Rusza Gdańsk Tattoo Konwent – święto miłośników tatuażu

Rusza Gdańsk Tattoo Konwent – święto miłośników tatuażu

Tatuowanie na żywo, koncerty cenionych, polskich raperów, pokazy suspension czy targi mody to dopiero początek listy atrakcji 22. edycji Tattoo Konwent, rozpoczynająca się jutro w Gdańsku. Na festiwalu tatuażu i muzyki zjawi się 300 tatuatorów z całego kraju, którzy przez dwa dni stacjonować będą w AmberExpo na Żaglowej 11 w Gdańsku. Bramy dla odwiedzających otwarte zostaną w sobotę o 12:30.

W sobotę tatuatorzy zaczną rozgrzewać się od godziny 8:00, jednak ich prace zobaczyć będzie można dopiero od południa. Na Gdańsk Tattoo Konwent tatuowani będą głównie wcześniej umówieni na sesję modele, jednak osoby, które pod wpływem chwili zdecydują się na tatuaż, również powinny znaleźć artystę, który wykona wzór spontanicznie.

Scena główna

Zgodnie z rozkładem godzinowym wydarzenia, odwiedzający są wpuszczani od 12:30, ale ruch na konwentowej scenie zacznie się około 14:00, kiedy odbędą się pierwsze konkursy na najlepsze tatuaże. Tego dnia przed uczestnikami pojawią się piękne modelki alternatywne, biorące udział w pokazie mody Volden Body Art, iluzjonista Paweł Szreter i kontrowersyjna gwiazda konwentów tatuażu, rekordzistka Guinessa w podwieszaniu – Miss Crash. Popołudniu dla miłośników obrazów na ciele zagra rockowy skład Bastard Disco, a wieczorem także raper Włodi.

Atrakcje dodatkowe

W przerwach między atrakcjami, widownia festiwalu będzie mogła krążyć po strefie wystawienniczej, odpoczywać popijając piwo lub odwiedzając liczne strefy tematyczne (między innymi modową, motoryzacyjną, gastronomiczną z foodtrackami, animacyjną dla dzieci czy Barber Expo). Osoby, które wcześniej zapisały się na warsztaty, poznają tajniki sztuki tatuowania, dzięki wskazówkom wziętych artystów: Joanny Fąferko i Jarosława Gorajka. Swoich sił z maszynką w ręku można również spróbować w boksie Banana-INK, gdzie uczestnicy wykonają swój wzór na skórce banana. W trakcie Gdańsk Tattoo Konwent odbędzie się również trzecia edycja „Dziarki w ciemno”. Zwycięzców ogłaszanego na Facebooku konkursu za darmo tatuować będą Patryk Hilton (specjalista od stylu oldschool) i Inez Janiak (lubująca się w stylu graficznym). Tatuowani do końca sesji tatuowania nie poznają tematyki motywu, ani nie zobaczą swojego nowego wzoru na ciele.  Afterparty odbędzie się 29 lipca, w klubie Libation, w Sopocie. W niedzielę listę atrakcji dopełni pokaz tańca Dzikistyl Company. Fani rapu wezmą udział w koncertach składu Małach&Rufuz, a także Hadesa.

Bilety

Przedsprzedaż biletów w promocyjnych cenach odbywa się za pośrednictwem strony internetowej wydarzenia i do trwa do 28 lipca. W kasach, przed wejściem na teren festiwalu bilety można zakupić w cenach: 45 zł - bilet jednodniowy, 60 zł - karnet dwudniowy, 250 zł - wejściówka VIP*. Dokładną listę atrakcji i bilety znaleźć można na stronie wydarzenia: www.tattookonwent.pl.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Rusza Gdańsk Tattoo Konwent_informacja_prasowa.docx

docx | 18 KB

Pobierz
archiwum_Tattoo_Konwent_2013(4).jpg

grafika | 570 KB

Pobierz
archiwum_Tattoo_Konwent_2013(1).jpg

grafika | 399 KB

Pobierz
Foto_Janusz_Miller (2).jpg

grafika | 350 KB

Pobierz
archiwum_Tattoo_Konwent_2014(2)fot.MaciejSitarz.JPG

grafika | 292 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ostatni Tattoo Konwent w tym sezonie dobiegł końca

W miniony weekend, w Katowicach odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona festiwalu Tattoo Konwent. Głównym celem wydarzenia było wyłonienie zwycięskich prac w konkursach na najlepsze tatuaże i nagrodzenie najbardziej utalentowanych tatuatorów. W programie przygotowanym z myślą o odwiedzających znalazły się między innymi występy gwiazd muzycznych: Dwóch Sławów, Otschodzi Soundsystem, Schizma i CF98. Katowicką edycję Tattoo Konwent odwiedziło 5 300 osób, a wszystkie tegoroczne imprezy z cyklu mogą pochwalić się łączną  frekwencją rzędu 26 500 uczestników.
Rapowa sobota i hardcorowa niedziela na Katowice Tattoo Konwent

Najbliższa edycja festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent odbędzie się w Katowicach już w najbliższy weekend, 23-24 września 2017. Oprócz atrakcji związanych ze sztuką tatuażu na liście atrakcji znalazły się jak zawsze koncerty, które przypadną do gustu fanom hip-hopu, elektroniki, ale i cięższych brzmień. Na scenie Katowice Tattoo Konwent pojawią się: Dwa Sławy, Otsochodzi Soundsystem, Schizma, CF98 i djka Sayuri. Ze strefy chill płynąć będą sety wychodzące spod zręcznych palców PZG, BC i Fat Cut'a.
Tatuaż, muzyka, sztuka i performans cuzamyn do kupy

Już za pora dni, w tyn weekend odbydzie sie 23. edycjo Tatto Konwent – ogólnopolskigo festiwalu tatuażu.  23/24 Wrześnio na terynie Galerii Szyb Wilson, tatuatorzy z cołkigo kraju blank na żywo bydom łonaczyć na skorze swoich modeli prawdziwe dzieła sztuki. Na Liście atrakcji KTK som też miyndzy innymi koncerty składow hip-hopowych - ekipy Dwa Sławy i Otsochodzi Soundsystem i tyż Schizmy i CF98 - kerzi som reprezyntantami polskigo hardcore/punk. Wszystki fany tatuażu obejrzom se tyż pokazy pole dance, bodypaintingu i sztuki flair i bydom brać udział w innych roztomańtych ganc fajnych fajerach.
PROGRAM Katowice Tattoo Konwent

23/24 września 2017, GALERIA SZYB WILSON
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.