TATTOO KONWENT po raz szósty we Wrocławiu

fot. Janusz Miller, Poznań Tattoo Konwent 2017

TATTOO KONWENT po raz szósty we Wrocławiu

W weekend 20 i 21 maja, we Wrocławiu odbędzie się XXI odsłona ogólnopolskiego festiwalu poświęconego sztuce tatuażu artystycznego. Na Tattoo Konwent spotkać będzie można ponad 150 tatuatorów tworzących w odmiennych, często bardzo indywidualnych stylach. Kolejna edycja wydarzenia to także gratka dla fanów muzyki alternatywnej, którzy usłyszą na żywo 7 zespołów, w tym: Grade 2, TZN Xenna czy Castet. Program dopełnią pokaz połykania mieczy, show barmańskie, burleska i wiele innych atrakcji. Będzie to kolejną odsłona imprezy, której przyświecać będzie hasło OLD’s COOL. Bilety na Wrocław Tattoo Konwent są już dostępne w sprzedaży.

W psychodelicznych wnętrzach wrocławskiego klubu Zaklęte Rewiry kolejny raz fani tatuażu będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami tatuażu artystycznego. Strefa wystawiennicza na dwa dni zamieni się w wielkie studio tatuażu, w którym pracować będzie 150 tatuatorów z całego kraju. Nie zabraknie również silnej reprezentacji z Wrocławia. Festiwal zagości w stolicy Dolnego Śląska już po raz szósty.
Tattoo Konwent pod hasłem
OLD's COOL

Tattoo Konwent pod hasłem
OLD's COOL

fot. Dale May, źródło: https://www.linkedin.com/in/dalemay/

Największy w Polsce cykl spotkań z tatuażem artystycznym to wydarzenie z historią. Od 2009 roku w różnych miastach w Polsce (wśród których wymienić można Wrocław, Gdańsk, Katowice, Łódź i Poznań) odbyło się już 20 odsłon wydarzenia. Ostatnia, jubileuszowa odsłona imprezy w Poznaniu zapoczątkowała tegoroczną serię konwencji, które odbywać będą się pod wielowymiarowym hasłem OLD’s COOL. -Z biegiem lat rośniemy w siłę. Z edycji na edycję odwiedza nas coraz więcej fanów tatuażu. Staramy się pokazać, że tatuaż jest dla każdego – nie zna granic wieku, płci, nie jest zarezerwowany dla żadnego typu człowieka czy grupy społecznej – mówi Marcin Pacześny, główny organizator Tattoo Konwent i właściciel sieci salonów tatuażu Zajawa Tattoo. - Bardzo zależy nam na walce z negatywnymi stereotypami. Chcemy pomóc zrozumieć czym dzisiaj jest sztuka tatuażu artystycznego i odświeżyć jej wizerunek. W tym roku skupiamy się na seniorach, którym gwarantujemy darmowe uczestnictwo w naszej imprezie. Wiele osób w podeszłym wieku nie jest przekonanych do tatuaży – chcemy to zmienić. Ale wiemy też, że wśród nich jest też wielu fanów tatuażu, którzy na pewno odnajdą się na naszej imprezie – dodaje Pacześny. 
Plakaty dla czterech tegorocznych odsłon konwentu przygotowuje wzięty muzyk i rysownik Dawid Ryski. Artysta tworzy dla konwencji serię grafik utrzymanych w konwencji OLD’s COOL. Każdy plakat przedstawia leciwych fanów tatuażu w codziennych sytuacjach. Dotychczas powstały dwie kreacje – dla edycji poznańskiej i wrocławskiej. Plakaty z charakterystyczną kreską Ryskiego, które będzie można dostać na konwencie,  cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród kolekcjonerów.
Konkursy
na najlepsze tatuaże

Konkursy
na najlepsze tatuaże

Konwentowa scena to miejsce, gdzie posiadacze tatuaży mogą pochwalić się przed publicznością swoim unikatowym dziełem, wykonanym przez artystę uczestniczącego w danej edycji wydarzenia. Tym razem prace będą zgłaszane do konkursów w 10 kategoriach, takich jak: najlepszy tatuaż realistyczny, neotradycyjny, tradycyjny czy graficzny. Koncepcję i wykonanie tym razem ocenią: Maurycy Szymczak, Michał Przybyła i Rybak Tattoo.

Punk rockowa scena muzyczna

Konwentowy line-up zainteresuje przede wszystkim miłośników muzyki o energetyzującym tempie i mocnym gitarowym brzmieniu. Na scenie muzycznej Wrocław Tattoo Konwent zagości aż 7 zespołów sceny niezależnej, tworzących w klimacie z pogranicza punk rocka, hardcore’u i innych pokrewnych gatunków. Solidną dawkę hałasu zapewnią: Grade 2 i Dead Man’s Chest z Wielkiej Brytanii, TZN Xenna, Castet, The Mooncheese, Messed up z Białorusi, a także wrocławski kolektyw Nighclub Fire.

Burleska, połykanie mieczy i pokazy barmańskie

Nieodłącznym elementem każdego Tattoo Konwentu są pokazy specjalne. Z pewnością niejedno spojrzenie przyciągną urodziwe tancerki z Sabayon – składu specjalizującego się w sztuce burleski. O podwyższony poziom adrenaliny zadba połykacz mieczy Krystian Minda, a efektowne tricki barmańskie zaprezentuje Jakub Górzewski. Dodatkową atrakcją konwencji będzie między innymi strefa motoryzacyjna z oldschoolowymi pojazdami czy boks Banana-INK, gdzie każdy może samodzielnie wytatuować banana za pomocą profesjonalnej maszynki.
Wrocław Tattoo Konwent
dla wszystkich

Wrocław Tattoo Konwent
dla wszystkich

Bilety na wydarzenie są dostępne w promocyjnych, przedsprzedażowych cenach. Bilet jednodniowy kosztuje aktualnie 35 zł, dwudniowy – 45zł. Wejściówka VIP to koszt 250 zł. Istnieje możliwość zakupienia biletu trzyosobowego, za który zapłacić trzeba 115 zł. Dzieci do 12. roku życia i osoby powyżej 60. roku życia mogą wziąć udział w wydarzeniu nieodpłatnie. Dla najmłodszych przygotowano również specjalną strefę animacyjną. Więcej informacji o biletach, dokładny program i dodatkowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie http://wroclaw.tattookonwent.pl/

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Poznan_Tattoo_Konwent_2017_fot.Blazej_Michalczyk(3).jpeg

grafika | 187 KB

Pobierz
Poznan_Tattoo_Konwent_2017_fot.Maciej_Sitarz.jpeg

grafika | 82 KB

Pobierz
logo_WTK_RGB.jpg

grafika | 2,99 MB

Pobierz
logo_WTK_RGB.png

grafika | 697 KB

Pobierz
Tattoo Konwent po raz 6 we Wrocławiu.docx

docx | 23,8 KB

Pobierz
Program WROCŁAW TATTOO KONWENT 2017.doc

doc | 3,05 MB

Pobierz
Program WROCŁAW TATTOO KONWENT 2017.pdf

pdf | 922 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kolorowe wakacje w Trójmieście

Fani tatuażu spędzający wakacje w Trójmieście w swoich kalendarzach powinni zanotować datę 29 i 30 lipca. W tych dniach, w hali AmberExpo odbędzie się edycja Gdańsk Tattoo Konwent. Znane są już pierwsze atrakcje ogólnopolskiego festiwalu tatuażu i muzyki. Wydłuża się także lista wystawców gdańskiej edycji Tattoo Konwent. Uzdolnieni tatuatorzy po raz kolejny ozdobią setki ciał swoimi autorskimi wzorami, a scenę muzyczną opanują hip-hopowe osobistości, wśród których wymienić można Włodiego czy Hadesa.
Najbarwniejszy z festiwali zakończony!

Miniony weekend we Wrocławiu upłynął pod znakiem tatuażu artystycznego. Przez dwa dni Zaklęte Rewiry ugościły kilka tysięcy osób zainteresowanych sztuką trwałego ozdabiania ciała. Swoje możliwości prezentowało ponad 150 tatuatorów z różnych rejonów kraju i zagranicy. Uczestnicy brali udział również w licznych atrakcjach dodatkowych.
Dziarka w ciemno we Wrocławiu

Niektórzy latami rozważają wybór wzoru, inni widzą motyw i od razu decydują się na utrwalenie go na skórze. Jak się okazuje można też wytatuować się w ciemno, oddając się całkowicie w ręce artysty-tatuatora. O tym, że chętnych na takie rozwiązanie nie brakuje – świadczyć może sukces akcji „Dziarki w ciemno”, która niedawno po raz pierwszy odbyła się na Poznań Tattoo Konwent. Właśnie rozpoczęła się druga edycja akcji, w której można wygrać darmowy tatuaż. Konkurs potrwa do 14 maja do godziny 23:59. Finał akcji będzie miał miejsce 20 i 21 maja podczas Wrocław Tattoo Konwent. 
Znamy już PROGRAM WROCŁAW TATTOO KONWENT 2017

SOBOTA - 20 MAJA 2017. SCENA GŁÓWNA. 8:00 Rejestracja wystawców11:00 Otwarcie bram dla modeli umówionych na sesję12:30 Początek I dnia festiwalu i otwarcie bram dla zwiedzających13:00-13:30 Omówienie planu sobotę i przywitanie wystawców14:00-14:30 No i Co Crew1

Dziarka w ciemno we Wrocławiu

Niektórzy latami rozważają wybór wzoru, inni widzą motyw i od razu decydują się na utrwalenie go na skórze. Jak się okazuje można też wytatuować się w ciemno, oddając się całkowicie w ręce artysty-tatuatora. O tym, że chętnych na takie rozwiązanie nie brakuje – świadczyć może sukces akcji „Dziarki w ciemno”, która niedawno po raz pierwszy odbyła się na Poznań Tattoo Konwent. Właśnie rozpoczęła się druga edycja akcji, w której można wygrać darmowy tatuaż. Konkurs potrwa do 14 maja do godziny 23:59. Finał akcji będzie miał miejsce 20 i 21 maja podczas Wrocław Tattoo Konwent.