Scena muzyczna Gdańsk Tattoo Konwent

Fot. Wojtek Kocur

Scena muzyczna Gdańsk Tattoo Konwent

Potężna dawka rapu i rockowe akcenty na Gdańsk Tattoo Konwent.                                                                                                                                                                                                                                                     W ostatni weekend lipca (29-30.07) odbędzie się kolejna edycja Tattoo Konwent. Tym razem festiwal tatuażu i muzyki zagości w Gdańsku, gdzie w hali AmberExpo przez dwa dni specjaliści od sztuki ozdabiania ciała popisywać się będą swoim kunsztem. Chociaż tatuaże stanowią główny filar imprezy, na wydarzeniu nigdy nie brakuje atrakcji muzycznych. 22. edycja festiwalu upłynie pod znakiem polskiego rapu. Na scenie pojawią się: Włodi, Hades, a także duet Małach&Rufuz. Fani rocka bawić się będą na koncercie Bastard Disco.

W strefie wystawienniczej Gdańsk Tattoo Konwent (GTK) przez dwa dni pracować będzie ponad 300 tatuatorów. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dodatkowych: strefy tematyczne, pokazy suspension, mody, tańca czy sztuczek magicznych. Wiele osób na konwencję przyciągają także koncerty.

Kwintesencja polskiego rapu na scenie muzycznej Gdańsk Tattoo Konwent

W sobotę fani legendarnej Molesty będą mieli okazję zobaczyć na scenie jednego z jej założycieli: Włodiego. Nie będzie to pierwszy występ artysty na Tattoo Konwent. Robiący aktualnie karierę solową raper promować będzie między innymi świeży album „Wszystkie drogi prowadzą do dymu”. Najnowszą płytę Włodiego charakteryzuje ciężkie, klimatyczne brzmienie, za które odpowiedzialni są The Returners, Sampler Orchestra oraz Dj B., który pojawia się z raperem na scenie.
Drugiego dnia popis swoich umiejętności da Hades, znany z HIFI Bandy. Jako artysta solowy nagrywał między innymi z O.S.T.R, Emade czy Sokołem. Podobnie jak Włodi, raper wydał niedawno nowy album, noszący tytuł „Światło”. Wydawnictwo to połączenie surowego rapu i abstrakcyjnych tekstów Hadesa z różnorodnymi stylistycznie brzmieniami, których nie zabraknie podczas koncertu na GTK.
Zdominowany przez artystów hip-hopowych line-up ma także jeszcze jedną ciekawą pozycję. Małach&Rufuz to kolaboracja ciesząca się ogromną popularnością wśród fanów rapu. Zaledwie cztery miesiące temu skład wydał nowy materiał. Projekt Independent, o którym mowa, debiutował na 3. miejscu listy Olis. Ekipa w 2017 koncertuje nie tylko w Polsce, ale także Anglii, Szkocji i Holandii.

Co oprócz hip-hopu?

Na Tattoo Konwent nie może zabraknąć również rockowych akcentów. O gitarowe brzmienia zadbają muzycy z Bastard Disco. Dzięki formacji szeregi sceny niezależnego rocka w Polsce poszerzyły się o kolejnego, ciekawego gracza. Skład zadebiutował albumem o zadziornym tytule „Warsaw Wasted Youth”. Bastard Disco to muzyka z pogranicza rocka, noise czy post-hardcore'u. Zespół wystąpi na konwencji w sobotę popołudniu.

Gdańsk Tattoo Konwent jak zwykle zagwarantuje również moc elektonicznych bitów, a to za sprawą djów: Enesa, PZG, Auricoma i Dubsknita. Dbający o uszy poruszających się po głównej hali uczestników GTK Enes lubuje się w takich gatunkach jak: Dubstep, Grime, Trap, Juke, Dnb, Rap, a także Dub Techno. W strefie chill za sprawą pozostałych producentów, królować będzie równie mocne, basowe brzmienie. Na sobotni wieczór zaplanowano także afterparty w sopockim Libation. Tam zagra ponownie Auricom, a także Sayuri i DJ NDZ.

Bilety na wydarzenie dostępne są w trwającej do 28 lipca internetowej przedsprzedaży, w cenach: 35 zł - bilet jednodniowy 45 zł - karnet dwudniowy 250 zł - wejściówka VIP 115 zl – trzyosobowy karnet W kasach, przed wejściem na teren festiwalu bilety można zakupić w cenach: 45 zł - bilet jednodniowy 60 zł - karnet dwudniowy 250 zł - wejściówka VIP* Dzieci do 12. roku życia i emeryci 60+ nie płacą za uczestnictwo w festiwalu. Więcej informacji i bilety znaleźć można na stronie: www.tattookonwent.pl
Attachments

Download All

Wlodi.jpg

image | 10.4 MB

Download
Bastard Disco-fot_Wojtek-Kocur.jpg

image | 824 KB

Download
Kwintesencja polskiego rapu na scenie muzycznej Gdańsk Tattoo Konwent (1).doc

doc | 34.5 KB

Download
Malach&Rufuz.jpg

image | 2.2 MB

Download
Related Stories
Ostatni Tattoo Konwent w tym sezonie dobiegł końca

W miniony weekend, w Katowicach odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona festiwalu Tattoo Konwent. Głównym celem wydarzenia było wyłonienie zwycięskich prac w konkursach na najlepsze tatuaże i nagrodzenie najbardziej utalentowanych tatuatorów. W programie przygotowanym z myślą o odwiedzających znalazły się między innymi występy gwiazd muzycznych: Dwóch Sławów, Otschodzi Soundsystem, Schizma i CF98. Katowicką edycję Tattoo Konwent odwiedziło 5 300 osób, a wszystkie tegoroczne imprezy z cyklu mogą pochwalić się łączną  frekwencją rzędu 26 500 uczestników.
Rapowa sobota i hardcorowa niedziela na Katowice Tattoo Konwent

Najbliższa edycja festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent odbędzie się w Katowicach już w najbliższy weekend, 23-24 września 2017. Oprócz atrakcji związanych ze sztuką tatuażu na liście atrakcji znalazły się jak zawsze koncerty, które przypadną do gustu fanom hip-hopu, elektroniki, ale i cięższych brzmień. Na scenie Katowice Tattoo Konwent pojawią się: Dwa Sławy, Otsochodzi Soundsystem, Schizma, CF98 i djka Sayuri. Ze strefy chill płynąć będą sety wychodzące spod zręcznych palców PZG, BC i Fat Cut'a.
Tatuaż, muzyka, sztuka i performans cuzamyn do kupy

Już za pora dni, w tyn weekend odbydzie sie 23. edycjo Tatto Konwent – ogólnopolskigo festiwalu tatuażu.  23/24 Wrześnio na terynie Galerii Szyb Wilson, tatuatorzy z cołkigo kraju blank na żywo bydom łonaczyć na skorze swoich modeli prawdziwe dzieła sztuki. Na Liście atrakcji KTK som też miyndzy innymi koncerty składow hip-hopowych - ekipy Dwa Sławy i Otsochodzi Soundsystem i tyż Schizmy i CF98 - kerzi som reprezyntantami polskigo hardcore/punk. Wszystki fany tatuażu obejrzom se tyż pokazy pole dance, bodypaintingu i sztuki flair i bydom brać udział w innych roztomańtych ganc fajnych fajerach.
PROGRAM Katowice Tattoo Konwent

23/24 września 2017, GALERIA SZYB WILSON
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.