Niezła sztuka na Poznań Tattoo Konwent

Niezła sztuka na Poznań Tattoo Konwent

Już w najbliższy weekend hala MTP w Poznaniu ponownie wypełni się fanami obrazów na ciele w związku z jubileuszową edycją Tattoo Konwent. Sztuka tatuażu artystycznego, muzyka na żywo, pokazy burleski, podwieszania, fireshow, wystawy czy koncerty to tylko niektóre z pozycji, które znalazły się w programie 20. edycji wydarzenia. 

Poznań Tattoo Konwent 2017- zapowiedź

Poznań Tattoo Konwent 2017- zapowiedź

Już od wejścia na Tattoo Konwent słychać charakterystyczny dźwięk działających na pełnych obrotach maszynek do tatuażu. W przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich, pośród tłumu odwiedzających, spacerujących po strefie wystawienniczej, zobaczyć będzie można ponad 300 tatuatorów z całego kraju, którzy na ciałach modeli utrwalą swoje autorskie kompozycje. - Każdy tatuator ma indywidualny styl i ulubioną estetykę, więc konwencja to jedyna okazja ku temu, aby w jednym miejscu zobaczyć tak skrajnie różne prace, zainspirować się czy w końcu zdecydować się na wybór konkretnego artysty - mówi Marcin Pacześny, organizator Tattoo Konwent i właściciel sieci salonów Zajawa Tattoo. - Ponadto prace tatuatorów, które zostaną zgłoszone do konkursów w 10 kategoriach oceniane będą przez profesjonalne Jury. Jurorzy wybierą najlepsze tatuaże I i II dnia konwentu, a także kompozycje czarno-szare, kolorowe, realistyczne, neotradycyjne, oldschoolowe i utrzymane w graficznym lub geometrycznym klimacie - dodaje Pacześny.

Tatuaż - niespodzianka

W Polsce tworzy wielu renomowanych tatuatorów, do których ustawiają się kolejki zwolenników ozdabiania ciała. Z myślą o kolekcjonerach tatuaży przygotowano akcję „Dziarka w ciemno”, wzorowaną na „Randce w ciemno”, popularnym show z lat 90. Dziesięciu wybrańców otrzyma możliwość przyozdobienia swojego ciała zupełnie za darmo. Tatuaże wykonają Patryk Hiltona, Glue Sniffer lub Piotr Szencel. Tatuowani nie będą mogli wybrać wzoru, ani zobaczyć go dopóki artysta nie skończy pracy. Uczestnicy akcji zostali wyłonieni w ramach specjalnego konkursu, który trwał na Facebooku do 19 marca.

Scena muzyczna

Tattoo Konwent to festiwal, którego istotnym elementem jest również oprawa muzyczna. Z pewnością niejedna ręka powędruje w górę, kiedy na scenie pojawi się Miuosh i FDG Orkiestra, promujący na konwencie nowy album POP. Późniejszym wieczorem można liczyć na dobre pogo, a to za sprawą występu street punkowej legendy The Analogs.

Piękne kobiety na Tattoo Konwent

Nie zabraknie także atrakcji dla fanów kobiecych wdzięków. Publiczność obejrzy pokaz burleski, w wykonaniu Susan Cox. Foxy jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy festiwalu London Burlesque oraz twórczynią Saloniku The Peacock w Cork. Ogromne napięcie spowodować może kontrowersyjny występ Katy Kunst, która znana jest ze swego zamiłowania do sztuki suspension, czyli podwieszania ciała. Podobny klimat panować będzie na scenie w czasie performansu opartego na sztuce układania więzów, znanej pod nazwą shibari. Ostatnim pokazem Poznań Tattoo Konwent będzie emocjonujące fireshow w wykonaniu Psycho Dolls. Mocno kobiecym akcentem tej edycji, będzie wystawa Women INK 5. Plenerowe zdjęcia wykonane przez Agatę Adamczyk ukażą piękno ciała wytatuowanych kobiet.

Dodatkowe atrakcje

Nie wszystkie atrakcje konwentowe odbywają się na festiwalowej scenie. Ich dokładna lista wraz z programem znajduje się na stronie www.tattookonwent.pl. W specjalnych strefach będzie można zakupić odzież polskich projektantów czy zobaczyć na żywo oldschoolowe wozy. W specjalnej strefie Tattoo.pl ponownie będzie można spotkać Sławomira Frączka, jednego z najdłużej działających tatuażystów w kraju. Dla panów przygotowano kolejny raz Barber EXPO, a dla dzieci strefę animacyjną. 20. edycja Tattoo Konwent ma być wydarzeniem szczególnie rodzinnym. W ramach konwentowej akcji OLD’s COOL do uczestnictwa w evencie zaproszono również seniorów, którzy wejdą na konwent za darmo. Ma być to sposób na dotarcie do tej grupy wiekowej i ukazanie jej najlepszej strony polskiego tatuażu artystycznego. Ponadto dwójka wybitnych tatuatorów poprowadzi specjalne, dodatkowo płatne seminaria. Julia Szewczykowska opowie o technice tatuażu black&grey, a Kuba Kujawa o technice plastycznej jaką jest sucha pastela. Impreza potrwa do godzin wieczornych. Po ostatnim koncercie impreza przeniesie się do poznańskiego klubu Muchos, gdzie odbędzie się oficjalne afterparty.

Bilety

Do 24 marca trwa przedsprzedaż tańszych biletów na wydarzenie. Aktualnie można zakupić je w cenach: 35 zł – bilet jednodniowy, 45 zł – dwudniowy, 250 zł – karnet VIP, 115 zł – karnet trzyosobowy. Wejściówki w regularnych cenach nabyć będzie można także przed festiwalowymi bramkami. Wtedy koszt jednodniowego biletu wyniesie 45 zł, a dwudniowego 60 zł. Opłata za karnet VIP pozostaje bez zmian. Bilety trzyosobowe dostępne są tylko w przedsprzedaży. Dzieci do 12 roku życia i seniorzy 60+ mogą wziąć udział w wydarzeniu za darmo. Bilety dostępne na stronie www.tattookonwent.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

TATTOO KONWENT (19).JPG

grafika | 7,3 MB

Pobierz
TATTOO KONWENT (11).jpg

grafika | 1,66 MB

Pobierz
TATTOO KONWENT (12).jpg

grafika | 1,27 MB

Pobierz
TATTOO KONWENT (14).jpg

grafika | 142 KB

Pobierz
TATTOO KONWENT (7).jpg

grafika | 111 KB

Pobierz
PRESS_PACK_Poznań_Tattoo_Konwent_small.pdf

pdf | 1,68 MB

Pobierz
Poznan_Tattoo_Konwent_2017_Program_Glowny_beta.pdf

pdf | 149 KB

Pobierz
Poznan_Tattoo_Konwent_2017_Program_Glowny_beta.docx

docx | 43,8 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Maszynki do tatuowania w gotowości, czyli wielkie odliczanie do XXI edycji Tattoo Konwent

temu

Już w najbliższy weekend, 20-21 maja we Wrocławiu odbędzie się kolejna odsłona Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Uczestnicy wydarzenia zobaczą  w akcji ponad 150 tatuatorów, których prace oceniane będą w 10 kategoriach konkursowych. Na scenie pokazowej pojawią się tancerki z Sabayon – specjalizujące się w burlesce, połykacz mieczy Krystian Minda, a także grupa barmańska pod przewodnictwem vice mistrza Polski Jakuba Górzewskiego. Dla publiczności tej edycji wydarzenia zagra 8 zespołów i 6 djów. Jedną z atrakcji konwencji będzie również nocne afterparty na dachu.
Underground na scenie muzycznej Wrocław Tattoo Konwent

temu

Tattoo Konwent – jako festiwal tatuażu i muzyki - niezmiennie zapewnia swoim uczestnikom nie tylko atrakcje związane ze sztuką tatuowania ciała, ale również muzyczne przeżycia i solidną dawkę alternatywnych brzmień. Tegoroczny line-up Wrocław Tattoo Konwent to tradycyjnie ukłon w stronę miłośników punk rocka, hardcore'u i trash metalu. Na scenie pojawią się: Castet, Bulbulators, TZN Xenna, Lich King, Dead Man's Chest, Nightclub Fire, Mooncheese i Messed up.
Za nami pierwszy dzień Poznań Tattoo Konwent

temu

W przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich zgromadziło się dziś tysiące fanów tej niezwykłej sztuki. Wśród nich osoby doświadczone jak i takie, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tatuażem. Inspiracji nie brakowało! 
Już dziś: Poznań stolicą tatuażu artystycznego

temu

Już dzisiaj w Poznaniu zrobi się bardziej kolorowo niż zazwyczaj. A to za sprawą Tattoo Konwentu, festiwalu tatuażu i muzyki, na którym pojawi się ponad 300 tatuatorów, artyści związani z szeroko pojętą sztuką alternatywną i tłumy fascynatów sztuki tatuowania ciała. Wydarzenie jest adresowane do wszystkich osób, które chciałyby z bliska zobaczyć jak powstają obrazy na skórze. Impreza potrwa do niedzieli. 

Już dziś: Poznań stolicą tatuażu artystycznego

Już dzisiaj w Poznaniu zrobi się bardziej kolorowo niż zazwyczaj. A to za sprawą Tattoo Konwentu, festiwalu tatuażu i muzyki, na którym pojawi się ponad 300 tatuatorów, artyści związani z szeroko pojętą sztuką alternatywną i tłumy fascynatów sztuki tatuowania ciała. Wydarzenie jest adresowane do wszystkich osób, które chciałyby z bliska zobaczyć jak powstają obrazy na skórze. Impreza potrwa do niedzieli.