Kolorowy weekend w Trójmieście dobiegł końca

Gdańsk Tattoo Konwent 2017, fot. Maciej Sitarz

Kolorowy weekend w Trójmieście dobiegł końca

Opublikowany

W niedzielę wieczorem ucichł odgłos setek pracujących maszynek do tatuowania, który przez dwa dni pobrzmiewał w AmberExpo w Gdańsku, za sprawą odbywającego się tam festiwalu tatuażu. Gdańsk Tattoo Konwent tym razem przyciągnął ponad 6800 odwiedzających, którzy na targach szukali nie tylko inspiracji, ale korzystali z innych konwentowych atrakcji, takich jak koncerty, pokazy czy strefy tematyczne.

Gdańsk Tattoo Konwent 2017 - pierwszy dzień w pigułce

Gdańsk Tattoo Konwent 2017 - pierwszy dzień w pigułce

Gdańsk Tattoo Konwent to impreza gromadząca w jednym miejscu osoby związane z branżą tatuatorską, posiadaczy tatuaży, ale też odwiedzających, którzy uczestnicząc w konwencie, chcą zaspokoić swoją ciekawość i po raz pierwszy z bliska przyjrzeć się procesowi tatuowania ciała. Wśród uczestników konwencji znalazły się liczne osoby, które decydowały się zrobić sobie tatuaż na miejscu. Miłośnicy kolorowania skóry mogli umówić się wcześniej z tatuatorem lub wybrać jeden z gotowych, autorskich projektów i spontanicznie oddać się w ręce wybranego artysty. W gronie posiadaczy świeżo ozdobionych ciał znaleźli się także zwycięzcy konkursu na „Dziarkę w ciemno”. W ramach specjalnej akcji, 6 osób wytatuowanych zostało za darmo. Tatuaże o nieznanej tematyce wykonali Patryk Hilton i Inez Janiak, którzy pracowali ukryci za specjalną kotarą. Tatuowani przez nich śmiałkowie do końca zabiegu nie wiedzieli jaki wzór ozdobi ich skórę.
Patryk Hilton w akcji
Dziarka w ciemno

Patryk Hilton w akcji
Dziarka w ciemno

- Aby ułatwić sobie dobór wzoru do konkretnej osoby, wybrałam trójmiejski temat przewodni. Chciałam zrobić tatuaże marynistyczne. Wytatuowałam rekina, rybkę oraz żółwia z żaglami. Wcześniej też sprawdziłam kto się będzie u mnie tatuował – czy kobieta, czy mężczyzna, czy są bardzo czy mniej wytatuowani, czy są gotowi na bardziej szalone pomysły. Trochę się obawiałam reakcji na efekt końcowy. Najgorsze byłoby milczenie, ale na szczęście wszyscy byli zadowoleni- mówi Inez Janiak (Inne Tattoo) ze studia Od Świtu do Zmierzchu,  specjalizująca się w graficznych, czarno-białych motywach.
INEZ JANIAK (Inne Tattoo)
Dziarka w ciemno

INEZ JANIAK (Inne Tattoo)
Dziarka w ciemno

INEZ JANIAK (Inne Tattoo)
Dziarka w ciemno

INEZ JANIAK (Inne Tattoo)
Dziarka w ciemno

INEZ JANIAK (Inne Tattoo)
Dziarka w ciemno

INEZ JANIAK (Inne Tattoo)
Dziarka w ciemno

Tatuowani byli optymistycznie nastawieni do akcji. -To nie jest mój pierwszy tatuaż, cała akcja to był spontan – mówi Damian, ozdabiany przez Inez. – Nigdy wcześniej nie tatuowała mnie kobieta, dlatego zdecydowałem się na Inne Tattoo, a nie na Hiltona. Nie mam pojęcia co może pojawić się na mojej skórze, nie sprawdzałem nawet jej prac, ale na pewno będzie to coś fajnego – dodaje jeszcze w trakcie tatuowania.

Pierwiastek współzawodnictwa

Festiwal gościł tym razem ponad 300 tatuatorów. Wykonane przez artystów prace wystawiane były do konkursów w 12 kategoriach. Wzory oceniało Jury złożone z cenionych artystów związanych z tatuażem i innymi dziedzinami sztuki. Krzysztof Iwin, Marcin Pawlus, Bartosz Panas i Tomasz Tofi Torfiński wyróżnili 36 wzorów.  Najlepszy tatuaż I dnia konwentu wykonał Jarek z Goraj Tattoo, a nagrodę za najlepszy tatuaż II dnia otrzymała Julia Szewczykowska ze Studia Junior Ink / Najgorsze Studio w Mieście (Warszawa).
Julia Szewczykowska
JUNIOR INK

Julia Szewczykowska
JUNIOR INK

Zwycięzcy
GDAŃSK TATTOO KONWENT 2017

Zwycięzcy
GDAŃSK TATTOO KONWENT 2017

Zróżnicowane grono odwiedzających

pokaz iluzjonisty

pokaz iluzjonisty

konkursy na najlepsze tatuaże

konkursy na najlepsze tatuaże

Miss Crash
suspension

Miss Crash
suspension

artyści

artyści

tysiące wytatuowanych festiwalowiczów

tysiące wytatuowanych festiwalowiczów

ponad 300 tatuatorów

ponad 300 tatuatorów

Konwencja odwiedzana była przez bardzo różne osoby, różniące się pod wieloma względami, na przykład wiekiem czy stylem. Wielu fanów tatuaży towarzyszy festiwalowi od początku. 9 lat temu w Centrum Stocznia Gdańska odbyła się pierwsza w historii edycja ogólnopolskiego wydarzenia. Co roku jednak przybywa nowych fanów festiwalu. - Ja jestem na gdańskiej konwencji po raz drugi, dziewczyny pierwszy raz. – mówi Nina, która bawi się na konwencie z dwiema koleżankami Pauliną i Natalią. - Przyszłyśmy na Tattoo Konwent szukać inspiracji. Mamy już trochę tatuaży, nawet takie wspólne – dodaje dziewczyna.

To przede wszystkim atrakcje związane ze sztuką tatuażu przyciągają publiczność, ale uczestnicy licznie gromadzili się pod sceną w czasie sobotniego pokazu mody alternatywnej, na podnoszących poziom adrenaliny pokazach podwieszania w wykonaniu Miss Crash czy występów iluzjonisty. Na Gdańsk Tattoo Konwent zagrali także: Włodi, Hades, Małach&Rufuz i Bastard Disco. 
- Edycja gdańska jest dla mnie szczególnie ważna, bo tutaj zaczynaliśmy. Za rok będziemy w Trójmieście po raz dziesiąty - mówi Marcin Pacześny, główny organizator Tattoo Konwent i właściciel sieci salonów tatuażu Zajawa Tattoo. – Sezon konwentowy zamkniemy we wrześniu w Katowicach (Katowice Tattoo Konwent, 23/24 września, Galeria Szyb Wilson). Zapraszam wszystkich miłośników tatuażu!

Więcej informacji szukajcie na: www.tattookonwent.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Maciej Sitarz (12).jpg

grafika | 2,28 MB

Pobierz
2_Dziarka_w_ciemno_INEZ_JANIAK_Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017.JPG

grafika | 2,25 MB

Pobierz
1_Dziarka_w_ciemno_INEZ_JANIAK_Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017.JPG

grafika | 1,95 MB

Pobierz
3_Dziarka_w_ciemno_INEZ_JANIAK_Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017.JPG

grafika | 2,11 MB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Maciej Sitarz (4).jpg

grafika | 2,11 MB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Maciej Sitarz (8).jpg

grafika | 2,1 MB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Janusz Miller (3).jpg

grafika | 1,92 MB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Janusz Miller (8).jpg

grafika | 1,6 MB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Maciej Sitarz (10).jpg

grafika | 1,59 MB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Błażej Michalczyk (4).jpg

grafika | 1,19 MB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 885 KB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Błażej Michalczyk (14).jpg

grafika | 941 KB

Pobierz
Protokoły-konkursowe.pdf

pdf | 64,6 KB

Pobierz
Protokoły-konkursowe.doc

doc | 75,5 KB

Pobierz
Kolorowy weekend w Trójmieście dobiegł końca.doc

doc | 45 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
The most colorful holiday weekend

The 22nd edition of the Tattoo Convention, the Polish nationwide tattoo festival, is about to begin. This festival returns to Gdańsk, its hometown, every summer. On 29th and 30th of July again, in the AmberExpo hall at 11 Żaglowa Street more than 300 tattoo artists will take the razors into their hands and transfer their artistic visions to the skin of the models. The program includes: contests for the best tattoos, shows of alternative art and concerts of artists such as Włodi, Hades or Małach & Rufuz. The president of this city has taken the honorary patronage over this year's edition of the Gdańsk Tattoo Convention.
Rusza Gdańsk Tattoo Konwent – święto miłośników tatuażu

Tatuowanie na żywo, koncerty cenionych, polskich raperów, pokazy suspension czy targi mody to dopiero początek listy atrakcji 22. edycji Tattoo Konwent, rozpoczynająca się jutro w Gdańsku. Na festiwalu tatuażu i muzyki zjawi się 300 tatuatorów z całego kraju, którzy przez dwa dni stacjonować będą w AmberExpo na Żaglowej 11 w Gdańsku. Bramy dla odwiedzających otwarte zostaną w sobotę o 12:30.
Scena muzyczna Gdańsk Tattoo Konwent

Potężna dawka rapu i rockowe akcenty na Gdańsk Tattoo Konwent.                                                                                                                                                                                                                                                     W ostatni weekend lipca (29-30.07) odbędzie się kolejna edycja Tattoo Konwent. Tym razem festiwal tatuażu i muzyki zagości w Gdańsku, gdzie w hali AmberExpo przez dwa dni specjaliści od sztuki ozdabiania ciała popisywać się będą swoim kunsztem. Chociaż tatuaże stanowią główny filar imprezy, na wydarzeniu nigdy nie brakuje atrakcji muzycznych. 22. edycja festiwalu upłynie pod znakiem polskiego rapu. Na scenie pojawią się: Włodi, Hades, a także duet Małach&Rufuz. Fani rocka bawić się będą na koncercie Bastard Disco.
Dziarka w ciemno na Gdańsk Tattoo Konwent

„Dziarka w ciemno” to akcja specjalna organizowana przez Tattoo Konwent, największy cykl spotkań z tatuażem artystycznym w Polsce. Już 29 i 30 lipca w czasie gdańskiej odsłony festiwalu, po raz trzeci utalentowani tatuatorzy usiądą za specjalną kotarą, by wytatuować zwycięzców konkursu, w którym nagrodą jest darmowy tatuaż o nieznanej tematyce. Tym razem za koncepcje i wykonanie wzorów odpowiadać będą Patryk Hilton i Inez Janiak. Chętni do udziału w „Dziarce w ciemno” mogą zgłaszać się od 18 do 23 lipca.