Dziarka w ciemno we Wrocławiu

Dziarka w ciemno we Wrocławiu

Niektórzy latami rozważają wybór wzoru, inni widzą motyw i od razu decydują się na utrwalenie go na skórze. Jak się okazuje można też wytatuować się w ciemno, oddając się całkowicie w ręce artysty-tatuatora. O tym, że chętnych na takie rozwiązanie nie brakuje – świadczyć może sukces akcji „Dziarki w ciemno”, która niedawno po raz pierwszy odbyła się na Poznań Tattoo Konwent. Właśnie rozpoczęła się druga edycja akcji, w której można wygrać darmowy tatuaż. Konkurs potrwa do 14 maja do godziny 23:59. Finał akcji będzie miał miejsce 20 i 21 maja podczas Wrocław Tattoo Konwent. 

Pierwszy tatuaż wykonała w ciemno...

Pierwszy tatuaż wykonała w ciemno...

Na jubileuszowej, 20. edycji Tattoo Konwent w Poznaniu po raz pierwszy odbyła się „Dziarka w ciemno”, akcja wzorowana na konwencji popularnego w latach 90. randkowego programu telewizyjnego. Udział w niej wzięła trójka tatuatorów: ekspert w dziedzinie oldschoolu Patryk Hilton, specjalizujący się w czarnych kompozycjach, Piotr Szencel i autor zwariowanych tatuaży Glue Sniffer. Artyści przez dwa dni ozdabiali ciała uczestników festiwalu. Tatuatora i tatuowanego dzieliła kotara, która uniemożliwiała wzajemne podglądanie. W ten sposób powstało 11 zupełnie darmowych tatuaży, a ich nowi posiadacze do ostatnich ukłuć igłą nie wiedzieli jaki motyw został utrwalony na ich ciele.
Tak było na Poznań Tattoo Konwent...

Tak było na Poznań Tattoo Konwent...

Akcja zostanie powtórzona na Wrocław Tattoo Konwent, a uczestnicy ponownie zostaną wyłonieni w drodze konkursu. Zasady są bardzo proste. Aby wziąć udział w facebookowym konkursie wystarczy za pośrednictwem platformy biletin kupić bilet dwudniowy na Wrocław Tattoo Konwent, wskazać jednego z dwóch tatuatorów, biorących udział w akcji, a następnie w jednym zdaniu uzasadnić swój wybór. Sześciu autorów najbardziej kreatywnych odpowiedzi Tattoo Konwent nagrodzi darmowymi tatuażami, które zostaną wykonane „w ciemno”. Oznacza to, że tatuowany nie tylko nie zobaczy wzoru przed rozpoczęciem zabiegu, ale do końca nie będzie również wiedział jaki motyw artysta postanowił wykonać na jego ciele. Dokładne zasady uczestnictwa w konkursie znaleźć można na Facebooku.
Aby uczestnicy mieli pewność, że tatuaż będzie najlepszej jakości, Tattoo Konwent zaprasza do współpracy wziętych i nagradzanych artystów. Tym razem do zaszczytnego grona dziarających w ciemno włączono Pawła Reducha i Mateusza Wojtaka.
Pierwszy z nich specjalizuje się w oldschoolach. To inspirowane tradycyjnymi amerykańskimi wzorami tatuaże o uproszczonej formie, ciemnym, grubym konturze i kolorowym wypełnieniu. Oldschoole cieszą się na powrót ogromną popularnością i są jednymi z najczęściej praktykowanych styli tatuażu. W portfolio Pawła Reducha znaleźć można zróżnicowane motywy, charakterystyczne dla stylu jak: portrety czy motywy naturalne. Mateusz Wojtak z INK-ognito tworzy wzory, które przypadną do gustu szczególnie miłośnikom motywów naturalnych. Tatuażysta wykonuje czarno-białe kompozycje w stylu graficznym. Obaj artyści cieszą się uznaniem i byli wielokrotnie nagradzani.

Dziarka w ciemno jest dla Ciebie jeśli:
1. Chcesz wciąż udział we Wrocław Tattoo Konwent. 
2. Kochasz tatuaże, szczególnie oldschoole i graficzne. 
3. Nie do końca wiesz, co dokładnie mógłbyś sobie wytatuować.
4. Jest w Tobie pierwiastek szaleństwa. 
5. Ciągle brakuje Ci funduszy na tatuaż.
6. Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę.

Bilety na wydarzenie są dostępne pod adresem: http://bit.ly/WTK17_bilety

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Dziarka w ciemno we Wrocławiu.docx

docx | 19 KB

Pobierz
Jedna z uczestniczek Dziarki w Ciemno na Poznan_Tattoo_Konwent_2017_fot.Blazej_Michalczyk.jpeg

grafika | 87,2 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kolorowe wakacje w Trójmieście

Fani tatuażu spędzający wakacje w Trójmieście w swoich kalendarzach powinni zanotować datę 29 i 30 lipca. W tych dniach, w hali AmberExpo odbędzie się edycja Gdańsk Tattoo Konwent. Znane są już pierwsze atrakcje ogólnopolskiego festiwalu tatuażu i muzyki. Wydłuża się także lista wystawców gdańskiej edycji Tattoo Konwent. Uzdolnieni tatuatorzy po raz kolejny ozdobią setki ciał swoimi autorskimi wzorami, a scenę muzyczną opanują hip-hopowe osobistości, wśród których wymienić można Włodiego czy Hadesa.
Najbarwniejszy z festiwali zakończony!

Miniony weekend we Wrocławiu upłynął pod znakiem tatuażu artystycznego. Przez dwa dni Zaklęte Rewiry ugościły kilka tysięcy osób zainteresowanych sztuką trwałego ozdabiania ciała. Swoje możliwości prezentowało ponad 150 tatuatorów z różnych rejonów kraju i zagranicy. Uczestnicy brali udział również w licznych atrakcjach dodatkowych.
TATTOO KONWENT po raz szósty we Wrocławiu

W weekend 20 i 21 maja, we Wrocławiu odbędzie się XXI odsłona ogólnopolskiego festiwalu poświęconego sztuce tatuażu artystycznego. Na Tattoo Konwent spotkać będzie można ponad 150 tatuatorów tworzących w odmiennych, często bardzo indywidualnych stylach. Kolejna edycja wydarzenia to także gratka dla fanów muzyki alternatywnej, którzy usłyszą na żywo 7 zespołów, w tym: Grade 2, TZN Xenna czy Castet. Program dopełnią pokaz połykania mieczy, show barmańskie, burleska i wiele innych atrakcji. Będzie to kolejną odsłona imprezy, której przyświecać będzie hasło OLD’s COOL. Bilety na Wrocław Tattoo Konwent są już dostępne w sprzedaży.
Znamy już PROGRAM WROCŁAW TATTOO KONWENT 2017

SOBOTA - 20 MAJA 2017. SCENA GŁÓWNA. 8:00 Rejestracja wystawców11:00 Otwarcie bram dla modeli umówionych na sesję12:30 Początek I dnia festiwalu i otwarcie bram dla zwiedzających13:00-13:30 Omówienie planu sobotę i przywitanie wystawców14:00-14:30 No i Co Crew1

Underground na scenie muzycznej Wrocław Tattoo Konwent

Tattoo Konwent – jako festiwal tatuażu i muzyki - niezmiennie zapewnia swoim uczestnikom nie tylko atrakcje związane ze sztuką tatuowania ciała, ale również muzyczne przeżycia i solidną dawkę alternatywnych brzmień. Tegoroczny line-up Wrocław Tattoo Konwent to tradycyjnie ukłon w stronę miłośników punk rocka, hardcore'u i trash metalu. Na scenie pojawią się: Castet, Bulbulators, TZN Xenna, Lich King, Dead Man's Chest, Nightclub Fire, Mooncheese i Messed up.