Najbarwniejszy z festiwali zakończony!

fot. Julia Poliańska

Najbarwniejszy z festiwali zakończony!

Miniony weekend we Wrocławiu upłynął pod znakiem tatuażu artystycznego. Przez dwa dni Zaklęte Rewiry ugościły kilka tysięcy osób zainteresowanych sztuką trwałego ozdabiania ciała. Swoje możliwości prezentowało ponad 150 tatuatorów z różnych rejonów kraju i zagranicy. Uczestnicy brali udział również w licznych atrakcjach dodatkowych.

XXI ogólnopolska, a VI wrocławska edycja festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent po raz kolejny przyciągnęła tłumy odwiedzających. Wrocławianie i goście z całej Polski przez dwa dni bacznie obserwowali jak zręcznie tatuatorzy tworzą na ciałach modeli małe i duże arcydzieła. Wybrane tatuaże wystawiane były w konwentowych konkursach, w ramach których specjalną nagrodą wyróżniono 30 najciekawszych spośród 368 wzorów. Uczestnicy festiwalu mogli kibicować swoim ulubionym tatuatorom i obserwować modeli, którzy na scenie prezentowali utrwalone na skórze obrazy. Lista zwycięzców przedstawia się następująco:
1. Najlepszy tatuaż duży czarno-szary (sobota) - Darek ze studia Ink-ognito          
2. Najlepszy tatuaż mały kolorowy (sobota) - Szoszon ze studia Chyba Ty Tattoo          
3. Najlepszy tatuaż graficzny/geometryczny (sobota) - Asia ze studia Lucky Tattoo
4. Najlepszy tatuaż realistyczny/portret (sobota) - Demidov ze studia Kinky Needle
5. Najlepszy tatuaż I dnia Konwentu  (sobota) - Victoria ze studia Think Ink
6. Najlepszy tatuaż duży kolorowy (niedziela) - Sergiej Butenko ze studia Voice of Ink
7. Najlepszy tatuaż mały czarno-szary (niedziela) - Eugene ze studia Voice of Ink
8. Najlepszy tatuaż neotradycyjny (niedziela) - Karolina ze studia White Rabbit Tattoo
9. Najlepszy tatuaż tradycyjny klasyczny (niedziela) - Patryk Hilton ze studia Demolka
10. Najlepszy tatuaż II dnia Konwentu (niedziela) - Kosa ze studia Speak in Color 
W między konkursami, na scenie głównej odbywały się pokazy: burleska, połykanie mieczy i show barmańskie. W tym czasie na scenie muzycznej miały miejsce koncerty. W sobotę zagrali: Castet, Lich King, Dead Man's Chest, Nightclub Fire i Messed up. Niedzielny line-up objął występy: Bulbulators, TZN Xenna i Mooncheese. 
Udała się również druga edycja „Dziaki w ciemno”, w której „randkowało” ze śmiałkami dwóch tatuatorów: Paweł Reduch  i Mateusz Wojtak. 
- Wrocław darzymy szczególnym sentymentem, bo to drugie miasto, które po Gdańsku ugościło nasz cykl konwentów – mówi Marcin Pacześny, pomysłodawca, główny organizator Tattoo Konwent i właściciel sieci salonów tatuażu Zajawa Tattoo. – Bardzo cieszy nas zróżnicowane grono odwiedzających. Następna konwencja już w połowie wakacji. Zapraszam w dniach 29 i 30 lipca do Gdańska - dodaje Pacześny.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Dziarka w ciemno_Mateusz_Wojtak2.jpg

grafika | 3,42 MB

Pobierz
Dziarka w ciemno_Mateusz_Wojtak1.jpg

grafika | 2,92 MB

Pobierz
Dziarka w ciemno_Mateusz_Wojtak3.jpg

grafika | 2,78 MB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_fot.Julia_Polianska1.jpg

grafika | 1,34 MB

Pobierz
Protokoły-konkursowe_WTK2017.doc

doc | 70,5 KB

Pobierz
Wroclaw_Tattoo_Konwent_2017_podsumowanie.doc

doc | 28 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ostatni Tattoo Konwent w tym sezonie dobiegł końca

W miniony weekend, w Katowicach odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona festiwalu Tattoo Konwent. Głównym celem wydarzenia było wyłonienie zwycięskich prac w konkursach na najlepsze tatuaże i nagrodzenie najbardziej utalentowanych tatuatorów. W programie przygotowanym z myślą o odwiedzających znalazły się między innymi występy gwiazd muzycznych: Dwóch Sławów, Otschodzi Soundsystem, Schizma i CF98. Katowicką edycję Tattoo Konwent odwiedziło 5 300 osób, a wszystkie tegoroczne imprezy z cyklu mogą pochwalić się łączną  frekwencją rzędu 26 500 uczestników.
Rapowa sobota i hardcorowa niedziela na Katowice Tattoo Konwent

Najbliższa edycja festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent odbędzie się w Katowicach już w najbliższy weekend, 23-24 września 2017. Oprócz atrakcji związanych ze sztuką tatuażu na liście atrakcji znalazły się jak zawsze koncerty, które przypadną do gustu fanom hip-hopu, elektroniki, ale i cięższych brzmień. Na scenie Katowice Tattoo Konwent pojawią się: Dwa Sławy, Otsochodzi Soundsystem, Schizma, CF98 i djka Sayuri. Ze strefy chill płynąć będą sety wychodzące spod zręcznych palców PZG, BC i Fat Cut'a.
Tatuaż, muzyka, sztuka i performans cuzamyn do kupy

Już za pora dni, w tyn weekend odbydzie sie 23. edycjo Tatto Konwent – ogólnopolskigo festiwalu tatuażu.  23/24 Wrześnio na terynie Galerii Szyb Wilson, tatuatorzy z cołkigo kraju blank na żywo bydom łonaczyć na skorze swoich modeli prawdziwe dzieła sztuki. Na Liście atrakcji KTK som też miyndzy innymi koncerty składow hip-hopowych - ekipy Dwa Sławy i Otsochodzi Soundsystem i tyż Schizmy i CF98 - kerzi som reprezyntantami polskigo hardcore/punk. Wszystki fany tatuażu obejrzom se tyż pokazy pole dance, bodypaintingu i sztuki flair i bydom brać udział w innych roztomańtych ganc fajnych fajerach.
PROGRAM Katowice Tattoo Konwent

23/24 września 2017, GALERIA SZYB WILSON
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.