20. edycja Tattoo Konwent czyli OLD's COOL

fot. Dale May, źródło: https://www.linkedin.com/in/dalemay/

20. edycja Tattoo Konwent czyli OLD's COOL

W rok po pierwszej poznańskiej edycji Tattoo Konwent, festiwal wraca do stolicy Wielkopolski w wielkim stylu. 25 i 26 marca w Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się już 20 odsłona ogólnopolskiego wydarzenia związanego ze sztuką tatuażu artystycznego. Swoją obecność na imprezie potwierdziło ponad 300 tatuatorów. Na scenie muzycznej Poznań Tattoo Konwent zagrają The Analogs oraz raper Miuosh. Organizatorzy imprezy nie tylko przygotowali szereg dodatkowych atrakcji na jubileuszową edycję, ale postanowili zaprosić na nią również poznańskich seniorów.

Pierwsza edycja Tattoo Konwent w Poznaniu odbyła się rok temu i przyciągnęła rekordową liczbę ponad ośmiu tysięcy odwiedzających. W tym roku publiczność będzie miała okazję po raz kolejny obejrzeć utalentowanych tatuatorów w akcji. W strefie wystawienniczej użytek ze swoich maszynek do tatuowania zrobi ponad 300 artystów. Tym razem stworzone przez nich prace oceniane będą w 8 kategoriach konkursowych. Stylom, jakości wykonania i pomysłowości motywów przyglądać się będzie Jury, w skład którego wejdą Łukasz "Smyku" Siemieniewicz , Jarek "Goraj" Gorajek i Aleksandra Kozubska.

Street punk, rap, elektronika i performans na scenie Tattoo Konwent

Na festiwalowej scenie Poznań Tattoo Konwent pojawi się legendarny street punkowy zespół The Analogs. Od kilku edycji Tattoo Konwent nie zapomina także o fanach rapu, dlatego do występu podczas tej edycji zaproszono Miuosha, który promować będzie swój najnowszy album „POP”. W przerwach między konkursami i występami artystów, ze sceny pobrzmiewać będą sety w wykonaniu dja tworzącego pod pseudonimem Auricom. Polską scenę elektroniczną podczas tej edycji reprezentować będzie także PZG i Lux Familiar. W czasie dwudniowego festiwalu nie zabraknie atrakcji z obszaru performansu. Zobaczyć będzie można ekstremalne pokazy podwieszania w wykonaniu nieprzewidywalnej Katy Kuns oraz sensualny występ płomiennowłosej mistrzyni burleski Foxy P.Cox. W programie znalazł się także popis GanRaptora i Slaanesh, specjalizujących się w shibari – sztuce układania więzów.

Dodatkowe atrakcje

Na listę konwentowych rozrywek powracają również seminaria. To jedyne z atrakcji, za które trzeba będzie zapłacić dodatkowo. Warsztaty na temat stylu tatuażu black&grey poprowadzi Julia Szewczykowska z JuniorINK, wielokrotnie nagradzana i uwielbiana szczególnie przez żeńskie grono fanów tatuażu. Sztukę malowania pastelami przybliży uczestnikom Kuba Kujawa – znany tatuator i artysta charakteryzujący się wyjątkowym stylem. W przestrzeni MTP znajdować będą się również specjalne strefy. Na najmłodszych uczestników czekać będą profesjonalni animatorzy. Fani modnego wyglądu i oryginalnego stylu znajdą coś dla siebie w strefie mody i designu oraz na konwentowym merchu.

Old's cool czyli seniorzy na Tattoo Konwent

- Każda edycja Tattoo Konwent wypełnia nie tylko funkcję rozrywkową, ale także edukacyjną. Chcemy pokazać ludziom, że tatuaż jest sztuką. Walczymy z negatywnymi stereotypami na temat osób wytatuowanych. Mamy świadomość, że niechęć wynika często z niewiedzy – opowiada Marcin Pacześny, główny organizator Tattoo Konwent i właściciel sieci salonów tatuażu Zajawa Tattoo. – W związku z jubileuszową edycją, chcieliśmy zrobić coś specjalnego. Mamy za sobą już 20 konwencji, stworzyliśmy wspólnie trochę historii. Myśleliśmy o tym, jak dojrzeliśmy i ta dojrzałość naturalnie skojarzyła się nam z osobami starszymi. Postanowiliśmy zaprosić na nasze wydarzenie seniorów, aby mogli się na własne oczy przekonać na czym polega sztuka tatuowania. Wstęp dla nich będzie darmowy. Mamy świadomość, że tatuaż jest dla wielu starszych osób czymś niezrozumiałym, obcym i budzącym negatywne skojarzenia. Postaramy się to zmienić. Poprzez nasze działania, chcielibyśmy również zwrócić uwagę osób młodych na problemy ludzi starszych, często samotnych i odciętych od życia kulturalnego. Chcielibyśmy stworzyć przestrzeń, w której spotkać będą mogły się te dwa światy. Dlatego też zapraszamy uczestników konwencji do odwiedzenia nas ze swoimi rodzicami czy dziadkami– dodaje Pacześny.

Bilety

Bilety na wydarzenie są dostępne w promocyjnych, przedsprzedażowych cenach. Bilet jednodniowy kosztuje aktualnie 35 zł, dwudniowy – 45zł. Wejściówka VIP to koszt 250 zł. Istnieje możliwość zakupienia biletu trzyosobowego, za który zapłacić trzeba 115 zł. Dzieci i osoby powyżej 60 roku życia uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie. Więcej informacji o biletach i wydarzeniu znaleźć można na stronie http://poznan.tattookonwent.pl/.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.