Niezła sztuka na Poznań Tattoo Konwent

Niezła sztuka na Poznań Tattoo Konwent

Już w najbliższy weekend hala MTP w Poznaniu ponownie wypełni się fanami obrazów na ciele w związku z jubileuszową edycją Tattoo Konwent. Sztuka tatuażu artystycznego, muzyka na żywo, pokazy burleski, podwieszania, fireshow, wystawy czy koncerty to tylko niektóre z pozycji, które znalazły się w programie 20. edycji wydarzenia. 

Poznań Tattoo Konwent 2017- zapowiedź

Poznań Tattoo Konwent 2017- zapowiedź

Już od wejścia na Tattoo Konwent słychać charakterystyczny dźwięk działających na pełnych obrotach maszynek do tatuażu. W przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich, pośród tłumu odwiedzających, spacerujących po strefie wystawienniczej, zobaczyć będzie można ponad 300 tatuatorów z całego kraju, którzy na ciałach modeli utrwalą swoje autorskie kompozycje. - Każdy tatuator ma indywidualny styl i ulubioną estetykę, więc konwencja to jedyna okazja ku temu, aby w jednym miejscu zobaczyć tak skrajnie różne prace, zainspirować się czy w końcu zdecydować się na wybór konkretnego artysty - mówi Marcin Pacześny, organizator Tattoo Konwent i właściciel sieci salonów Zajawa Tattoo. - Ponadto prace tatuatorów, które zostaną zgłoszone do konkursów w 10 kategoriach oceniane będą przez profesjonalne Jury. Jurorzy wybierą najlepsze tatuaże I i II dnia konwentu, a także kompozycje czarno-szare, kolorowe, realistyczne, neotradycyjne, oldschoolowe i utrzymane w graficznym lub geometrycznym klimacie - dodaje Pacześny.

Tatuaż - niespodzianka

W Polsce tworzy wielu renomowanych tatuatorów, do których ustawiają się kolejki zwolenników ozdabiania ciała. Z myślą o kolekcjonerach tatuaży przygotowano akcję „Dziarka w ciemno”, wzorowaną na „Randce w ciemno”, popularnym show z lat 90. Dziesięciu wybrańców otrzyma możliwość przyozdobienia swojego ciała zupełnie za darmo. Tatuaże wykonają Patryk Hiltona, Glue Sniffer lub Piotr Szencel. Tatuowani nie będą mogli wybrać wzoru, ani zobaczyć go dopóki artysta nie skończy pracy. Uczestnicy akcji zostali wyłonieni w ramach specjalnego konkursu, który trwał na Facebooku do 19 marca.

Scena muzyczna

Tattoo Konwent to festiwal, którego istotnym elementem jest również oprawa muzyczna. Z pewnością niejedna ręka powędruje w górę, kiedy na scenie pojawi się Miuosh i FDG Orkiestra, promujący na konwencie nowy album POP. Późniejszym wieczorem można liczyć na dobre pogo, a to za sprawą występu street punkowej legendy The Analogs.

Piękne kobiety na Tattoo Konwent

Nie zabraknie także atrakcji dla fanów kobiecych wdzięków. Publiczność obejrzy pokaz burleski, w wykonaniu Susan Cox. Foxy jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy festiwalu London Burlesque oraz twórczynią Saloniku The Peacock w Cork. Ogromne napięcie spowodować może kontrowersyjny występ Katy Kunst, która znana jest ze swego zamiłowania do sztuki suspension, czyli podwieszania ciała. Podobny klimat panować będzie na scenie w czasie performansu opartego na sztuce układania więzów, znanej pod nazwą shibari. Ostatnim pokazem Poznań Tattoo Konwent będzie emocjonujące fireshow w wykonaniu Psycho Dolls. Mocno kobiecym akcentem tej edycji, będzie wystawa Women INK 5. Plenerowe zdjęcia wykonane przez Agatę Adamczyk ukażą piękno ciała wytatuowanych kobiet.

Dodatkowe atrakcje

Nie wszystkie atrakcje konwentowe odbywają się na festiwalowej scenie. Ich dokładna lista wraz z programem znajduje się na stronie www.tattookonwent.pl. W specjalnych strefach będzie można zakupić odzież polskich projektantów czy zobaczyć na żywo oldschoolowe wozy. W specjalnej strefie Tattoo.pl ponownie będzie można spotkać Sławomira Frączka, jednego z najdłużej działających tatuażystów w kraju. Dla panów przygotowano kolejny raz Barber EXPO, a dla dzieci strefę animacyjną. 20. edycja Tattoo Konwent ma być wydarzeniem szczególnie rodzinnym. W ramach konwentowej akcji OLD’s COOL do uczestnictwa w evencie zaproszono również seniorów, którzy wejdą na konwent za darmo. Ma być to sposób na dotarcie do tej grupy wiekowej i ukazanie jej najlepszej strony polskiego tatuażu artystycznego. Ponadto dwójka wybitnych tatuatorów poprowadzi specjalne, dodatkowo płatne seminaria. Julia Szewczykowska opowie o technice tatuażu black&grey, a Kuba Kujawa o technice plastycznej jaką jest sucha pastela. Impreza potrwa do godzin wieczornych. Po ostatnim koncercie impreza przeniesie się do poznańskiego klubu Muchos, gdzie odbędzie się oficjalne afterparty.

Bilety

Do 24 marca trwa przedsprzedaż tańszych biletów na wydarzenie. Aktualnie można zakupić je w cenach: 35 zł – bilet jednodniowy, 45 zł – dwudniowy, 250 zł – karnet VIP, 115 zł – karnet trzyosobowy. Wejściówki w regularnych cenach nabyć będzie można także przed festiwalowymi bramkami. Wtedy koszt jednodniowego biletu wyniesie 45 zł, a dwudniowego 60 zł. Opłata za karnet VIP pozostaje bez zmian. Bilety trzyosobowe dostępne są tylko w przedsprzedaży. Dzieci do 12 roku życia i seniorzy 60+ mogą wziąć udział w wydarzeniu za darmo. Bilety dostępne na stronie www.tattookonwent.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

TATTOO KONWENT (19).JPG

grafika | 7,3 MB

Pobierz
TATTOO KONWENT (11).jpg

grafika | 1,66 MB

Pobierz
TATTOO KONWENT (12).jpg

grafika | 1,27 MB

Pobierz
TATTOO KONWENT (14).jpg

grafika | 142 KB

Pobierz
TATTOO KONWENT (7).jpg

grafika | 111 KB

Pobierz
PRESS_PACK_Poznań_Tattoo_Konwent_small.pdf

pdf | 1,68 MB

Pobierz
Poznan_Tattoo_Konwent_2017_Program_Glowny_beta.pdf

pdf | 149 KB

Pobierz
Poznan_Tattoo_Konwent_2017_Program_Glowny_beta.docx

docx | 43,8 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ostatni Tattoo Konwent w tym sezonie dobiegł końca

temu

W miniony weekend, w Katowicach odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona festiwalu Tattoo Konwent. Głównym celem wydarzenia było wyłonienie zwycięskich prac w konkursach na najlepsze tatuaże i nagrodzenie najbardziej utalentowanych tatuatorów. W programie przygotowanym z myślą o odwiedzających znalazły się między innymi występy gwiazd muzycznych: Dwóch Sławów, Otschodzi Soundsystem, Schizma i CF98. Katowicką edycję Tattoo Konwent odwiedziło 5 300 osób, a wszystkie tegoroczne imprezy z cyklu mogą pochwalić się łączną  frekwencją rzędu 26 500 uczestników.
Rapowa sobota i hardcorowa niedziela na Katowice Tattoo Konwent

temu

Najbliższa edycja festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent odbędzie się w Katowicach już w najbliższy weekend, 23-24 września 2017. Oprócz atrakcji związanych ze sztuką tatuażu na liście atrakcji znalazły się jak zawsze koncerty, które przypadną do gustu fanom hip-hopu, elektroniki, ale i cięższych brzmień. Na scenie Katowice Tattoo Konwent pojawią się: Dwa Sławy, Otsochodzi Soundsystem, Schizma, CF98 i djka Sayuri. Ze strefy chill płynąć będą sety wychodzące spod zręcznych palców PZG, BC i Fat Cut'a.
Tatuaż, muzyka, sztuka i performans cuzamyn do kupy

temu

Już za pora dni, w tyn weekend odbydzie sie 23. edycjo Tatto Konwent – ogólnopolskigo festiwalu tatuażu.  23/24 Wrześnio na terynie Galerii Szyb Wilson, tatuatorzy z cołkigo kraju blank na żywo bydom łonaczyć na skorze swoich modeli prawdziwe dzieła sztuki. Na Liście atrakcji KTK som też miyndzy innymi koncerty składow hip-hopowych - ekipy Dwa Sławy i Otsochodzi Soundsystem i tyż Schizmy i CF98 - kerzi som reprezyntantami polskigo hardcore/punk. Wszystki fany tatuażu obejrzom se tyż pokazy pole dance, bodypaintingu i sztuki flair i bydom brać udział w innych roztomańtych ganc fajnych fajerach.
PROGRAM Katowice Tattoo Konwent

temu

23/24 września 2017, GALERIA SZYB WILSON
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.