Śląskie akcenty na festiwalu tatuażu

Śląskie akcenty na festiwalu tatuażu

Opublikowany

Za niecały miesiąc, w weekend 23-24 września, w Katowicach odbędzie się kolejna odsłona festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent. W Galerii Szyb Wilson zgromadzi się ponad 150 tatuatorów z całej Polski. Jak co roku Jury oceniające wystawiane w konkursach wzory wybierze między innymi najlepsze tatuaże związane ze Śląskiem. W programie imprezy znajdą się tradycyjnie już koncerty muzyczne, występy performerów i pokazy specjalne.

Tattoo Konwent to cykliczne, ogólnopolskie spotkanie ze sztuką tatuażu artystycznego, które gości w kilku największych miastach w Polsce. To właśnie w stolicy Górnego Śląska już wkrótce odbędzie się 23. edycja imprezy. W tym roku festiwal tatuażu i muzyki po przerwie powróci do Galerii Szyb Wilson. Na miłośników kolorowania skóry czekać będzie ponad 150 artystów, specjalizujących się w różnych stylach i motywach. Wybrane prace zgłaszane będą do festiwalowych konkursów, w trakcie których profesjonalne Jury ocenia wykonanie i pomysł na tatuaż. - Tattoo Konwent stanowi swoisty przegląd prac wykonywanych w polskich studiach tatuażu. W Polsce działa wielu utalentowanych i uznanych tatuażystów. Zdobywane na konwencjach wyróżnienia budują ich prestiż, dlatego chętnie uczestniczą w wydarzeniach tego typu - mówi Marcin Pacześny, główny organizator festiwalu i właściciel sieci salonów tatuażu Zajawa Tattoo. – Tattoo Konwent jest jednak nie tylko wydarzeniem tworzonym z myślą o branży tatuatorskiej. Pokazujemy ludziom jak rozwinęła się sztuka tatuażu przez ostatnie lata, jak niesamowicie skomplikowane wzory mogą powstawać na ciele. Chcemy oswajać szerokie grono odbiorców z tatuażem, także te osoby, które w kierunku wytatuowanych ciał spoglądają niechętnie i z nieuzasadnioną niechęcią– dodaje organizator. [User1]Do weryfikacji ilu konkretnie

Atrakcje dodatkowe

Nazwy formacji, które swoimi występami uświetnią tę edycję konwentu na razie pozostają tajemnicą. Znany jest jednak skład djski, który swoimi setami zabawiać będzie uczestników Katowice Tattoo Konwent. Solidną dawkę elektronicznych bitów zapewnią: Sayuri, BC (Gangsteppaz) i PZG. W czasie konwencji nie może zabraknąć pokazów specjalnych. Pomiędzy konkursami i koncertami na scenie pojawi się Aleksandra Bednarz – tancerka pole dance. Artystka znana jest między innymi jako finalistka 9. edycji programu „Mam Talent” i tegoroczna Mistrzyni Polski w kategorii „Elite”. Wśród atrakcji konwentu znajdą się także pokazy sztuki barmańskiej w wykonaniu Michała Strzelczyka.  Przestrzenie Galerii Szyb Wilson podzielone zostaną również na specjalne strefy: modową, motoryzacyjną, barberską czy animacyjną dla dzieci. Nie zabraknie foodtracków oferujących modne posiłki i przekąski. Plakat dla ostatniej tegorocznej imprezy z cyklu Tattoo Konwent po raz kolejny stworzył rysownik Dawid Ryski. Powstały projekt jest kontynuacją serii grafik promujących hasło „OLD's COOL”, przyświecające tegorocznym edycjom festiwalu. W ramach specjalnej akcji, wszystkie osoby po 60. roku życia mogą uczestniczyć w wydarzeniu za darmo. Wolny wstęp na festiwal mają również dzieci do 12. roku życia.

Bilety

Pozostałe osoby, które zainteresowane będą udziałem w Katowice Tattoo Konwent muszą zakupić bilety, które dostępne są już w promocyjnych, przedsprzedażowych cenach. Aktualnie za bilet jednodniowy zapłacić trzeba 35 zł, karnet dwudniowy to koszt 45 zł. Istnieje możliwość zakupu biletu dwudniowego dla trzech osób (cena to 115 zł) oraz wejściówek VIP (za 250 zł). Bilety nabyć będzie można również przed wejściem na teren wydarzenia (cena za bilet jednodniowy wyniesie wtedy 45 zł, a za dwudniowy 60 zł). Bilety i więcej informacji dotyczących wydarzenia znaleźć można na stronie: www.katowice.tattookonwent.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Śląskie akcenty na festiwalu tatuażu.doc

doc | 35,5 KB

Pobierz
fot.Janusz_Miller (10).jpg

grafika | 1,27 MB

Pobierz
fot.Janusz_Miller.jpg

grafika | 1,07 MB

Pobierz
fot.Janusz_Miller(4).jpg

grafika | 1,03 MB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Maciej Sitarz (1).jpg

grafika | 2,31 MB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Maciej Sitarz (4).jpg

grafika | 2,11 MB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Janusz Miller (8).jpg

grafika | 1,6 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ostatni Tattoo Konwent w tym sezonie dobiegł końca

temu

W miniony weekend, w Katowicach odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona festiwalu Tattoo Konwent. Głównym celem wydarzenia było wyłonienie zwycięskich prac w konkursach na najlepsze tatuaże i nagrodzenie najbardziej utalentowanych tatuatorów. W programie przygotowanym z myślą o odwiedzających znalazły się między innymi występy gwiazd muzycznych: Dwóch Sławów, Otschodzi Soundsystem, Schizma i CF98. Katowicką edycję Tattoo Konwent odwiedziło 5 300 osób, a wszystkie tegoroczne imprezy z cyklu mogą pochwalić się łączną  frekwencją rzędu 26 500 uczestników.
Rapowa sobota i hardcorowa niedziela na Katowice Tattoo Konwent

temu

Najbliższa edycja festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent odbędzie się w Katowicach już w najbliższy weekend, 23-24 września 2017. Oprócz atrakcji związanych ze sztuką tatuażu na liście atrakcji znalazły się jak zawsze koncerty, które przypadną do gustu fanom hip-hopu, elektroniki, ale i cięższych brzmień. Na scenie Katowice Tattoo Konwent pojawią się: Dwa Sławy, Otsochodzi Soundsystem, Schizma, CF98 i djka Sayuri. Ze strefy chill płynąć będą sety wychodzące spod zręcznych palców PZG, BC i Fat Cut'a.
Tatuaż, muzyka, sztuka i performans cuzamyn do kupy

temu

Już za pora dni, w tyn weekend odbydzie sie 23. edycjo Tatto Konwent – ogólnopolskigo festiwalu tatuażu.  23/24 Wrześnio na terynie Galerii Szyb Wilson, tatuatorzy z cołkigo kraju blank na żywo bydom łonaczyć na skorze swoich modeli prawdziwe dzieła sztuki. Na Liście atrakcji KTK som też miyndzy innymi koncerty składow hip-hopowych - ekipy Dwa Sławy i Otsochodzi Soundsystem i tyż Schizmy i CF98 - kerzi som reprezyntantami polskigo hardcore/punk. Wszystki fany tatuażu obejrzom se tyż pokazy pole dance, bodypaintingu i sztuki flair i bydom brać udział w innych roztomańtych ganc fajnych fajerach.
PROGRAM Katowice Tattoo Konwent

temu

23/24 września 2017, GALERIA SZYB WILSON
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.