbędzie się w weekend 24-25 marca w Poznaniu, tatuatorki z Zajawa Tattoo utrwalą na skórze wzory, które zaprojektowały dzieci. Stanie się tak za sprawą organizowanego przez konwencję konkursu, w którym nagrodą jest darmowy tatuaż. Aby wygrać, należy opublikować zdjęcie dziecięcego rysunku, które rodzic lub opiekun chciałby wytatuować sobie na ciele. Konkurs trwa od 14 do 21 marca i można do niego zgłaszać prace maluchów do 10. roku życia. Jury wybierze trzy najciekawsze projekty, po jednym w trzech kategoriach wiekowych.

Konferencja prasowa POZNAŃ TATTOO KONWENT 2018

15 marca 2018 (czwartek), godzina 10:00, Studio Tattoo.pl, ul. Długa 11, Poznań