Tatuaż pamiątką z festiwalu

Tatuaż pamiątką z festiwalu

W ten weekend kilkaset osób opuściło Halę Expo w Łodzi z nowym tatuażem. To za sprawą pierwszej, łódzkiej edycji Tattoo Konwent, która przyciągnęła ponad 6 tysięczną publiczność. Odwiedzający mieli okazję podejrzeć przy pracy niemal 300 tatuatorów z całego kraju i zagranicy. Najlepsze tatuaże wykonali między innymi artyści z takich salonów jak: Bad Mojo, Sweet Chilli,  Od Zmierzchu do Świtu, Azazel Warszawa czy Lucky Tattoo.

Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MaciejSitarz30.JPG
Chociaż Tattoo Konwent zawitał do Łodzi po raz pierwszy, to odbywająca się w miniony weekend impreza była już XIX edycją z cyklu. Tattoo Konwent zawitał w tym roku do pięciu polskich miast, na liście których znalazły się: Poznań, Wrocław, Gdańsk oraz Katowice. Łódź Tattoo Konwent zamknął sezon konwencji tatuażu z wynikiem 6000 odwiedzających. Przez dwa dni tatuatorzy ciężko pracowali, aby stworzyć kolejne dzieła mające szansę zwyciężyć w festiwalowych konkursach. Wśród wyróżnionych w 11 kategoriach znaleźli się Nikita z Bad Mojo, Jacek ze Sweet Chilli czy Staruch z Azazel Warszawa. 
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.JanuszMiller24.jpg
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.JanuszMiller1.jpg
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.JanuszMiller8.jpg
15219619_1139242109527216_8721721051959806758_n.jpg
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MichalSzwerc11.jpg
Publiczność Tattoo Konwentu entuzjastycznie przyjęła artystów sceny pokazowej. Zebrani pod sceną fani tatuażu, na chwilę zamarli, gdy Mayanne Magdalen – połykaczka mieczy - prezentowała swoje niezwykłe umiejętności. Równie ryzykowne wydawały się ogniste sztuczki w wykonaniu Agaty Piesiewicz z Bandit Queen Circus.
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.JanuszMiller9.jpg
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MichalSzwerc4.jpg
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MaciejSitarz26.JPG
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MaciejSitarz23.JPG
Wieczorami przestrzeń Hali Expo zamieniała się w salę koncertową. Sobota minęła pod znakiem punk rocka dzięki występom Royal Spirit i Bulbulators. Dzień pierwszy festiwalu zwieńczył występ legendarnego Dezertera, który przyciągnął tłumy fanów. 


Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MaciejSitarz25.JPG
Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.MaciejSitarz34.JPG
Niedzielne popołudnie należało do miłośników rapu. Hip-hopowe rytmy wybrzmiały ze sceny po godzinie 19, kiedy pojawił się Kartky. Przedpremierowy koncert Kuby Knapa okazał się prawdziwą gratką dla jego fanów, którzy nie zawiedli pod względem frekwencji. Uczestnicy Tattoo Konwent chętnie zaglądali do strefy Hot Ball, gdzie mogli obejrzeć i dotknąć oldschoolowych samochodów i motocykli. Panowie ochoczo siadali na fotelach fryzjerskich na Barber EXPO, a strefa Mody i designu przyciągała uczestników bez względu na płeć czy wiek. 


Lodz_Tattoo_Konwent2016_fot.JanuszMiller15.jpg
Wśród atrakcji znalazła się wystawa Black’13, Zlot Foodtracków czy strefa chill. 

- Był to bardzo ważny rok dla Tattoo Konwent – podsumowuje Marcin Pacześny, główny organizator cyklu Tattoo Konwent i właściciel sieci salonów tatuażu Zajawa Tattoo. – Do grona gospodarzy naszego festiwalu z wielkim sukcesem dołączyły miasta Poznań i Łódź. Podczas pięciu tegorocznych edycji odwiedziło nas łącznie ponad 32 tysiące osób. Mamy głowy pełne pomysłów i chcemy, aby każdy kolejny konwent był wyjątkowym wydarzeniem i ciekawym przeżyciem dla każdego z odwiedzających. Już na początku przyszłego roku odbędzie się jubileuszowa, XX edycja Tattoo Konwent w Poznaniu, na którą już teraz czekamy z wielkim zniecierpliwieniem.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Łódź Tattoo Konwent 2016_protokoły-konkursowe.doc

doc | 71,5 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ostatni Tattoo Konwent w tym sezonie dobiegł końca

W miniony weekend, w Katowicach odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona festiwalu Tattoo Konwent. Głównym celem wydarzenia było wyłonienie zwycięskich prac w konkursach na najlepsze tatuaże i nagrodzenie najbardziej utalentowanych tatuatorów. W programie przygotowanym z myślą o odwiedzających znalazły się między innymi występy gwiazd muzycznych: Dwóch Sławów, Otschodzi Soundsystem, Schizma i CF98. Katowicką edycję Tattoo Konwent odwiedziło 5 300 osób, a wszystkie tegoroczne imprezy z cyklu mogą pochwalić się łączną  frekwencją rzędu 26 500 uczestników.
Rapowa sobota i hardcorowa niedziela na Katowice Tattoo Konwent

Najbliższa edycja festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent odbędzie się w Katowicach już w najbliższy weekend, 23-24 września 2017. Oprócz atrakcji związanych ze sztuką tatuażu na liście atrakcji znalazły się jak zawsze koncerty, które przypadną do gustu fanom hip-hopu, elektroniki, ale i cięższych brzmień. Na scenie Katowice Tattoo Konwent pojawią się: Dwa Sławy, Otsochodzi Soundsystem, Schizma, CF98 i djka Sayuri. Ze strefy chill płynąć będą sety wychodzące spod zręcznych palców PZG, BC i Fat Cut'a.
Tatuaż, muzyka, sztuka i performans cuzamyn do kupy

Już za pora dni, w tyn weekend odbydzie sie 23. edycjo Tatto Konwent – ogólnopolskigo festiwalu tatuażu.  23/24 Wrześnio na terynie Galerii Szyb Wilson, tatuatorzy z cołkigo kraju blank na żywo bydom łonaczyć na skorze swoich modeli prawdziwe dzieła sztuki. Na Liście atrakcji KTK som też miyndzy innymi koncerty składow hip-hopowych - ekipy Dwa Sławy i Otsochodzi Soundsystem i tyż Schizmy i CF98 - kerzi som reprezyntantami polskigo hardcore/punk. Wszystki fany tatuażu obejrzom se tyż pokazy pole dance, bodypaintingu i sztuki flair i bydom brać udział w innych roztomańtych ganc fajnych fajerach.
PROGRAM Katowice Tattoo Konwent

23/24 września 2017, GALERIA SZYB WILSON
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.