Dziarka w ciemno we Wrocławiu

Dziarka w ciemno we Wrocławiu

Niektórzy latami rozważają wybór wzoru, inni widzą motyw i od razu decydują się na utrwalenie go na skórze. Jak się okazuje można też wytatuować się w ciemno, oddając się całkowicie w ręce artysty-tatuatora. O tym, że chętnych na takie rozwiązanie nie brakuje – świadczyć może sukces akcji „Dziarki w ciemno”, która niedawno po raz pierwszy odbyła się na Poznań Tattoo Konwent. Właśnie rozpoczęła się druga edycja akcji, w której można wygrać darmowy tatuaż. Konkurs potrwa do 14 maja do godziny 23:59. Finał akcji będzie miał miejsce 20 i 21 maja podczas Wrocław Tattoo Konwent. 

Pierwszy tatuaż wykonała w ciemno...

Pierwszy tatuaż wykonała w ciemno...

Na jubileuszowej, 20. edycji Tattoo Konwent w Poznaniu po raz pierwszy odbyła się „Dziarka w ciemno”, akcja wzorowana na konwencji popularnego w latach 90. randkowego programu telewizyjnego. Udział w niej wzięła trójka tatuatorów: ekspert w dziedzinie oldschoolu Patryk Hilton, specjalizujący się w czarnych kompozycjach, Piotr Szencel i autor zwariowanych tatuaży Glue Sniffer. Artyści przez dwa dni ozdabiali ciała uczestników festiwalu. Tatuatora i tatuowanego dzieliła kotara, która uniemożliwiała wzajemne podglądanie. W ten sposób powstało 11 zupełnie darmowych tatuaży, a ich nowi posiadacze do ostatnich ukłuć igłą nie wiedzieli jaki motyw został utrwalony na ich ciele.
Tak było na Poznań Tattoo Konwent...

Tak było na Poznań Tattoo Konwent...

Akcja zostanie powtórzona na Wrocław Tattoo Konwent, a uczestnicy ponownie zostaną wyłonieni w drodze konkursu. Zasady są bardzo proste. Aby wziąć udział w facebookowym konkursie wystarczy za pośrednictwem platformy biletin kupić bilet dwudniowy na Wrocław Tattoo Konwent, wskazać jednego z dwóch tatuatorów, biorących udział w akcji, a następnie w jednym zdaniu uzasadnić swój wybór. Sześciu autorów najbardziej kreatywnych odpowiedzi Tattoo Konwent nagrodzi darmowymi tatuażami, które zostaną wykonane „w ciemno”. Oznacza to, że tatuowany nie tylko nie zobaczy wzoru przed rozpoczęciem zabiegu, ale do końca nie będzie również wiedział jaki motyw artysta postanowił wykonać na jego ciele. Dokładne zasady uczestnictwa w konkursie znaleźć można na Facebooku.
Aby uczestnicy mieli pewność, że tatuaż będzie najlepszej jakości, Tattoo Konwent zaprasza do współpracy wziętych i nagradzanych artystów. Tym razem do zaszczytnego grona dziarających w ciemno włączono Pawła Reducha i Mateusza Wojtaka.
Pierwszy z nich specjalizuje się w oldschoolach. To inspirowane tradycyjnymi amerykańskimi wzorami tatuaże o uproszczonej formie, ciemnym, grubym konturze i kolorowym wypełnieniu. Oldschoole cieszą się na powrót ogromną popularnością i są jednymi z najczęściej praktykowanych styli tatuażu. W portfolio Pawła Reducha znaleźć można zróżnicowane motywy, charakterystyczne dla stylu jak: portrety czy motywy naturalne. Mateusz Wojtak z INK-ognito tworzy wzory, które przypadną do gustu szczególnie miłośnikom motywów naturalnych. Tatuażysta wykonuje czarno-białe kompozycje w stylu graficznym. Obaj artyści cieszą się uznaniem i byli wielokrotnie nagradzani.

Dziarka w ciemno jest dla Ciebie jeśli:
1. Chcesz wciąż udział we Wrocław Tattoo Konwent. 
2. Kochasz tatuaże, szczególnie oldschoole i graficzne. 
3. Nie do końca wiesz, co dokładnie mógłbyś sobie wytatuować.
4. Jest w Tobie pierwiastek szaleństwa. 
5. Ciągle brakuje Ci funduszy na tatuaż.
6. Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę.

Bilety na wydarzenie są dostępne pod adresem: http://bit.ly/WTK17_bilety

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Dziarka w ciemno we Wrocławiu.docx

docx | 19 KB

Pobierz
Jedna z uczestniczek Dziarki w Ciemno na Poznan_Tattoo_Konwent_2017_fot.Blazej_Michalczyk.jpeg

grafika | 87,2 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kolorowy weekend w Trójmieście dobiegł końca

W niedzielę wieczorem ucichł odgłos setek pracujących maszynek do tatuowania, który przez dwa dni pobrzmiewał w AmberExpo w Gdańsku, za sprawą odbywającego się tam festiwalu tatuażu. Gdańsk Tattoo Konwent tym razem przyciągnął ponad 6800 odwiedzających, którzy na targach szukali nie tylko inspiracji, ale korzystali z innych konwentowych atrakcji, takich jak koncerty, pokazy czy strefy tematyczne.
The most colorful holiday weekend

The 22nd edition of the Tattoo Convention, the Polish nationwide tattoo festival, is about to begin. This festival returns to Gdańsk, its hometown, every summer. On 29th and 30th of July again, in the AmberExpo hall at 11 Żaglowa Street more than 300 tattoo artists will take the razors into their hands and transfer their artistic visions to the skin of the models. The program includes: contests for the best tattoos, shows of alternative art and concerts of artists such as Włodi, Hades or Małach & Rufuz. The president of this city has taken the honorary patronage over this year's edition of the Gdańsk Tattoo Convention.
Rusza Gdańsk Tattoo Konwent – święto miłośników tatuażu

Tatuowanie na żywo, koncerty cenionych, polskich raperów, pokazy suspension czy targi mody to dopiero początek listy atrakcji 22. edycji Tattoo Konwent, rozpoczynająca się jutro w Gdańsku. Na festiwalu tatuażu i muzyki zjawi się 300 tatuatorów z całego kraju, którzy przez dwa dni stacjonować będą w AmberExpo na Żaglowej 11 w Gdańsku. Bramy dla odwiedzających otwarte zostaną w sobotę o 12:30.
Scena muzyczna Gdańsk Tattoo Konwent

Potężna dawka rapu i rockowe akcenty na Gdańsk Tattoo Konwent.                                                                                                                                                                                                                                                     W ostatni weekend lipca (29-30.07) odbędzie się kolejna edycja Tattoo Konwent. Tym razem festiwal tatuażu i muzyki zagości w Gdańsku, gdzie w hali AmberExpo przez dwa dni specjaliści od sztuki ozdabiania ciała popisywać się będą swoim kunsztem. Chociaż tatuaże stanowią główny filar imprezy, na wydarzeniu nigdy nie brakuje atrakcji muzycznych. 22. edycja festiwalu upłynie pod znakiem polskiego rapu. Na scenie pojawią się: Włodi, Hades, a także duet Małach&Rufuz. Fani rocka bawić się będą na koncercie Bastard Disco.

Underground na scenie muzycznej Wrocław Tattoo Konwent

Tattoo Konwent – jako festiwal tatuażu i muzyki - niezmiennie zapewnia swoim uczestnikom nie tylko atrakcje związane ze sztuką tatuowania ciała, ale również muzyczne przeżycia i solidną dawkę alternatywnych brzmień. Tegoroczny line-up Wrocław Tattoo Konwent to tradycyjnie ukłon w stronę miłośników punk rocka, hardcore'u i trash metalu. Na scenie pojawią się: Castet, Bulbulators, TZN Xenna, Lich King, Dead Man's Chest, Nightclub Fire, Mooncheese i Messed up.