Kolorowy weekend w Trójmieście dobiegł końca

Gdańsk Tattoo Konwent 2017, fot. Maciej Sitarz

Kolorowy weekend w Trójmieście dobiegł końca

W niedzielę wieczorem ucichł odgłos setek pracujących maszynek do tatuowania, który przez dwa dni pobrzmiewał w AmberExpo w Gdańsku, za sprawą odbywającego się tam festiwalu tatuażu. Gdańsk Tattoo Konwent tym razem przyciągnął ponad 6800 odwiedzających, którzy na targach szukali nie tylko inspiracji, ale korzystali z innych konwentowych atrakcji, takich jak koncerty, pokazy czy strefy tematyczne.

Gdańsk Tattoo Konwent 2017 - pierwszy dzień w pigułce

Gdańsk Tattoo Konwent 2017 - pierwszy dzień w pigułce

Gdańsk Tattoo Konwent to impreza gromadząca w jednym miejscu osoby związane z branżą tatuatorską, posiadaczy tatuaży, ale też odwiedzających, którzy uczestnicząc w konwencie, chcą zaspokoić swoją ciekawość i po raz pierwszy z bliska przyjrzeć się procesowi tatuowania ciała. Wśród uczestników konwencji znalazły się liczne osoby, które decydowały się zrobić sobie tatuaż na miejscu. Miłośnicy kolorowania skóry mogli umówić się wcześniej z tatuatorem lub wybrać jeden z gotowych, autorskich projektów i spontanicznie oddać się w ręce wybranego artysty. W gronie posiadaczy świeżo ozdobionych ciał znaleźli się także zwycięzcy konkursu na „Dziarkę w ciemno”. W ramach specjalnej akcji, 6 osób wytatuowanych zostało za darmo. Tatuaże o nieznanej tematyce wykonali Patryk Hilton i Inez Janiak, którzy pracowali ukryci za specjalną kotarą. Tatuowani przez nich śmiałkowie do końca zabiegu nie wiedzieli jaki wzór ozdobi ich skórę.
- Aby ułatwić sobie dobór wzoru do konkretnej osoby, wybrałam trójmiejski temat przewodni. Chciałam zrobić tatuaże marynistyczne. Wytatuowałam rekina, rybkę oraz żółwia z żaglami. Wcześniej też sprawdziłam kto się będzie u mnie tatuował – czy kobieta, czy mężczyzna, czy są bardzo czy mniej wytatuowani, czy są gotowi na bardziej szalone pomysły. Trochę się obawiałam reakcji na efekt końcowy. Najgorsze byłoby milczenie, ale na szczęście wszyscy byli zadowoleni- mówi Inez Janiak (Inne Tattoo) ze studia Od Świtu do Zmierzchu,  specjalizująca się w graficznych, czarno-białych motywach.
Tatuowani byli optymistycznie nastawieni do akcji. -To nie jest mój pierwszy tatuaż, cała akcja to był spontan – mówi Damian, ozdabiany przez Inez. – Nigdy wcześniej nie tatuowała mnie kobieta, dlatego zdecydowałem się na Inne Tattoo, a nie na Hiltona. Nie mam pojęcia co może pojawić się na mojej skórze, nie sprawdzałem nawet jej prac, ale na pewno będzie to coś fajnego – dodaje jeszcze w trakcie tatuowania.

Pierwiastek współzawodnictwa

Festiwal gościł tym razem ponad 300 tatuatorów. Wykonane przez artystów prace wystawiane były do konkursów w 12 kategoriach. Wzory oceniało Jury złożone z cenionych artystów związanych z tatuażem i innymi dziedzinami sztuki. Krzysztof Iwin, Marcin Pawlus, Bartosz Panas i Tomasz Tofi Torfiński wyróżnili 36 wzorów.  Najlepszy tatuaż I dnia konwentu wykonał Jarek z Goraj Tattoo, a nagrodę za najlepszy tatuaż II dnia otrzymała Julia Szewczykowska ze Studia Junior Ink / Najgorsze Studio w Mieście (Warszawa).

Zróżnicowane grono odwiedzających

Konwencja odwiedzana była przez bardzo różne osoby, różniące się pod wieloma względami, na przykład wiekiem czy stylem. Wielu fanów tatuaży towarzyszy festiwalowi od początku. 9 lat temu w Centrum Stocznia Gdańska odbyła się pierwsza w historii edycja ogólnopolskiego wydarzenia. Co roku jednak przybywa nowych fanów festiwalu. - Ja jestem na gdańskiej konwencji po raz drugi, dziewczyny pierwszy raz. – mówi Nina, która bawi się na konwencie z dwiema koleżankami Pauliną i Natalią. - Przyszłyśmy na Tattoo Konwent szukać inspiracji. Mamy już trochę tatuaży, nawet takie wspólne – dodaje dziewczyna.

To przede wszystkim atrakcje związane ze sztuką tatuażu przyciągają publiczność, ale uczestnicy licznie gromadzili się pod sceną w czasie sobotniego pokazu mody alternatywnej, na podnoszących poziom adrenaliny pokazach podwieszania w wykonaniu Miss Crash czy występów iluzjonisty. Na Gdańsk Tattoo Konwent zagrali także: Włodi, Hades, Małach&Rufuz i Bastard Disco. 
- Edycja gdańska jest dla mnie szczególnie ważna, bo tutaj zaczynaliśmy. Za rok będziemy w Trójmieście po raz dziesiąty - mówi Marcin Pacześny, główny organizator Tattoo Konwent i właściciel sieci salonów tatuażu Zajawa Tattoo. – Sezon konwentowy zamkniemy we wrześniu w Katowicach (Katowice Tattoo Konwent, 23/24 września, Galeria Szyb Wilson). Zapraszam wszystkich miłośników tatuażu!

Więcej informacji szukajcie na: www.tattookonwent.pl
Załączniki

Pobierz wszystkie

Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Maciej Sitarz (12).jpg

grafika | 2,28 MB

Pobierz
2_Dziarka_w_ciemno_INEZ_JANIAK_Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017.JPG

grafika | 2,25 MB

Pobierz
1_Dziarka_w_ciemno_INEZ_JANIAK_Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017.JPG

grafika | 1,95 MB

Pobierz
3_Dziarka_w_ciemno_INEZ_JANIAK_Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017.JPG

grafika | 2,11 MB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Maciej Sitarz (4).jpg

grafika | 2,11 MB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Janusz Miller (3).jpg

grafika | 1,92 MB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Janusz Miller (8).jpg

grafika | 1,6 MB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Maciej Sitarz (10).jpg

grafika | 1,59 MB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Błażej Michalczyk (4).jpg

grafika | 1,19 MB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Blazej_Michalczyk.jpg

grafika | 885 KB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Błażej Michalczyk (14).jpg

grafika | 941 KB

Pobierz
Protokoły-konkursowe.doc

doc | 75,5 KB

Pobierz
Kolorowy weekend w Trójmieście dobiegł końca.doc

doc | 45 KB

Pobierz
Gdańsk_Tattoo_Konwent_2017_Maciej Sitarz (8).jpg

grafika | 2,1 MB

Pobierz
Protokoły-konkursowe.pdf

pdf | 64,6 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ostatni Tattoo Konwent w tym sezonie dobiegł końca

W miniony weekend, w Katowicach odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona festiwalu Tattoo Konwent. Głównym celem wydarzenia było wyłonienie zwycięskich prac w konkursach na najlepsze tatuaże i nagrodzenie najbardziej utalentowanych tatuatorów. W programie przygotowanym z myślą o odwiedzających znalazły się między innymi występy gwiazd muzycznych: Dwóch Sławów, Otschodzi Soundsystem, Schizma i CF98. Katowicką edycję Tattoo Konwent odwiedziło 5 300 osób, a wszystkie tegoroczne imprezy z cyklu mogą pochwalić się łączną  frekwencją rzędu 26 500 uczestników.
Rapowa sobota i hardcorowa niedziela na Katowice Tattoo Konwent

Najbliższa edycja festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent odbędzie się w Katowicach już w najbliższy weekend, 23-24 września 2017. Oprócz atrakcji związanych ze sztuką tatuażu na liście atrakcji znalazły się jak zawsze koncerty, które przypadną do gustu fanom hip-hopu, elektroniki, ale i cięższych brzmień. Na scenie Katowice Tattoo Konwent pojawią się: Dwa Sławy, Otsochodzi Soundsystem, Schizma, CF98 i djka Sayuri. Ze strefy chill płynąć będą sety wychodzące spod zręcznych palców PZG, BC i Fat Cut'a.
Tatuaż, muzyka, sztuka i performans cuzamyn do kupy

Już za pora dni, w tyn weekend odbydzie sie 23. edycjo Tatto Konwent – ogólnopolskigo festiwalu tatuażu.  23/24 Wrześnio na terynie Galerii Szyb Wilson, tatuatorzy z cołkigo kraju blank na żywo bydom łonaczyć na skorze swoich modeli prawdziwe dzieła sztuki. Na Liście atrakcji KTK som też miyndzy innymi koncerty składow hip-hopowych - ekipy Dwa Sławy i Otsochodzi Soundsystem i tyż Schizmy i CF98 - kerzi som reprezyntantami polskigo hardcore/punk. Wszystki fany tatuażu obejrzom se tyż pokazy pole dance, bodypaintingu i sztuki flair i bydom brać udział w innych roztomańtych ganc fajnych fajerach.
PROGRAM Katowice Tattoo Konwent

23/24 września 2017, GALERIA SZYB WILSON
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.