Ostatni Tattoo Konwent w tym sezonie dobiegł końca

Katowice Tattoo Konwent, 23/24 września 2017

Ostatni Tattoo Konwent w tym sezonie dobiegł końca

W miniony weekend, w Katowicach odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona festiwalu Tattoo Konwent. Głównym celem wydarzenia było wyłonienie zwycięskich prac w konkursach na najlepsze tatuaże i nagrodzenie najbardziej utalentowanych tatuatorów. W programie przygotowanym z myślą o odwiedzających znalazły się między innymi występy gwiazd muzycznych: Dwóch Sławów, Otschodzi Soundsystem, Schizma i CF98. Katowicką edycję Tattoo Konwent odwiedziło 5 300 osób, a wszystkie tegoroczne imprezy z cyklu mogą pochwalić się łączną  frekwencją rzędu 26 500 uczestników.

Wraz z nastaniem sezonu jesienno-zimowego z imprezowego kalendarza 2017 znika festiwal Tattoo Konwent. Na kolejne edycje wydarzenia fani tatuażu będą musieli poczekać do przyszłego roku. W Katowicach pojawiło się ponad 150 tatuatorów, którzy przy muzycznym akompaniamencie przez dwa dni tatuowali miłośników malowania ciała.

Nagrodzeni tatuatorzy

Jury wyróżniało artystów, którzy zdecydowali się wystawiać swoje prace w konkursach. Tatuaże były oceniane w 12 kategoriach. Chociaż w Katowicach tatuowali artyści z całej Polski, nagrody najczęściej trafiały do rąk przedstawicieli lokalnych salonów. Najlepsze tatuaże wykonali między innymi: Monika z tyskich Zmierzloków (I miejsce w kategorii tatuaż duży czarno-szary), Łukasz z katowickiej Pajęczyny (I miejsce w kategorii tatuaż autorski), Mateusz z rybnickiego Ink-ognito (I miejsce w kategorii tatuaż graficzny). Najlepsze tatuaże I i II dnia konwentu wykonał Hubert ze studia Monochrom, a główna nagroda za tatuaż związany ze Śląskiej trafiła do Kasi z Sauron Tattoo.

Dziarka w ciemno

W pobliżu sceny głównej odbyła się czwarta edycja „Dziarki w ciemno”. Karolina Dobrzańska z Zajawa Tattoo Kraków i Laura Konieczna z Candy INK wykonały owiane tajemnicą tatuaże na ciele sześciu zwycięzców konkursu. Uczestnicy zabawy zdecydowali się oddać w ręce artystek, nie znając tematyki wykonywanych przez nie projektów. W ten sposób utrwalono na skórze między innymi newschoolową kompozycję złożoną z kolorowej ćmy, księżyca i ozdobnych elementów (autorstwa Candy INK) i graficzny wzór przedstawiający gałązkę jagód i ułamaną kość (wzór wykonany przez Karolinę „Tapczi”).

Koncerty i inne

Wieczorami odbywały się koncerty muzyczne, podczas których wystąpili artyści hip-hopowi (Dwa Sławy i Otschodzi Soundsystem) oraz zespoły tworzące w nieco cięższych klimatach (Schizma i CF98). Podczas wydarzenia odbył się również niezapowiedziany koncert Fertile Humps. Muzycy z bluesowo-rock’n’rollowej grupy rozłożyli sprzęt na antresoli znajdującej się w Galerii Szyb Wilson i zagrali spontaniczny koncert dla miłośników sztuki tatuażu. Program pokazowy objął także pokazy: pole dance, bodypaintingu i sztuki barmańskiej.

Zainteresowaniem cieszyły się między innymi znajdująca się na dziedzińcu galerii strefa motoryzacyjna, stoisko Banana-INK i część modowa, gdzie swoją odzież i gadżety wystawiały marki alternatywne. Z konwentowych atrakcji korzystały całe rodziny, które licznie pojawiały się na wydarzeniu.
- Jesteśmy zadowoleni, że już 5 rok z rzędu mogliśmy przybliżać sztukę tatuażu artystycznego mieszkańcom Katowic i okolic. W sumie była to już 23. edycja wydarzenia. Do końca roku skupiać będziemy się na działalności stworzonej przez nas sieci salonów tatuażu Zajawa Tattoo. Z Tattoo Konwentem powrócimy już na początku 2018 roku. Do zobaczenia! – podsumowuje Marcin Pacześny, główny organizator wydarzenia.
Załączniki

Pobierz wszystkie

KatowiceTattooKownet2017_foto Maciej Sitarz (4).jpg

grafika | 2,44 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto Maciej Sitarz (3).jpg

grafika | 2,18 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto BlazejMichalczyk (4).jpg

grafika | 2,21 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto Maciej Sitarz (6).jpg

grafika | 2 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto BlazejMichalczyk (16).jpg

grafika | 1,84 MB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto BlazejMichalczyk (17).jpg

grafika | 1,83 MB

Pobierz
Protokoły-konkursowe.doc

doc | 76,5 KB

Pobierz
Tekst - podsumowanie ktk.docx

docx | 21,5 KB

Pobierz
KatowiceTattooKownet2017_foto BlazejMichalczyk (8).jpg

grafika | 2,29 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Rapowa sobota i hardcorowa niedziela na Katowice Tattoo Konwent

Najbliższa edycja festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent odbędzie się w Katowicach już w najbliższy weekend, 23-24 września 2017. Oprócz atrakcji związanych ze sztuką tatuażu na liście atrakcji znalazły się jak zawsze koncerty, które przypadną do gustu fanom hip-hopu, elektroniki, ale i cięższych brzmień. Na scenie Katowice Tattoo Konwent pojawią się: Dwa Sławy, Otsochodzi Soundsystem, Schizma, CF98 i djka Sayuri. Ze strefy chill płynąć będą sety wychodzące spod zręcznych palców PZG, BC i Fat Cut'a.
Tatuaż, muzyka, sztuka i performans cuzamyn do kupy

Już za pora dni, w tyn weekend odbydzie sie 23. edycjo Tatto Konwent – ogólnopolskigo festiwalu tatuażu.  23/24 Wrześnio na terynie Galerii Szyb Wilson, tatuatorzy z cołkigo kraju blank na żywo bydom łonaczyć na skorze swoich modeli prawdziwe dzieła sztuki. Na Liście atrakcji KTK som też miyndzy innymi koncerty składow hip-hopowych - ekipy Dwa Sławy i Otsochodzi Soundsystem i tyż Schizmy i CF98 - kerzi som reprezyntantami polskigo hardcore/punk. Wszystki fany tatuażu obejrzom se tyż pokazy pole dance, bodypaintingu i sztuki flair i bydom brać udział w innych roztomańtych ganc fajnych fajerach.
PROGRAM Katowice Tattoo Konwent

23/24 września 2017, GALERIA SZYB WILSON
Katowice Tattoo Konwent – wspólny mianownik tatuażu, muzyki, sztuki i performansu

Już za tydzień odbędzie się 23. edycja Tattoo Konwent - ogólnopolskiego festiwalu tatuażu. 23/24 września na terenie Galerii Szyb Wilson tatuatorzy z całego kraju na żywo będą tworzyć na skórze swoich modeli prawdziwe dzieła sztuki. Lista atrakcji Katowice Tattoo Konwent obejmuje między innymi koncerty składów hip-hopowych - ekipy Dwa Sławy i Otsochodzi Soundsystem, a także Schizmy i CF98 - reprezentantów polskiej sceny hardcore/punk. Fani tatuażu zobaczą także pokazy: pole dance, bodypaintingu i sztuki flair oraz wezmą udział w innych atrakcjach.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.