Tatuaż pamiątką z festiwalu

Tatuaż pamiątką z festiwalu

W ten weekend kilkaset osób opuściło Halę Expo w Łodzi z nowym tatuażem. To za sprawą pierwszej, łódzkiej edycji Tattoo Konwent, która przyciągnęła ponad 6 tysięczną publiczność. Odwiedzający mieli okazję podejrzeć przy pracy niemal 300 tatuatorów z całego kraju i zagranicy. Najlepsze tatuaże wykonali między innymi artyści z takich salonów jak: Bad Mojo, Sweet Chilli,  Od Zmierzchu do Świtu, Azazel Warszawa czy Lucky Tattoo.

Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MaciejSitarz30.JPG
Chociaż Tattoo Konwent zawitał do Łodzi po raz pierwszy, to odbywająca się w miniony weekend impreza była już XIX edycją z cyklu. Tattoo Konwent zawitał w tym roku do pięciu polskich miast, na liście których znalazły się: Poznań, Wrocław, Gdańsk oraz Katowice. Łódź Tattoo Konwent zamknął sezon konwencji tatuażu z wynikiem 6000 odwiedzających. Przez dwa dni tatuatorzy ciężko pracowali, aby stworzyć kolejne dzieła mające szansę zwyciężyć w festiwalowych konkursach. Wśród wyróżnionych w 11 kategoriach znaleźli się Nikita z Bad Mojo, Jacek ze Sweet Chilli czy Staruch z Azazel Warszawa. 
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.JanuszMiller24.jpg
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.JanuszMiller1.jpg
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.JanuszMiller8.jpg
15219619_1139242109527216_8721721051959806758_n.jpg
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MichalSzwerc11.jpg
Publiczność Tattoo Konwentu entuzjastycznie przyjęła artystów sceny pokazowej. Zebrani pod sceną fani tatuażu, na chwilę zamarli, gdy Mayanne Magdalen – połykaczka mieczy - prezentowała swoje niezwykłe umiejętności. Równie ryzykowne wydawały się ogniste sztuczki w wykonaniu Agaty Piesiewicz z Bandit Queen Circus.
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.JanuszMiller9.jpg
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MichalSzwerc4.jpg
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MaciejSitarz26.JPG
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MaciejSitarz23.JPG
Wieczorami przestrzeń Hali Expo zamieniała się w salę koncertową. Sobota minęła pod znakiem punk rocka dzięki występom Royal Spirit i Bulbulators. Dzień pierwszy festiwalu zwieńczył występ legendarnego Dezertera, który przyciągnął tłumy fanów. 


Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MaciejSitarz25.JPG
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MaciejSitarz34.JPG
Niedzielne popołudnie należało do miłośników rapu. Hip-hopowe rytmy wybrzmiały ze sceny po godzinie 19, kiedy pojawił się Kartky. Przedpremierowy koncert Kuby Knapa okazał się prawdziwą gratką dla jego fanów, którzy nie zawiedli pod względem frekwencji. Uczestnicy Tattoo Konwent chętnie zaglądali do strefy Hot Ball, gdzie mogli obejrzeć i dotknąć oldschoolowych samochodów i motocykli. Panowie ochoczo siadali na fotelach fryzjerskich na Barber EXPO, a strefa Mody i designu przyciągała uczestników bez względu na płeć czy wiek. 


Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.JanuszMiller15.jpg
Wśród atrakcji znalazła się wystawa Black’13, Zlot Foodtracków czy strefa chill. 

- Był to bardzo ważny rok dla Tattoo Konwent – podsumowuje Marcin Pacześny, główny organizator cyklu Tattoo Konwent i właściciel sieci salonów tatuażu Zajawa Tattoo. – Do grona gospodarzy naszego festiwalu z wielkim sukcesem dołączyły miasta Poznań i Łódź. Podczas pięciu tegorocznych edycji odwiedziło nas łącznie ponad 32 tysiące osób. Mamy głowy pełne pomysłów i chcemy, aby każdy kolejny konwent był wyjątkowym wydarzeniem i ciekawym przeżyciem dla każdego z odwiedzających. Już na początku przyszłego roku odbędzie się jubileuszowa, XX edycja Tattoo Konwent w Poznaniu, na którą już teraz czekamy z wielkim zniecierpliwieniem.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Łódź Tattoo Konwent 2016_protokoły-konkursowe.doc

doc | 71,5 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Maszynki do tatuowania w gotowości, czyli wielkie odliczanie do XXI edycji Tattoo Konwent

temu

Już w najbliższy weekend, 20-21 maja we Wrocławiu odbędzie się kolejna odsłona Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Uczestnicy wydarzenia zobaczą  w akcji ponad 150 tatuatorów, których prace oceniane będą w 10 kategoriach konkursowych. Na scenie pokazowej pojawią się tancerki z Sabayon – specjalizujące się w burlesce, połykacz mieczy Krystian Minda, a także grupa barmańska pod przewodnictwem vice mistrza Polski Jakuba Górzewskiego. Dla publiczności tej edycji wydarzenia zagra 8 zespołów i 6 djów. Jedną z atrakcji konwencji będzie również nocne afterparty na dachu.
Underground na scenie muzycznej Wrocław Tattoo Konwent

temu

Tattoo Konwent – jako festiwal tatuażu i muzyki - niezmiennie zapewnia swoim uczestnikom nie tylko atrakcje związane ze sztuką tatuowania ciała, ale również muzyczne przeżycia i solidną dawkę alternatywnych brzmień. Tegoroczny line-up Wrocław Tattoo Konwent to tradycyjnie ukłon w stronę miłośników punk rocka, hardcore'u i trash metalu. Na scenie pojawią się: Castet, Bulbulators, TZN Xenna, Lich King, Dead Man's Chest, Nightclub Fire, Mooncheese i Messed up.
Za nami pierwszy dzień Poznań Tattoo Konwent

temu

W przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich zgromadziło się dziś tysiące fanów tej niezwykłej sztuki. Wśród nich osoby doświadczone jak i takie, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tatuażem. Inspiracji nie brakowało! 
Już dziś: Poznań stolicą tatuażu artystycznego

temu

Już dzisiaj w Poznaniu zrobi się bardziej kolorowo niż zazwyczaj. A to za sprawą Tattoo Konwentu, festiwalu tatuażu i muzyki, na którym pojawi się ponad 300 tatuatorów, artyści związani z szeroko pojętą sztuką alternatywną i tłumy fascynatów sztuki tatuowania ciała. Wydarzenie jest adresowane do wszystkich osób, które chciałyby z bliska zobaczyć jak powstają obrazy na skórze. Impreza potrwa do niedzieli. 

Za nami pierwszy dzień Łódź Tattoo Konwent

Za nami pierwszy dzień największego cyklu festiwali tatuażu w Polsce! Do Hali Expo w Łodzi przybyły dziś tysiące fanów tej niezwykłej sztuki. Wśród nich osoby doświadczone jak i takie, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tatuażem. Inspiracji nie brakowało! 
.