Ryski dla Tattoo Konwent

Ryski dla Tattoo Konwent

W 2017 roku Tattoo Konwent powraca do współpracy z rysownikiem Dawidem Ryskim. Artysta stworzy w tym roku cykl czterech plakatów nawiązujących do hasła „Old’s cool”, które przyświecać będzie wszystkim tegorocznym edycjom wydarzenia.

Pierwszy plakat już mamy! Zapowiada on 20. edycję konwencji, która odbędzie się już 25 i 26 marca w Poznaniu. Bohaterką pierwszego plakatu jest sędziwa amatorka tatuażu, robiąca na drutach w domowym zaciszu. 
Poznań Tattoo Konwent 2017, Dawid Ryski

Poznań Tattoo Konwent 2017, Dawid Ryski

Ilustrator ma w planach stworzenie kreacji również dla wrocławskiej, gdańskiej i katowickiej odsłony festiwalu. Na kolejnych ilustracjach również znajdą się osoby starsze przedstawiane w różnych kontekstach. Za koncepcje plakatów dwóch następnych edycji odpowiedzialny będzie sam grafik. Serię zakończy plakat z ilustracją, inspirowaną pomysłem zaproponowanym przez jednego z fanów tatuażu, który zostanie wyłoniony w specjalnym konkursie.

Charakterystyczną kreskę Ryskiego można rozpoznać między innymi na licznych afiszach promujących koncerty i inne wydarzenia kulturalne, okładkach magazynów, odzieży, etykietach czy muralach.

Rysownik jest również autorem plakatów, które promowały Wrocław Tattoo Konwent 2013 i 2014.   
Wrocław Tattoo Konwent 2013, Dawid Ryski

Wrocław Tattoo Konwent 2013, Dawid Ryski

Wrocław Tattoo Konwent 2014, Dawid Ryski

Wrocław Tattoo Konwent 2014, Dawid Ryski

Artysta ma także inne powiązania z największym cyklem festiwali tatuażu w Polsce. Zespoły The Black Tapes, Hidden World i The Feral Trees, których był lub jest członkiem, w przeszłości gościły na scenie muzycznej Tattoo Konwent.
Załączniki

Pobierz wszystkie

wroclaw_tattoo_konwent_2014.jpg

grafika | 157 KB

Pobierz
wroclaw_tattoo_konwent_2013.jpg

grafika | 178 KB

Pobierz
PTK17_B1_preview.jpg

grafika | 867 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ostatni Tattoo Konwent w tym sezonie dobiegł końca

W miniony weekend, w Katowicach odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona festiwalu Tattoo Konwent. Głównym celem wydarzenia było wyłonienie zwycięskich prac w konkursach na najlepsze tatuaże i nagrodzenie najbardziej utalentowanych tatuatorów. W programie przygotowanym z myślą o odwiedzających znalazły się między innymi występy gwiazd muzycznych: Dwóch Sławów, Otschodzi Soundsystem, Schizma i CF98. Katowicką edycję Tattoo Konwent odwiedziło 5 300 osób, a wszystkie tegoroczne imprezy z cyklu mogą pochwalić się łączną  frekwencją rzędu 26 500 uczestników.
Rapowa sobota i hardcorowa niedziela na Katowice Tattoo Konwent

Najbliższa edycja festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent odbędzie się w Katowicach już w najbliższy weekend, 23-24 września 2017. Oprócz atrakcji związanych ze sztuką tatuażu na liście atrakcji znalazły się jak zawsze koncerty, które przypadną do gustu fanom hip-hopu, elektroniki, ale i cięższych brzmień. Na scenie Katowice Tattoo Konwent pojawią się: Dwa Sławy, Otsochodzi Soundsystem, Schizma, CF98 i djka Sayuri. Ze strefy chill płynąć będą sety wychodzące spod zręcznych palców PZG, BC i Fat Cut'a.
Tatuaż, muzyka, sztuka i performans cuzamyn do kupy

Już za pora dni, w tyn weekend odbydzie sie 23. edycjo Tatto Konwent – ogólnopolskigo festiwalu tatuażu.  23/24 Wrześnio na terynie Galerii Szyb Wilson, tatuatorzy z cołkigo kraju blank na żywo bydom łonaczyć na skorze swoich modeli prawdziwe dzieła sztuki. Na Liście atrakcji KTK som też miyndzy innymi koncerty składow hip-hopowych - ekipy Dwa Sławy i Otsochodzi Soundsystem i tyż Schizmy i CF98 - kerzi som reprezyntantami polskigo hardcore/punk. Wszystki fany tatuażu obejrzom se tyż pokazy pole dance, bodypaintingu i sztuki flair i bydom brać udział w innych roztomańtych ganc fajnych fajerach.
PROGRAM Katowice Tattoo Konwent

23/24 września 2017, GALERIA SZYB WILSON
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.