Scena muzyczna Gdańsk Tattoo Konwent

Fot. Wojtek Kocur

Scena muzyczna Gdańsk Tattoo Konwent

Potężna dawka rapu i rockowe akcenty na Gdańsk Tattoo Konwent.                                                                                                                                                                                                                                                     W ostatni weekend lipca (29-30.07) odbędzie się kolejna edycja Tattoo Konwent. Tym razem festiwal tatuażu i muzyki zagości w Gdańsku, gdzie w hali AmberExpo przez dwa dni specjaliści od sztuki ozdabiania ciała popisywać się będą swoim kunsztem. Chociaż tatuaże stanowią główny filar imprezy, na wydarzeniu nigdy nie brakuje atrakcji muzycznych. 22. edycja festiwalu upłynie pod znakiem polskiego rapu. Na scenie pojawią się: Włodi, Hades, a także duet Małach&Rufuz. Fani rocka bawić się będą na koncercie Bastard Disco.

W strefie wystawienniczej Gdańsk Tattoo Konwent (GTK) przez dwa dni pracować będzie ponad 300 tatuatorów. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dodatkowych: strefy tematyczne, pokazy suspension, mody, tańca czy sztuczek magicznych. Wiele osób na konwencję przyciągają także koncerty.

Kwintesencja polskiego rapu na scenie muzycznej Gdańsk Tattoo Konwent

Włodi

Włodi

W sobotę fani legendarnej Molesty będą mieli okazję zobaczyć na scenie jednego z jej założycieli: Włodiego. Nie będzie to pierwszy występ artysty na Tattoo Konwent. Robiący aktualnie karierę solową raper promować będzie między innymi świeży album „Wszystkie drogi prowadzą do dymu”. Najnowszą płytę Włodiego charakteryzuje ciężkie, klimatyczne brzmienie, za które odpowiedzialni są The Returners, Sampler Orchestra oraz Dj B., który pojawia się z raperem na scenie.
Drugiego dnia popis swoich umiejętności da Hades, znany z HIFI Bandy. Jako artysta solowy nagrywał między innymi z O.S.T.R, Emade czy Sokołem. Podobnie jak Włodi, raper wydał niedawno nowy album, noszący tytuł „Światło”. Wydawnictwo to połączenie surowego rapu i abstrakcyjnych tekstów Hadesa z różnorodnymi stylistycznie brzmieniami, których nie zabraknie podczas koncertu na GTK.
Zdominowany przez artystów hip-hopowych line-up ma także jeszcze jedną ciekawą pozycję. Małach&Rufuz to kolaboracja ciesząca się ogromną popularnością wśród fanów rapu. Zaledwie cztery miesiące temu skład wydał nowy materiał. Projekt Independent, o którym mowa, debiutował na 3. miejscu listy Olis. Ekipa w 2017 koncertuje nie tylko w Polsce, ale także Anglii, Szkocji i Holandii.
Małach&Rufuz

Małach&Rufuz

Co oprócz hip-hopu?

Na Tattoo Konwent nie może zabraknąć również rockowych akcentów. O gitarowe brzmienia zadbają muzycy z Bastard Disco. Dzięki formacji szeregi sceny niezależnego rocka w Polsce poszerzyły się o kolejnego, ciekawego gracza. Skład zadebiutował albumem o zadziornym tytule „Warsaw Wasted Youth”. Bastard Disco to muzyka z pogranicza rocka, noise czy post-hardcore'u. Zespół wystąpi na konwencji w sobotę popołudniu.

Gdańsk Tattoo Konwent jak zwykle zagwarantuje również moc elektonicznych bitów, a to za sprawą djów: Enesa, PZG, Auricoma i Dubsknita. Dbający o uszy poruszających się po głównej hali uczestników GTK Enes lubuje się w takich gatunkach jak: Dubstep, Grime, Trap, Juke, Dnb, Rap, a także Dub Techno. W strefie chill za sprawą pozostałych producentów, królować będzie równie mocne, basowe brzmienie. Na sobotni wieczór zaplanowano także afterparty w sopockim Libation. Tam zagra ponownie Auricom, a także Sayuri i DJ NDZ.

Bilety na wydarzenie dostępne są w trwającej do 28 lipca internetowej przedsprzedaży, w cenach: 35 zł - bilet jednodniowy 45 zł - karnet dwudniowy 250 zł - wejściówka VIP 115 zl – trzyosobowy karnet W kasach, przed wejściem na teren festiwalu bilety można zakupić w cenach: 45 zł - bilet jednodniowy 60 zł - karnet dwudniowy 250 zł - wejściówka VIP* Dzieci do 12. roku życia i emeryci 60+ nie płacą za uczestnictwo w festiwalu. Więcej informacji i bilety znaleźć można na stronie: www.tattookonwent.pl

Share

Attachments

Download All

Wlodi.jpg

image | 10.4 MB

Download
Malach&Rufuz.jpg

image | 2.2 MB

Download
Bastard Disco-fot_Wojtek-Kocur.jpg

image | 824 KB

Download
Kwintesencja polskiego rapu na scenie muzycznej Gdańsk Tattoo Konwent (1).doc

doc | 34.5 KB

Download
Related Stories
Kolorowy weekend w Trójmieście dobiegł końca

W niedzielę wieczorem ucichł odgłos setek pracujących maszynek do tatuowania, który przez dwa dni pobrzmiewał w AmberExpo w Gdańsku, za sprawą odbywającego się tam festiwalu tatuażu. Gdańsk Tattoo Konwent tym razem przyciągnął ponad 6800 odwiedzających, którzy na targach szukali nie tylko inspiracji, ale korzystali z innych konwentowych atrakcji, takich jak koncerty, pokazy czy strefy tematyczne.
The most colorful holiday weekend

The 22nd edition of the Tattoo Convention, the Polish nationwide tattoo festival, is about to begin. This festival returns to Gdańsk, its hometown, every summer. On 29th and 30th of July again, in the AmberExpo hall at 11 Żaglowa Street more than 300 tattoo artists will take the razors into their hands and transfer their artistic visions to the skin of the models. The program includes: contests for the best tattoos, shows of alternative art and concerts of artists such as Włodi, Hades or Małach & Rufuz. The president of this city has taken the honorary patronage over this year's edition of the Gdańsk Tattoo Convention.
Rusza Gdańsk Tattoo Konwent – święto miłośników tatuażu

Tatuowanie na żywo, koncerty cenionych, polskich raperów, pokazy suspension czy targi mody to dopiero początek listy atrakcji 22. edycji Tattoo Konwent, rozpoczynająca się jutro w Gdańsku. Na festiwalu tatuażu i muzyki zjawi się 300 tatuatorów z całego kraju, którzy przez dwa dni stacjonować będą w AmberExpo na Żaglowej 11 w Gdańsku. Bramy dla odwiedzających otwarte zostaną w sobotę o 12:30.
Dziarka w ciemno na Gdańsk Tattoo Konwent

„Dziarka w ciemno” to akcja specjalna organizowana przez Tattoo Konwent, największy cykl spotkań z tatuażem artystycznym w Polsce. Już 29 i 30 lipca w czasie gdańskiej odsłony festiwalu, po raz trzeci utalentowani tatuatorzy usiądą za specjalną kotarą, by wytatuować zwycięzców konkursu, w którym nagrodą jest darmowy tatuaż o nieznanej tematyce. Tym razem za koncepcje i wykonanie wzorów odpowiadać będą Patryk Hilton i Inez Janiak. Chętni do udziału w „Dziarce w ciemno” mogą zgłaszać się od 18 do 23 lipca.

Rusza Gdańsk Tattoo Konwent – święto miłośników tatuażu

Tatuowanie na żywo, koncerty cenionych, polskich raperów, pokazy suspension czy targi mody to dopiero początek listy atrakcji 22. edycji Tattoo Konwent, rozpoczynająca się jutro w Gdańsku. Na festiwalu tatuażu i muzyki zjawi się 300 tatuatorów z całego kraju, którzy przez dwa dni stacjonować będą w AmberExpo na Żaglowej 11 w Gdańsku. Bramy dla odwiedzających otwarte zostaną w sobotę o 12:30.