Ryski dla Tattoo Konwent

Ryski dla Tattoo Konwent

W 2017 roku Tattoo Konwent powraca do współpracy z rysownikiem Dawidem Ryskim. Artysta stworzy w tym roku cykl czterech plakatów nawiązujących do hasła „Old’s cool”, które przyświecać będzie wszystkim tegorocznym edycjom wydarzenia.

Pierwszy plakat już mamy! Zapowiada on 20. edycję konwencji, która odbędzie się już 25 i 26 marca w Poznaniu. Bohaterką pierwszego plakatu jest sędziwa amatorka tatuażu, robiąca na drutach w domowym zaciszu. 

Poznań Tattoo Konwent 2017, Dawid Ryski

Ilustrator ma w planach stworzenie kreacji również dla wrocławskiej, gdańskiej i katowickiej odsłony festiwalu. Na kolejnych ilustracjach również znajdą się osoby starsze przedstawiane w różnych kontekstach. Za koncepcje plakatów dwóch następnych edycji odpowiedzialny będzie sam grafik. Serię zakończy plakat z ilustracją, inspirowaną pomysłem zaproponowanym przez jednego z fanów tatuażu, który zostanie wyłoniony w specjalnym konkursie.

Charakterystyczną kreskę Ryskiego można rozpoznać między innymi na licznych afiszach promujących koncerty i inne wydarzenia kulturalne, okładkach magazynów, odzieży, etykietach czy muralach.

Rysownik jest również autorem plakatów, które promowały Wrocław Tattoo Konwent 2013 i 2014.   

Wrocław Tattoo Konwent 2013, Dawid Ryski

Wrocław Tattoo Konwent 2014, Dawid Ryski

Artysta ma także inne powiązania z największym cyklem festiwali tatuażu w Polsce. Zespoły The Black Tapes, Hidden World i The Feral Trees, których był lub jest członkiem, w przeszłości gościły na scenie muzycznej Tattoo Konwent.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

wroclaw_tattoo_konwent_2014.jpg

grafika | 157 KB

Pobierz
wroclaw_tattoo_konwent_2013.jpg

grafika | 178 KB

Pobierz
PTK17_B1_preview.jpg

grafika | 867 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kolorowe wakacje w Trójmieście

Fani tatuażu spędzający wakacje w Trójmieście w swoich kalendarzach powinni zanotować datę 29 i 30 lipca. W tych dniach, w hali AmberExpo odbędzie się edycja Gdańsk Tattoo Konwent. Znane są już pierwsze atrakcje ogólnopolskiego festiwalu tatuażu i muzyki. Wydłuża się także lista wystawców gdańskiej edycji Tattoo Konwent. Uzdolnieni tatuatorzy po raz kolejny ozdobią setki ciał swoimi autorskimi wzorami, a scenę muzyczną opanują hip-hopowe osobistości, wśród których wymienić można Włodiego czy Hadesa.
Najbarwniejszy z festiwali zakończony!

Miniony weekend we Wrocławiu upłynął pod znakiem tatuażu artystycznego. Przez dwa dni Zaklęte Rewiry ugościły kilka tysięcy osób zainteresowanych sztuką trwałego ozdabiania ciała. Swoje możliwości prezentowało ponad 150 tatuatorów z różnych rejonów kraju i zagranicy. Uczestnicy brali udział również w licznych atrakcjach dodatkowych.
Dziarka w ciemno we Wrocławiu

Niektórzy latami rozważają wybór wzoru, inni widzą motyw i od razu decydują się na utrwalenie go na skórze. Jak się okazuje można też wytatuować się w ciemno, oddając się całkowicie w ręce artysty-tatuatora. O tym, że chętnych na takie rozwiązanie nie brakuje – świadczyć może sukces akcji „Dziarki w ciemno”, która niedawno po raz pierwszy odbyła się na Poznań Tattoo Konwent. Właśnie rozpoczęła się druga edycja akcji, w której można wygrać darmowy tatuaż. Konkurs potrwa do 14 maja do godziny 23:59. Finał akcji będzie miał miejsce 20 i 21 maja podczas Wrocław Tattoo Konwent. 
TATTOO KONWENT po raz szósty we Wrocławiu

W weekend 20 i 21 maja, we Wrocławiu odbędzie się XXI odsłona ogólnopolskiego festiwalu poświęconego sztuce tatuażu artystycznego. Na Tattoo Konwent spotkać będzie można ponad 150 tatuatorów tworzących w odmiennych, często bardzo indywidualnych stylach. Kolejna edycja wydarzenia to także gratka dla fanów muzyki alternatywnej, którzy usłyszą na żywo 7 zespołów, w tym: Grade 2, TZN Xenna czy Castet. Program dopełnią pokaz połykania mieczy, show barmańskie, burleska i wiele innych atrakcji. Będzie to kolejną odsłona imprezy, której przyświecać będzie hasło OLD’s COOL. Bilety na Wrocław Tattoo Konwent są już dostępne w sprzedaży.

Co słychać na Poznań Tattoo Konwent: oi młodzież kontra FDG. orkiestra

Festiwal tatuażu i muzyki Tattoo Konwent to uczta dla oka i ucha. W trakcie wydarzenia, odwiedzający mogą nacieszyć się widokiem efektowych tatuaży, wykonywanych przez mistrzów tatuowania ciała z całego kraju. Oprócz dźwięków maszynek i zgiełku tłumów na konwencji można usłyszeć starannie wyselekcjonowane sety, serwowane przez obecnych na wydarzeniu djów, a także wziąć udział w wieczornych koncertach. W czasie jubileuszowej, 20. edycji Tattoo Konwent, odbywającej się w weekend 25-26 marca w Poznaniu, przed publicznością wystąpi znany i lubiany street punkowy zespół The Analogs oraz raper Miuosh, promujący swoją najnowszą płytę.