Tatuaż, muzyka, sztuka i performans cuzamyn do kupy
Tatuaż, muzyka, sztuka i performans cuzamyn do kupy

Tłumaczenie na śląski: Kazimierz Karwot

Tatuaż, muzyka, sztuka i performans cuzamyn do kupy

Już za pora dni, w tyn weekend odbydzie sie 23. edycjo Tatto Konwent – ogólnopolskigo festiwalu tatuażu.  23/24 Wrześnio na terynie Galerii Szyb Wilson, tatuatorzy z cołkigo kraju blank na żywo bydom łonaczyć na skorze swoich modeli prawdziwe dzieła sztuki. Na Liście atrakcji KTK som też miyndzy innymi koncerty składow hip-hopowych - ekipy Dwa Sławy i Otsochodzi Soundsystem i tyż Schizmy i CF98 - kerzi som reprezyntantami polskigo hardcore/punk. Wszystki fany tatuażu obejrzom se tyż pokazy pole dance, bodypaintingu i sztuki flair i bydom brać udział w innych roztomańtych ganc fajnych fajerach.

TK to je impreza cykliczno, kerej celym je pokozani szyrszej publiczności jako wyglondo artystyczno strona sztuki łonaczynio tatuażu. Na festiwalu bydom fest gryfni tatuażyści, kerzi przed innymi przedstawicielami tej zorty sztuki, tymi kerzi sie na tym znajom i tysioncami odwiedzajoncych bydom prezyntować kreatywność i grajfka. Dziynki tymu uczestniki imprezy majom szansa luknyć szyroki spektrum stylow i motywow, mogom poszukać inspiracji i poznać rodzimo branża tatuatorsko łod waszkuchnie.
Jak ta impreza bydzie w gangu, to na scynie bydom prezyntowane roztomańte wzory, wystawiane w kilkunastu kategoriach szpilkonkursu. Jury wybiyro te nojbardzi ciekawe. Wśród wystawcow tej edycje znejdom sie tukej studia z cołki Polski. Nie braknie sam też silnej reprezyntacje lokalnych salonow, miyndzy kerymi mogymy wymiyniyć: Chyba ty Tattoo, Speak in Color, Lucky Tattoo, Zmierzloki Tattoo czy tyż Inkspiracy. Na katowicki konwyncji odbydzie sie tyż czworto edycjo „Dziarki w ciemno”, przi kierej szumne tatuatory blank za darmo wyonaczom wzory na ciele tych kerzi wygrajom łorganizowany pryndzy konkurs. Ło tym jaki motyw bydzie grajfnyty na ciele tatuowanego bydzie decydowoł artysta, a efekt jego roboty, tyn kerymu to na świyżo bydzie łon robiył, obejrzi se dopiyro jak tatuażysta  łodstawi swoj wercojg.

Roztomańty zort sztuki na Tattoo Konwent

Każdy dziyń KTK bydom kończyć atrakcje muzyczne. W sobota jak już bydzie ku cimokowi polecom hip-hopy. Przed publikom szpece od szpilowanio jynzykiym - duet z Łodzi Dwa Sławy i tyż Otsochodzi Soundsystem - fest gryfny przedstawiciel młodego pokolynio na scynie rapowej. W niedziela w Galerii Szyb Wilson grontami zatrzynsie, bo bydzie grała Schizma - jednej z nojdłuży fongujoncy zespoł hardcorowy. Do fanow punkowych deczko jednak lekszych melodyjnych brzmiyń  wystompi CF 98.
We strefie chill bydom grać dje: PZG, BC, Fatcut. Ze scyny pokazowej polecom sety Sayuri.

W programie festiwalu znejdły sie tyż pokazy performatywne, w tym pełny gryfnego seksapilu wystymp Aleksandry Bednarz, mistrzyni Polski i bronzowej medalistki Mistrzostw Świata w tańcu pole dance. Dodatkowo dziynki umiejyntnościom Michała Strzelczyka, publicznośc TK przekono sie, że szykowani drinkow to ni musi być jakoś oklano robota, a może być fest fajno na zicher sztuka. Na festiwalu bydzie se tyż moc łobejrzeć efekty roboty Marcina Folgi, kery zajmuje sie bodypaintingiem czyli piyknie sztrajchuje skora na ludziach. Atrakcje dodatkowe konwentu nie bydom yno wele scyny pokazowej. W cołki przestrzyni Galerii Szyb Wilson działać bydom na zicher richtowane strefy tematyczne: motoryzacyjno, animacje do bajtli, modowo i barbersko a też bydzie plac kaj pójdzie co zszamać z foodtrakow, kere tam bydom stoły.

Bilety

Cały czos trwo przedsprzedaż biletow. Tera za bilet na jedyn dziyń trza wyszarpać z kapsy 35 zł, za karnet na dwa dni domy 45 zł. Idzie tyż kupić se bilet na dwa dni do trzech ludzi ( cyna to 115 zł) abo tyż idzie se szafnyć wejściowki VIP (za 250 zł). Bilety bydzie tyż szło kupić zanim sie wlezie na teryn wydarzynio (bilet jednodniowy bydzie kosztować 45 zł, a na dwa dni 60 zł). Szpikole do 12 roku życia i syniory kerzi majom 60 lot i wiyncy wlezom blank za darmo. Bilety i wiyncy informacji, kere dotyczom tego wydarzynio idzie znejść na stronie www.katowice.tattookonwent.pl
Załączniki

Pobierz wszystkie

Katowice Tattoo Konwent gwara[1].docx

docx | 17,1 KB

Pobierz
fot.Janusz_Miller (10).jpg

grafika | 1,27 MB

Pobierz
fot.Janusz_Miller.jpg

grafika | 1,07 MB

Pobierz
fot.Janusz_Miller(4).jpg

grafika | 1,03 MB

Pobierz
KTK2017.jpg

grafika | 2,81 MB

Pobierz
-wQVFToNSADOb6iL51orCCxDMsklGFS4.jpg

grafika | 526 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ostatni Tattoo Konwent w tym sezonie dobiegł końca

W miniony weekend, w Katowicach odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona festiwalu Tattoo Konwent. Głównym celem wydarzenia było wyłonienie zwycięskich prac w konkursach na najlepsze tatuaże i nagrodzenie najbardziej utalentowanych tatuatorów. W programie przygotowanym z myślą o odwiedzających znalazły się między innymi występy gwiazd muzycznych: Dwóch Sławów, Otschodzi Soundsystem, Schizma i CF98. Katowicką edycję Tattoo Konwent odwiedziło 5 300 osób, a wszystkie tegoroczne imprezy z cyklu mogą pochwalić się łączną  frekwencją rzędu 26 500 uczestników.
Rapowa sobota i hardcorowa niedziela na Katowice Tattoo Konwent

Najbliższa edycja festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent odbędzie się w Katowicach już w najbliższy weekend, 23-24 września 2017. Oprócz atrakcji związanych ze sztuką tatuażu na liście atrakcji znalazły się jak zawsze koncerty, które przypadną do gustu fanom hip-hopu, elektroniki, ale i cięższych brzmień. Na scenie Katowice Tattoo Konwent pojawią się: Dwa Sławy, Otsochodzi Soundsystem, Schizma, CF98 i djka Sayuri. Ze strefy chill płynąć będą sety wychodzące spod zręcznych palców PZG, BC i Fat Cut'a.
PROGRAM Katowice Tattoo Konwent

23/24 września 2017, GALERIA SZYB WILSON
Katowice Tattoo Konwent – wspólny mianownik tatuażu, muzyki, sztuki i performansu

Już za tydzień odbędzie się 23. edycja Tattoo Konwent - ogólnopolskiego festiwalu tatuażu. 23/24 września na terenie Galerii Szyb Wilson tatuatorzy z całego kraju na żywo będą tworzyć na skórze swoich modeli prawdziwe dzieła sztuki. Lista atrakcji Katowice Tattoo Konwent obejmuje między innymi koncerty składów hip-hopowych - ekipy Dwa Sławy i Otsochodzi Soundsystem, a także Schizmy i CF98 - reprezentantów polskiej sceny hardcore/punk. Fani tatuażu zobaczą także pokazy: pole dance, bodypaintingu i sztuki flair oraz wezmą udział w innych atrakcjach.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.