TATTOO KONWENT po raz szósty we Wrocławiu

fot. Janusz Miller, Poznań Tattoo Konwent 2017

TATTOO KONWENT po raz szósty we Wrocławiu

W weekend 20 i 21 maja, we Wrocławiu odbędzie się XXI odsłona ogólnopolskiego festiwalu poświęconego sztuce tatuażu artystycznego. Na Tattoo Konwent spotkać będzie można ponad 150 tatuatorów tworzących w odmiennych, często bardzo indywidualnych stylach. Kolejna edycja wydarzenia to także gratka dla fanów muzyki alternatywnej, którzy usłyszą na żywo 7 zespołów, w tym: Grade 2, TZN Xenna czy Castet. Program dopełnią pokaz połykania mieczy, show barmańskie, burleska i wiele innych atrakcji. Będzie to kolejną odsłona imprezy, której przyświecać będzie hasło OLD’s COOL. Bilety na Wrocław Tattoo Konwent są już dostępne w sprzedaży.

W psychodelicznych wnętrzach wrocławskiego klubu Zaklęte Rewiry kolejny raz fani tatuażu będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami tatuażu artystycznego. Strefa wystawiennicza na dwa dni zamieni się w wielkie studio tatuażu, w którym pracować będzie 150 tatuatorów z całego kraju. Nie zabraknie również silnej reprezentacji z Wrocławia. Festiwal zagości w stolicy Dolnego Śląska już po raz szósty.

fot. Dale May, źródło: https://www.linkedin.com/in/dalemay/

Największy w Polsce cykl spotkań z tatuażem artystycznym to wydarzenie z historią. Od 2009 roku w różnych miastach w Polsce (wśród których wymienić można Wrocław, Gdańsk, Katowice, Łódź i Poznań) odbyło się już 20 odsłon wydarzenia. Ostatnia, jubileuszowa odsłona imprezy w Poznaniu zapoczątkowała tegoroczną serię konwencji, które odbywać będą się pod wielowymiarowym hasłem OLD’s COOL. -Z biegiem lat rośniemy w siłę. Z edycji na edycję odwiedza nas coraz więcej fanów tatuażu. Staramy się pokazać, że tatuaż jest dla każdego – nie zna granic wieku, płci, nie jest zarezerwowany dla żadnego typu człowieka czy grupy społecznej – mówi Marcin Pacześny, główny organizator Tattoo Konwent i właściciel sieci salonów tatuażu Zajawa Tattoo. - Bardzo zależy nam na walce z negatywnymi stereotypami. Chcemy pomóc zrozumieć czym dzisiaj jest sztuka tatuażu artystycznego i odświeżyć jej wizerunek. W tym roku skupiamy się na seniorach, którym gwarantujemy darmowe uczestnictwo w naszej imprezie. Wiele osób w podeszłym wieku nie jest przekonanych do tatuaży – chcemy to zmienić. Ale wiemy też, że wśród nich jest też wielu fanów tatuażu, którzy na pewno odnajdą się na naszej imprezie – dodaje Pacześny. 
Plakaty dla czterech tegorocznych odsłon konwentu przygotowuje wzięty muzyk i rysownik Dawid Ryski. Artysta tworzy dla konwencji serię grafik utrzymanych w konwencji OLD’s COOL. Każdy plakat przedstawia leciwych fanów tatuażu w codziennych sytuacjach. Dotychczas powstały dwie kreacje – dla edycji poznańskiej i wrocławskiej. Plakaty z charakterystyczną kreską Ryskiego, które będzie można dostać na konwencie,  cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród kolekcjonerów.
Konwentowa scena to miejsce, gdzie posiadacze tatuaży mogą pochwalić się przed publicznością swoim unikatowym dziełem, wykonanym przez artystę uczestniczącego w danej edycji wydarzenia. Tym razem prace będą zgłaszane do konkursów w 10 kategoriach, takich jak: najlepszy tatuaż realistyczny, neotradycyjny, tradycyjny czy graficzny. Koncepcję i wykonanie tym razem ocenią: Maurycy Szymczak, Michał Przybyła i Rybak Tattoo.

Punk rockowa scena muzyczna

Konwentowy line-up zainteresuje przede wszystkim miłośników muzyki o energetyzującym tempie i mocnym gitarowym brzmieniu. Na scenie muzycznej Wrocław Tattoo Konwent zagości aż 7 zespołów sceny niezależnej, tworzących w klimacie z pogranicza punk rocka, hardcore’u i innych pokrewnych gatunków. Solidną dawkę hałasu zapewnią: Grade 2 i Dead Man’s Chest z Wielkiej Brytanii, TZN Xenna, Castet, The Mooncheese, Messed up z Białorusi, a także wrocławski kolektyw Nighclub Fire.

Burleska, połykanie mieczy i pokazy barmańskie

Nieodłącznym elementem każdego Tattoo Konwentu są pokazy specjalne. Z pewnością niejedno spojrzenie przyciągną urodziwe tancerki z Sabayon – składu specjalizującego się w sztuce burleski. O podwyższony poziom adrenaliny zadba połykacz mieczy Krystian Minda, a efektowne tricki barmańskie zaprezentuje Jakub Górzewski. Dodatkową atrakcją konwencji będzie między innymi strefa motoryzacyjna z oldschoolowymi pojazdami czy boks Banana-INK, gdzie każdy może samodzielnie wytatuować banana za pomocą profesjonalnej maszynki.
Bilety na wydarzenie są dostępne w promocyjnych, przedsprzedażowych cenach. Bilet jednodniowy kosztuje aktualnie 35 zł, dwudniowy – 45zł. Wejściówka VIP to koszt 250 zł. Istnieje możliwość zakupienia biletu trzyosobowego, za który zapłacić trzeba 115 zł. Dzieci do 12. roku życia i osoby powyżej 60. roku życia mogą wziąć udział w wydarzeniu nieodpłatnie. Dla najmłodszych przygotowano również specjalną strefę animacyjną. Więcej informacji o biletach, dokładny program i dodatkowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie http://wroclaw.tattookonwent.pl/
Załączniki

Pobierz wszystkie

Poznan_Tattoo_Konwent_2017_fot.Blazej_Michalczyk(3).jpeg

grafika | 187 KB

Pobierz
Poznan_Tattoo_Konwent_2017_fot.Maciej_Sitarz.jpeg

grafika | 82 KB

Pobierz
logo_WTK_RGB.jpg

grafika | 2,99 MB

Pobierz
logo_WTK_RGB.png

grafika | 697 KB

Pobierz
Tattoo Konwent po raz 6 we Wrocławiu.docx

docx | 23,8 KB

Pobierz
Program WROCŁAW TATTOO KONWENT 2017.doc

doc | 3,05 MB

Pobierz
Program WROCŁAW TATTOO KONWENT 2017.pdf

pdf | 922 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ostatni Tattoo Konwent w tym sezonie dobiegł końca

W miniony weekend, w Katowicach odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona festiwalu Tattoo Konwent. Głównym celem wydarzenia było wyłonienie zwycięskich prac w konkursach na najlepsze tatuaże i nagrodzenie najbardziej utalentowanych tatuatorów. W programie przygotowanym z myślą o odwiedzających znalazły się między innymi występy gwiazd muzycznych: Dwóch Sławów, Otschodzi Soundsystem, Schizma i CF98. Katowicką edycję Tattoo Konwent odwiedziło 5 300 osób, a wszystkie tegoroczne imprezy z cyklu mogą pochwalić się łączną  frekwencją rzędu 26 500 uczestników.
Rapowa sobota i hardcorowa niedziela na Katowice Tattoo Konwent

Najbliższa edycja festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent odbędzie się w Katowicach już w najbliższy weekend, 23-24 września 2017. Oprócz atrakcji związanych ze sztuką tatuażu na liście atrakcji znalazły się jak zawsze koncerty, które przypadną do gustu fanom hip-hopu, elektroniki, ale i cięższych brzmień. Na scenie Katowice Tattoo Konwent pojawią się: Dwa Sławy, Otsochodzi Soundsystem, Schizma, CF98 i djka Sayuri. Ze strefy chill płynąć będą sety wychodzące spod zręcznych palców PZG, BC i Fat Cut'a.
Tatuaż, muzyka, sztuka i performans cuzamyn do kupy

Już za pora dni, w tyn weekend odbydzie sie 23. edycjo Tatto Konwent – ogólnopolskigo festiwalu tatuażu.  23/24 Wrześnio na terynie Galerii Szyb Wilson, tatuatorzy z cołkigo kraju blank na żywo bydom łonaczyć na skorze swoich modeli prawdziwe dzieła sztuki. Na Liście atrakcji KTK som też miyndzy innymi koncerty składow hip-hopowych - ekipy Dwa Sławy i Otsochodzi Soundsystem i tyż Schizmy i CF98 - kerzi som reprezyntantami polskigo hardcore/punk. Wszystki fany tatuażu obejrzom se tyż pokazy pole dance, bodypaintingu i sztuki flair i bydom brać udział w innych roztomańtych ganc fajnych fajerach.
PROGRAM Katowice Tattoo Konwent

23/24 września 2017, GALERIA SZYB WILSON
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.