Tusz przy morzu

Tusz przy morzu

Opublikowany

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Tattoo Konwent, ogólnopolskiego festiwalu tatuażu, który co lato wraca do rodzinnego miasta – Gdańska. 29 i 30 lipca po raz kolejny, w hali AmberExpo przy Żaglowej 11, ponad 300 tatuatorów weźmie do ręki maszynki i przeleje swoje artystyczne wizje na skórę modeli. W programie imprezy znalazły się między innymi: konkursy na najlepsze tatuaże, pokazy sztuk alternatywnych i koncerty takich artystów jak: Włodi, Hades czy Małach & Rufuz. Tegoroczna edycja Gdańsk Tattoo Konwent została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta.

Tattoo Konwent jest wydarzeniem lifestyle’owym łączącym w sobie elementy targów i festiwalu kulturalnego. To przede wszystkim tatuaże przyciągają na konwencję tysiące osób, które szukają odpowiedniego tatuatora, inspiracji lub też po prostu chcą poprzyglądać się pracy mistrzów tatuażu z bliska. Część uczestników konwencji decyduje się na zrobienie tatuażu spontanicznie, przede wszystkim tatuują się osoby umówione wcześniej na sesję. Konwencja jest również odpowiednim miejscem dla osób, które chciałyby poznać tajniki sztuki tatuowania ciała i zająć się tatuażem zawodowo. Na wydarzeniu kupić można specjalistyczny sprzęt, wziąć udział w seminariach lub dla zabawy wykonać pierwszy tatuaż na skórce banana.

Kto najlepszy w branży?

W strefie wystawienniczej w pocie czoła pracować będzie ponad 300 tatuażystów. Tatuaże autorstwa wystawiających się na Tattoo Konwent artystów poddawane są nie tylko subiektywnej ocenie odwiedzających. Każdy uczestnik wydarzenia, posiadający wzór, który wyszedł spod igły jednego z wystawców, może zgłosić swój tatuaż do festiwalowego konkursu. Profesjonalne jury  w składzie: Krzysztof Iwin, Marcin Pawlus, Bartosz Panas, Tomasz "Tofi" Torfiński wyłoni zwycięskie wzory w aż 12 kategoriach. Na gdańskiej edycji Tattoo Konwent pojawiają się konkursy o oryginalnej tematyce. Obok najlepszych tatuaży czarno-szarych czy kolorowych, wybierane będą między innymi najciekawsze tatuaże mikro, graficzne czy związane z morzem.

Cenieni tatuażyści po raz kolejny wezmą również udział w akcji specjalnej Tattoo Konwent, która odbywa się pod szyldem „Dziarki w ciemno”. W trakcie opartego na formule „Randki w ciemno” happeningu artyści tatuują wyłonionych w drodze facebookowego konkursu ochotników. Jednak artysta i model nie widzą się, a tatuowany do końca sesji nie wie jaki obraz utrwalony zostanie na jego ciele.  W roli tatuującego występują znane twarze branży tatuatorskiej, więc uczestnicy nie muszą obawiać się o poziom wykonanej pracy. Organizowana od dwóch edycji akcja cieszy się dużym zainteresowaniem.

Program rozrywkowy

Oprócz atrakcji związanych ze sztuką tatuażu artystycznego, dla odwiedzających przygotowano strefy tematyczne i pokazy sztuk alternatywnych. Na festiwal zaproszono także hip-hopowe osobistości, które swoimi występami umilać będą spędzany w AmberExpo czas. Program rozrywkowy obejmie ekstremalny popis mistrzyni suspension – Miss Crash, pokaz tańca teatru DzikiStyl Company, sztuczki magiczne w wykonaniu Pawła Szretera czy show modowe Volven Body Art. W strefach tematycznych zobaczyć będzie można oldschoolowe pojazdy, kupić ciekawą odzież i akcesoria. Na każdej konwencji działa również przestrzeń dedykowana dzieciom, gdzie maluchy mogą bawić się pod czujnym okiem animatorów, w czasie gdy rodzice aktywnie uczestniczą w festiwalu. Na konwencji zobaczyć będzie można wystawę obrazów Krzysztofa Iwina, noszącą nazwę „Wielkie arkana”. Wygłodniali uczestnicy posilą się przysmakami serwowanymi w strefie foodtracków.

Bity na scenie muzycznej

Tę edycję zdecydowanie zdominują przedstawiciele środowiska hip-hopowego. Na scenie pojawią się: Włodi, Hades, a także duet Małach & Rufuz. Wielbiciele rocka bawić się będą przy numerach Bastard Disco. O oprawę muzyczną sceny w przerwach między pokazami zadba Enes, dj silnie związany z polską sceną hip-hopową. W strefie chill dokazywać będą trzej dj'e: PZG, Dubsknit, Auricom.

Bilety

Bilety na Gdańsk Tattoo Konwent, które uprawniają do uczestnictwa we wszystkich atrakcjach z wyłączeniem dodatkowo płatnych warsztatów, można nabyć drogą internetową lub przed wejściem na teren imprezy. Do 28 lipca trwać będzie przedsprzedaż wejściówek w cenach: 35 zł – bilet jednodniowy, 45 zł – karnet dwudniowy, 115 zł – karnet grupowy dla 3 osób (dostępny tylko w przedsprzedaży), 250 zł - wejściówka VIP. Za bilety zakupione przed wejściem trzeba będzie zapłacić: 45 zł – bilet jednodniowy, 60 zł – bilet dwudniowy, 250 zł – wejściówka VIP. Dzieci do 12. roku życia oraz seniorzy 60+ wchodzą na wydarzenie za darmo. Bilety i więcej informacji na temat Gdańsk Tattoo Konwent znaleźć można na stronie http://gdansk.tattookonwent.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Tusz przy morzu_zapowiedz_prasowa_nr2.docx

docx | 17,5 KB

Pobierz
Cropp_Tattoo_Konwent_2014_Katowice_fot. Ewa Maruszak54.JPG

grafika | 417 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Scena muzyczna Gdańsk Tattoo Konwent

Potężna dawka rapu i rockowe akcenty na Gdańsk Tattoo Konwent.                                                                                                                                                                                                                                                     W ostatni weekend lipca (29-30.07) odbędzie się kolejna edycja Tattoo Konwent. Tym razem festiwal tatuażu i muzyki zagości w Gdańsku, gdzie w hali AmberExpo przez dwa dni specjaliści od sztuki ozdabiania ciała popisywać się będą swoim kunsztem. Chociaż tatuaże stanowią główny filar imprezy, na wydarzeniu nigdy nie brakuje atrakcji muzycznych. 22. edycja festiwalu upłynie pod znakiem polskiego rapu. Na scenie pojawią się: Włodi, Hades, a także duet Małach&Rufuz. Fani rocka bawić się będą na koncercie Bastard Disco.
Dziarka w ciemno na Gdańsk Tattoo Konwent

„Dziarka w ciemno” to akcja specjalna organizowana przez Tattoo Konwent, największy cykl spotkań z tatuażem artystycznym w Polsce. Już 29 i 30 lipca w czasie gdańskiej odsłony festiwalu, po raz trzeci utalentowani tatuatorzy usiądą za specjalną kotarą, by wytatuować zwycięzców konkursu, w którym nagrodą jest darmowy tatuaż o nieznanej tematyce. Tym razem za koncepcje i wykonanie wzorów odpowiadać będą Patryk Hilton i Inez Janiak. Chętni do udziału w „Dziarce w ciemno” mogą zgłaszać się od 18 do 23 lipca.
Na tatuaż nigdy nie jest za późno!

Jak będę wyglądał na starość? To kwestia często poruszana przez osoby rozważające zrobienie sobie tatuażu. Pod tym z pozoru prostym pytaniem kryje się wiele innych zagadnień: czy będę się sobie podobać, czy będę żałować swojej decyzji, co będą myśleli o mnie inni, czy to wypada? Być może często patrzymy na to przez pryzmat osób starszych, z którymi widujemy się na co dzień. Odmienna mentalność, bagaż doświadczeń i rzeczywistość, w której przyszło im doczekać sędziwego wieku sprawiają, że na tatuaże patrzą, delikatnie mówiąc, dość sceptycznie. Dlatego w tym miejscu należy sobie zadać inne pytania. Czy będziemy tacy sami jak nasi dziadkowie? Czy tylko młodzi lubią tatuaże? Czy na starość wyparuje z nas pierwiastek spontaniczności i szaleństwa, który niegdyś pozwolił nam bez wahania przejść przez próg salonu tatuażu?
Tatuaż tatuażowi nierówny, czyli trochę o stylach tatuowania

Tatuaż artystyczny to sztuka, w której nie ma jednego dominującego nurtu. O tym jakie są aktualne trendy w ozdabianiu ciała przekonać się można na Tattoo Konwent, którego najbliższa edycja odbędzie się we Wrocławiu już w ten weekend. Tam spotkać będzie można około 150 tatuatorów lubujących się w zróżnicowanej estetyce, a ich autorskie projekty wezmą udział w 10 kategoriach konkursowych. Poniżej znaleźć można zestawienie najpopularniejszych stylów tatuowania i ciekawych artystów, którzy pracować będą na zbliżającej się odsłonie konwencji.

Dziarka w ciemno na Gdańsk Tattoo Konwent

„Dziarka w ciemno” to akcja specjalna organizowana przez Tattoo Konwent, największy cykl spotkań z tatuażem artystycznym w Polsce. Już 29 i 30 lipca w czasie gdańskiej odsłony festiwalu, po raz trzeci utalentowani tatuatorzy usiądą za specjalną kotarą, by wytatuować zwycięzców konkursu, w którym nagrodą jest darmowy tatuaż o nieznanej tematyce. Tym razem za koncepcje i wykonanie wzorów odpowiadać będą Patryk Hilton i Inez Janiak. Chętni do udziału w „Dziarce w ciemno” mogą zgłaszać się od 18 do 23 lipca.