Już dziś: Poznań stolicą tatuażu artystycznego

Już dziś: Poznań stolicą tatuażu artystycznego

Opublikowany

Już dzisiaj w Poznaniu zrobi się bardziej kolorowo niż zazwyczaj. A to za sprawą Tattoo Konwentu, festiwalu tatuażu i muzyki, na którym pojawi się ponad 300 tatuatorów, artyści związani z szeroko pojętą sztuką alternatywną i tłumy fascynatów sztuki tatuowania ciała. Wydarzenie jest adresowane do wszystkich osób, które chciałyby z bliska zobaczyć jak powstają obrazy na skórze. Impreza potrwa do niedzieli. 

Podczas dwudniowego festiwalu, w murach Międzynarodowych Targów Poznańskich, może powstać nawet tysiąc tatuaży. Tatuażyści rozpoczną pracę nad swoimi wzorami już we wczesnych godzinach porannych. Bramy festiwalowe zostaną otwarte dla odwiedzających o godzinie 12:30, kiedy będzie można zobaczyć pierwsze efekty ich artystycznych zmagań. Pierwszy konkurs na najlepsze tatuaże rozpocznie się o godzinie 14:00. Wtedy Jury w składzie Łukasz „Smyku” Siemieniewicz, Jarek „Goraj” Gorajek i Aleksandra Kozubska obejrzy i oceni prace zgłoszone do konkursów w kategoriach tatuaż: duży czarno-szary i mały kolorowy. Potem na scenie pojawi się między innymi Katy Kunst ze swoim pokazem aerial, burleski i podwieszania. Sobota będzie też dniem koncertowym. Nową jakość hip-hopu zaprezentuje Miuosh, który wystąpi przy akompaniamencie FDG. Orkiestry. Wieczór zwieńczy występ The Analogs. Fani tatuażu spragnieni dalszej zabawy mogą wziąć udział w afterparty w centrum miasta.
W niedzielę organizatorzy także zapraszają od 12:30. Upłynie ona pod znakiem alternatywnego performansu. Foxie przybliży publiczności zabarwiony nutką erotyzmu kabaret czyli znaną coraz szerszemu gronu sztukę burleski. W programie znalazło się także emocjonujące show w wykonaniu znanego eksperta shibari, czyli sztuki układania więzów. Temperatura wzrośnie również, gdy przyjdzie pora na fireshow w wykonaniu Psycho Dolls. Dziewczyny ubrane w pobudzające wyobraźnię stroje w swoich występach łączą akrobatykę ze spektakularnymi efektami pirotechnicznymi. Po ich show nastąpi rozdanie około 30 nagród dla tatuatorów, których prace najbardziej przypadną do gustu festiwalowemu Jury.

Na terenie Poznań Tattoo Konwent zaaranżowane zostaną także specjalne strefy, w których będzie można między innymi wytatuować samodzielnie banana, wziąć udział w warsztatach, obejrzeć wystawy, napić się piwa, kupić modną odzież i dodatki, czy zostawić dzieci pod opieką profesjonalnych animatorów.

Sprzedaż biletów prowadzona jest przed wejściem na teren festiwalu. Będzie można zakupić je w cenach: 45 zł – bilet jednodniowy, 60 zł – dwudniowy, 250 zł – karnet VIP. Dzieci do 12. roku życia i seniorzy 60+ mogą wziąć udział w wydarzeniu za darmo. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.tattookonwent.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

PRESS_PACK_Poznań_Tattoo_Konwent_small.pdf

pdf | 704 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Maszynki do tatuowania w gotowości, czyli wielkie odliczanie do XXI edycji Tattoo Konwent

temu

Już w najbliższy weekend, 20-21 maja we Wrocławiu odbędzie się kolejna odsłona Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Uczestnicy wydarzenia zobaczą  w akcji ponad 150 tatuatorów, których prace oceniane będą w 10 kategoriach konkursowych. Na scenie pokazowej pojawią się tancerki z Sabayon – specjalizujące się w burlesce, połykacz mieczy Krystian Minda, a także grupa barmańska pod przewodnictwem vice mistrza Polski Jakuba Górzewskiego. Dla publiczności tej edycji wydarzenia zagra 8 zespołów i 6 djów. Jedną z atrakcji konwencji będzie również nocne afterparty na dachu.
Underground na scenie muzycznej Wrocław Tattoo Konwent

temu

Tattoo Konwent – jako festiwal tatuażu i muzyki - niezmiennie zapewnia swoim uczestnikom nie tylko atrakcje związane ze sztuką tatuowania ciała, ale również muzyczne przeżycia i solidną dawkę alternatywnych brzmień. Tegoroczny line-up Wrocław Tattoo Konwent to tradycyjnie ukłon w stronę miłośników punk rocka, hardcore'u i trash metalu. Na scenie pojawią się: Castet, Bulbulators, TZN Xenna, Lich King, Dead Man's Chest, Nightclub Fire, Mooncheese i Messed up.
Za nami pierwszy dzień Poznań Tattoo Konwent

temu

W przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich zgromadziło się dziś tysiące fanów tej niezwykłej sztuki. Wśród nich osoby doświadczone jak i takie, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tatuażem. Inspiracji nie brakowało! 
Niezła sztuka na Poznań Tattoo Konwent

temu

Już w najbliższy weekend hala MTP w Poznaniu ponownie wypełni się fanami obrazów na ciele w związku z jubileuszową edycją Tattoo Konwent. Sztuka tatuażu artystycznego, muzyka na żywo, pokazy burleski, podwieszania, fireshow, wystawy czy koncerty to tylko niektóre z pozycji, które znalazły się w programie 20. edycji wydarzenia. 

Za nami pierwszy dzień Poznań Tattoo Konwent

W przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich zgromadziło się dziś tysiące fanów tej niezwykłej sztuki. Wśród nich osoby doświadczone jak i takie, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tatuażem. Inspiracji nie brakowało!