20. edycja Tattoo Konwent już w marcu!

20. edycja Tattoo Konwent już w marcu!

W rok po pierwszej poznańskiej edycji Tattoo Konwent, festiwal wraca do stolicy Wielkopolski w wielkim stylu. 25 i 26 marca w Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się już 20. odsłona ogólnopolskiego wydarzenia związanego ze sztuką tatuażu artystycznego. Swoją obecność na imprezie potwierdziło ponad 300 tatuatorów. Na scenie muzycznej Poznań Tattoo Konwent zagrają The Analogs oraz raper Miuosh. 

Pierwsza edycja Tattoo Konwent w Poznaniu odbyła się rok temu i przyciągnęła rekordową liczbę ponad ośmiu tysięcy odwiedzających. W tym roku publiczność będzie miała okazję po raz kolejny obejrzeć utalentowanych tatuatorów w akcji. W strefie wystawienniczej użytek ze swoich maszynek do tatuowania zrobi ponad 300 artystów. Tym razem stworzone przez nich prace oceniane będą w 10 kategoriach konkursowych. Stylom, jakości wykonania i pomysłowości motywów przyglądać się będzie Jury, w skład którego wejdą Łukasz "Smyku" Siemieniewicz , Jarek "Goraj" Gorajek i Aleksandra Kozubska.

Street punk, rap, elektronika i performans na scenie Tattoo Konwent

Chociaż oficjalnie nie ogłoszono jeszcze całościowego lineupu tej edycji Tattoo Konwent, już dzisiaj wiadomo, że na festiwalowej scenie pojawi się legendarny street punkowy zespół The Analogs. Od kilku edycji Tattoo Konwent nie zapomina także o fanach rapu, dlatego do występu podczas tej edycji zaproszono Miuosha, który promować będzie swój najnowszy album „POP”. W przerwach między konkursami i występami artystów, ze sceny pobrzmiewać będą sety w wykonaniu dja tworzącego pod pseudonimem Auricom. Polską scenę elektroniczną podczas tej edycji reprezentować będzie także PZG i Lux Familiar. W czasie dwudniowego festiwalu nie zabraknie atrakcji z obszaru performansu. Zobaczyć będzie można ekstremalne pokazy podwieszania w wykonaniu nieprzewidywalnej Katy Kuns oraz sensualny występ płomiennowłosej mistrzyni burleski Foxy P.Cox. W programie znalazł się także popis GanRaptora i Slaanesh, specjalizujących się w shibari – sztuce układania więzów.

Dodatkowe atrakcje

Na listę konwentowych rozrywek powracają również seminaria. To jedyne z atrakcji, za które trzeba będzie zapłacić dodatkowo. Warsztaty na temat stylu tatuażu black&grey poprowadzi Julia Szewczykowska z JuniorINK, wielokrotnie nagradzana i uwielbiana szczególnie przez żeńskie grono fanów tatuażu. Sztukę malowania pastelami przybliży uczestnikom Kuba Kujawa – znany tatuator i artysta charakteryzujący się wyjątkowym stylem. W przestrzeni MTP znajdować będą się również specjalne strefy. Na najmłodszych uczestników czekać będą profesjonalni animatorzy. Fani modnego wyglądu i oryginalnego stylu znajdą coś dla siebie w strefie mody i designu oraz na konwentowym merchu.

Bilety

Bilety na wydarzenie są dostępne w promocyjnych, przedsprzedażowych cenach. Bilet jednodniowy kosztuje aktualnie 35 zł, dwudniowy – 45zł. Wejściówka VIP to koszt 250 zł. Istnieje możliwość zakupienia biletu trzyosobowego, za który zapłacić trzeba 115 zł. Dzieci i osoby powyżej 60 roku życia uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie. Więcej informacji o biletach i wydarzeniu znaleźć można na stronie http://poznan.tattookonwent.pl/.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

fot.Janusz_Miller.jpg

grafika | 1,07 MB

Pobierz
GDANSK_2016_Foto_Janusz_Miller (4).jpg

grafika | 837 KB

Pobierz
Foto_Janusz_Miller (10).jpg

grafika | 1,27 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Scena muzyczna Gdańsk Tattoo Konwent

Potężna dawka rapu i rockowe akcenty na Gdańsk Tattoo Konwent.                                                                                                                                                                                                                                                     W ostatni weekend lipca (29-30.07) odbędzie się kolejna edycja Tattoo Konwent. Tym razem festiwal tatuażu i muzyki zagości w Gdańsku, gdzie w hali AmberExpo przez dwa dni specjaliści od sztuki ozdabiania ciała popisywać się będą swoim kunsztem. Chociaż tatuaże stanowią główny filar imprezy, na wydarzeniu nigdy nie brakuje atrakcji muzycznych. 22. edycja festiwalu upłynie pod znakiem polskiego rapu. Na scenie pojawią się: Włodi, Hades, a także duet Małach&Rufuz. Fani rocka bawić się będą na koncercie Bastard Disco.
Dziarka w ciemno na Gdańsk Tattoo Konwent

„Dziarka w ciemno” to akcja specjalna organizowana przez Tattoo Konwent, największy cykl spotkań z tatuażem artystycznym w Polsce. Już 29 i 30 lipca w czasie gdańskiej odsłony festiwalu, po raz trzeci utalentowani tatuatorzy usiądą za specjalną kotarą, by wytatuować zwycięzców konkursu, w którym nagrodą jest darmowy tatuaż o nieznanej tematyce. Tym razem za koncepcje i wykonanie wzorów odpowiadać będą Patryk Hilton i Inez Janiak. Chętni do udziału w „Dziarce w ciemno” mogą zgłaszać się od 18 do 23 lipca.
Tusz przy morzu

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Tattoo Konwent, ogólnopolskiego festiwalu tatuażu, który co lato wraca do rodzinnego miasta – Gdańska. 29 i 30 lipca po raz kolejny, w hali AmberExpo przy Żaglowej 11, ponad 300 tatuatorów weźmie do ręki maszynki i przeleje swoje artystyczne wizje na skórę modeli. W programie imprezy znalazły się między innymi: konkursy na najlepsze tatuaże, pokazy sztuk alternatywnych i koncerty takich artystów jak: Włodi, Hades czy Małach & Rufuz. Tegoroczna edycja Gdańsk Tattoo Konwent została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta.
Na tatuaż nigdy nie jest za późno!

Jak będę wyglądał na starość? To kwestia często poruszana przez osoby rozważające zrobienie sobie tatuażu. Pod tym z pozoru prostym pytaniem kryje się wiele innych zagadnień: czy będę się sobie podobać, czy będę żałować swojej decyzji, co będą myśleli o mnie inni, czy to wypada? Być może często patrzymy na to przez pryzmat osób starszych, z którymi widujemy się na co dzień. Odmienna mentalność, bagaż doświadczeń i rzeczywistość, w której przyszło im doczekać sędziwego wieku sprawiają, że na tatuaże patrzą, delikatnie mówiąc, dość sceptycznie. Dlatego w tym miejscu należy sobie zadać inne pytania. Czy będziemy tacy sami jak nasi dziadkowie? Czy tylko młodzi lubią tatuaże? Czy na starość wyparuje z nas pierwiastek spontaniczności i szaleństwa, który niegdyś pozwolił nam bez wahania przejść przez próg salonu tatuażu?

Znamy już program Poznań Tattoo Konwent!

PROGRAM POZNAŃ TATTOO KONWENT , 25-26 marca 2017