Underground na scenie muzycznej Wrocław Tattoo Konwent

fot. Cezary Filipiuk

Underground na scenie muzycznej Wrocław Tattoo Konwent

Tattoo Konwent – jako festiwal tatuażu i muzyki - niezmiennie zapewnia swoim uczestnikom nie tylko atrakcje związane ze sztuką tatuowania ciała, ale również muzyczne przeżycia i solidną dawkę alternatywnych brzmień. Tegoroczny line-up Wrocław Tattoo Konwent to tradycyjnie ukłon w stronę miłośników punk rocka, hardcore'u i trash metalu. Na scenie pojawią się: Castet, Bulbulators, TZN Xenna, Lich King, Dead Man's Chest, Nightclub Fire, Mooncheese i Messed up.

Tempo sceny muzycznej Wrocław Tattoo Konwent nie zwolni ani na chwilę, a przestrzenie Zaklętych Rewirów zaleje fala dobrego, muzycznego hałasu. Nawet najbardziej ułożeni uczestnicy festiwalu przypomną sobie czasy młodzieńczego buntu za sprawą agresywnych, punkowych brzmień, które dominować będą na tegorocznej odsłonie konwencji we Wrocławiu.
W roli gwiazdy pierwszego dnia imprezy wystąpi śląski skład Castet, który zaserwuje publiczności solidną dawkę hardcore thrash punka, przywołującego na myśl klimat lat 80. Ich muzyka jest ostra i szybka, a szydercze teksty dotykają tematyki życia codziennego. Wśród wylansowanych w klimacie hitów wymienić można:  "My Rycerze Pogo", "Nie Gadam Z Tobą Bo Chodzisz W Polarze" czy "Robota To Głupota".
Niejeden punk rockowiec zasłuchiwał się w utworach powstałej w latach 80. TZN Xenny. Dziś sporadycznie już koncertujący skład przypomni o sobie na XXI edycji Tattoo Konwent we Wrocławiu. Stali bywalcy imprezy na pewno zaprzyjaźnili się z punk rockowo-street punkowym składem Bulbulators, który swoim koncertem w niedzielny wieczór zamknie VI edycję Wrocław Tattoo Konwent.
Wśród muzycznych atrakcji majowej edycji festiwalu uwzględniono także występy muzycznych gości zza granicy. Stolica Dolnego Śląska ugości amerykański zespół Lich King, który rozpoczął niedawno swoją drugą w historii trasę po Europie. Konwentowej publiczności muzycy zaserwują szybki i agresywny trash metal. Wśród zagranicznych wykonawców znalazł się także żeński skład Messed up z Białorusi. Panie wprowadzają do punk rockowych numerów dziewczęcą energię i są doskonałą alternatywą dla fanów rockowych klimatów znudzonych powtarzalnym brzmieniem typowych kapel punkowych. Na konwentową scenę prosto z Londynu przyleci także zespół Dead Man’s Chest, który nie po raz pierwszy zabawi publiczność festiwalu. To propozycja przede wszystkim dla fanów hardcore'u i metalu.
Zadowoleni będą także obserwatorzy lokalnej sceny hardcore. Na liście zespołów uświetniających festiwal swoją grą znalazł się zespół Nightclub Fire, będący hybrydą kilku innych wrocławskich kapel. Ich ciężkie i wściekłe granie, utrzymane w ponurym i melancholijnym klimacie zainteresuje fanów noise-rocka w klimacie lat 90. i nowoczesnego post-hardcore'u. Na konwent do Wrocławia przyjedzie także bielski zespół Mooncheese, powstały na bazie połączenia Pussy Terror i On Yer Bike. Swoją twórczość określają jako połączenie indie i post punka. Na Tattoo Konwent zagrać miał również brytyjski skład Grade 2, jednak muzycy w ostatniej chwili odwołali trasę. 

Scena muzyczna Wrocław Tattoo Konwent, jak w latach ubiegłych, działać będzie niezależnie od sceny pokazowej, gdzie odbywać będą się pokazy i konkursy na najlepsze tatuaże. Muzyka pobrzmiewać będzie także w strefie chill, gdzie zagrają trzej Dje: PZG, Macbeat (Subwena) i Ronin.
Wejściówki zakupić można za pośrednictwem strony: tattookonwent.pl. Bilet na Tattoo Konwent uprawnia do uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach towarzyszących konwencji i jest wciąż dostępny w przedsprzedażowych cenach: 35 zł – bilet jednodniowy, 45 zł – dwudniowy, 115 zł – trzyosobowy, 200 – karnet VIP.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Muzyczna scena Wrocław Tattoo Konwent.doc

doc | 34 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ostatni Tattoo Konwent w tym sezonie dobiegł końca

W miniony weekend, w Katowicach odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona festiwalu Tattoo Konwent. Głównym celem wydarzenia było wyłonienie zwycięskich prac w konkursach na najlepsze tatuaże i nagrodzenie najbardziej utalentowanych tatuatorów. W programie przygotowanym z myślą o odwiedzających znalazły się między innymi występy gwiazd muzycznych: Dwóch Sławów, Otschodzi Soundsystem, Schizma i CF98. Katowicką edycję Tattoo Konwent odwiedziło 5 300 osób, a wszystkie tegoroczne imprezy z cyklu mogą pochwalić się łączną  frekwencją rzędu 26 500 uczestników.
Rapowa sobota i hardcorowa niedziela na Katowice Tattoo Konwent

Najbliższa edycja festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent odbędzie się w Katowicach już w najbliższy weekend, 23-24 września 2017. Oprócz atrakcji związanych ze sztuką tatuażu na liście atrakcji znalazły się jak zawsze koncerty, które przypadną do gustu fanom hip-hopu, elektroniki, ale i cięższych brzmień. Na scenie Katowice Tattoo Konwent pojawią się: Dwa Sławy, Otsochodzi Soundsystem, Schizma, CF98 i djka Sayuri. Ze strefy chill płynąć będą sety wychodzące spod zręcznych palców PZG, BC i Fat Cut'a.
Tatuaż, muzyka, sztuka i performans cuzamyn do kupy

Już za pora dni, w tyn weekend odbydzie sie 23. edycjo Tatto Konwent – ogólnopolskigo festiwalu tatuażu.  23/24 Wrześnio na terynie Galerii Szyb Wilson, tatuatorzy z cołkigo kraju blank na żywo bydom łonaczyć na skorze swoich modeli prawdziwe dzieła sztuki. Na Liście atrakcji KTK som też miyndzy innymi koncerty składow hip-hopowych - ekipy Dwa Sławy i Otsochodzi Soundsystem i tyż Schizmy i CF98 - kerzi som reprezyntantami polskigo hardcore/punk. Wszystki fany tatuażu obejrzom se tyż pokazy pole dance, bodypaintingu i sztuki flair i bydom brać udział w innych roztomańtych ganc fajnych fajerach.
PROGRAM Katowice Tattoo Konwent

23/24 września 2017, GALERIA SZYB WILSON
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.