Już dziś: Poznań stolicą tatuażu artystycznego

Już dziś: Poznań stolicą tatuażu artystycznego

Opublikowany

Już dzisiaj w Poznaniu zrobi się bardziej kolorowo niż zazwyczaj. A to za sprawą Tattoo Konwentu, festiwalu tatuażu i muzyki, na którym pojawi się ponad 300 tatuatorów, artyści związani z szeroko pojętą sztuką alternatywną i tłumy fascynatów sztuki tatuowania ciała. Wydarzenie jest adresowane do wszystkich osób, które chciałyby z bliska zobaczyć jak powstają obrazy na skórze. Impreza potrwa do niedzieli. 

Podczas dwudniowego festiwalu, w murach Międzynarodowych Targów Poznańskich, może powstać nawet tysiąc tatuaży. Tatuażyści rozpoczną pracę nad swoimi wzorami już we wczesnych godzinach porannych. Bramy festiwalowe zostaną otwarte dla odwiedzających o godzinie 12:30, kiedy będzie można zobaczyć pierwsze efekty ich artystycznych zmagań. Pierwszy konkurs na najlepsze tatuaże rozpocznie się o godzinie 14:00. Wtedy Jury w składzie Łukasz „Smyku” Siemieniewicz, Jarek „Goraj” Gorajek i Aleksandra Kozubska obejrzy i oceni prace zgłoszone do konkursów w kategoriach tatuaż: duży czarno-szary i mały kolorowy. Potem na scenie pojawi się między innymi Katy Kunst ze swoim pokazem aerial, burleski i podwieszania. Sobota będzie też dniem koncertowym. Nową jakość hip-hopu zaprezentuje Miuosh, który wystąpi przy akompaniamencie FDG. Orkiestry. Wieczór zwieńczy występ The Analogs. Fani tatuażu spragnieni dalszej zabawy mogą wziąć udział w afterparty w centrum miasta.
W niedzielę organizatorzy także zapraszają od 12:30. Upłynie ona pod znakiem alternatywnego performansu. Foxie przybliży publiczności zabarwiony nutką erotyzmu kabaret czyli znaną coraz szerszemu gronu sztukę burleski. W programie znalazło się także emocjonujące show w wykonaniu znanego eksperta shibari, czyli sztuki układania więzów. Temperatura wzrośnie również, gdy przyjdzie pora na fireshow w wykonaniu Psycho Dolls. Dziewczyny ubrane w pobudzające wyobraźnię stroje w swoich występach łączą akrobatykę ze spektakularnymi efektami pirotechnicznymi. Po ich show nastąpi rozdanie około 30 nagród dla tatuatorów, których prace najbardziej przypadną do gustu festiwalowemu Jury.

Na terenie Poznań Tattoo Konwent zaaranżowane zostaną także specjalne strefy, w których będzie można między innymi wytatuować samodzielnie banana, wziąć udział w warsztatach, obejrzeć wystawy, napić się piwa, kupić modną odzież i dodatki, czy zostawić dzieci pod opieką profesjonalnych animatorów.

Sprzedaż biletów prowadzona jest przed wejściem na teren festiwalu. Będzie można zakupić je w cenach: 45 zł – bilet jednodniowy, 60 zł – dwudniowy, 250 zł – karnet VIP. Dzieci do 12. roku życia i seniorzy 60+ mogą wziąć udział w wydarzeniu za darmo. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.tattookonwent.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

PRESS_PACK_Poznań_Tattoo_Konwent_small.pdf

pdf | 704 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ostatni Tattoo Konwent w tym sezonie dobiegł końca

temu

W miniony weekend, w Katowicach odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona festiwalu Tattoo Konwent. Głównym celem wydarzenia było wyłonienie zwycięskich prac w konkursach na najlepsze tatuaże i nagrodzenie najbardziej utalentowanych tatuatorów. W programie przygotowanym z myślą o odwiedzających znalazły się między innymi występy gwiazd muzycznych: Dwóch Sławów, Otschodzi Soundsystem, Schizma i CF98. Katowicką edycję Tattoo Konwent odwiedziło 5 300 osób, a wszystkie tegoroczne imprezy z cyklu mogą pochwalić się łączną  frekwencją rzędu 26 500 uczestników.
Rapowa sobota i hardcorowa niedziela na Katowice Tattoo Konwent

temu

Najbliższa edycja festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent odbędzie się w Katowicach już w najbliższy weekend, 23-24 września 2017. Oprócz atrakcji związanych ze sztuką tatuażu na liście atrakcji znalazły się jak zawsze koncerty, które przypadną do gustu fanom hip-hopu, elektroniki, ale i cięższych brzmień. Na scenie Katowice Tattoo Konwent pojawią się: Dwa Sławy, Otsochodzi Soundsystem, Schizma, CF98 i djka Sayuri. Ze strefy chill płynąć będą sety wychodzące spod zręcznych palców PZG, BC i Fat Cut'a.
Tatuaż, muzyka, sztuka i performans cuzamyn do kupy

temu

Już za pora dni, w tyn weekend odbydzie sie 23. edycjo Tatto Konwent – ogólnopolskigo festiwalu tatuażu.  23/24 Wrześnio na terynie Galerii Szyb Wilson, tatuatorzy z cołkigo kraju blank na żywo bydom łonaczyć na skorze swoich modeli prawdziwe dzieła sztuki. Na Liście atrakcji KTK som też miyndzy innymi koncerty składow hip-hopowych - ekipy Dwa Sławy i Otsochodzi Soundsystem i tyż Schizmy i CF98 - kerzi som reprezyntantami polskigo hardcore/punk. Wszystki fany tatuażu obejrzom se tyż pokazy pole dance, bodypaintingu i sztuki flair i bydom brać udział w innych roztomańtych ganc fajnych fajerach.
PROGRAM Katowice Tattoo Konwent

temu

23/24 września 2017, GALERIA SZYB WILSON
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.