Historia pisana tatuażem

Historia pisana tatuażem

Pierwsza z czterech tegorocznych odsłon cyklu festiwali Tattoo Konwent odbędzie się w dniach 25/26 marca w Poznaniu. Jubileuszowej, bo 20. już edycji wydarzenia towarzyszyć będą liczne atrakcje, w tym koncerty, pokazy, warsztaty oraz akcje specjalne. Najodważniejsi festiwalowicze Poznań Tattoo Konwent wystartują w konkursie „Dziarka w ciemno”, oddając się w ręce cenionych tatuatorów. Jaki będzie efekt ich „randki” dowiedzą się dopiero po zakończonej sesji. W tym roku wszystkim czterem konwentom przyświecać będzie hasło: OLD’s COOL. Co się za nim kryje? 

Formuła wydarzenia od lat pozostaje niezmienna. W strefie wystawienniczej, tym razem zaaranżowanej w przestrzeniach Międzynarodowych Targów Poznańskich, w pocie czoła swoje prace stworzy ponad 300 tatuażystów z całego kraju. W programie artystycznym nie zabranie ekstremalnego performansu. Na scenie królować będą sensualne performerki, które pokażą publiczności czym jest burleska, suspension i shibari - egzotyczna sztuka układania więzów. W specjalnych strefach zobaczyć będzie można olschoolowe pojazdy, wziąć udział w warsztatach artystycznych, zmienić swój wizerunek dzięki doświadczonym barberom, wytatuować banana czy zakupić stylową odzież. Tym razem o oprawę muzyczną zadbają: street punkowy zespół The Analogs i raper Miuosh oraz dj Auricom. Dla odpoczywających w strefie chill zagrają PZG, Lux Familiar i DubSknit.

OLD's COOL

„Old's cool” to idea, która przyświecać będzie wszystkim tegorocznym edycjom Tattoo Konwent. Wszyscy seniorzy 60+ będą mogli wziąć udział w wydarzeniu zupełnie za darmo. Akcja ma na celu zachęcenie osób starszych do udziału w wydarzeniach kulturalnych i przede wszystkim wspierać budowanie pozytywnego wizerunku tatuażu artystycznego. Chociaż najstarszej grupie wiekowej wciąż panują negatywne stereotypy dotyczące wytatuowanych, organizatorzy chcą udowodnić, że ludzie starsi mogą fascynować się tatuażem na równi z młodymi.  Z tego powodu rozpoczynają poszukiwania najstarszej wytatuowanej osoby w Polsce. Na rekordzistę czekać będzie nagroda w postaci pobytu na ośrodku medical SPA dla dwóch osób.

Dawid Ryski dla Tattoo Konwent

Plakat promujący Poznań Tattoo Konwent przygotował popularny polski rysownik Dawid Ryski.  Artysta stworzy także serię grafik promujących trzy pozostałe odsłony wydarzenia: we Wrocławiu, Gdańsku oraz Katowicach. Wszystkie nawiązywać będą do hasła „Old's cool”. Za koncepcję dwóch najbliższych kolejnych konwencji odpowiedzialny będzie Ryski. Na ostatniej grafice z serii, stworzonej dla Katowice Tattoo Konwent, znajdzie się motyw wymyślony przez uczestnika konwencji wyłonionego w ramach specjalnego konkursu.

Dziarka w ciemno

Osoby, które zdecydują się na zakup wejściówek dwudniowych mogą wziąć udział w specjalnym konkursie. W ramach akcji „Dziarka w ciemno” wygrać można darmowy tatuaż wykonany przez Patryka Hiltona, Glue Sniffera lub Piotra Szencela. Jest to konkurs dla najodważniejszych, gdyż zwycięzcy nie wybiorą tatuowanego wzoru. Zobaczą go dopiero po skończonej „randce” z tatuatorem. Pełną dyskrecję w trakcie sesji zapewni specjalna konstrukcja dzieląca modela od artysty. Szczegóły na temat konkursu znaleźć można pod adresem: dziarka w ciemno. 

Bilety

Bilety na wydarzenie są dostępne w promocyjnych, przedsprzedażowych cenach. Bilet jednodniowy kosztuje aktualnie 35 zł, dwudniowy – 45zł. Wejściówka VIP to koszt 250 zł. Istnieje możliwość zakupienia biletu trzyosobowego, za który zapłacić trzeba 115 zł. W dniu wydarzenia koszt biletu jednodniowego wzrośnie do 45 zł, a dwudniowego do 60 zł. Dzieci i osoby powyżej 60 roku życia uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie. Więcej informacji o biletach i wydarzeniu znaleźć można na stronie http://poznan.tattookonwent.pl/.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Poznan_Tattoo_Konwent_2017_Program_Glowny_beta.pdf

pdf | 149 KB

Pobierz
Poznan_Tattoo_Konwent_2017_Program_Glowny_beta.docx

docx | 43,8 KB

Pobierz
PRESS_PACK_Poznań_Tattoo_Konwent_small.pdf

pdf | 1,68 MB

Pobierz
PRESS_PACK_Poznań_Tattoo_Konwent.doc

doc | 73,5 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.